Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#221 Celestyn

Celestyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 10:56

LudekV napsal/a:
Makro pro GG
Misha kulicka
Makro by si mělo z PDA načíst nastavení souboru s databází, což se u tebe zřejmě nepovedlo.


Zjistil jsem, ze ten BAT co dela reg.txt na Win XP zhavaruje s hlaskou, ze C:\Program neexistuje . Proste skonci na tej mezere v ceste ... Program Files ...
  • 0

#222 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 17:50

Ahoj, jeste jednou moc diky za super programek, az bude moznost velmi rad prispeju a rovnou prispeju i na Geoget ;-) Byli jsme ted na tyden kesovat na kolech v okoli Prerova a tak bych chtel napsat par postrehu k PD (asi uz neco z toho bude v planu, ale napisu to, vzdystak to ignoruj ;-) ):

1. Okno s poznamkami se po vysunuti sw klavesnice nezobrazuje korektne, coz neni uplne problem jako uplne zmizeni posuvniku po vypnuti sw klavesnice... Jedina moznost je roztahnout okno s poznamkami do vysky, coz nekdy u delsich multin neprakticke az nemozne...

2. Napriklad u kese GC20JZ9 ignoruje PD tagy <br />…

3. Nevim jak casto se zapisuje trasa do DB, ale uvital bych nekde moznost vypnuti tohoto zapisu, pokud je vetsi sance na pokazeni DB pri zaseku programu a nebo PDA (coz asi je)...

4. Bylo by mozne pridat dalsi zalozku do nastaveni s cestami? Kachle, DB, obrazky... Takhle se to zbytecne dubluje a nejen novi uzivatele mohou byt zmateni... Super by byla možnost nastavit samostatně cestu pro obrázky, pak by šla využít složka inc - offline listingy z geogetu…

5. Verze 0.6 mi pri uspavani PDA 2x pokazila DB (Nastesti to bylo prvni den, tak jsem obnovil zalohu a bylo...) Od te doby jsem PD zapinal jen kdyz bylo potreba... Ale to i diky tomu, ze jsem musel mit PDA na kole v drzaku nalezato a tak nesel v PD nastavit ani nalez kese, ale to tu uz nekdo psal...

6. Verze 0.7 mi hazela chyby pri editaci textu logu, nastesti to DB prezila...

SQLite error: cannot start a transaction within a transaction

SQLite error: cannot commit - no transaction is active

7. Prepinani mapsource s nestejnym poctem radii pro vyber maptype je problem tehdy, kdyz prepinam treba z google satellite do cykloatlasu a netapnu do jedineho radia na prvni maptype cykloatlas > musim restartovat PD...

8. Pri posouvani mapou se mi pri vetsim zoomu obcas nedokresli zbytek dlazdic a zoomovaci tlacitka > to se da samozrejme vyresit posunutim mapy. Horsi je to pri mensim priblizeni, kdy nevim, zda PD pracuje ci jen nezobrazil (to same pri zoomovani, neni poznat, zda se tlacitko zmacknulo)... > Hodil by se ukazatel nacitani a nebo docasne zesednuti zoomovacich tlacitek…

9. Bylo by mozne udelat tlacitko na vyp a zap pohyblive mapy primo do mapy?

10. Bylo by mozne nacitat referencni body z geogetiho geohome.ini? Kdyz clovek casteji cestuje na stejna mista, bylo by to fajn…

EDIT:Vyresim to pres import registru


Omlouvam se za preklepy, psal jsem to na PDA cestou do prace, ted jen odesilam a neni cas to po sobe opetovne louskat, musim makat na diplomce...
  • 0

#223 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 17:54

Ad stahovani map co tu nekde zaznelo: mozna by bylo mozne predelat Osikovo makro pro stahovani Google Satellite Map do KMZ (Garmin) tak, aby ulozilo dlazdice v okoli zobrazenych kesi v ruznych priblizenich do patricnych slozek, ktere by se jen hodily do PDA...

http://www.geocachin...thread_id=12348
  • 0

#224 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 11:30

Přimlouvala bych se rovněž za možnost vypnutí zápisu trasy do DB. Nepoužívám to a verze 7 se mi začala sekat a to tak, že nezbývá, než telefon úplně vypnout. Může to mít tisíc jiných důvodů (mám bohužel Xperii X2, která padá jak hrušky sama o sobě, fakt si ji nepořizujte :), ale vzhledem k tomu, že předchozí verze se nezasekávala, vidím jako jeden z možných důvodů to zapisování trasy. P.S. jen pro zajímavost: poslední výstřelek Xperie bylo samovolné smazání veškerých dat z karty :@
  • 0

#225 mitzix

mitzix

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2010 - 8:57

Na HTC Touch Pro kompas naviguje nejak divne. Smer na kes se ukazuje spatne (vypada to jako by to bylo zrcadlove) a modra sipka - tedy smer meho pohybu - se nezobrazuje vubec. Kdyz zaskrtnu "Sever nahore", tak se modra sipka zobrazi.
  • 0
HTC Touch Pro / WM 6.1

#226 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2010 - 21:38

mitzix napsal/a:
Na HTC Touch Pro kompas naviguje nejak divne. Smer na kes se ukazuje spatne (vypada to jako by to bylo zrcadlove) a modra sipka - tedy smer meho pohybu - se nezobrazuje vubec. Kdyz zaskrtnu "Sever nahore", tak se modra sipka zobrazi.

Šipka pro směr pohybu se na kompasu nastaveném pro natáčení ve směru pohybu nezobrazuje, protože by ta šipka byla statická a ukazovala pohyb přímo před tebe.
Jestli máš směr na keš zrcadlově, zkus v ruce otočit HTC o 180 st (myslím tím ve vodorovné rovine ;))
  • 0

#227 kmochy

kmochy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 11:12

mitzix napsal/a:
Na HTC Touch Pro kompas naviguje nejak divne. Smer na kes se ukazuje spatne (vypada to jako by to bylo zrcadlove) a modra sipka - tedy smer meho pohybu - se nezobrazuje vubec. Kdyz zaskrtnu "Sever nahore", tak se modra sipka zobrazi.


Mel jsem stejny problem: Pred odjezdem na lov jsem si doma vyhledaval kesku, na kterou jsem se chystal a protoze pouzivam externi GPS modul a pro vyhledani nebylo potreba ho zapinat, tak jsem nastavil ref. bod domovske souradnice a vyhledal. Po prijezdu na misto jsem pak jenom zapnul PD, kliknul na posledni zobrazenou cache, prepnul na kompas. Protoze jsem podle mapy a hintu vedel kde krabka je, tak jsem sel na jisto, ale sipka stale ukazovala nekam jinam a chovala se dost zvlastne a hlavne se mi to tak stalo uz u nekolikate cache. Chvili jsem nad tim spekuloval a zjistil jsem, ze chyba je v nastaveni filtru vyhledavani. Pokud v nem mas nastaven referencni bod 'Domovske souradnice' a ne 'Pozice GPS', ukazuje kompas sice spravne vzdalenost k cili, ale sipka se toci vuci nastavenemu referencnimu, tedy domovske souradnici. Napadlo me to, protoze pri prepnuti do mapy mi to ukazovalo vzdalenost k cili 8,5 km, ale kompas spravne 50 m.
Takze staci prepnout ref. bod na pozici GPS a sipka by se ti mela zacit "chovat slusne" ;)

Dale bych mel prosbu na autora: Bylo by mozne doplnit i do kompasu udaje azimut a prip. vyska a rychlost? Delal jsem multinu, kde byla cesta od posledni stage k finalovce urcena stylem "jdi X metru v azimutu Y stupnu". Udaje o vysce a rychlosti jsou pak zajimave pri presouvani autem ;)

K iportu GPX: Mam stejny problem - pri importu souboru z karty (ze zarizeni jsem zatim nezkousel) PD okamzite spadne. Naiportovat se podari vetsinou tak az na 5 - 6 pokus. Dale (nevim proc), ale importovany soubor se mi v dialogovem okne importu zobrazuje 2x.

Jinak dekuji za super programek! Aktualne mam v databazi cca 30000 kesek (CR+SR+Sasko) a neshledal jsem zadny problem v rychlosti vyhledavani. Urcite take doporucuji zprovoznit Donate. Rad kliknu! Takovy program si to urcite zaslouzi :)
  • 0

#228 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 17:53

Tak jsem to Zkusil a vůbec to není špatné. Jen mám tenhle problém. Mám MIO P560. K internetu se to připojuje přes Wifi a nebo klasicky přes ActiveSync. I když jsem připojen jedním nebo druhým způsobem, tak mi to píše při pokusu o nahrání mapy "Internet error: The server name or address could not be resolved". Dík , Jirka
  • 0

#229 vandrovecz

vandrovecz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2010 - 7:29

Toz ostry test na dovolence programek zvladnul bez ztraty kyticky, opravdu respekt, hluboky respekt. Me se ho dostalo take, pote, co jsem rodinu diky zakresu trasy bezvadne navedl od pokladu k nedalekemu pomnicku jen tak zakreslenemu v mape aneb pro me nastala uplne nova era loveni, nez driv za hloupou sipkou Snad jen prosta navigace v ruznych systemech a formatech, to bych rad..
  • 0
Celý život jsou vyhozené peníze...

#230 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2010 - 21:39

Tak jsem konečně zkusil realitu v terénu a narazil na pár drobností. Některé z nich už tu byly popsány: - kompas ukazuje správně pouze když je ve filtru nastaveno jako referenční bod "Pozice GPS" - při přiblížení na 30m se kompas přepne na dohledávací polygon, ale ten je prázdný a žádná trasa se mi v něm nekreslí a nevidím ani umístění keše. Prostě pouze bílé pozadí - trasa se mi po každém ukončení a spuštění PD ztratí. Myslel jsem, že se pamatuje v databázi dokud ji nesmažu, ale teď mi to teda nechodí, tak nevím jestli jsem se spletl dřív nebo teď se mi to rozbilo. - dost často se mi po spuštění PD sekne. Mám pocit, že to je když po spuštění zobrazím mapu. Chvíli je ještě živá, ale pak to zatuhne a musím udělat reset MDA. Systém je sice živej, ale PD tuhý. Když po spuštění PD chvíli využívám jiné funkce (filtr, detaily keše, ...) a pak teprve kliknu na mapu, tak už se to snad nestane. To je ale zatím jenom chabá dedukce. - přimlouval bych se za ikonky smajlíka a hvězdičky pro nalezené a vlastní keše. V těch barvách písma se na mapě ztrácím. - přímo do mapy by to chtělo tlačítko pro přesun na GPS pozici, která by měla funkci stejnou jako zaškrtávátko v "Nastavení/Pohyblivá mapa" - když kliknu v mapě do místa s větším množstvím keší, pak se vybere jedna, ale když jsou opravdu hustě, nedokážu tu správnou vybrat a měřítko mapy už třeba nejde zvětšit. Nešlo by to řešit po kliknutí nějakým kontextovým menu se zobrazením keší v blízkém okolí kliknutí, ze kterého by se pak vybralo? Pokud bude pouze jedna, pak by to bylo jako doposud. - ikonka parkoviště je sice malá, což se mi líbí, ale se stejně velkým pozadím jako běžná keš, čili překryje dost velkou plochu a dost často zbytečně zakryje i co by nemusela (jinou keš, mapu, atp.). - pokud ve fieldnotes použiju diakritiku, pak se po importu na gc.com zobrazí špatně. Vím, že tam moc nefunguje, ale alespoň několik znaků ano, případně by se mohla odstranit raději úplně.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#231 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2010 - 8:48

první bod - já tam mám dle pozice GPS a pouze když se ztratí signál se to samo hodí na domácí souřadnice, ale to už se tady probíralo druhý bod - tak si odznač dohledání po přiblížení na 30 metrů :-) třetí bod - nevím, mě to šlape i když vypnu mobil , zkus si zadat nějaký adresář kde se to má ukládat, třeba to pomůže čtvrtý bod - to se mi ještě nestalo,možná ti poradí někdo se stejnou značkou HW pátý bod (asi) naco smajlíka, dej si vyhledat pouze nenalezené a nebudeš mít zmatek, ty keše cos už jednou našel tak hledat nebudeš a kdyby jo tak si snad i něco pamatuješ ... B) hustota keší - já to řešim, že si vybírám ze seznamu a ne z mapy a když jdu do takových míst, tak si doma připravím jejich pořadí .... a nebo si vybírej na největším přiblížení v bílé (slepé) mapě, svoji polohu tam uvidíš a zbytek se zorientuješ ... zkusil jsem odpovědět, co jsem věděl, zbytek je pro autora, jinak já jsem moc spokojený s tímto skvělým prográmkemB)
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#232 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2010 - 10:13

Pavelmidi napsal/a:
první bod - já tam mám dle pozice GPS a pouze když se ztratí signál se to samo hodí na domácí souřadnice, ale to už se tady probíralo

Tak nějak to bude, ale proč kompas souvisí s filtrem, resp. se zadáním ref. bodu ve filtru? Když vyhledávám s jiným ref.bodem, pak mi nechodí kompas a musím to přepínat.

Pavelmidi napsal/a:
druhý bod - tak si odznač dohledání po přiblížení na 30 metrů :-)

Já ho ale chci, tak proč bych si ho odznačoval? Píšu to sem proto, že tato funkce je super a potřebuji jenom aby fungovala i pro moje zařízení, což věřím časem půjde. Zřejmě to bude souviset s mým HW a jeho rozlišením, už tady někdo psal stejný problém.

Pavelmidi napsal/a:
třetí bod - nevím, mě to šlape i když vypnu mobil , zkus si zadat nějaký adresář kde se to má ukládat, třeba to pomůže

Jaký adresář myslíš? Já myslel, že se to ukládá přímo do databáze. Jinak nemyslel jsem vypnout mobil (teda pokud nemyslíš opravdu úplné vypnutí WM), to mi taky chodí, ale přímo zavřít PD a pak ho znovu spustit. Když ho totiž třeba půl dne nebudu používat, raději ho ukončím abych minimalizoval možnost jeho seknutí a poškození databáze, přece jenom to běží na widlích a občas se to stává.

Pavelmidi napsal/a:
pátý bod (asi) naco smajlíka, dej si vyhledat pouze nenalezené a nebudeš mít zmatek, ty keše cos už jednou našel tak hledat nebudeš a kdyby jo tak si snad i něco pamatuješ ... B)

To je jasný, ale raději tam mám vše a smajlíky na mě pak koukaj, jako že mám splněno :D. Většinou lovíme ve skupince a co já už mám, někdo mít ještě nemusí. Prostě mi to takto u GS vyhovovalo, tak jsem si dovolil o to požádat. A na druhou stranu to tedy těm, kteří je mají vyfiltrované, pak vůbec nemusí vadit, protože je stejně nevidí.

Pavelmidi napsal/a:
hustota keší - já to řešim, že si vybírám ze seznamu a ne z mapy a když jdu do takových míst, tak si doma připravím jejich pořadí .... a nebo si vybírej na největším přiblížení v bílé (slepé) mapě, svoji polohu tam uvidíš a zbytek se zorientuješ ...

Jsem lenoch a domácí příprava je pro mě otrava, nakonec vše řeším až v terénu a většinou pak taky mnohem složitěji, to souhlasím. Nemám s tím takový velký problém, ale větší přiblížení v některých mapách nelze a přepínat kvůli tomu mapy nebo lézt do seznamu se mi taky moc nechce, když to takto pěkně jde z mapy.

Pavelmidi napsal/a:
zkusil jsem odpovědět, co jsem věděl, zbytek je pro autora, jinak já jsem moc spokojený s tímto skvělým prográmkemB)

Díky za nápady a pomoc, taky se mi prográmek zamlouvá, nakonec bych sem jinak ani nepsal :P
  • 0

LG G3 + a:Drake


#233 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2010 - 13:28

Snažil jsem se trošku napomoct a tak jsem to sem hodil, ale každý máme jiné požadavky a to by se autor musel zbláznit, aby všem vyhověl. To s tím adresářem - trasa se ukládá do místa které si vybereš a ne do databáze jak si zde spousta lidí myslí. Prostě to chodí tak (aspoň já jsem to tak pochopil a funguje mi to) že se vytvoří soubor a do něj se to průběžně ukládá, takže třeba ty všechny trasy máš ale ještě nevíš o nich .... :-) já si udělal adresář na trasy a tam to mám ... ¨na jednu stranu si stěžuješ že je tam moc husto a na druhou stranu chceš smajlíky nalezených keší .. tak nevím :D jinak je to opravdu dobrý programek
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#234 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2010 - 13:42

Pavelmidi napsal/a:
Snažil jsem se trošku napomoct a tak jsem to sem hodil, ale každý máme jiné požadavky a to by se autor musel zbláznit, aby všem vyhověl.

To s tím adresářem - trasa se ukládá do místa které si vybereš a ne do databáze jak si zde spousta lidí myslí. Prostě to chodí tak (aspoň já jsem to tak pochopil a funguje mi to) že se vytvoří soubor a do něj se to průběžně ukládá, takže třeba ty všechny trasy máš ale ještě nevíš o nich .... :-) já si udělal adresář na trasy a tam to mám ...

¨na jednu stranu si stěžuješ že je tam moc husto a na druhou stranu chceš smajlíky nalezených keší .. tak nevím :D

jinak je to opravdu dobrý programek

Tak to máš pravdu, že se nemůže zavděčit všem a že se z toho zblázní :D
Ale věř, že se ještě držím při zemi, to já bych si toho dokázal navymýšlet ještě mnohem víc, ale to nejsem určitě sám.
Dávám to jenom jako náměty a nechávám samozřejmě na autorovi co z toho si vybere.

S tím trackem je to ale určitě trochu jinak než píšeš. Ukládá se do databáze a exportuje se pouze na tlačítko a to do složky, kterou si vybereš. Viz. changelog na autorových stránkách.

Mě to teď nějak blbne celý, zkusím to úplně přeinstalovat. Když skočím do mapy, už se z ní nedostanu ven. Tlačítka nefungují a ani po kliknutí na keš se pouze vybere, zobrazí ve stavovém řádku, ale neskočí do ní.

Jinak určitě díky za snahu, ale to víš, já se jen tak odbýt nedám B)
  • 0

LG G3 + a:Drake


#235 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2010 - 8:41

Uf, člověk na chvíli vyrazí na dovolenou a tady je takového čtení :) Během dovči jsem pochopitelně PD 0.7 testoval taky, na problém se zatuháváním mapy a ukládáním field notes jsem narazil, takže to je první bod, který teď budu řešit. V nejbližší době nechci přidávat moc nových funkcí, spíš se hodlám zaměřit na vychytání mušek a přípravu stabilní verze.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#236 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2010 - 9:04

nenasel jsem zpusob jak smaznou jednu kes ze seznamu? nejak se mi jedna vygenerovala s 0 souradnicema a celkem otravuje
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#237 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2010 - 10:09

Lanc - tak si přehrej databázi :-) a tu starou smaž celou
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#238 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2010 - 10:26

to problem sice resi ale nepripada ti to trochu neprakticke? kvuli jedny kesi delat celou novou databazi?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#239 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2010 - 11:14

Lanc napsal/a:
to problem sice resi ale nepripada ti to trochu neprakticke? kvuli jedny kesi delat celou novou databazi?

Ja si to taky driv myslel, ale neni to fakt zadny problem, je to stisk jednoho tlacitka v GG. Je teda fakt, ze musis byt pripojen k PC, v terenu to nejde.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#240 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2010 - 11:32

Udelal jsem obrazek meho radaru, fakt tam nic nevidim a tuto fajnovou funkci bych moc rad.

Přiložené miniatury

  • screenshot2.gif

  • 0

LG G3 + a:Drake





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka