Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPS Map 60 má nástupce - GPS Map 62


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
545 odpovědí na toto téma

#481 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 19:37

To je dobře. A co se stane, když dáš po té trase navigovat? (Tlačítko find/trasy a zvolit tu tvojí) Mělo by se tě to zeptat a ty bys měl zvolit "On road".
  • 0

#482 muschil.pv

muschil.pv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 19:48

Tak asi jsem nato přišel. Pokud dám Mimo silnice a Na dotaz, tak to vede vzdušnou čarou. Když dám Na silnici pro čas a vzdálenost, tak to vykreslí to co jsem poslal z PC. Jinak se chci tedy ještě zeptat, pokud pošlu trasu z PC do přístroje bude se nějak překraslovat když dám Po silnici pro čas a Po silnici pro vzdálenost? Jde mi o to aby když si na kolo naplánuji trsy přes lesy a pod, tak aby mne pak GPS nevedlo buď nejkraští nebo nejdelší trasou dle volby Po silnici pro vzdálenost nebo čas
  • 0

#483 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 19:53

Bohužel je klidně možné, že tě GPSka povede trochu jinudy, než sis naplánoval v počítači a i se to stává. Hlavně, když dáš "po silnici pro čas", tak se asi bude snažit menším cestám vyhýbat. Jediné řešení (aspoň o kterém vím) je asi více průjezdních bodů, nebo si nakreslit přímo stopu místo trasy a pak navigovat po ní.
  • 0

#484 muschil.pv

muschil.pv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 19:56

Stopa, to je funkce Vykreslování stopy (t) v nástrojích? Ikona tužky.
  • 0

#485 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 20:02

Ano. Měla by se pak dát přenést do GPS a navigovat podle ní.
  • 0

#486 muschil.pv

muschil.pv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 20:08

Tak ono asi se fakt musí dávat pro přesné vedení víc bodů. Ale jinak jsem vyřešil co jsem potřeboval, ty vzdušné vzdálenosti. Tak díky za pomoc. Ono to má tolik všeho, že je z toho člověk paf. Bude trvat než to zvládnu. Kdyby něco tak se ozvu. No vidíš a už mne napadl další dotaz. Když v PC vytvořím trasu, přejmenuji si ji podle sebe, odešlu do GPS, tak je tam. Po tud v pořádku. Když si ale udělám další trasu, odešlu ji do GPS, tak mi přepíše tu první. Tam nejde vložit několik naplánovaných tras?
  • 0

#487 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 20:15

Určitě jo, ale možná ne pomocí Mapsource (nejsem si teď jistý, ale třeba mapy to vždycky taky dává do jednoho souboru a přepisuje). Dá se to každopádně pořešit přímo připojením GPSky jako paměťového úložiště a manipulací s GPX soubory... a nebo Basecampem pravděpodobně.
  • 0

#488 muschil.pv

muschil.pv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 20:18

Mapy už mám každou zvlášť, přejmenováním souboru v PC, takže tak zkusím i ty trasy. Jinak díky za trpělivost, a za rady.
  • 0

#489 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2011 - 16:23

Prosim o radu, forum jsem procetl, ale radu nejak nenasel, nebo prehlednul. Jak nahrat radary do 62s, aby pri jizde zaznel alarm a zobrazil se udaj? Do Colorada jsem radary proste nahral poi loaderem, stazene z POI.cz a vse chodilo. Tady ne, asi neco delam blbe, diky moc za radu.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#490 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 16:40

asi neco blbe delas jelikoz ja ti delam pres poi loader stejne jak u colorada a vpohode
  • 0

#491 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 18:12

Jo, diky, nejak jsem s tim zapasil, nevim proc. Uz to chodi. Asi skvrny na slunci.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#492 muschil.pv

muschil.pv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 20:36

Ehm, že se ptám. Co to jsou ty radary a naco je to dobré?:o
  • 0

#493 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 20:41

muschil.pv napsal/a:
Ehm, že se ptám. Co to jsou ty radary a naco je to dobré?:o


předpokládám že jde o lokace pevných radarů, atp .. prostě POI (point of interest) .. občas Ti GPSka pípne když jedeš úsekem kde je pevný radar, nebo kde je oblíbené místo na odpočinek pro naše drahé pomahače a ochránce ...
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#494 muschil.pv

muschil.pv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 21:17

Aha, tak to je, Dík za osvětu. Ještě prosím o radu, kde se to dá stahnout?
  • 0

#495 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 8:20

Na POI.cz radary a vyber GPX Garmin. Stahnout a poi loaderem do pripojene GPS. Poi loader se da take stahnout od Garminu. Jde vybrat expresni nahrani, pak pisti a pise, jak to uz je od uzivatelu nastavene, nebo rucne, jak budes chtit.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#496 muschil.pv

muschil.pv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 13:58

Díky,díky. Teď se tak probírám přístrojem a dívám se do map. Kromě map CR Cyklo a CR Topo Pro 10, jsou tam ještě tyto: Worldwide DEM Basemap NR, Recreational Map of Europe v3.01 a Digital Globe Demo.JNX. Všechny zapnuty. Co ty tři jsou zač, musí tam být, nebo je mohu vymazat? K vůli místu. A v jakém souboru se v přístroji nachází? Abych jej mohl zálohovat a a popř ty mapy odstranit.
  • 0

#497 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2011 - 15:09

Až na to demo.jnx doporučuji soubory zachovat, nebo si je aspoň zazálohovat do počítače. Basemapa (gmapbmap.img) je málo podrobná mapa celého světa s DEM daty (digitální výškový model terénu), skoro nic nezabírá a určitě se hodí (při malých zvětšeních nebo, když se chceš podívat na nějaký trochu vzdálenější kout světa a nevadí ti malé detaily). Recreational map of Europe v ST verzi šedesátdvojky (gmapprom.img) je neroutovatelná TOPO mapa celé Evropy s docela rozumnými detaily. Taky se může hodit, i když zabírá celkem hodně místa. Navíc, když už si člověk připlatí za ST verzi, tak by bylo trochu blbé si její jedinou výhodu smazat.:) Demo.jnx je ukázka BirdsEye mapy. Asi 1km čtvereční, já tam měl myslím okolí Eiffelovky. Je dobrá tak akorát, aby ses podíval, jak vypadají BirdsEye mapy, jinak je úplně k ničemu.
  • 0

#498 muschil.pv

muschil.pv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 16:51

Díky, tak pomalu začínám mít přehled o jednotlivých soubourech v přístroji.
  • 0

#499 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 12 srpen 2011 - 13:25

Já všechny původní mapy vyházel a místo nich dal jen TOPO 2011 PRO a mám pocit, že GPS zrychlila - při startu, při vykreslování i při pohybu v menu. Teď jsem nahrál fw 3.1 a i s ním "počeštěná čeština" funguje bez problémů
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#500 muschil.pv

muschil.pv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 14:12

Počeštěná čeština? Mě tam chodí OK ta co tam byla. Jinak o těch mapách tu někdo psal, že když se jedna, teď už nevím která, vymaže, přestane přístroj fungovat
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama