Přejít na obsah


Fotka

FENIX HL20 čelovka, kdo vlastní, Severozápad


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
76 odpovědí na toto téma

#21 laydakk

laydakk

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 11:33

Bisaci napsal/a:
TO: m.martin a laydakk: A jak byste to charakterizovali oproti vašim předchozím čelovkám? Předpokládám ještě s normálníma diodama.. Je to výrazná změna aby se vyplatilo do toho jít?


Zmena je tak vyrazna ze tech 9stovaku v zadnym pripade nelituju.
Je jrasne mala a lehka, takze se da furt nosit u sebe.
Pouzival sem podobnej cinskej sunt jako je v tyhle recenzi a rozdil je fakt takovej co je tam na fotkach.
http://www.ledmania....ovky-fenix-hl20
Tam kde mzouralo slaby svetylko z ciny tak tam je ted paradni svetlo :)

Vydrz s 2700GP na plnej ceres cca +- 2h 10min, vymena baterky naprosto paradni i v naprosty tme, prehodis a svitis, zadny blbnuti s 3a vic bateriema ;)

Difuzor mam porad sklopenej, odklopit ho je potreba jen kdyz potrebujes dosvitit opravdu hodne daleko.
  • 0

#22 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 11:44

Merencin napsal/a:
Když sleduji diskusi odborníků, chtěl bych se také optat. Mám vyhlédnutou kombinaci Fenix TK11 a popruh Fenix pro použití svítilny jako čelovky. Máte s tím někdo zkušenosti? Nebo alespoň s TK11?

Dalším příslušenství předpokládám bude Univerzální pouzdro pro svítilny a Bílý difuzér 34-36mm.

Ano, je to dražší než klasická čelovka, ale chci si trochu pohrát a do tohoto korunu navíc dám.


Pokud máž zájem o ten popruh na použití jako čelovky tak ti jej rád přenechám za poloviční cenu - popruh jsem měl na hlavě jen 1x.
  • 0

#23 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 14:46

Maxinoha napsal/a:

Merencin napsal/a:
Když sleduji diskusi odborníků, chtěl bych se také optat. Mám vyhlédnutou kombinaci Fenix TK11 a popruh Fenix pro použití svítilny jako čelovky. Máte s tím někdo zkušenosti? Nebo alespoň s TK11?

Dalším příslušenství předpokládám bude Univerzální pouzdro pro svítilny a Bílý difuzér 34-36mm.

Ano, je to dražší než klasická čelovka, ale chci si trochu pohrát a do tohoto korunu navíc dám.


Pokud máž zájem o ten popruh na použití jako čelovky tak ti jej rád přenechám za poloviční cenu - popruh jsem měl na hlavě jen 1x.


Hm, tak z toho mi vyplývá, že jde o vyhozené prachy, když ho nepoužíváš. :) Díky.
  • 0

#24 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 14:57

S474N napsal/a:
Merencin: osobne bych hodne zvazil pouziti clanku 18650/CR123A. Vzdycky se kazdeho ptam "a co budes delat, az ti dojde stava?". Prave z tohoto duvodu preferuji svitilny vyhradne na AA clanky, ktere koupis v libovolne trafice, pripadne pokud mas nejakeho Garmina, tak stejne obvykle nosis nahradni.

A co jsem koukal na ten popruh, tak mi to prijdou vyhozene penize, dat 500 za kus gumy a plastu, kdyz za 800 muze mit clovek vyresenou komplet celovku. Musis se samozrejme rozhodnout sam, ale ja osobne bych do toho nesel.


CR123A používám do foťáku, takže je s sebou tahám. Asi to není nejlepší kombinace pro GC, ale kdyžtak vezmu o několik balení víc.

Čelovka se mi líbí, ale mám raději klasiku do ruky, případně s montáží na lištu.

Popruh jsem už zavrhl, dobře, že jsem se zeptal. ;)
  • 0

#25 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 15:06

Merencin: no kdyz se divam na cenu tebou vybrane svitilny, tak bych si radeji koupil jak klasickou do ruky, tak i prave celovku. Sam mam ted NDI R2 a podle vseho si dokoupim tohohle "Fenixe". Navic vyhoda v tom, ze kdyz jednu clovek ztrati/rozbije, ma porad k dispozici druhou "zalozni".
  • 0

#26 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 16:12

S474N napsal/a:
Merencin: no kdyz se divam na cenu tebou vybrane svitilny, tak bych si radeji koupil jak klasickou do ruky, tak i prave celovku. Sam mam ted NDI R2 a podle vseho si dokoupim tohohle "Fenixe". Navic vyhoda v tom, ze kdyz jednu clovek ztrati/rozbije, ma porad k dispozici druhou "zalozni".


http://foto.mujglock...album=292&pos=7 Vypadá dobře. Jsi s ní spokojený?

Asi to tak udělám. TK11 do ruky, HL20 na čelo pro plazení, lezení a padání.
  • 0

#27 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 16:24

Merencin: naprosto, kde mohu, tam ji chvalim. A hlavne, jako jedna z mala splnovala me pozadavky - R2 diodu, minimalni rozmery + vaha, napajeni 1 kus AA/14500, funkcni namacknuti + maximalni vykon a hlavne moznost plynule regulace jasu s moznosti ulozeni do uzivatelske pameti. Dulezite je si nejprve rict, na co to clovek bude pouzivat a potom podle toho vybirat. Ja to mam na opravdove EDC a na opasku o ni ani nevim.

TK11 ma super vykon, ale me osobne by vadilo s sebou tahat takovou "kravu" na EDC. Pokud to mas do batohu na nejakou turu, tak to chapu a urcite nebudes zklaman.

Mimochodem, jenom pro zajimavost, ta dalsi svitilna co mam, tak ma rozmery delku 130, prumer 24 vzadu a 30 na hlave. TK11 ma 135,25,34, takze bude +- stejne velka. A tady se muzes podivat, jak vypada v porovnani s NDI R2:
http://foto.mujglock...lbum=292&pos=18
  • 0

#28 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 16:53

Shodou okolnosti mi dnes prisla na mail akcni nabidka od conrada, tak jen pro inspiraci. Osobne jsem majitel prvni vyobrazene led lenser H7, sice je na 3xAAA a trosku drazsi, ale ja jsem s ni maximalne spokojeny a zatim me ji na nocnich akcich kolegove vzdy zavideli B)
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#29 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 17:09

LuLuk: o te jiz psal Maxinoha na predchozi strance.

Jinak ta cena je +- bezna na trhu, takze nic extra akcniho:
http://www.ledshop.c...r-h7~z9268.html
  • 0

#30 2pirko

2pirko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 17:26

Taky mam HL20 a jsem naprosto spokojeny. Na maximalni vykon ji pouzivam jen malo, ten stredni uplne dostacuje. Je lehka, vydrzi dlouho a nahrazdni tuzkovky stejne nosim pro Oregon. Doporucuju.
  • 0

#31 algy64

algy64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 17:54

Merencin napsal/a:
Mám vyhlédnutou kombinaci Fenix TK11 a popruh Fenix pro použití svítilny jako čelovky. Máte s tím někdo zkušenosti?


Takto občas používám svůj fenix LD20. Ale upřímně řečeno, jen vyjímečně. Pokud nepoužiješ ten popruh napříč hlavy, tak svítilna táhne svou vahou obvodový popruh dolů. S tím příčným je to ale OK, navíc tam pak máš vodotěsné pouzdro pro 2 náhradní akumulátory. Myslím, že by se s tím dalo i běhat, ale to jsem nezkoušel. V pohodě to lze nasadit i na přílbu.
  • 0

#32 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 6:41

Díky za vyčerpávající informace. Bohužel se nenašel nikdo poblíž kdo by ji mohl půjčit na vyzkoušení, ale udělám to asi tak, že ji koupím přes net. V případě že to nebude to pravý vořechový mám 14 dní na vrácení. Díkes za info.
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#33 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 6:43

Sice to není úplně k tématu, ale už to tu zaznělo a já byl kdysi požádán o srovnání Led Lenser H7 a kopie z DX. Vlastním obě a po půl roce používání jsem nezaznamenal rozdíl. Krom toho cenového. Odpověď na všeobecné srovnání klasických diod a těch nových (Cree Q3 atd.) - trabant i mercedes jsou auta (to první údajně B)). Jen si říkám, proč už výrobci baterií neprodávají blistry se 3 ks baterií?;)
  • 0

#34 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 7:12

To je proto, že právě přecházíme na jednu AA baterii a tak už by to nemělo smysl :D:D
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#35 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 7:57

pes13: jake SKU prosim na DE? Diky
  • 0

#36 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 8:04

sku.29435, mám ji taky, ale už odešel potenciometr na regulaci jasu a upadl čudlík na zoomování. Takže dost možná ta kvalita bude kus od kusu, ale to asi i u toho Lensera :) Čudlík se dá opravit přeříznutím na větší závit a jas mám teď pořád naplno, což mi ale zas tak moc nevadí.
  • 0

#37 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 8:21

Heh tak to je pekna kopie, nicmene pokud nekdo neobjevi doslova nejakou pecku, tak jdu do HL20.
  • 0

#38 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 9:22

Já už si ji objednal na kroniu, je v akci ;)
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#39 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 9:25

Koukal jsem, taky jsem koukal, ze na eBay vyjde asi jenom o 50 Kc levneji, takze se to ani z ciziny nevyplati.
  • 0

#40 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 9:28

Navíc pokud si na kroniu k tomu objednáš ještě za stovku nějakej matroš neplatíš ani 100Kč poštovného
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama