Přejít na obsah


Fotka

Kačeři na koloběžkách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
577 odpovědí na toto téma

#141 pripluv

pripluv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 6:31

K–Bike K5 nebo K6. Dělají na to i přepravní tašku. Nad tím teď taky dumám a strašně by se mi hodilo nějaký porovnání K6 s K7. Z hlediska jízdy…
  • 0

#142 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 7:49

pripluv: ze svého laického pohledu můžu říct, že je rozdíl ve velikosti předního kola. A platí přímá úměra, čím větší přední kolo tím lepší stabilita hlavně na nekvalitních silnicích. Pokud budeš jezdit jen ve městě a po cyklostezkách není problém s předním 12". Pokud plánuješ razit do přírody na nezpevněné cesty pak minimálně 16", já mám Kostku ve předu 20" :). Jěště pokud mě paměť neklame skládací brndu i s vakem dělá MIBO v Rožnově.
  • 0

#143 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 8:57

mibo master - slozena ma asi metr na pulmetr, vazi necelych 10 kg. rozlozeni je na dva rychloupinaky - riditka a ram. manipulace s tim je celkem rychla bezproblemova, stabilni je to dost. tusim, ze na to prodavaji i vak. jen teda nevim, jak pohodlne se to do vaku souka a jak hodne si ji pri tom omlatis. my ji rozebirame do auta.
  • 0

#144 Slashiik

Slashiik

    Slashiik

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 8:57

Olii05 napsal/a:
nemáte někdo tip na něco s čím mě pustí do autobusu?
mám na mysli něco co strčím do většího báglu apod
B)


koukal jsem na tuhle :) http://www.mibo.cz/e...duct/mibo-mastr, je skladaci i ta cena docela jde, akorat to predni kolo bych bral vetsi :(
  • 0

#145 Geo Reo

Geo Reo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 9:01

Tak jsme zakoupili Yedoo City. Nemám zatím odježděno mnoho, a tak první poznatky po prvních cca 30 km nejsou tak hrozné. Stupátko je pro mé nohy akorát, výška stupátka tak nic strašného, ale neumím to posoudit na jiné kolobce jsem nestál a nejel. Celkové zpracování pěkné a pevnost svaru se uvidí. Jediné co bych vytkl je nutnost kopnout i z kopce, tedy neuplně supr ložiska.
  • 0

#146 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 10:14

Geo Reo napsal/a:
Tak jsme zakoupili Yedoo City.
Nemám zatím odježděno mnoho,

Gratulace k novému stroji, i když s tou volbou nemůžu moc souhlasit. Možná chtělo nejdřív vypůjčit některou ze zmiňovaných kolobek a pak zkusit tuhle. Každopádně přeju hodně pěkných keší na kolobrndě a hlavně hodně km bez nehody.
  • 0

#147 Geo Reo

Geo Reo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 11:12

druzicka napsal/a:

Geo Reo napsal/a:
Tak jsme zakoupili Yedoo City.
Nemám zatím odježděno mnoho,

Gratulace k novému stroji, i když s tou volbou nemůžu moc souhlasit. Možná chtělo nejdřív vypůjčit některou ze zmiňovaných kolobek a pak zkusit tuhle. Každopádně přeju hodně pěkných keší na kolobrndě a hlavně hodně km bez nehody.


Moc dík. Snad nezklame. Až budu mít tak přhodím nějaké foto.
  • 0

#148 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 13:22

Také uvažuji o koupi kolobrndy, zatím vybírám.kdysi jsem se na koloběžkách něco najezdil, tak kryteria jsou mi celkem jasné.
Narazil na tohoto výrobce,myslím,že tu ještě nebyl zmiňován
http://hota.cz/katal.../ostatni/?str=2
  • 0
Šťastný blázen..až nás budou milióóóóny...

#149 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 14:19

Při výběru kolobrndy doporučuju poprtál www.priblizovadla.cz. Obsahuje mnoho recenzí koloběžek, v rozumné cenové hladině. Za sebe můžu říct, že když jsem vybíral před dvěma roky kolobrndu vyšli mi v podstatě 4 čeští výrobci od kterých má smysl koloběžku kupovat a ani jeden nebyl z Ostravy.
  • 0

#150 kostroun

kostroun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 14:27

No já budu tvrdší, doporučuji přečíst http://www.carv.cz/n...obezky_hota.htm .A pochybuji že je to výrobce a ne jen překupník.
  • 0

#151 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 14:48

Cena kolobezek HOTA odpovida kvalite, co by jste za tuto cenu taky chteli :D Kolobezka za 3000 CZK asi kvalitni nijak nebude B)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#152 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 15:47

kostroun napsal/a:
No já budu tvrdší, doporučuji přečíst http://www.carv.cz/n...obezky_hota.htm .A pochybuji že je to výrobce a ne jen překupník.


tak to je dost husta "kvalita"
  • 0

#153 dipous

dipous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 19:11

Cokoliv jen né Hotu!!!Výše zmiňovaný případ je sice starší, ale minulý týden jsem viděl v prodejně dvě nové Hoty a je to tedy bída, horší konstrukci a provedení koloběžky jsem asi neviděl. Za tři tisíce mi to přijde dost předražené. :( Jinak jsem již psal výše zásadní rozdíly mezi Yedoo a K7 ( stupátko, váha, ložiska). Přesto pokud někdo chce nejdříve zkusit něco levnějšího, Yedoo v tomto ohledu doporučuji. Stejně si za chvilku pořídíte něco od K Biku, Miba, Kostky...:D
  • 0

#154 dipous

dipous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 19:13

Ještě přidám fotku mého stroje, dnes přišla Ještěrka, tak až bude čas, provedu tuning :D

Přiložené miniatury

  • 429945_2816400896003_1438270491_32072315_817530038_n.jpg

  • 0

#155 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 19:17

já chci skládací at to můžu do toho busu sklopit pod nohy a řidiči neprudí že mám kolo které ve většině spojů nechcou ani vidět.:|
  • 0

#156 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 19:39

dipous napsal/a:
Ještě přidám fotku mého stroje, dnes přišla Ještěrka, tak až bude čas, provedu tuning :D


Moc pěkný stroj, mi se ta K-7 líbí čím dál tím víc, škoda, že tehda nebyla hned k odběru :)
  • 0

#157 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 20:29

Olii05 napsal/a:
já chci skládací at to můžu do toho busu sklopit pod nohy a řidiči neprudí že mám kolo které ve většině spojů nechcou ani vidět.:|

V tom pripade - Mibo Master - http://www.mibo.cz/e...duct/mibo-mastr

nebo Mibo Tiny (oproti modelu Mastr ma pouze 12" kola a nizsi svetlou vysku) http://www.mibo.cz/e...oduct/mibo-tiny

Jo a nove "Mastr" vypadaji uz stejne jako Tiny - letosni modelovy rok ma taky "ohlou" trubku misto "zalomene".
Barvy jsou černá, bílá a stříbrná. Ta bílá nevypadá vůbec zle - http://priblizovadla...ci-mibo-master/
  • 0

#158 Slashiik

Slashiik

    Slashiik

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2012 - 9:02

Novej Master je fesak, psal jsem vyrobci a pro nas hmotnejsi :), je lepsi starsi model coz jsem podle konstrukce predpokladal.
  • 0

#159 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2012 - 9:27

Mibo, Kostka: Tak nevím, nepřijde mi to o moc menší (rozvor, výška) ani lehčí (cca 9 kg) než kolo.
  • 0

#160 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2012 - 10:32

no ale to neni soutez, o mensi jednostope vozidlo :). to je vozitko s jinym zpusobem pohonu :). ono jak je potreba, aby to projelo teren ci delsi streky po silnici, tak to musi mit velky kola. mezi ty kola se v obou pripadech musis vejit, tak je musis mit priblizne stejne od sebe - tam neni co usetrit. co se tyce vahy, tam by urcite slo pouzit lehci materiál, ale zase by to cenu obycejne kolobezky dostalo na 15k jako za kolo (nehlede na praci s materialem), coz je samozrejme v pripade uzke skupiny uzivatelu neprodejne - coz je i tady videt, ze lidi stejne ve snaze usetrit litr si koupi ty tezko/ne/jezdici nejlevnejsi vyrobky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama