Přejít na obsah


Fotka

TFTC serie- vaše názory na ní?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
69 odpovědí na toto téma

#1 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 15 May 2010 - 22:28

Vytvářím TFTC serii, původně to měla být jen díkyzabodovka, tak jsem to i pojmenoval. Jenže by mě to samotného nebavilo jen jít a sbírat mikra, tak se mi to nějak zvrhlo..Nyní je na světě keš s pořadím 56, další čekají na schválení. Jaké na ní máte názory, vy, NÁLEZCI, NE JEN TEORETICI, co se vám na ní líbí a co ne?
pro ty co neví o co jde- serie bude 100ks, s Large bonusem.terény i náročnosti jsou od 1 do 4, vše je odlovitelné bez speciálního vybavení. Stačí jen GPS, dobré oči, trocha obratnosti a občas i přemýšlet.
Je v okolí Kouřimi.
http://www.geocachin...TC #&submit4=Go
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 15 May 2010 - 22:34

Proc TFTC? Kdyby to mela bejt dikyzabodovka, tak by to melo byt spis TFTB (Thanks for this bod) :D:D
  • 0

#3 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 15 May 2010 - 22:45

Za mě říkám ano - líbí se mi to a rád si pro ty body zajedu, klidně i na vícekrát. Za větší množství keší pohromadě jsem vždy rád, nemusí to být zrovna "šipka", tyhlety nahodilé ostrůvky se mi zamlouvají. Vezmu jeden, popojedu dál, vezmu dalších pár kousků a zase popojedu :).
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#4 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 15 May 2010 - 22:51

A bude z toho nakonec nějaký ten obrazec? ;)
  • 0

#5 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 15 May 2010 - 22:54

Sodobar napsal/a:
A bude z toho nakonec nějaký ten obrazec? ;)


nebude...možna nějaky abstraktní, kterej uvidíte, až se na oslavu nalezení celé serie opijete :-) dávat kvůli obrazci keška na nesmyslná místa do příkopu či jen do lesa pro nic za nic se mi nechce
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#6 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 15 May 2010 - 23:11

Za sebe jsem za sérii rád, v létě budou zase nové cíle cyklovyjížděk, to je fajn. Popravdě se zde ale docela bojím trvanlivosti - starat se o sto keší není úplně jednoduché a když jde o takhle velkou sérku, která přiláká jistě spoustu kačerů, budou keše potřebovat častěji měnit a udržovat - proto mám strach, aby keše po pár výměnách neskončily v archivu třeba kvůli nedostatku času nebo nadšení na jejich obnovu.
  • 0

Cache non verba


#7 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2739 příspěvků(y)

Publikováno 15 May 2010 - 23:21

Sice jsem na Tvých keškách ještě nebyl, ale pokud jsou u nějakého zajímavého a pěkného místa, tak raději navštívím podobné kešky, než jen řadu kešek kvůli nějakému obrázku. A z toho, co jsem viděl v těch pár popisech, které jsem si otevřel, vypadá to, že jsou na docela pěkných místech, na rozdíl od spousty jiných... Jen si říkám, že bych byl klidně raději, kdyby to byly ty tradičky, než mysterky. Přece jen těch mysterek už máme po republice až skoro moc... Kdo to má luštit. A pro ty, kdo namítnou, že mě nic k lovu nenutí, tak nevím jak vy, ale já když se občas podívám na to, co je to vlastně za mysterku, tak mi to často prostě nedá a musím si ji luštit. I když bych raději hledal někde v terénu :-)
  • 0

#8 vlne

vlne

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 15 May 2010 - 23:39

Roman_Jaromer napsal/a:
Sice jsem na Tvých keškách ještě nebyl, ale pokud jsou u nějakého zajímavého a pěkného místa, tak raději navštívím podobné kešky, než jen řadu kešek kvůli nějakému obrázku. A z toho, co jsem viděl v těch pár popisech, které jsem si otevřel, vypadá to, že jsou na docela pěkných místech, na rozdíl od spousty jiných...
Jen si říkám, že bych byl klidně raději, kdyby to byly ty tradičky, než mysterky. Přece jen těch mysterek už máme po republice až skoro moc... Kdo to má luštit. A pro ty, kdo namítnou, že mě nic k lovu nenutí, tak nevím jak vy, ale já když se občas podívám na to, co je to vlastně za mysterku, tak mi to často prostě nedá a musím si ji luštit. I když bych raději hledal někde v terénu :-)

Ja byl na par TFTC keskach a mista jsou hezka. Jinak Romane, s tema tradickama narazis na svou serii kesek v Josefove? ;)
  • 0

#9 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 0:12

kamen napsal/a:
.... budou keše potřebovat častěji měnit a udržovat - proto mám strach, aby keše po pár výměnách neskončily v archivu třeba kvůli nedostatku času nebo nadšení na jejich obnovu.

no to je pravda, proto je mám taky všechny do 10km od baráku.
s údržbou to bude veselé,ale záleží i na vás. třeba 18 mám pod dohledem mudlů.příjemně i potěšilo, když kačer, který jednu poškodil, ji druhý den nahradil jinou dřív než jsem stihl zareagovat.a je to i ovracení keší na svoje místo, občas je i já hledám:o
za den je nedá asi nikdo(i když nikdy neříkej nikdo:-) a o kus dál má další na spravení chuti. původně to měl být jen jeden velký okruh aby se měly dát obejít i pěšky za jeden den, ale jak jsem psal níže, než jen sbírat body, tak jsem začal spíš hledat zajímavá místa a tak se to rozlezlo..ale snažím se dávat na jedno místo víc keší najednou,pokud to má smysl, nebo vytvářet okruhy pro cyklovyjížďku. všema se všem asi nezavděčím ale stím počítám..pokud ale někdo máte rádi keše stylu přijít a hned najít, pokud možno se ani moc nezamokřit a neumazat, jste vedle. takové tu jsou taky, ale je jich menšina.takže pevné boty a náhradní oblečení sebou!!
a mysterky v serii nebudou, ty dělám zvlášť, třeba GC2607T
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2739 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 8:08

vlne napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Jen si říkám, že bych byl klidně raději, kdyby to byly ty tradičky, než mysterky.

Jinak Romane, s tema tradickama narazis na svou serii kesek v Josefove? ;)


Tak to mě vůbec nenapadlo. Popravdě řečeno dnes říkám, že kdybych měl jít na svou sérii v Josefově, tak na sebe asi pěkně nadávám. Nejen kvůli spoustě indícií, které je nutno sesbírat, ale i kvůli následnému výpočtu. Ovšem tam to má důvod - dát tam všechno tradičky by nešlo (kvůli min. vzdálenostem) a chtěl jsem tam hlavně provést po celém Josefově křížem krážem a seznámit všechny s historií i zajímavostmi Josefova. Krom toho ten výpočet má i trochu důvod ten, protože série Špionem v Josefově je dělaná jako hra s příběhem (založeném na skutečné pevnosti). A bonusovka je umístěna tak, že by bylo spíše na škodu, aby ji hledal každý, kdo pojede okolo.

Stejně tak vím, že moje další keš v Josefově (Vzpomínka na OBROK) je mysterka, ale tam se opět jedná o stejný případ jako bonusovka u série Špiona. Opět to není terén pro davy lidí, takže potřebuji to množství, které by na ni šlo v případě tradičky profiltrovat. Kdo tam byl, tak nejspíše chápe. Ovšem u obou případů to má důvod - zmenšit počet nálezců jen pro ty, kteří chtějí něco zažít a odfiltrovat ty, kteří loví snadné body.
Krom toho se snažím zakládat hlavně tradičky, i když už mě na jednom místě situace donutila změnit typ z tradičky na multinu, protože i tak se keš neustále krade.

Abych se tedy konečně dostal zpět k tématu - proto mi připadá zbytečné zakládat kešku, kterou tu zmiňuje autor GC2607T jako mysterku. Nevidím důvod pro mysterku, alespoň podle přiloženého popisu. Sice není v "sérii", ale jen proto, že je to mysterka, jinak mi připadá jako jedna z ostatních ze série. A mě osobně by potěšila spíše jako tradička, než že když tam pojedu, budu mít nutkání si vyluštit i tuhle, co kdyby byla na trase, po které pojedu, pak by mě mrzelo, že jsem ji neodlovil. A pokud na této trase nebude, tím hůř, protože jsem vyhodil čas při jejím luštění.

Ale jinak víc podobných zajímavých míst (tedy, podle listingu mi to tak připadá) jako jsou ta na TFTC. Už se těším, až si na ni někdy zajedu na kole :-)
Ovšem nepřeji ti nějakého kazisvěta, protože já osobně, kdybych spočítal počet obnovených krabiček a za každé dvě ukradené krabičky založil jednu novou, tak už jsem založil dalších 15 kešek. :-(
  • 0

#11 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 8:55

Muj nazor na tuto serii je veskrze pozitivni , zejmena proto ze jsem puvodem z Kourimi :-) Serie sice muze v nekom vzbuzovat pocity z levne odlovenych kesek typu jednobodovka, ale ocenuji u mnohych dobry listing se zajimavymi informacemi .Tento typ serie kesek je podle meho nazoru dobry pri nedelnich vyletech do Kourimi a okoli .
  • 0

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 9:38

fly2free napsal/a:
Serie sice muze v nekom vzbuzovat pocity z levne odlovenych kesek typu jednobodovka, ale ocenuji u mnohych dobry listing se zajimavymi informacemi.

Tak to je preci problem tech lidi, co to odsuzuji. Spis bych rekl, ze je stve, ze si je sami nemuzou/nechteji odlovit.
  • 0

#13 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 10:34

fly2free napsal/a:
...Serie sice muze v nekom vzbuzovat pocity z levne odlovenych kesek typu jednobodovka.....

jenze to prave neni.sice puvodne mela byt,ale jsou tam i tereny i narocnosti 3-4 ..
takova 7,11,15,29,38,51 a dalsi vam ho rozhodne neda zadarmo...
a na 2 si vylamali zuby i FTF lovci, az jsem se sel podivat jestli tam opravdu je..
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#14 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 11:18

Mě by zajímalo, jak jsou označena bonusová čísla. Na 100 keší spotřebuješ abecedu čtyřikrát. A taky jsem zvědavý na ten vzoreček v bonusovce.
  • 0

#15 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 11:43

BellaUH napsal/a:
Mě by zajímalo, jak jsou označena bonusová čísla.
Na 100 keší spotřebuješ abecedu čtyřikrát.
A taky jsem zvědavý na ten vzoreček v bonusovce.

bonusovky jsou trojmístná čísla 100-999 a vzorec bude soucet/odecet.
K1+K2+K3-K4 atd..
dá to chvíli počítání, asi nevyužiju všechny,ale zase na druhou stranu, proč ne.proti nalezení celé stovky to bude brnkačka.
místo už mám a bednu taky,začínám do ní schraňovat věci, aby byla pořádně nabitá.
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#16 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 17:33

Koukam, ze vetsina prispevku je OT, tak bych rad zhodnotil tuto serii. Byl jsem na ni cca 24.4. v kombinaci auto/kolo. Autem odlov okoli (zapad) Kourimi, pak parking a zbytek na kole. Toho dne jsem si dal pekny darek v dennim rekordu 37 kesi a mohu rict, ze pres prvotni ocekavani sbirani Micro kesi pod sutrama u cesty, to byla velice kvalitni a vyzivna zalezitost. 90% kesi mne velice pozitivne prekvapila a tesil jsem se vzdycky na dalsi. I pres zkusenost 900+ nalezu mi nektere kese davaly solidne na GC1T0E2. Ackoliv jsem tam stravil necele odpoledne, uzil jsem si to jako 3 dny kesovani. Pixlicky jsou velice napadite schovany, rozhodne to nejsou body zadarmo a co hlavne ocenuji je fakt, ze nektere upozornuji na lokalni zajimavosti v celkem zapadlych obcich, kam bych se asi normalne nevydal(ackoliv jsem puvodem z Pdy). V ceskych obcich je opravdu na co koukat! Ackoliv mi 5-kove kese nedelaji vetsi problemy, tak i tady se nasla jedna - trojkova(GC26Q31), u ktere pri vraceni kese na misto mi adrenalin bublal vsude. :-D Za tuhle serii dekuji a mohu jen a jen doporucit.
  • 0

#17 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 17:55

Mně se ta série líbí, i když celou ji hledat asi nebudu. Jenom mě tam trochu překvapuje takové to nerovnoměrné rozmístění. Od toho přebozsko-bošického jádra je hodně keší směrem na jihozápad a na jih, ale málo na sever. Ty máš něco proti Plaňanům, Radimi nebo Pečkám? :)
  • 0
Vložený obrázek

#18 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 19:03

bluetracer napsal/a:
..... Ty máš něco proti Plaňanům, Radimi nebo Pečkám? :)

Ne nemám,třeba tam časem zabrousím, hlavně to tam moc neznám.Zatím se držím mezi silnicemi KO-Pha a KH-Pha, uvidím kam se až dostanu. Plánuju něco kolem Kostelce,směrem na jih, sever,východ, tam jsem vyrůstal, znám tam dost pěkných míst jako takových i jen pro příjemnou procházku. Ted jsem se vrátil z venku, uložit další dvě, takže už jich je 57 + 5 mimo serii.
Ono toho tady původně moc nebylo. Některé jsou na "obyčejných" místech,ale snažím se je alespoˇž zajímavě uložit.I když pod kameny jich mám pár taky, i když v případě TFTC1 je to spíš hromada kamenů :-) no nudit se nebudete...
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#19 mekeke

mekeke

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 19:22

Na tuto sérii se moc těším, plánuju tam zajet v půlce června, tak snad do tý doby ještě nějaký přibudou ;)
  • 0

#20 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 16 May 2010 - 20:53

mekeke napsal/a:
Na tuto sérii se moc těším, plánuju tam zajet v půlce června, tak snad do tý doby ještě nějaký přibudou ;)

teoreticky by mohla byt cela serie, zalezi kolik budu mit casu a krabicek na kesky...
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama