Přejít na obsah


Fotka

Kačeři na koloběžkách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
577 odpovědí na toto téma

#121 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2011 - 18:00

ad rohy - ja jsem zvykly si docela casto prehmatavat. ad blatniky - no tak jako "spravny borec" jsem mel kdysi davno na favoritu taky "zavodnicky" sundany blatniky a z toho clovek casem vyroste :) a co se tyce stupatka - ono je potreba, aby se ti za predni nohu vesla i druha noha napric, az pojedes treba z kopecka budes si chtit ulevit stojne noze. kdyz bude stupatko kratsi, tak ji tam nezasunes a bude to docela krkolomny a nepohodlny. vedle sebe nohy nedas, na to jsou stupatka uzky. zkus si na to stoupnout v obchode, jestli se tam vejdes. tedy to jsou moje postrehy za neco pres rok jezdeni. treba to vetsi borci budou videt jinak.
  • 0

#122 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2011 - 6:58

Všude píšou Yedoo - originalni česke kolobezky.
Takže těžko říct.
Dřív tyhle brndy dělali jako značku Intrea.
Ony ty firmy jsou v podstatě obě to samý, stejna adresa v Praze, stejný sklad v Humpolci, stejny šef.
Ale, kde to skutečně dělaj se nedozvíš.

edit: ojevil jsem ještě jeden zajímavý článek http://designportal....ezky-yedoo.html a obzvlašt tahle věta:"S ohledem na udržení relativně nízké ceny výsledného produktu bylo jasné, že konstrukční vývoj bude spíše o detailech a bezpečnostních prvcích, a tím větší očekávání bylo od nezaměnitelného pojmenování jednotlivých modelů až po grafický design." ve mě vyvolává dojem, že jde o leštění prdů.
  • 0
Jsem kačer vyžírka a nestydím se za to.

Žáby nelíbám!

#123 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2011 - 9:01

Ahoj, z dlouhelete zkusenosti pri vlastni jizde, jizde s detmi, poradani kolobezkovych zavodu musim konstatovat, ze pro hobby-kolobezkare jsou asi v pomeru cena/vykon nejlepsi kolobezky Kostka (cesky vyrobce). Maji ergonomicke kolobezky, kvalitne vyrobene a za super ceny (pro dospelaky cena od 4500). Packy
  • 0
Vložený obrázek

#124 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 21:03

Tak jsem si na Ještědu vypůjčil jednu Kostka koloběžku, sjel si s ní k parkovišti a trochu tam zablbnul ... no prostě perfektní!! Nějak mě to chytlo, tak jsem si říkal že mít to doma by bylo super.. :) Nešel bych ale do koupi nového stroje - mám k dispozici spoustu dílů z kol, slušný 26" přední kolo a kdyby na to přišlo - i Rock Shox odpruženou vidli (ale to na koloběžce nevidím jako moc velké plus... dost to váží..) Stačí tedy sehnat zadní kolo - v tom taky nevidim problém... Takže konečně k věci - zajímalo mě, jestli se dá někde sehnat jen samotný rám pro 26" kolo (vidlice počítám půjde klas. z kola, nebo půjde do háje geometrie?) Jak bude vypadat je šumák, počítal jsem s tím že by koloběžka šla výhledově celá do nového laku... takže jen aby trochu držel - jen po silnici s tím jezdit nehodlám... Díky za každý tip, určitě nejsem první, koho tohle napadlo...
  • 0

#125 kutitko

kutitko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 10:18

D@ve_cz napsal/a:
Takže konečně k věci - zajímalo mě, jestli se dá někde sehnat jen samotný rám pro 26" kolo...

A nevyjde ti z toho náhodou kolo?:D...jinak odpověď: rám je maličkost, stačí jít na nějaký bikový eshop, např. www.kupkolo.cz nebo www.mojekolo.cz
a tam hledat v komponentech...
  • 0
Šipka vede kamkoliv, jenom né za keškou...ale to se poddá!
Acer n311 na listingy, HTC Kaiser, stařičký Béďa

#126 wlado

wlado

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 11:10

ahoj, jeden tip na kvalitny ram http://www.e-kolobez...ulltext=0&off=0
  • 0

#127 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 11:13

No, jestli na bike shopech budou mit kolobezkovej ram bych moc nesázel.
Jeden pěknej, kvalitní (28"/18"), pujde-li tam 26" netušim, je treba tenhle www.e-kolobezka.cz/cs/katalog/kickbike-samostatny-ocelovy-ram-sport-g4-96?.
Možná, že by ti u Kostky prodali i ten jejich, ale Kickbike je Kickbike.
Na te e-kolobezce by ti mohli poradit.

Edit: ja než to vždycky sesmolim, tak je pozdě
  • 0
Jsem kačer vyžírka a nestydím se za to.

Žáby nelíbám!

#128 Romi z Vysociny

Romi z Vysociny

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2011 - 15:20

Zdravím příznivce koloběhu!
Občas taky vyrazím na kolobce.I nějakou kešku jsem na ní odlovil.
Vlastním takový podomácku vyrobený model.Žádný ferrari to není,ale jezdit se na tom dá.Část jsem použil ze starý skládačky a tak porůznu.
Teď je teda v údržbě bo si předělávám nášlap (byl dost vysoko cca 13 cm,ale zase na sjezdy do lesa paráda- přes velký nerovnosti).Pokusím se přiložit i foto.

Edit:
Foto zde
http://imageshack.us...dsci0012le.jpg/

Přiložené miniatury

  • dsci0012le.jpg

  • 0

#129 kutitko

kutitko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 13:17

Aha, pardon. Já to pochopil trochu jinak:D
  • 0
Šipka vede kamkoliv, jenom né za keškou...ale to se poddá!
Acer n311 na listingy, HTC Kaiser, stařičký Béďa

#130 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 15:54

Ahoj!
Myšlenka vlastní koloběžky ve mě zase trochu uzrála... :) 26" kolobka se mě do bytu fakt nevleze, limitem velikosti pro mě tedy bude 20" a 16" vzadu. Dnes jsem si byl v Brně zadarmo vypůjčit Mibo Express a Kostka Hill - nevím čím to je, ale Mibo je prostě Mibo, drží se mě to nějak líp..
Vidím ale do cen komponentů + mám něco doma, takže se mě nechce vysypat 7k za to co nabízejí oni, zkusil bych je ukecat na prodání rámu + kol (mají tam celkem slušný náby a než si to plést doma...) a dodat vlastní (a lepší) brzdy za menší peníz...

O co mě jde - Mibo Express má dost specifická a vysoká řidítka - ty jejich nechci (ocel...), pán dnes na prodejně říkal, že menší snížení ničemu nevadí - radši se ptám i tady... Bude při jízdě vadit, když místo toho co na tom je použiji jen MTB řidítka - "vlaštovky", nebo je to špatně, a tu výšku potom musím dohnat představcem (napadl mě speedlifter, za těch cca 700 se to dá zkousnout...) BMX řidítka s hrazdou mě přijdou už moc vysoká, na té kostce mi to dost vadilo..

Díky moc!
  • 0

#131 dipous

dipous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 13:40

Zdravím, sice už téma nějak spí, ale přiložím mé zkušenosti, neb věřím, že se ještě někomu hodit budou. Sám jsem koloběžku vybíral hodně dlouho a zvažoval co a jak. Jelikož se snažím podporovat domácí výrobu, hledal jsem jen mezi českými značkami. Yedoo se sice tváří jako česká značka, ale v čechách se vymýšlejí snad jen samolepky. Koloběžky jsou těžké a předimenzované, což se ještě dá zkousnout, ale co je horší, je výška nášlapu. Jelikož jsou vespod celkem silné trubky, světlá výška se zase tak od nižších, neliší. Vy co si říkáte, že to máte jen na popojíždění a výška nášlapu Vám nevadí, vezte, že Vám vadit bude, každý centimetr je znát a na vysoké koloběžce se Vám koloběh zprotiví. Samozřejmě existují výjimky a větší dřepování jim nevadí. Zpracování je přímoúměrné ceně, sváry jsou často ledabylé a navářky křivě, ale moc veliká hrůza to není a není třeba se bát o bezpečnost. Na Čínu je to solidní výrobek. Pokud se chcete opravdu dobře svést doporučuji sáhnout buď po Kostce, Mibu, nebo K-biku. Já sám mám K-bike K7, cena je velmi rozumná a dostanete velmi dobrou kvalitu. Prakticky vše je na koloběžce děláno v dílně ve Zlíně. Kola jsou uložena do průmyslových ložisek, díky vlastním nábojům je uchycení kol zapuštěno do rámu a nehrozí tzv. "ukopnutí". Měl jsem obavy o velikost koloběžky, měřím 190cm a koloběžka je plně dostačující ( tedy není malá ;) ) Zároveň je velice skladná. Jediné co v případě koupě, pokud vážíte více jak 70kg, doporučuji je připlatit si za lepší obutí od Schwalbe, standardní Rubeny golf jsou hrozné, ale lehčí člověk s nimi nemá problém :) Pokud máte jakýkoliv dotaz, tak se ptejte, rád zodpovím ;)
  • 0

#132 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 9:18

Fajn stránka kolem koloběhu je na www.priblizovadla.cz . A také se docela zapomíná na dalšího Rožnovského výrobce http://www.kolobrndy.cz/nabidka.html. Co se týká pneu každopádně Rubeny nebrat a zainvestovat do Schwalbe.
  • 0

#133 dipous

dipous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 12:55

Pravda, na pana Kulištáka bych málem zapomněl. Za zmínku ještě možná stojí Vella speedboard, ale ta už je trochu dražší :(
  • 0

#134 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 7:03

https://lh5.googleus...0713_194909.jpg Náš konvoi :)
  • 0

#135 dipous

dipous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 8:34

To je super konvoj. Můžu se zeptat jak se s tím jezdí? Nedokáži si představit třeba jen mírný kopeček.:o Musí to být docela dřina. Ale moc se mi to líbí ;)
  • 0

#136 Geo Reo

Geo Reo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2012 - 13:23

Zdarec kolobkáři. Máme v plánu zakoupit nějaké stroje a našli jsme toto. Chtěl bych se optat zda někdo znáte tento typ koloběžky, a jak by jste ji hodnotili. <a href="http://www.worker.cz...worker-city</a> Dík.
  • 0

#137 dipous

dipous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2012 - 13:32

No je to čínská výroba, počítej s tím, že jestli na tom budeš trochu víc jezdit, časem budeš muset úplně vše vyměnit. Podle fotky to bude mít strašně vysoko nášlap, tak Tě to ježdění za chvilku přestane bavit. Když už jít do něčeho levnějšího, tak asi Yedoo, je kvalitněji zpracovaná ( sváry drží, gumy celkem kvalitní...). nebo pak něco víc přidat a koupit nějakou pěknou českou Kolobku. Dobré info získáš na priblizovadla.cz a jestli máš facebook tak tady https://www.facebook...lobeh#!/Kolobeh . Ale klidně se ptej víc i tady.;)
  • 0

#138 iiann

iiann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2012 - 12:48

Poprvé po zimě jsem vytáhl koloběžku a napadlo mě zavítat na fórum, koukám, že o koloběžky je pořád zájem...:) Geo Reo: Na takové koloběžce se nedá jezdit, měl jsem měsíc Intreu (Yedoo), což je v podstatě to samé co Worker a skutečně je to akorát tak pro zlost. Celá konstrukce je špatná, stupátko je moc velké a příliš vysoké, koloběžka je velká a těžká. Kvalita je také slabá, rám jsem měl svařený nakřívo, výplet se zkroutil... O lecčems vypovídá i řešení stojánku, který se občas za něco chytil a já se málem zabil:| Mám pocit, že všechny tyhle čínské koloběžky načmáral jeden člověk, který na kolobce nikdy nestál. Za sebe můžu doporučit Mibo nebo K-bike, sám mám Mibo Gepard a přítelkyně K-bike K7. Svého Geparda jsem koupil jetého za 2000,- a i po roce pořád drží, třeba budeš mít podobné štěstí:)
  • 0

#139 dipous

dipous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2012 - 21:58

Tak dnes jsme byli opět keškovat na koloběžce. Ujeli jsme 22km a přeýšení něco málo přes 500m, tak půlka cesty byla po lesních a o polních cestách. Já mám K7 a úplně super, prakticky nejsem ani utahanej. Je dost nízká, tak na polních a lesních cestách dost škrtám rámem, nicméně se s tím počítalo, tak vždycky jen po těch nerovnostech sklouznu. Zbytek teamu, tedy dva, mají Yedoo, v terénu dobrá průchodnost, ale neustále škrtali stojánkem a to dost nebezpečně, neb ten nesklouzne. Únava kvůli o dost vyššímu stupátku byla citelná, holt museli nadřepovat o dost metrů víc něž já. Při sjezdech z kopce byly u mě dost znát průmyslová ložiska ( menší odpor/tření)
  • 0

#140 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2012 - 20:25

nemáte někdo tip na něco s čím mě pustí do autobusu? mám na mysli něco co strčím do většího báglu apod B)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama