Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPS Map 60 má nástupce - GPS Map 62


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
545 odpovědí na toto téma

#521 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 22:44

KaMo_cz napsal/a:
...
Nestudoval jsem co přesně běží za mapu, když přepnu GPSku na "auto", prostě vidím Topo, které umí routovat po silnici. a cíl ukazuje reálmé km, které je potřeba ujet....

Ano a to právě může být ten problém. Ono totiž vůbec nezáleží jaký je název toho či onoho profilu, ale na tom, jaké v tom profilu máš nastavení (klidně můžeš mít profil auto nastaven na pěší turistiku).
Podívej se jaké máš zaplé mapy a pokud jich tam máš víc, tak ty zbytečné vypni. (Settings/map/select maps , nebo tak něco)
  • 0

#522 Habbillnss

Habbillnss

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 23:09

Nemáte někdo podobný problém s špatnou indikaci výšky u 62s? I přes nastavení barometru na konstantní výšku a jeho rekalibraci na výšku podle družic mi stále ukazuje chybný údaj - v cca 200 m n. m. je to přes 6000 m n. m. a neumim se toho zbavit.
  • 0

#523 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 10:22

Ona ale "konstantní výška" není ke zjišťování výšky, ale pro použití GPS jako barometru ;) Třeba pro předpovídání počasí, na jednom neměnném místě samozřejmě... Nebo pak v dopravním letadle s přetlakovou palubou, pokud chceš mít záznam letu včetně výšky letu. Proč se ty hodnoty liší v několikanásobcích ale netuším :o
  • 0

#524 Habbillnss

Habbillnss

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 11:21

to ja vim, spis jsem chtel nejak zajistit, abch se zbavil vadneho udaje z barometru (nez pujde na reklamacku), tak proto ta konstantni vyska, jinak chapu, ze ta funkce je myslena pro jiny ucel
  • 0

#525 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 16 listopad 2011 - 22:27

Tak tu máme verzi fw 3.60 První co jsem zpozoroval, že se u seznamu keší nahraných v gps zobrazuje velikost kešky. Na rozdíl od předchozích verzí, se nepřepsal soubor s textama, takže tam mám pořád ty svoje upravený popisky. A asi se zlepšil příjem, protože se mi gps cytá v obýváku v paneláku, asi 4m od okna se zataženejma žaluziema...to se před tím nestávalo.
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#526 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2011 - 15:51

Take spokojenost, pripada mi citlivejsi, jen jsem si chytre prepsal cestinu, tak tam mam zase zajimave preklady :) Da se hezky hrat i s filtry kesi. Dobre.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#527 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 17 listopad 2011 - 22:08

Filtry keší? Na to jsem nepřišel. Jen mi vadí že se neustále po zapnutí implicitně zapíná seznam všech keší. pokud chci jen nenalezené, musím je vyfiltrovat. Při dalším zapnutí to musím filtrovat znova. Taky by si mohla nastavení filtru pamatovat...potvora jedna.
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#528 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 342 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2011 - 22:24

Ostrovaci napsal/a:
Filtry keší? Na to jsem nepřišel. Jen mi vadí že se neustále po zapnutí implicitně zapíná seznam všech keší. pokud chci jen nenalezené, musím je vyfiltrovat. Při dalším zapnutí to musím filtrovat znova. Taky by si mohla nastavení filtru pamatovat...potvora jedna.


fw 3.60 a nic takového nepozoruju
  • 0

#529 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 17 listopad 2011 - 22:39

JJ..už jsem to našel...je to ve filtrech....můžeš filtrovat podle velikosti, typu, obtížnosti, terénu nebo statusu...
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#530 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 342 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2011 - 22:48

Ostrovaci napsal/a:
JJ..už jsem to našel...je to ve filtrech....můžeš filtrovat podle velikosti, typu, obtížnosti, terénu nebo statusu...


O tom filtru samozřejmě vím.
Asi sem to napsal blbě.
Chtěl sem říct, že se mi normálně nabízejí jen keše nenalezené ještě předtím, než je jakkoliv začnu filtrovat a že nepozoruji ten problém o kterém si psal.
  • 0

#531 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 17 listopad 2011 - 22:59

Když zapnu GPS a dám "Find", pak "Kešky", tak mi tam skočí všechny, který jsou v GPS, takže nalezený i nenalezený. Pak musím dát "Menu" a "Zobrazit nenalezené". Ale není to nic závažnýho, ani obtěžujícího. Jen by tam mohlo zůstat nastavení na ?Nenelezené" zůstat i po vypnutí a opětovném zapnutí.
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#532 BOSOCZ

BOSOCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 7:08

Dělá mi to to samé jako Ostrovaci. Filtrování keší podle typu se mi líbilo, ale škoda že si to filtr nepamatuje.
  • 0

#533 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 13:32

Hledat, kese a nabizi jen nenalezene. O poledni prestavce jsem to sel zkusit. Fw 3.60.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#534 compu

compu

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2011 - 20:35

Mám novou GPS - Garmin GPSMAP 62st. Při navigování na keš s nastavením mimo silnice ukazuje kompas přímo na cíl, ale když zapnu navigování po silnici, tak mi šipka kompasu ukazuje na první odbočku na silnici. Měl jsem Garmin etrex vista, kde šipka kompasu pokaždé ukazovala přímo na cíl. Máte stejný problém? Jinak je pro mne GPSMAP 62st trochu zklamáním - v porovnání se zmíněným Etrexem se mi zdá horší na signál - tam kde Etrex vista ukazuje přesnost 3m, Gpsmap ukazuje 5m :o A ten kompas na 62st taky není tak přesný.
  • 0

#535 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2011 - 18:28

To musim zkusit, kompas na silnici, jezdim podle mapy. Ale na silnici asi kompas ma ukazovat na dalsi odbocku. Citlivost, nevim jak prukazna je hodnota presnost v metrech, ale me chyta signal v panelaku v obyvaku. Tady vetsinou, podle deni doby.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#536 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2011 - 21:54

Ano při navigaci po silnici mi také šipka ukazuje k nejbližší odbočce. Nikdy jsem to neviděl jako problém, ale jako vlastnost, která rozhodně má své opodstatnění. Jako problém bych viděl spíš opak, ale to může být silně věc zvyku. Když potřebuji, aby šipka mířila na cache nechám prostě trasu přepočítat přímou čarou. Na nějaké odhady svítící na displeji bych se vykašlal, to není pořádný ukazatel pro srovnání dvou různých typů GPS. Nejlépe zkusit nějaké exaktní reálné měření. Osobně bohužel s Vistou nemám zušenosti ani subjektivní, takže tady neporadím...podobně jako u kompasu. V porovnání s jinými GPS s magnetickým kompasem, které jsem měl v ruce, mi ten v GpsMap62 nepřijde nepřesný. Akorát se narozdíl třeba od Magellanu Meridian Platinum musí častěji kalibrovat. S Vistou pořádné zkušenosti opět nemám.
  • 0

#537 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 6:41

Ahoj všem jako nečekany majitel 62 mam jeden zasadni dotaz: Disponuje 62 nějakym amčenim klaves? Nějak to nikde nemohu najit. Díky za info
  • 0
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."

"Před otevřením úst zapni mozek."

"Nehledej duvody, hledej zpusoby."

#538 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 7:21

Nevím o tom, že by tam taková funkce byla.
  • 0

#539 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 8:23

tož to je nemile překvapeni - včera jsem měl gpsku hozenou v baglu a něco se mi tam samovolně mačkalo.... hmm... - tož to se budu muset naučit s tim žit
  • 0
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."

"Před otevřením úst zapni mozek."

"Nehledej duvody, hledej zpusoby."

#540 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 13 prosinec 2011 - 18:54

Myslím, že tuhle funkci nemá. Umí vypínat displej po určitém čase, ale o zámku kláves jsem neslyšel. Upřímně jsem ho nikdy ani nepotřeboval.
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama