Přejít na obsah


Fotka

FENIX HL20 čelovka, kdo vlastní, Severozápad


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
76 odpovědí na toto téma

#41 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 10:10

Bisaci: o tom vim, jenom nevim co bych si tam objednal. Akumulatoru tu mam doslova 6 pulek (3 (_x_) :) )
  • 0

#42 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 12:11

Hmm taxi můžeš objednat do foroty ten difuzer, je za 105 máš ho teda zadara a pokud je forovej, určitě se ti bude hodit.
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#43 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 12:27

Bisaci: nebo si to vyzvednu jednoduse osobne :D
  • 0

#44 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 12:47

OT: pokud by z kronia objednával někdo z Plzně a potřeboval by doplnit košík do příslušné částky, tak bych se s jednou maličkostí přifařil.
  • 0

#45 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 13:05

Čelovku FENIX HL20 mám asi měsíc, už se mnou absolvovala jeden noční orientační MTB závod a zatím maximální spokojenost. Svítí opravdu pěkně a výdrž je také pěkná, na to že je jenom na jednu tuškovku. Difuzor je v pohodě, jednou jsem ho nandal a nesundavám ho, není to nutné, v případě potřeby se odklopí. Za sebe mohu čelovku jenom doporučit.
  • 0

#46 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 14:05

Nitecore defender infinity r2 se mi zalíbila. Jen koukám, že po českém netu moc dostupná není. :(
  • 0

#47 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 14:05

Merencin napsal/a:

CR123A používám do foťáku, takže je s sebou tahám. Asi to není nejlepší kombinace pro GC, ale kdyžtak vezmu o několik balení víc.

Čelovka se mi líbí, ale mám raději klasiku do ruky, případně s montáží na lištu.

Popruh jsem už zavrhl, dobře, že jsem se zeptal. ;)


Pokud používáš i články CR123, tak bych ti asi doporučil Nitecore SR3, má 7 úrovní svícení a režim strobo. Do popruhu na hlavu od nitecore se taky vejde, takže ji lze použít i jako čelovku. Je to sice prcek, ale svítí begovně.
  • 0

#48 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 9:26

Tak mi konečně ta HL 20 dorazila a už jsem měl možnost ji i vyzkoušet. Vzal jsem s sebou svoji starou diodovou - no tak to se prostě nedá srovnávat. Ten FENIX to je jako bych jel na motorce a svítil si normálně světlem. Po chvíli jsem přepnul na poloviční intenzitu, poněvadž byla i ta dostatečně silná na pochodování nocí. Za sebe teda říkám, prima nákup.
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#49 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 9:27

Bisaci: ja uz ji mam taky na ceste a nemuzu dospat :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#50 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 20:52

Tak uz ji mam taky doma a je opravdu super, vykon je super, zhruba +- stejne jako NDI R2:

Fenix HL20
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#51 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 13:47

Tak ještě další postřehy teď již z terénního nasazení. Jedinou věcí, které jsem se vážně obával je docela úzký kužel světla, který zmíněná HL20 vydává. A je to fakt, světlo začíná až asi tak 4-8m před tebou (podle naklopení čelovky) nicméně to při chůzi vůbec nevadí. Taky jsem zkoušel ten difuzér, potom je to už úplně v pohodě. Sice sebere (přerozdělí?) trochu světla zepředu do stran, ale i tak je čelovka stále na nejvyšší stupeň "příliš" :D výkonná, takže jsem ji pak již trvale přepnul na prostřední stupeň. S difuzérem jsem potom dost manipuloval podle potřeby - jde velice lehce, takže paráda. Na střední stupeň a s difuzérem slouží i jako parádní osvětlení pro noční luštění map, logování keší, nebo tak podobně. Takže super. Abych jen nechválil, pásek k uchycení na hlavu jsem si potřeboval nastavit na svoji "velkou" hlavu. Hmm jenomže jak jsem ho povolil, nevím proč, nechtěl mi v tý poloze držet a povoloval se dál, takže jsem si musel čelovku trochu víc utáhnout. Ještě to zkouknu. Další věcí co mne zaráží je závit baterie. Když jsem ji vybalil, téměř jsem si už myslel, že jej nějakým nedopatřením zalepili, tak šel ztuha. Potom brutální silou povolen, ale i tak prvních 5 - 6 otoček závitu jde pokaždé velice, ale velice ztuha. To by mě zajímalo jestli je to normál, nebo jen na té mojí.. Tak tolik poznatky z terénu
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#52 Saludo

Saludo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2010 - 8:15

Mám ji teď nově také a spokojenost. Pásek na hlavu se mi také povoluje, ale jen když to zkouším v ruce. Na hlavě sedí v té pozici, do které byl nastaven. Kryt baterie je fakt dobrý, zašrouboval jsem ho docela napevno a nesvítila, už jsem chtěl reklamovat :) A ono stačilo utáhnout dost velkou silou ještě 4 otočky :) Dnes jí možná vyzkouším v terénu.
  • 0

#53 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2010 - 9:48

Protože mám největší hlavu široko-daleko ;), mám pásek povolenej na maximum a je to pro mě akorát. Co se závitu u baterky týče, taky jsem poprvý taky málem reklamoval, protože nesvítila. Až když jsem použil k utažení větší sílu než vší, začala baterka fungovat. Asi (skoro určitě) to souvisí s tou vodotěsností do 2 metrů (jetli se nepletu).
  • 0
-- Mitah Team --

#54 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2010 - 10:08

mitah: no ono je to trosicku jinak, IPX-8 znamena 2 metry pod vodou, ale po dobu 30ti minut.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#55 DJ-team

DJ-team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2010 - 22:12

Přemýšlel jsem o ní delší dobu a dnes přišla. Kdysi jsem dostal z NDR svítilnu Hella na 4 buřty s halogenovou žárovkou. Proti tehdejším MayDay na plochý baterky sci-fi. Tohle mi taky vyrazilo dech. Jedna tužkovka a takový výkon. Nelituju investice.
  • 0

#56 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 9:29

Tak jsem si ji taky pořídil a po dvou nočních akcích mi přestal fungovat vypínač - takže půjde na reklamaci - jsem zklamán :(
  • 0

#57 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 11:32

Maxinoha: tak to se ti vcelku nedivim, me zatim funguje spolehlive a super.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#58 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 11:53

Kupoval jsem 2 - jednu jako darek pred cca rokem, celou dobu slouzi obe bez problemu , na jedne mame ten deflektor nasazen trvale .Velkou vyhodou je diky jednomu AA clanku jeji vaha a velikost. Pro spokojenost jsme si poridili do paru Fenixe L2T vcetne pasku Pri porovnani nosenim je vyhoda 1 clanku patrna po zejmena delsim noseni , vcetne podle mne vhodne zvolenych modu co se svitivosti tyce. Pri odlovu Krale Sumavy nam na jeden clanek svitila pres 3 hodiny. Pro nabijeni se dobila o cca 50 %
  • 0

#59 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 12:39

Maxinoha: Tak to máš teda opravdickýho peška. No ta moje je celkem využívaná a zatím funguje zcela bez problémů.
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#60 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 15:50

ahoj, nemáte někdo tuto čelovku z okolí Kroměříže? mám na kole jen takovou 5-ti diodovou bludičku a začíná to být málo, tedy hlavně na jízdu v noci... dá se nějak rozumně přidělat na helmu? případně, kdo z vás jezdí na kole po tmě, nemohl by sem hodit fotku "nasvícené" silnice třeba na ten prostřední a plný výkon? moje světlo na kole "svítí" tak 10 metrů, i když odrazky na patníkách a značky vidím asi na 100m díky moc ;)
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama