Přejít na obsah


Fotka

Domácí výroba CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#41 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 17:58

Zegga, souhlas. Přesně tak. A suky se pak používaly na odznáčky, součásti her a tak dále... BTW, původní camrátka byly řezaný z větva co nejvíc šikmo, aby nabyl prostor pro obrázek, a taky to bylo hezčí. Ovšem tam je důležitá právě ta ruční práce (což mě původně od CWG dost dlouho odrazovalo...). A A+T, co takhle upozornit co je špatně dřív, než začneš napadat a obviňovat mladýho kluka, aha?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#42 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 19:52

To A+T Jestli jsi četl to co jsem už několikrát psal, tak jistě víš, že nechci nic kopírovat ani jak jsi napsal PARAZITOVAT na někoho výtvoru. Pro mě CWGčka znamenaj obdiv kačerům, kteří to vymysleli a sprovoznili. Vůbec by mě nenapadlo, že to někomu bude připadat jako bych něco kradl! Bude to jedno blbý kolečko ani se stejným rozměrem ani se stejným designem ani se stejným pálením. Tak o co jde. Bude to jenom NĚCO PODOBNÝHO cwgčkám. Pokud někdy něco takového najdeš v keši a nenadchne tě to, tak to tam nech pro kačery, kterým se to líbit bude.;)
  • 0

#43 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 20:30

Jo... klidně to tam nech mně ;)
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#44 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 7:49

Okey Mikeeee. Dám ti vědět až budu otvírat, ale asi si budeš muset dojet do Vyškova:D
  • 0

#45 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 8:13

Tak pozor pánové,pozor..... autor na jedné straně tvrdí, že nechce dělat napodobeninu CWG, ale hned ve svém prvním příspěvku se zmiňuje o tom, že to vlastně "CWG" bude, ale jenom trochu jiné... Marně hledám rozdíl: Autor píše, že na jedné straně bude logo GC (což je i na CWG) a na druhé straně nick (což je na CWG taky), ale přesto tvrdí, že nejde o snahu napodobit CWG....hmmmmm to chce opravdu dost kuráže. Nemám absolutně nic proti ručním pracem a výtvorům,ale naprosto souhlasím z názorem Poníka. Přirovnávat CWG k camrátkům je trochu mimo. Tam nevidím naprosto žádnou přímou souvislost s myšlenkou CWG krom toho, že jsou také ze dřeva. Návrh pro autora ( abych nebyl osočován, že jenom remcám a neporádím) udělej si camrátka a máš pokoj. Prznitelů myšlenky CWG už tu je dost.
  • 0

#46 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 8:51

Jediny vysvetleni je takový, CWG jsem to nazval jenom proto, že jsem nevěděl jak jinak to nazvat. Měl sem to nazvat hned "dřevěná placka pro FTF kačera" omlouvám se ti, že jsem to nazval CWG. Už to nikdy neudělam. Kaju se. Snad už jsem několikrát napsal, že nechcu dělat konkurenci origo CWGčkám, bože dyť na to nemám ani prostředky, nic a hlavně nevím proč bych to dělal . Má to byt jenom blbý jedno kolečko do keše, proč to tak řešíš. Jako bych dělal něco nezákonýho! Zaprvé nebudu to prodávat bude to jenom pro mě a následně pro kačera, kterej to najde! Nebudu k tomu psat ať tam zanechá pár svých korun jako podpora výroby. A jestli ti vadí, že to bude ze dřeva tak to udělám z kovu, jenže potom budu narážet na Geocoiny, pak to udělám z papíru a to zase budu narážet na ty papírový geokarty pro FTF. Chci udělat jenom jednu placku pro kačera jako hmotnou vzpomínku, že má ftf u mé keše.
  • 0

#47 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 9:16

Pohov. K noze zbraň.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#48 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 9:25

Já jsem v klidu;) Jenom nechápu v čem je takovej problem.
  • 0

#49 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 9:48

OK, udělej si co chceš, nazvi si to jak chceš, ale v tom případě nechápu proč jsi sem psal vlastně ten dozaz.

* Jestli chceš udělat CWG doma pájkou a neporušit tím pravidla pro CWG, tak to nejde.


* Jestli chceš udělat doma cokoli jiného, nechápu proč na to potřebuješ povolení někoho tady z fóra.

* Ptáš-li se na na to jestli se bude líbit v keši jako odměna pro FTF nějaké dřevěvé kolečko s vlastnoruční tvorbou, tak ANO BUDE- pokud to bude nějaký originální sigitem - NE NEBUDE, pokud bude výsledek připomínat CWG tvarem a designem.
  • 0

#50 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 10:13

BTW, původní camrátka byly řezaný z větva co nejvíc šikmo, aby nabyl prostor pro obrázek, a taky to bylo hezčí. Ovšem tam je důležitá právě ta ruční práce.

Kdyby se v keších začala objevovat geocamrátka, tak by to bylo určitě zajímavé zpestření cachingu. Jaký průměr větve, jak šikmo řezat a jakou tloušťku byste doporučovali? Nemyslím tím tím přesnou normalizaci jako u CWG, ale prostě přibližné doporučení nejvhodnějších rozměrů těmi, kdo mají s výrobou takových předmětů zkušenosti. A z jakýho dřeva - z břízy?
Znak geocachingu bych tam nedával, podle mne by bylo lepší dát na jednu stranu obrázek vztahující se ke keši a její kód a na druhou stranu nick a logo ownera.
  • 0

#51 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 10:31

Tak toto je přesně to co chci :D Teď k tvým otázkám. Dřevo mám břízu, původně to byl klacek zhruba 7-8cm tlustý. Úhel pod kterým to je nařezaný je vlastně jedno jakej uděláš. Já jsem to nařezal zhruba v 45 - 60°, aby bylo místo na ten obrázek. Ten popis je uplně přesnej. Z jedné strany Nick + GCxxxx a z druhé strany cokoliv jinýho. Přesně toto jsem chtěl. hned se do toho doma pustím a pošlu obrázek pro představu;) Zitra to tu bude:D
  • 0

#52 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 11:00

Camrátka jsou menší (berte to jako naučnou vložku ;) ) , málokdy mají na šířku těch 35mm. Ale kromě toho, že jsou ručně dělaný a že mívají šňůrku na pověšení do knoflíkový dírky/přes kolík kytary, vlastně žádný další podmínky nejsou. Viděl jsem camrátka kulatý, šišatý, z kůže, z kožešiny, ze střepu, z plíšku,... přesto vždycky každej poznal, že to je camrátko. Jo bacha, camrátka se dělaly na upomínku na potlach, takže vlastně takový "eventový CWG" :) - a ten potlach tam byl napsanej, většinou i s datumem. Dřevo různý, ale běžně se nechávala kůra. U břízy je problém, že rychle hnije - pak jsou ve dřevě takové ty nekalé "mapy". Čím šikměji řežeš, tím delší máš camrátko a tím spíš si uřízneš prsty... Tloušťka odpovídající, tak do půl cm. Vybrousit, namalovat/vypálit, nalakovat.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#53 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 11:01

Placka, placka se tomu řiká. A některý z nich byly fakt vypiplaný, většinou ale nebyly kulaté nýbrž oválné a pálily se do měkkého dřeva. Co se týče parazitování, tak to bych fakt neřešil. Co turistický známky? Ty tu byly o hodně dřív než CWG jenom bych tomu neříkal CWG ani jako CWG ani něco jako CWG, ani WC ani OO..... :D:D
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#54 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 11:02

Ale tomu, co chystáš, Tondanesku, se říkalo "placky". Bývaly jako ceny pro vítěze potlachovejch soutěží. Čili pto FTF vlastně přesný :) Přesně takový to už děláme bez dvou na všech našich keších - placky pro FTF, STF, TTF. ěkdy bych měl mít i fotky, myslím.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#55 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 11:14

Šak super. Já už jezdím nějakou dobu s tremapa na výroční ohně a tak, takže vím jak co vypadá. K výročnímu ohni mám už kolem 10 placek, i další jako za sázení stromků a tak podobně. Jenže spousta placek se teď dělá jenom nažehlením na dřevo, je to rychlý a pěkný. Jenže to ztrácí pak tu krásu, že je to ručně dělaný. K "trempingu" mám už nějakej vztah, i samotnej tremping mě dovedl k geocachingu! ;)
  • 0

#56 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 11:22

Mně se vždy líbila malovaná dřevíčka. Jeden kamarád, ortodoxní liščí ohon, jich měl doma snad víc, než je obrazů v národní galerii. Rozhodně díky za inspiraci, taky zkusím pro své škatule něco vyrobit, když už se mi ta vypalovačka (plynová) válí v garáži.
  • 0

#57 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 17:13

Zde jsou ty moje slibeny placky, zatim je teda jenom jedna, ale už si dělám další:-)
  • 0

#58 MZ-CZ

MZ-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 19:35

ahoj kamarádi ... tahle diskuze mi přiměla vylovit několik kousků mojí sbírky jen tak pro inspiraci ... nemusí být nutně ze dřeva a kulaté či oválné ... :D
  • 0
Oregon 300 - Xperia GO (aDrake) - GeoGet | Sbírka CWG | Aktuální seznam CWG na výměnu

#59 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 12:44

Přidávám další placky;) zadní stěna jedné placky
  • 0

#60 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 12:47

Tatáž placka zepředu
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama