Přejít na obsah


Fotka

Kačeři na koloběžkách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
577 odpovědí na toto téma

#161 dipous

dipous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2012 - 10:46

To Druzicka: Na Káčka se stále čeká ( většinou je do 14 dní ale doma) ;) To zde: ale koloběžka není kolo ani brusle ani auto ani bagr:), to se přeci nedá srovnat, je to úplně jiný pohyb ( jiné svaly) a úplně jiný stroj. Já například jezdím i na kole i na koloběžce ;)
  • 0

#162 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2012 - 12:12

No já myslel že jde hlavně o dopravní prostředek. Mě se to jako moc líbí, ale nevidím důvod proč to pořizovat. Když chci maximální mobilitu, vezmu skládací hliníkovou koloběžku- má 3.5kg, vejde se do batohu, můžu to vzít na rameno a jít lesem přes kopec.. A když budu chtít něco rychlejšího a pohodlnějšího, ale abych to mohl vozit v MHD nebo kufru auta, tak jednoznačně vyhraje skládací kolo.
  • 0

#163 dipous

dipous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2012 - 13:43

:)Tak pokud Ti jde jen a pouze o mobilitu, skládací kolo je asi bezkonkurenční;) Já mám horské kolo a koloběžku. Horské kolo mám do terénu, na dlouhé štreky...koloběžku na kratší cesty ( do cca 30-40km), na ježdění po městě (úžasně obratná a svižná) a hlavně pro jiný pohyb než na kole. BTW do kopců předjíždím cyklisty ;)
  • 0

#164 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2012 - 15:39

Je to prostě jiný styl přemístění se. Já jsme na kole neseděl co mám brndu doma. Jsem ten typ co to zkusí a sedí mu to, ale věřím, že je spousta lidí co zkusí kolobku a zahodí ji za první zatáčkou. Asi jako trekové hole někomu sednou a chodí s něma a druhý to považuje za zbytečnou neúčelnou zátěž. Jak jsem někde četl, lidi se dělí na dvě skupiny. Jedni je milují, druzí nenávidí, nic mezi tím :)
  • 0

#165 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2012 - 16:04

zde napsal/a:
No já myslel že jde hlavně o dopravní prostředek. Mě se to jako moc líbí, ale nevidím důvod proč to pořizovat. Když chci maximální mobilitu, vezmu skládací hliníkovou koloběžku- má 3.5kg, vejde se do batohu, můžu to vzít na rameno a jít lesem přes kopec.. A když budu chtít něco rychlejšího a pohodlnějšího, ale abych to mohl vozit v MHD nebo kufru auta, tak jednoznačně vyhraje skládací kolo.


ahaaaa :). no jasne, pokud na kolo, kolobezku, brusle ..... nahlizis uhlem mobility a maximalne urychleneho casu na presun, tak kolo je rychlejsi. to me tedy nejak nenapadlo, ze to myslis takhle. stejne jako by me taky nenapadlo, ze to mnozstvi cyklistu, kteri se nam denne proriti kolem prace v sareckem udoli, se chce pouze nejidealneji nekam presunout :). kolobezka je proste sportovni nacini jako kolo.
  • 0

#166 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 13:38

My převážíme brndice takhle. Naložení nebo složení strojl je v minutách.
https://sites.google...duzboduadobodub
  • 0

#167 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 14:11

ty trcici riditka mas na dodelavani vysilenych cyklistu? :).
  • 0

#168 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 19:44

Dain a Olik napsal/a:
ty trcici riditka mas na dodelavani vysilenych cyklistu? :).


To ne to je demonstracni nasazeni, no moc se nepovedlo, ale jinak jsou ty brndy usazene tak, ze nic nepresahuje bocni obrys vozidla ;)
  • 0

#169 SAKULPOL

SAKULPOL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2012 - 21:30

Ahoj mam dotaz na kolobku Mibo Mastr, hodi se i na lesni ( polni cesty )? I kdyz ma stupatko jen vysku 4,5 cm od zeme. Jaka je zkusenost? Libi se me ze je skladaci. Diky Sakulpol
  • 0

#170 Kolc

Kolc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 8:36

Souhlasim s wabickem, v terenu vetsinou nemam problem se svetlosti, spis by se nekdy hodila vetsi kola (napr. v tom zminovanem sterku). Tenhle model bych po zkusenosti nemenil, jen bych si priplatil za naboje s prumyslovymi lozisky. Trhni si nohou ;)
  • 0

#171 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 10:09

sakulpol: ona ta vyska je tak akorat na pohodlne odrazeni. pri dvojnasobku by ses pak u normalni jizdy udrepoval. na lesni a polni cesty jak pise wabicek to staci. sem tam proste pohladis vic vylezly sutr. taky bude trochu zalezet, kolik vazis :). treba takovy dvoumetrovy wabicek musi klesnout o nejaky ten centak niz, nez nejaky maly hubenour - treba je to tvuj pripad :). a pokud jde o skladani, tak jiny vyber moc nemas. ja jsem master kupoval pred dvema lety trochu naslepo - mel ho tady jen h+ a jsem s nim stale velmi spokojeny. nekdy by se sikly ty velky kola, ale to bych pak kolobku bex skladani musel vozit na strese jako kolo :). jinako mibo letos zacalo delat novy model masteru - prouhnuty ram, kde podle fotek bylo urcite vetsi kolo. zas na druhou stranu na jejich strankach o vetsim neni zminka, tak nevim - leda telefonat, pokud by te to zajimalo.
  • 0

#172 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 10:37

Ja mam Mibo Master a vejska mi prijde tak akorat. Ale ted jsem koukal, ze kolega v praci (ano, pusobim jako agitator i tam B)) si ji koupil nejak loni a ma predni kolo o kus vetsi nez ja (ja ji mam od 3/2010). Presny cisla jsem nezkoumal, ale vyrobce by to vedet mohl. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#173 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 21:26

Dain a Olik napsal/a:
sakulpol: ona ta vyska je tak akorat na pohodlne odrazeni. pri dvojnasobku by ses pak u normalni jizdy udrepoval. na lesni a polni cesty jak pise wabicek to staci. sem tam proste pohladis vic vylezly sutr. taky bude trochu zalezet, kolik vazis :). treba takovy dvoumetrovy wabicek musi klesnout o nejaky ten centak niz, nez nejaky maly hubenour - treba je to tvuj pripad :). a pokud jde o skladani, tak jiny vyber moc nemas.

ja jsem master kupoval pred dvema lety trochu naslepo - mel ho tady jen h+ a jsem s nim stale velmi spokojeny. nekdy by se sikly ty velky kola, ale to bych pak kolobku bex skladani musel vozit na strese jako kolo :).

jinako mibo letos zacalo delat novy model masteru - prouhnuty ram, kde podle fotek bylo urcite vetsi kolo. zas na druhou stranu na jejich strankach o vetsim neni zminka, tak nevim - leda telefonat, pokud by te to zajimalo.


Novy Master mam par dni doma, jeste neprojety, protoze venku slovy klasika "chčije a chčije". Každopádně tě ale můžu ubezpečit, že co se velikostí kol týká, je to vepředu 16" a vzadu 12".
A na to proc ho jeste moc neprezentujou, je jednoducha odpoved - chteji doprodat "stary" model - kdyz jsem byl primo na prodejne v Roznove, docela se kroutili kdyz jsem trval na tom ze chci ten novy :) A taky to chvili trvalo ... ale uz je doma v garazi.
  • 0

#174 SAKULPOL

SAKULPOL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 23:02

Ahoj diky za reakce no velikost jak se to vezme 90 kg a 187 cm ;) tak snad kolobka muze byt vyhovujici Ta nova verze se pozna jak? na webu maji psane velikost kol 16 a 12 palcu, je tam nejaky dalsi rozdil? Diky Sakulpol
  • 0

#175 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 23:55

cz_bew: tak teda nevim, kde jsem prisel na ty vetsi kola - mozna mi to prislo na nejake preview fotce ... fakt nevim. sakulpol: rozdil je designovy - ram u noveho je do oblouku, stary ma prolomene jekly. jinak kola jsou tedy stejna - 16 a 12.
  • 0

#176 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2012 - 8:49

Asi by to mělo být ve frcu, ale tady bude určitě lepší cílová skupina.;)
Kdyby někdo chtěl, prodám za 2000 Kč nosič kol na tažné zařízení TMK-11.
Jak jsem se dočetl, tak je i docela vhodný pro přepravu koloběžek - viz tento odkaz.

Nosič byl použit cca 6x za loňskou sezónu. Důvod prodeje: loni to ještě nebylo aktuální, ale letos zjišťuji, že se mi tam nevejdou všechna přepravovaná kola (je to verze pro 4 kola, ale 2x MTB + 2x tlustý dětský rámy tam prostě nenacpu).

Kontakt nejlépe přes SZ nebo GC profil. Předám osobně (Praha, MB apod.)

EDIT: Tak ještě doplním. Není to sklopný typ.
Konkrétně je to tento: TMK 11 plus http://www.tmk.cz/no...ic-tmk-11-plus/
  • 0
Retired slowcacher

#177 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2012 - 7:48

wmh napsal/a:
Asi by to mělo být ve frcu, ale tady bude určitě lepší cílová skupina.;)
...


Dopr! Kdyby na tom autě co máme bylo tažné tak ho okamžitě beru!
Po zjištění, že nosič na střechu se vším všudy na dvě kola vyjde na cca 8000,- Kč mi spadla čelist.

Auto je Ford Fiesta 2002 a 8000,- je polovina ceny toho vozu, kdybych ho chtěl ted prodat, řekl bych :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#178 davee77

davee77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2012 - 13:36

wabicek: Pokud si bereš s sebou na kolobku i helmu, je podle mě nejlepší způsob přichytit blikačku na zadní část helmy pomocí vázacích pásků. Blikačka je pak dostatečně vysoko a dobře viditelná.
  • 0

#179 Kolc

Kolc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2012 - 14:54

Poridil jsem si male blikacky (cervenou a bilou) na knoflikove baterie, nosim je obe navlecene na jednom pruznem pasku okolo leve paze. Knofliky sice nevydrzi tak dlouho jako tuzky, ale na neplanovany dojezd za tmy naprosto staci.
  • 0

#180 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2012 - 23:21

No - original provedeni zadni blikacky "made in mibo" je primo na zadnim blatniku. Momentalne sam hledam spravny typ, ktery tam obratem umistim ...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama