Přejít na obsah


Fotka

Ochrana keší před finalky.com


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
220 odpovědí na toto téma

#41 michal_smsmsm

michal_smsmsm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 11:35

No, máme keš, kterou našlo 8 lidí a její souřadnice tam jsou, když ta velmi známá jména vidim, tak je mi špatně... Ale, jak tu již někdo psal, když bude poptávka, bude i nabídka...
  • 0

#42 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 11:39

S474N napsal/a:
Opi_CZ: no ono je zajimave i sledovat to, ze nejvic rvou ti, co zadnou kes nemaji zalozenou, pripadne jeste v kombinaci s zadnou zalozenou maji odloveno 10 kousku. Naproti tomu ownerum je to vcelku jedno - a ja se hlasim jako dalsi owner, ktery to proste resit NEBUDE. At si to bud kazdy odlovi tradicne nebo rovnou za finalkou, je mi to uplne u (_x_). Dotycny "okrada" predevsim sebe o nejaky zazitek. A pokud je pro nej zazitkem "sbirat body", tak bude spokojen. :)


Předem se omlouvám za dotaz mimo téma...Ale nedá mi to.
Chceš říct, že ten kdo nezaložil keš se nesmí vyjádřit k tomuto tématu?
Přece nezáleží na tom - kolik jich kdo založil nebo našel...Myslím si, že právo vyjádřit svůj souhlas nebo nesouhlas - prostě svůj názor - může i kačer s 1 nalezenou keší ne.....

Jinak já sice založenou ZATÍM keš nemám, ale již teď se přidávám na stranu těch co říkají - je mi jedno jak si kačer obstará finální souřadnice....Je to jen hra.....A každýho věc....
Já bych si třeba finální souřadnice nikdy nekoupil, ani nijak nezískal bokem....Proč taky.....Pokud nevím jak dál, poptám se autora - zatím vždy mi autor pomohl....
Ale pokud někoho baví sbírat jen body a souřadnice si sežene bokem, tak ať - je to jeho problém.....;)
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#43 amorhop

amorhop

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 11:53

přesně kdo nechce nekoupí, sama raději luštím tradiční a multiny od někud někam v přírodě a ne doma u PC. V tomto mají finálky.com pravdu geocaching je o tom .. vytahnout lidi od pc a ne pořád jen luštit a hledat :D
  • 0

#44 randir

randir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 12:15

Numira napsal/a:

Nejlepší obrana je tradička na kopci daleko od silnice, kam se musíš vydrápat sám...


jjj ;)
  • 0

#45 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 12:17

Jsem ownerem pár brněnských mysterek. Neřeším a nehodlám řešit, jestli je někdo vyřeší či ne. Ale co mi na celé aktivitě finálek zdarma vadí, tak že se touto aktivitou z nich stanou prakticky tradičky. Jako mystery tyto keše vyžadují údržbu tak jednou za rok i méně. Ale pokud by se s toho stala prakticky tradička, tak řešit měsíční údržbu nebudu. Bude mi to asi líto, ale půjdou do archivu.
  • 0

#46 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 12:22

vin-lin napsal/a:

Předem se omlouvám za dotaz mimo téma...Ale nedá mi to.
Chceš říct, že ten kdo nezaložil keš se nesmí vyjádřit k tomuto tématu?
Přece nezáleží na tom - kolik jich kdo založil nebo našel...Myslím si, že právo vyjádřit svůj souhlas nebo nesouhlas - prostě svůj názor - může i kačer s 1 nalezenou keší ne.....

Jinak já sice založenou ZATÍM keš nemám, ale již teď se přidávám na stranu těch co říkají - je mi jedno jak si kačer obstará finální souřadnice....Je to jen hra.....A každýho věc....
Já bych si třeba finální souřadnice nikdy nekoupil, ani nijak nezískal bokem....Proč taky.....Pokud nevím jak dál, poptám se autora - zatím vždy mi autor pomohl....
Ale pokud někoho baví sbírat jen body a souřadnice si sežene bokem, tak ať - je to jeho problém.....;)


Myslím, že tu nešlo o to, že nováčci nebo lidi bez založených keší se nemohou vyjádřit, ale o to, že to řeší víc než autoři většiny těch dotčených keší ;)

A taky si myslím, že to je každého věc, z pohledu autora jestli keš přesune a nebo z pohledu hledače jak získá souřadnice, protože každého baví něco jiného a to luštění je na některých otaznících opravdu otrava a pak samotná keš je perfektní.
  • 0
HUAWEI Ascend G300 + c:geo + OSM

#47 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 12:30

Werki napsal/a:

vin-lin napsal/a:

Předem se omlouvám za dotaz mimo téma...Ale nedá mi to.
Chceš říct, že ten kdo nezaložil keš se nesmí vyjádřit k tomuto tématu?
Přece nezáleží na tom - kolik jich kdo založil nebo našel...Myslím si, že právo vyjádřit svůj souhlas nebo nesouhlas - prostě svůj názor - může i kačer s 1 nalezenou keší ne.....

Jinak já sice založenou ZATÍM keš nemám, ale již teď se přidávám na stranu těch co říkají - je mi jedno jak si kačer obstará finální souřadnice....Je to jen hra.....A každýho věc....
Já bych si třeba finální souřadnice nikdy nekoupil, ani nijak nezískal bokem....Proč taky.....Pokud nevím jak dál, poptám se autora - zatím vždy mi autor pomohl....
Ale pokud někoho baví sbírat jen body a souřadnice si sežene bokem, tak ať - je to jeho problém.....;)


Myslím, že tu nešlo o to, že nováčci nebo lidi bez založených keší se nemohou vyjádřit, ale o to, že to řeší víc než autoři většiny těch dotčených keší ;)


Aha, to mě nenapadlo...Stydím se :|...
Na tom něco bude....;)
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#48 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 12:43

Numira napsal/a:

Maxinoha napsal/a:
...aby si mohl autor cartridge ověřit kdo ji odemkl a tím by se mohla uplatnit vymahatelná podmínka, že log bude uznán jen v případě, že hráč úspěšně odemkl cartridge na serveru wherigo.com


Ježiš moc to řešíš, všechny cartridge ti z fleku odemknu na wherigo.com i z kanceláře za čtvrt hoďky a nevytáhnu paty ven. Tahle logika ti teda moc nepomůže...........

Nejlepší obrana je tradička na kopci daleko od silnice, kam se musíš vydrápat sám...


No já se tedy nedivím Maxinohovi, že to řeší......když si vezmeš kolik času a práce ho stálo vyrobit Urwigo abychom si my ostatní mohli také vytvářet wheriga a dělal to jen z lásky k námB) a teď nějaký lehkoživkové napráskají souřadnice, tak to člověku fakt přijde líto..... ..... je to podraz
  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#49 beeuskadawe1

beeuskadawe1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 12:53

Oja CZ napsal/a:
Já bych to neřešil. Drtivá většina kačerů, co loví trošku dýl, bude finalky.com ignorovat - třeba sám osobně si neumím představit situaci, že bych se snížil k tomu, abych šel na finálku bez toho, aniž bych věděl jak ji luštit. Cítil bych se jak idiot, kdybych se pak s někým bavil o té keši a nevěděl co říkat. Podle mě jediný, kdo by finalky.com mohl využít, jsou někteří ze začatečníků kačerů (v žádném případě neříkám že většina, nebo dokonce všichni), kteří prostě chcou body. Jenomže takovéto lidi GC přestane za chvíli bavit. A to už nemluvím o tom, že stejně o finalky.com většina z nich nikdy neuslyší.
Takže musím říct (po tom co jsem tam nahlídnul a všiml si, že to bude zadarmo), že mám upřímnou radost, že jsou jim ty čtyři měsíce práce totálně na prd, protože takto z toho žádné peníze nevytřískají (ale oni to přece nedělali pro peníze bla bla bla ;) ). Snad si tu čtyřměsíční práci aspoň pořádně užili B)


Taky si myslím, že to většině kačerů nebude stát za to... Za nás - když na vyluštětní nemáme, vzdáme to. Popř. po čase požádáme ownera o nakopnutí. Z keše, kdy by mi někdo vytroubil souřadnice, bych radost fakt neměla. ;)
  • 0
statusbar
GOOGLOVAT UMÍME :-)

#50 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:00

Jasně a místo aby lidi hráli wherigo, tak všichni houfně půjdou rovnou na finálky. To si fakt myslíš? Představte si, že ve svém volnu vlastními silami uděláte naučnou stezku hezkou přírodou na nějaký kopec. Dáte tam informační cedule, aby si lidi mohli přečíst, co tam roste a žije, a za měsíc vám na ten stejný kopec z druhé strany město postaví lanovku, takže lidi nemusí jít tou vaší stezkou, ale můžou se na to stejné místo pohodlně vyvézt. Zničilo vám město vaši práci? Neřekla bych. Někdo sice lanovkou pojede, ale pořád bude dost lidí, kteří si projdou tu naučnou stezku, aby se něco dozvěděli, nebo prostě jen aby se prošli. A pozor, najdou se i tací, kteří nahoru vyjedou lanovkou, ale zpátky půjdou pěšky (analogie - finální souřadnice se v případě, že je o to zájem, dají použít jako pomůcka k pochopení šifry, se kterou člověk nehnul). V případě, že by se nejednalo o hru, ve které se počítají nějaké body, ale o tenhle případ s kopcem a lanovkou, fakt byste se jako autoři té pěší stezky cítili poškozeni? ;) Řekla bych, že autoři mysterek, kteří doteď nečetli většinu logů typu "souřadnice mi vyluštil kamarád" se ani nadále nemají čeho bát. A ti druzí by se měli zamyslet spíš nad tou svojí mysterkou.
  • 0

#51 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:18

Chryseis - akorat ta anlogie trochu pokulhava, protoze tek kopec je obecne vsech od pocatku, ze. Spis bych asi rekl, ze je to situace, kdy nahore na kopci provozuju neco jako oddilovou klubovnu a nekdo vypaci dvere a zridi na jejim miste bufet. A prezentuje to jako obecny zajem...
  • 0

#52 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:30

schmar napsal/a:
Chryseis - akorat ta anlogie trochu pokulhava, protoze tek kopec je obecne vsech od pocatku, ze. Spis bych asi rekl, ze je to situace, kdy nahore na kopci provozuju neco jako oddilovou klubovnu a nekdo vypaci dvere a zridi na jejim miste bufet. A prezentuje to jako obecny zajem...


No tak to pokulhává ještě víc, pokud tedy nezakládáš keše jen pro uzavřenou společnost, aby ti pak vadilo, že tam lezou nepozvaní.
  • 0

#53 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:34

ne, ale pro ty co to vylustili - tj. stali se cleny oddilu. I kdyz, ja mam jen jednu multi, takze ja jsem spis ten chatar ;)
  • 0

#54 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:38

Chryseis napsal/a:
No tak to pokulhává ještě víc, pokud tedy nezakládáš keše jen pro uzavřenou společnost, aby ti pak vadilo, že tam lezou nepozvaní.


Já bych naopak řekl že to vystihl docela přesně
  • 0

#55 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:43

Je to o lidech... koho to BAVÍ tak na ten web nikdy nevleze... je to o tom si to lousknout sám a myslím, že těchto lidí je pořád většina ... raději se nechám okopat od kamarádů než bych tam vlezl a nechal si poslat na zlatým talíři cifry ... to je jako bych nelovil ale šel na vejšlap howgh !! Nicméně existence toho webu znamená, že takoví lidé jsou bohužel... B) Zrovna dělám jednu mysterku tak sem zvědav za jak dlouho tam bude finálová souřadnice ;)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#56 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:52

Jestli ono by nebylo nejlepší si ty krabky nechávat doma, tak, jako to hodně lidí dělá s coinama. Nehrozí riziko krádeže, nehrozí riziko neoprávněného zalogování, co? :D
  • 0

#57 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:57

vin-lin: kua, mel jsem tu pro tebe napsany dlouhy vysvetleni a koukal jsem pred odeslanim, ze ti to uz vysvetlil Werki - takze tak.

Hobako: s tim holt nikdo nic neudela. Na druhou stranu to lze brat i tak, ze se vycisti "Augiasuv chlev".

kubacom napsal/a: No já se tedy nedivím Maxinohovi, že to řeší......když si vezmeš kolik času a práce ho stálo vyrobit Urwigo abychom si my ostatní mohli také vytvářet wheriga a dělal to jen z lásky k námB) a teď nějaký lehkoživkové napráskají souřadnice, tak to člověku fakt přijde líto..... ..... je to podraz

A co jako resis? Kdyz nekdo bude chtit, tak si tu WIG stahne na disk, v Notepadu si precte kod a obratem dava UNLOCK. A nikam ani nemusi chodit a vse ma vyrizeno do dvou minut. Jaky je tedy rozdil v tom proti stavajicimu stavu? Navic o ten zazitek z WIG se okrada kazdy, kdo to "ochcije" a koho je to problem, tvuj snad?

schmar napsal/a:
ne, ale pro ty co to vylustili - tj. stali se cleny oddilu. I kdyz, ja mam jen jednu multi, takze ja jsem spis ten chatar ;)

Tak tu klubovnu proste zavri a zrus a budes mit klid. Nic jineho se na tvou logiku napsat neda.

Chryseis napsal/a:
Jestli ono by nebylo nejlepší si ty krabky nechávat doma, tak, jako to hodně lidí dělá s coinama. Nehrozí riziko krádeže, nehrozí riziko neoprávněného zalogování, co? :D

Asi tak, tleskam!!!! :D:D:D:D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#58 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:57

Chryseis napsal/a:
Jestli ono by nebylo nejlepší si ty krabky nechávat doma

Ale tak to vis, ze bylo, ale kolem baraku mam tolik cizich kesi, ze by doslo ke kolizi:)
  • 0

#59 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 14:24

jedna poznamka. na strance uvedli, ze se nemohli zalogovat na kese. Z toho vyplyva, ze i kdyz je na kesi 8 znamych jmen, neznamena to, ze je mezi nima autor finalek.com
  • 0

#60 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 14:33

Řekl bych, že si z nás dělají srandu a baví se čtením podobných diskuzí a také se baví tím, k čemu všemu se někteří ubožáci dokáží snížit, aby se dostali k souřadnicím. Zkoušel už si tam někdo z diskutujících zjistit souřadnice své keše? Chtěl jsem to udělat, ale žádná z našich mysterek v jejich seznamu zatím není. Tipuji, že bych se nedozvěděl nic smysluplného. A na ten velký den 20.6.2010 se také nejspíš nic nestane. A ta 2 eura? To tam sice je napsáno, ale z ničeho neplyne, že souřadnice stojí dvě eura. Naopak, finálky prý nejsou na prodej.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama