Přejít na obsah


Fotka

FENIX HL20 čelovka, kdo vlastní, Severozápad


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
76 odpovědí na toto téma

#1 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2010 - 12:41

Ahoj lidičky, uvažuji o koupi této parádní čelovky FENIX HL20 (CREE XP-E R2) . Ale než si ji koupím, chtěl bych otestovat.. a nejsem sám. Nemohl by někdo z blízkého okolí Klášterce nad Ohří zapůjčit , či přijet s ní v sobotu na "Podkrušnohorský geopokec" ?
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#2 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2010 - 12:42

Ještě něco, předem děkuji všem co mají výkonnější FENIXE na 4AA, ale o ty mi nejde. Láká mne právě ta možnost napájení jen jedním AA článkem.
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#3 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2010 - 13:12

Abych rekl pravdu, take po ni pokukuji (tedy pokud nevyresim uchyceni stavajici svitilny NDI R2 na hlave pres nejakou gumu).

Libi se mi, ze je na AA clanek a samozrejme i vykon.

Jedna z recenzi je tady:
http://www.ledmania....ovky-fenix-hl20
nebo tady:
http://www.svetoutdo...a-fenix-hl20-r2
  • 0

#4 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2010 - 13:50

Ahoj, co se týče toho světelného výkonu určitě ty testy odpovídají mám baterku Fénix LD20. Velkou nevýhodu vidím v použití to nasazavacího sklápěcího difuzéru. Pořídil jsem si ho právě k té LD20 a už brzo budu muset nejspíš koupit nový, protože aby na baterce držel má značně menší průměr taže jej musíš dost roztáhnout a po pár měsících vidím v tom plastu desítky prasklinek takže je jen otázkou času kdy to rupne úplně, nehledě že mi to již několikrát sklouzlo když jsem o něco zadrhnul. Osobně taky zvažuji o velmi kvalitní a výkonné čelovce a mám vyhlídnutou zatím LED LENSER® H7 Headlamp http://www.geocoinsh...7-Headlamp.html Sice je na 3 tužkáče, ale vydrží zase déle a hlavně není tam ten blbý plastový ifuzér, ale rozptyl světla je řešen lupou v přední části.
  • 0

#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2010 - 13:54

Maxinoha: a ses si opravdu jist, ze AAA je tuzkac? :D:D
  • 0

#6 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2010 - 13:58

Maxinoha napsal/a:
Sice je na 3 tužkáče, ...

je to na mikrotužky, tedy AAA, má to tedy přijatelnou váhu, ale zas nabíjecí mikrotužky mají horší poměr hmotnost/kapacita
  • 0

#7 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2010 - 13:59

S474N napsal/a:
Maxinoha: a ses si opravdu jist, ze AAA je tuzkac? :D:D


OK - 3 baterky - mě až tak nejde o to jaké tam jsou baterky, jako spíše o provední a ovládání. Nehledě že je lepší mít na čele jen LEDku a baterky vzadu než mít na čele LEDku s držákem baterek.
  • 0

#8 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2010 - 14:02

S474N napsal/a:
Maxinoha: a ses si opravdu jist, ze AAA je tuzkac? :D:D


Fakt musíš mít debilní poznámku v každém vláknu a ke každému tématu ??? Jen pro tvou informaci AAA je opravdu jeden z typů tužkové baterie.

Soutěžíš se Sobíkem o nejvíce nickeříkajících příspěvků nebo co ???
  • 0

#9 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2010 - 14:05

Však, mikrotužková.

Že se lidi nezamyslí, než něco napíšou.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#10 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2010 - 14:10

Moc pěkné reakce, ALE, není tu někdo kdo by ji měl a mohl na chvilku půjčit? Nejvíce mne na ní zajímá právě to že je na jednu tužkovou AA baterku kterejch nosím po kapsách furt hafo. Takže když dosvítí, prostě vyměním. Jinak jsem někde četl že jedna AA baterie má zhruba stejnou kapacitu jako 3 AAA, takže dávám přednost jedné AA. Tak zatím nikdo kdo by s ní měl zkušenosti?
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2010 - 14:12

Bisaci napsal/a:
Ještě něco, předem děkuji všem co mají výkonnější FENIXE na 4AA, ale o ty mi nejde. Láká mne právě ta možnost napájení jen jedním AA článkem.

honny: ano presne tak, ze se lidi nezamysli.

A+T: ehm, co je debilniho na te me poznamce, ze mikrotuzka neni tuzka. Vsadil bych se, ze si Maxinoha opravdu myslel, ze jsou tam klasicke AA. Navic nicnerikajici prispevek tu mas k tematu akorat ty. ;)
  • 0

#12 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2010 - 14:24

Bisaci napsal/a:
Moc pěkné reakce, ALE, není tu někdo kdo by ji měl a mohl na chvilku půjčit? Nejvíce mne na ní zajímá právě to že je na jednu tužkovou AA baterku kterejch nosím po kapsách furt hafo. Takže když dosvítí, prostě vyměním. Jinak jsem někde četl že jedna AA baterie má zhruba stejnou kapacitu jako 3 AAA, takže dávám přednost jedné AA. Tak zatím nikdo kdo by s ní měl zkušenosti?


S tou výměnou jedné baterky máš pravddu - já osobně bych ale preferoval lépe řešený rozptyl švětla - ta plastová nasazovací rozptylka je fakt z prominutím na 2 věci - když pominu to že ten plast praská tak další věc je ta, že tím oteviráním a zaviráním se vychodil ten pant takže to tak nějak se i samovolně otevirá a zavíra - musel by jsi počítat buď že 1x za rok koupíš novou plastovou rozptylku nebo, že budeš mít pak jen uzký kužel světla - ale při tom se například nedá vůbec logovat.
  • 0

#13 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 6:10

Posouvám nahoru. Takže nikdo kdo by osobně vlastnil tuto čelovku?
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#14 laydakk

laydakk

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 6:41

Bisaci napsal/a:
Posouvám nahoru. Takže nikdo kdo by osobně vlastnil tuto čelovku?


Já ji mám a naprostá spokojenost.
  • 0

#15 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 7:10

Hurá konečně někdo kdo ji má.. a navíc je spokojenej. Kontaktuju E-mailem
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#16 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 7:16

PS Maxinoho, co stál ten difuzorek?
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#17 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 7:43

Co jsem ji kupoval já, tak difuzor byl k tomu, a taky jsem spokojen. Mám jí sice půl roku, a nasvíceno má max. 10 hodin, ale nemyslim, že by na ní něco odcházelo.
  • 0

#18 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 9:02

Když sleduji diskusi odborníků, chtěl bych se také optat. Mám vyhlédnutou kombinaci Fenix TK11 a popruh Fenix pro použití svítilny jako čelovky. Máte s tím někdo zkušenosti? Nebo alespoň s TK11?

Dalším příslušenství předpokládám bude Univerzální pouzdro pro svítilny a Bílý difuzér 34-36mm.

Ano, je to dražší než klasická čelovka, ale chci si trochu pohrát a do tohoto korunu navíc dám.
  • 0

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 9:07

Merencin: osobne bych hodne zvazil pouziti clanku 18650/CR123A. Vzdycky se kazdeho ptam "a co budes delat, az ti dojde stava?". Prave z tohoto duvodu preferuji svitilny vyhradne na AA clanky, ktere koupis v libovolne trafice, pripadne pokud mas nejakeho Garmina, tak stejne obvykle nosis nahradni. A co jsem koukal na ten popruh, tak mi to prijdou vyhozene penize, dat 500 za kus gumy a plastu, kdyz za 800 muze mit clovek vyresenou komplet celovku. Musis se samozrejme rozhodnout sam, ale ja osobne bych do toho nesel.
  • 0

#20 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 10:44

TO: m.martin a laydakk: A jak byste to charakterizovali oproti vašim předchozím čelovkám? Předpokládám ještě s normálníma diodama.. Je to výrazná změna aby se vyplatilo do toho jít?
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama