Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPS Map 60 má nástupce - GPS Map 62


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
545 odpovědí na toto téma

#501 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 12 srpen 2011 - 23:18

Ano..počeštěná čeština. Místo "Schránka s poklady" je tam "Keška" , místo "Přihrádka" je tam "Baterie" a podobně. V tomhle vlákně se o tom taky píše. Mapy jsem smazal všechny a hned nahrál topo...přístroj nesmíš odpojit a zapnout bezmapy, pak je asi problém, ale pokud mapy nahradíš, tak to šlape bez problémů
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#502 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2011 - 7:01

Nazdar lidicky damvam info po 1600km v sedle motocyklu s navigaci 62st. Takze 62 se za cca 1400 km z Olomouce pred Grosglockner az po Trebon ani jednou nevypla pouzival jsem jak baterky tak napajeni z motozasuvky, vydrzela napor vody pri dvou dnech v desti, pouzival jsme City map Navigator 2012 Evropa, ale kdyz jsem v jel do Trebone zapl jsem Topo mapu CR a zacala se sekat a vypinat pakjsme hodil Atlas CR a az do Olomouce ani jeden problem, takze asi bude problem v te TOPO mape kdyz se jede po silnici. Jinak GPS divne pocitala trasy jak v CR tak hlavne v Rakousku a Nemecku az po nekolika dnech jsme zjistil ze musim vyplnout jen placene useky a ne i dalnice jelikoz GPS bere za dalnici i nezpoplatnenou silnici pro motorova vozida takova ta oznacena modrou znackou s autakem pak uz se to celekm dalo. Tak se zatim mejte
  • 0

#503 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2011 - 7:05

jo jinak cetou at bylo jakkoliv pocasi tak nmasakr dobre citelnej displey a drzak Rammout drzel jak prase doporucuji v rele i v terenu a ovladani v rukavkach jedna basen
  • 0

#504 muschil.pv

muschil.pv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 13:51

muschil.pv napsal/a:
Počeštěná čeština? Mě tam chodí OK ta co tam byla. Jinak o těch mapách tu někdo psal, že když se jedna, teď už nevím která, vymaže, přestane přístroj fungovat


Takže nahrát firmware 3.1 abzde to OK? Předpokládám, že firmvare je dostupný na stránkách Garminu.
  • 0

#505 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 15 srpen 2011 - 6:48

jasně, aktualizace automaicky přes mygarmin.com
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#506 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 12:41

Schrek: super info, v patek odjizdime do Madarska a okoli, tak otestujem 62s naostro take.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#507 red smile

red smile

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 17:17

Ostrovaci napsal/a:
Já všechny původní mapy vyházel a místo nich dal jen TOPO 2011 PRO a mám pocit, že GPS zrychlila - při startu, při vykreslování i při pohybu v menu. Teď jsem nahrál fw 3.1 a i s ním "počeštěná čeština" funguje bez problémů


Ahojky,
musim naprosto souhlasit, upgradnul jsem, vymazal jsem vsechny mapy i ty co tam maji udajne zustat, nahral svoje mapy prejmenoval podle sebe a vse funguje k naproste spokojenosti.

PS: jen bych potreboval sehnat "počeštěná čeština" a co s ni prepsat nebo jak jinak naloadovad?

Diky
  • 0

#508 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 17:46

A když se ty mapy jenom vypnou, tak se to chová jak? (Mimo delší startup.)
  • 0

#509 red smile

red smile

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2011 - 21:33

alkes napsal/a:
A když se ty mapy jenom vypnou, tak se to chová jak? (Mimo delší startup.)


:-) :-) je tam tma a jen cachky sviti :-))) chova se to normalne, prepnu-li napr. profil auto, normalne si spusti atlas, prepnu-li na hledani pokladu spusti si topo a prepnu-li na klasicky profil kde jsem vypnul vsechny mapy - vidim tmu, nic se nekouse, vse ok. Ani startup neni zdlouhavy. Rozhodne se masinka vymazanim puvodnich map vyrazne zrychlyla pri startu a to jsem tam dohral 8 jinych map. Jen pri prvnim spusteni po dohrani nekolika set cachek se /asi se instaluji/ je start delsi, ale pak jiz normalne rychlovka.

Jen tu cestinu bych prozil, pokud to pocesti i logy a nebudou tam ty paznaky, ihned dohraji.
  • 0

#510 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2011 - 5:55

To jo, ale někdo tu zmiňoval rychlejší překreslování, nesekání se a dokonce rychlejší pohyb v menu, tak mě zajímalo jak se nový firmware chová, když ty mapy nevymažu, ale jenom vypnu. Mimochodem sám má pořád poměrně historický stabilní fw, všechny původní mapy + TOPO + CityNavigator + birdseye. (Zaplou z těch vektorových samozřejmě vždy jen jednu + max basemapu) Zasekávání je velice občasné, pohyb v menu normální, překreslování v pohodě (nejrychlejší je pouze s birdseye). Startup je samozřejmě trochu pomalejší, ale to je holt daň za to, co všechno tam mam nacpané.
  • 0

#511 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 16 srpen 2011 - 6:59

Ono jde o to, že když tam máš ty původní mapy, tak se při startu natahujou do paměti, i když je máš vypnutý. Ale když tam nejsou, tak se natahuje jen mapa, kterou ty chceš. Já mám v paměti GPS nahranou TOPO 2011 PRO, protože jí používám nejčastěji. Na paměťové kartě mám Cyklo a Atlas, které nepoužívám, nebo jen minimálně a v menu GPS je mám vypnuté. Takže zobrazuju jen TOPO. A zrychlení je znát. Další věcí kterou jsem udělal, bylo smazání nepotřebných jazykovýh mutací ze složky Garmin/Text, kde jsem nechal jen soubor Czech.gtt. Všechno ostatní šlo pryč. A právě tenhle soubor, v této složce je upravený. Některé popisy jsem upravoval podle sebe, některé už byly upraveny předchozím "úpravcem". V podstatě stačí nahradit původní soubor czech.gtt souborem upraveným a příjemnější čeština je tam. Pokud ten soubor budeš chtít, nemám problém se zasláním. Jen doporučuju původní soubor nejdřív zazálohovat a pak teprve přepsat souborem upraveným.
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#512 red smile

red smile

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2011 - 15:15

Ostrovaci napsal/a:
Pokud ten soubor budeš chtít, nemám problém se zasláním. Jen doporučuju původní soubor nejdřív zazálohovat a pak teprve přepsat souborem upraveným.


Mno dival jsem se na ten soubor s cestinou a jsem liny to prepisovat a tak bych poprosil o zaslani. Jinak jsem tedy vymazal uplne vsechny jazyky, mapy a nevidim jediny problem v menu ci na vykreslovani map.

Jen bych jeste vznesl dotaz: zda se da nejak zapnout kodova stranka cestiny na popisy u cachek, nezobrazuje mi to u nekterych logu dobre cestinu. Viz obrazek.

Dekuji za radu
http://imageshack.us...s/220/994v.png/
  • 0

#513 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2011 - 17:51

Ostrovaci: Díky za odpověď. red smile: Tohle bohužel není záležitost znakové sady :-( Geocaching.com nepodporuje v listingu některé znaky s diakritikou a tak se to obchází html entitami (nebo něčím takovým). GPSka je bohužel nezvládá rozkódovat. Jediná šance je prohnat gpxko nějakým prográmkem, například exportním makrem geogetu.
  • 0

#514 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 18:59

Kdyz je rec o mapach, kolik jednotlivych map se na pametovku da nahrat? Nemyslim podle kapacity karty, ale mnou pojmenovanych kusu. Jestli je nejaky pocet, ktery uz GPS nezvladne. A ne vsechny zapnute, proste vyuzit vypinani a zapnuti. Jestli jsem to napsal srozumitelne.Diky moc za info.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#515 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 19:16

sice mám zkušenosti s mejdlama O300 a 450, ale vidím, že to je asi všude stejné :(

Schrek - jak popisuješ, že se CZ TOPO na motorce sekalo, tak to dělá i v O300 při jízdě autem. Kde je problém netuším. Asi o bude TOPO. Já už kvůli tomu chci vyměnit GPS za 62s a ono ouha! To sekání mě dělá Topo2 i Topo2011PRO, tak ještě počkám.

1gato1 - kolik se vejde map do navigace mě je taky záhadou. Do O450 kde je CZ Topo2010 jsem chtěl nahrát ještě Bavorsko a Rakousko a i když místo zbývalo, tak jedna mapa (Bavorsko) muselo ven - vše se nezobrazilo.
  • 0

#516 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 10:53

S tím sekáním map jsem si myslel, že když přejdeme na něco novějšího, než je Vista HCx, že si tím polepšíme, ale jak to tady tak čtu... :( Že by byly ty naše TOPO tak přeplácané? A nezkoušeli jste na motorizované cestování map. poklady k tomu určené (tím myslím např. ATLAS Czech), jestli to nebylo pak lepší?
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#517 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 12:01

Lovím s TOPO, pouze přepínám mezi profilama GC a AUTO, tzn. naviguju se za šipkou nebo po silnici. Kdyby to bylo navigace ATLASem, tak by asi problém odpadl, ale ještě přepínat za jízdy mapové podklady? Nic není dokonalé ;)
  • 0

#518 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 13:33

KaMo_cz napsal/a:
Lovím s TOPO, pouze přepínám mezi profilama GC a AUTO, tzn. naviguju se za šipkou nebo po silnici.
Kdyby to bylo navigace ATLASem, tak by asi problém odpadl, ale ještě přepínat za jízdy mapové podklady?
Nic není dokonalé ;)


Ehm, při přepnutí profilu se samozřejmě přepnou i vypnuté/zapnuté mapy. Taskže třeba u mne:
"Recreational" = Topo 2011
"Kolo" = Cyklo Czech
"Automobil" = Atlas CR + CNEU
  • 0

#519 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 20:41

V tom případě běží Topo a Atlas paralelně a proto se to seká. Nestudoval jsem co přesně běží za mapu, když přepnu GPSku na "auto", prostě vidím Topo, které umí routovat po silnici. a cíl ukazuje reálmé km, které je potřeba ujet. Jediné, co mě na tom štve, je že když přejedu cíl, tak ukončí navigaci. Takže včas přepnout zpět do módu GC (za šipkou). Ale stejně si nejsem jistý, jestli to bude ono, protože to sekání mě občas udělá i na Topu, kdy naviguju autem (profil GC) na cíl.
  • 0

#520 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 22:20

Ale vždyť se tam musí dát nastavit, které mapy mají být při tom kterém profilu použity.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama