Přejít na obsah


Fotka

Ochrana keší před finalky.com


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
220 odpovědí na toto téma

#21 Romir

Romir

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 6:29

Vzhledem k tomu, ze jsem zatim zadnou kes nevytvoril (stydim se), nemuzu zde vyjadrit nazor autora. Jako kacer hledac vsak muzu rict, ze jsem NIKDY zadnou finalku neziskal od kamarada ci od nekoho jineho a NIKDY nebudu chtit vyuzit podobnych sluzeb. Kdyz chci hned byt u kese, beru tradicionalku, kdyz se chci projit a mozna se i trochu potrapit, projdu si multinu. Za obycejne, lepsi i suprove multiny dekuji vsem autorum z celeho srdce a vzkazuju "kaslete na ne, na b..ce, porad tu je spousta kaceru, kteri hraji fair play" a oceni vase usili. A ti, kteri dojdou k cili, aniz by si opravdu peknou multinu prosli, ochuzuji sami sebe a prisli o spoustu peknych zazitku.
  • 0

#22 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 6:37

fhonsa napsal/a:
B) DALSI: (pokud vam na cache zalezi opravdu hodne)
1) Sledujte finalky.com a jakmile se tam keska objevi, posunte ji o par (desitek) metrů, příp. zmente velikost cache. (Finalky.com uverejnuji nove a nove cache, ale s aktualizaci starych to bude urcite ponekud horsi)


Ano, vrátit se s DNF a doma si přečíst, že owner včera pošoupnul cache o 50 metrů vedle, to člověka opravdu zahřeje u srdce. :( :(

Pokud tady můžu dát názor autora několika keší, tak mě je JEDNO, jestli kačer souřadnice vyluštil, vyběhal, vyžebral nebo koupil. Já jako autor nabízím keš. Jestli ji někdo udělá podle mých představ, nebo ji udělá jinak, nebo se na ni vykašle úplně, to je jeho boj a jeho rozhodnutí. Já jako autor něco nabízím, ale těžko můžu někoho nutit, aby tu nabídku přijal.

A pokud keš údajně nabízí zážitek, a kačeři si místo toho snaží souřadnice sehnat jinak, tak se zákonitě otevírá otázka, jestli ta nabídka je opravdu tak lákavá, jak si owner myslí...
  • 0

#23 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 6:55

Hmm, nestíhám všechny ty nový tradičky :D Ale ne, vážně, vím že jsou i lidi kteří si cílovky multin luští/vypočítávají doma od compu. To mě nebaví. Raději se do toho vrhnu v terénu a užiju si ji. Někdy taky neužiju. Lidi co si musí finálky kupovat jsou chudáci a měli bychom je spíš politovat. Paraziti jako jsou finalky jsou jenom logickým důsledkem toho jak se v této zemi žije, obrazem společnosti. :( Jedinou obranou proti finalky je ignorovat je. To sice neuchrání vaši keš před zveřejněním na finalkach, na druhou stranu pokud je budete ignorovat opravdu upřímně :) tak si uchráníte svoji karmu. Howgh
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#24 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 7:10

Vrátil jsem se po víkendu a koukám, že ještě pořád tu ptákovinu diskutujete ;) Stejně jako ostatní, i mně jako autorovi 10 mysterek je úplně jedno, jestli a jak kdo navštíví moje finálky. Je to pouze jeho věc, jak k tomu přistoupí. A nějakým způsobem určovat, jak mají kačeři provozovat tuto zábavu a který způsob je ten "správný", na to rozhodně právo nemám. Stejně tak jde mimo mě onen podnikavec. Je to jeho byznys, a hloupí jsou pouze ti, kteří by jeho služeb využili. Stejně tak jsou hloupí ti, kteří mu tímto zbytečným humbukem a odmítáním dělají mezi kačery obrovskou reklamu.
  • 0

#25 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 7:32

Koukal jsem, že je na finalky.com i moje GC1ATFF se 40 nálezy. Kdo z nich? Většinu těch, co našli, znám a hodně by mne to překvapilo. Přemýšlím o tom, jestli nebudu požadovat zaslání indicií A-D (které jsou ve fyzických stagích) mailem a kdo je nezašle, ten má s found it logem smůlu. Na druhou stranu, zrovna u nás v kraji se rozvíjí BF metoda a to bych pány kolegy nerad diskriminoval ;) Mne by hanba fackovala, kdybych si musel takhle koupit souřadnice, nehledě na to, že tam pravděpodobně nebude to, co by mne zajímalo nejvíc, a to, jakým způsobem se k těm souřadnicím dostat.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#26 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 7:47

trotakcz napsal/a:
Zapomente na to, ze souradnice vypocitavaji ... maji tam i kes, kde nelze presne souradnice spocitat, ale odhaduje se z nepresnych map (coz nevadi odlovu, protoze 40m skalu najdes i ze souradnic o 50m vedle) tak neverim ze by se trefili na tisiciny presne do souradnic jez byly odeslany ke schvaleni s listingem .... Cili data musi byt primo z GC ...


nemusi - neni prece nic jednodussiho, nez to pri navsteve zamerit, pak to bude presne :)
  • 0

#27 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 7:51

harald.cz napsal/a:

fhonsa napsal/a:
Jak ochránit své finálové souřadnice před finalky.com?
B) DALSI: (pokud vam na cache zalezi opravdu hodne)
1) Sledujte finalky.com a jakmile se tam keska objevi, posunte ji o par (desitek) metrů, příp. zmente velikost cache. (Finalky.com uverejnuji nove a nove cache, ale s aktualizaci starych to bude urcite ponekud horsi)

Mockrát děkuju za všechny, kdo luští do šuplíku a loví se zpožděním.


s diky by ses mel obratit na prodejce finalek, tohle je pouze nasledek lidi, kterym to vadi natolik, ze to proste posunou.
  • 0

#28 trotakcz

trotakcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 7:52

Dain a Olik napsal/a:
no neni nic jednodussiho, nez to pri navsteve zamerit, pak to budes mit presne :)


Misto je pod velkou skalou, kolem jsou opravdu velke stromy, neverim ze se na tisiciny trefis presne do souradnic ... a to 2x. jednou meril owner s nejakou moznou odchylkou, podruhe ty.
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#29 pyxis.praha

pyxis.praha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 8:08

Osobně si myslím, že nejlepší obranou je ignorace. Tohle všechno psaní je jistým způsobem propagace oné aktivity. To že napíšeš jak ochránit své souřadnice, je návod jak si před nákupem ověřit jejich správnost. Takže můj klíč jak na to je IGNOROVAT Jestli si moje finálky lidi posílají mailem zdarma, nebo za peníze je jejich věc. Když mi někdo napíše, že si s řešením mojí kešky neumí poradit, snažím se mu pomoct do té doby než to zvládne. Když mi někdo o finálku napíše, pošlu mu jí .. je to jen hra, tak si hrajme!
  • 0
Kešky Járy Cimrmana - web - mapa

#30 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 9:22

Mimochodem jsme měli v pátek posezení s kačerama, bylo nás tam přes 20 a tuto "slavnou kauzu" naprosto nikdo nenakousl...
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#31 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 9:30

Uz jim tam visi nova zmena :

Jste swině, ale my jsme větší?
Finálky.com -> Finálky4FREE
20.6.2010
Více info zde.


  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#32 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 10:01

Maxinoha napsal/a:
...aby si mohl autor cartridge ověřit kdo ji odemkl a tím by se mohla uplatnit vymahatelná podmínka, že log bude uznán jen v případě, že hráč úspěšně odemkl cartridge na serveru wherigo.com


Ježiš moc to řešíš, všechny cartridge ti z fleku odemknu na wherigo.com i z kanceláře za čtvrt hoďky a nevytáhnu paty ven. Tahle logika ti teda moc nepomůže.
Připadá mi, že spousta lidí si prostřednictvím keší léčí nějaký nedostatek možnosti někoho buzerovat - neříkám, že všichni...
Tohle skončí jednou tím, že cesta k finálce bude zaminovaná, aby náhodou někdo nepřišel z druhé strany, než chce autor.

Nejlepší obrana je tradička na kopci daleko od silnice, kam se musíš vydrápat sám...
  • 0

#33 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 10:14

No, teď tam chtějí zveřejnit všechny souřadnice zdarma a je vymalováno. Když si to někdo bude chtít ulovit tímhle způsobem, tak je to jeho věc ;)
  • 0

#34 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 10:25

maji tam celkem ctivej material, takovej radnej maglajz ve stylu "My jsme hodni a vy nas nechapete". Zajimave ze uz po 60ti hodinach to vzdali... Cekal bych vetsi odpor, kdyz uz meli tu drzost zacit prodavat finalky.
  • 0

#35 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 10:37

Numira napsal/a:

Maxinoha napsal/a:
...aby si mohl autor cartridge ověřit kdo ji odemkl a tím by se mohla uplatnit vymahatelná podmínka, že log bude uznán jen v případě, že hráč úspěšně odemkl cartridge na serveru wherigo.com

Ježiš moc to řešíš, všechny cartridge ti z fleku odemknu na wherigo.com i z kanceláře za čtvrt hoďky a nevytáhnu paty ven. Tahle logika ti teda moc nepomůže.


15 minut? To me teda startuje Notepad ani ne sekundu. A loadnout do nej cartridge je zalezitosti par kliku - Soubor > Otevrit -> OK. :D:D:D

Jinak naprosto se ztotoznuji se zavery, ktere zde napsali PAVELS, MedoMys a dalsi, stejne rozumne uvazujici.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#36 Opi_CZ

Opi_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 10:40

Lidi, co tady pořád dokola řešíte?
Koho baví mysterky - složité nebo s obtížnostmi nesmyslně vyšroubovanými - luštit, tak si je luštit bude.

Koho to nebaví - tak si souřadnice finálky stejně sežene bez luštění! Ať si myslí kdo chce co chce.

Moralizovat, hlídat a pokutovat ... ale běžte...
Kdo nechce - ten to neudělá. Kdo chce, toho nikdo neuhlídá.

A jako owner přesouvat finálku mysterky jen kvůli tomu, že se objevila na nějakém serveru? Hehe, PROČ? :P

Běžte si radši odlovit nějakou krabku, dusno kanceláře vám temní mozek a čerstvý vzduch vám udělá dobře...
  • 0

#37 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 10:47

Opi_CZ: no ono je zajimave i sledovat to, ze nejvic rvou ti, co zadnou kes nemaji zalozenou, pripadne jeste v kombinaci s zadnou zalozenou maji odloveno 10 kousku. Naproti tomu ownerum je to vcelku jedno - a ja se hlasim jako dalsi owner, ktery to proste resit NEBUDE. At si to bud kazdy odlovi tradicne nebo rovnou za finalkou, je mi to uplne u (_x_). Dotycny "okrada" predevsim sebe o nejaky zazitek. A pokud je pro nej zazitkem "sbirat body", tak bude spokojen. :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#38 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 11:09

Nejlepší ochrana před mudlou je, udělat pořádně úkryt. Zatím jsem našel cca 10 krabiček ( to je cca 5% nalezených ) , které bych jako mudla se souřadnicí nenašel. Prostě třeba nápověda byla tématické ztvárnění krabičky. Kdybych listing nepřečetl při luštění minimálně 10x, tak mě to netrkne a hledám ještě teď. Takhle jsem tam přišel, prohledal nejpravděpodobnější místa, zamyslel se, rozhlédl se a už jsem jí měl.
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#39 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 11:17

Typickym prikladem kese, kde se predavaji souradnice kamosum bez lusteni, je prazska "Neprolomitelna? / Unbreakable? by Semik75 (GC1Y4AT)". Kdo to skutecne vylustil, klobouk dolu, ale proc si ji logujou lidi, ktery se ani o reseni nepokusili? To je de facto stejny pristup jako maji finalky.com. B)
  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#40 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 11:25

Mně to jedno není. Ani jako lovci, ani jako ownerovi. Ale jsem si jistý, naprosto JISTÝ, že se jednou, dříve nebo později, totožnost "pachatelů" finálky provalí. B) A pak bych nechtěl, opravdu nechtěl, být v kůži toho, kdo řval v plném kině do temného sálu a úvodních titulků "Vrahem je zahradník" :o Jediná šance na polehčující okolnosti by byla, honem rychle tu databázi stáhnout z interentu, vyvěsit omluvu a doufat, že se na to rychle zapomene ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama