Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#241 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2010 - 20:50

Narazil jsem na drobnost. Pri nejvetsim peiblizeni se mi zda, ze nesedi meritko. Porovnal jsem to s GS a opravdu se to rozchazi, ale nevim ktery z programu keca. Spis se mi ale zda za PD ukazuje mennsi trasu nez v realu je. S tim me napada male nedulezite vylepseni a to, ze by se poslesnich nekolik bodu ukladalo husteji do pameti a do databaze pouze tak jako doposud aby se nezaplacala. Posledni cast trasy by tak byla jemnejsi. Mozna ale az mi bude fungovat radar, nebudu to potrebovat.

Přiložené miniatury

  • screenshot12_1.gif

  • 0

LG G3 + a:Drake


#242 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2010 - 20:53

Jeste ta sama trasa z PD

Přiložené miniatury

  • screenshot13.gif

  • 0

LG G3 + a:Drake


#243 FireSved

FireSved

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 8:43

Zdarovson, toz tata za mno dosel a povida tak jsi hledal soft co bude umet vsetko a mozes lovit. Tak nadsen sem to prubnul a prve dojmy potym co se s tim paru uz dva tydny su: soft velice fajne, asi umi fakt vse co jsem si predstavoval, aj se mi konecne povedlo to teho narvat kese a mapy jen se potykam se stejnym errorem co tu jeden kolega se Samsungem i900, ja mam Samsung Omnii II i8000 a uplne stejny. Mam spravne nastaven port GPS 7 a at zadam kterykoli Baud Rate tak GPSka nabehne, zacne fachat, zobrazi se zlute kolecko, vidi satelity a obcas se stane ze je aj odchytne, kolecko zezelena, pokud to stihnu prepnout do mapy tak aj stahne mapy zobrazi mapy a hned na to kolecko zrudne a je to v pytlu, pak trva zas dve minuty nez chytne sataky a tak je to furt dokola. Fakt nevim uz co s tim a celkem to mrzi. Jinak teda jako hodne dekuji za prvni schopny program "vseumel"
  • 0

#244 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 10:41

FireSved napsal/a:
Mam spravne nastaven port GPS 7 a at zadam kterykoli Baud Rate tak GPSka nabehne, zacne fachat, zobrazi se zlute kolecko, vidi satelity a obcas se stane ze je aj odchytne, kolecko zezelena, pokud to stihnu prepnout do mapy tak aj stahne mapy zobrazi mapy a hned na to kolecko zrudne a je to v pytlu, pak trva zas dve minuty nez chytne sataky a tak je to furt dokola.


Zkus pouzit program GPSGate (muzes ho zkouset 14 dni zdarma)... Input nastavit na GPS, Output jako "virtual serial port" a nezapomenout nastavit "Pause input when idle" (nebo jak se ta volba presne jmenuje), aby Ti to nezralo baterky kdyz nepouzivas GPS ...
  • 0

#245 FireSved

FireSved

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 19:26

Tak je to fajne, ac jsem tomu neveril tak sa ta rozfachalo. Hned jsel odlovil dve a prekvapilo me, ze celkem presne ukazoval vzdalenost, jen ten kompas kdyby neukazoval tak kostrbate. Ovsem to je asi mala dan za tento vytvor. K programku GPSGate: Otevrel virtualni port na ten jsem prenastavil PD a okamzite nalezl satelity a uz nevypadl. Jediny problem je, ze zadnou moznost pauza pri necinnosti GPS tam neni, takze nevim jestli nejede na pozadi furt, navic mi asi rozhazi nastaveni iGo. Bohuzel se priklanim k tomu, ze je to dosti krkolomna metoda jak lovit kesky, proste by bylo fajn aby se umel pripojit PD a ne ze to bude za nej delat nejaky jiny program. Omlouvam se za kritiku, jen jsem cekal na soft, ktery vazne vse zvladne sam a uz me to na devadesat procent nadchlo. Diky
  • 0

#246 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 19:46

FireSved: Chapu Te, ale obcas mi pripada chybna implementace cehokoliv na strane Samsungu, jiz me proslo rukama nekolik Omnii ve vice verzich a vzdy byly s necim problemy... Tak uz vim kde se to zapina, pomohl strejda G.: 1. Otevri menu settings 2. Jdi na zalozku "Advanced" a klikni na "Show more options..." 3. Jdi na zalozku "Input" klikni na "close the input" 4. Zaskrtni "Close Input when idle" 5. Znovu si otevri Input... Jinak do GPSgate ma defaultne zapnutou moznost "GPSgate direct", ktera prave zajistuje to, ze je puvodni com port "pruchozi" i pro jine aplikace. Pokud by Ti to neslo, nastav do sys.txt virtualni com port z GPSgate. A pokud Tě mohu poprosit, pošli mi tvůj sys.txt přes soukromou zprávu třeba i s infem, zda Ti GPSgate při testování padá či ne.
  • 0

#247 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 19:50

Subi napsal/a:
Pri nejvetsim peiblizeni se mi zda, ze nesedi meritko. Porovnal jsem to s GS a opravdu se to rozchazi, ale nevim ktery z programu keca.


Spis zkus porovnat zobrazeni trasy s co nejdetailnejsi mapou. Pokud bude PD ukazovat Tvou polohu na mape dobre, je vse OK.
  • 0

#248 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 20:05

lentom napsal/a:

Subi napsal/a:
Pri nejvetsim peiblizeni se mi zda, ze nesedi meritko. Porovnal jsem to s GS a opravdu se to rozchazi, ale nevim ktery z programu keca.


Spis zkus porovnat zobrazeni trasy s co nejdetailnejsi mapou. Pokud bude PD ukazovat Tvou polohu na mape dobre, je vse OK.


O mapu s měřítkem kolem 400m nejde, tam to samozřejmě sedí. Všiml jsem si toho jenom proto, že mi nejde radar a tak to používám místo něj. Bohužel to ale i tak není moc podrobný a blbě se podle toho dohledává (cca dvakrát menší než u GS v měřítku 20m a hrubý záznam bodů). Až mi půjde radar, nebudu to snad potřebovat a už to asi nebude vůbec důležitý. Psal jsem to jenom jako drobný, ale zvláštní detail.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#249 FireSved

FireSved

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2010 - 8:03

lentom Tak testnuto, ted uz hlasi GPSGate ze je v necinosti Pauznuty port i pri spustenym iGo, ktery vyuziva puvodni port, pokud zapnu obe navigace tak se nehadaji a obe hezky fachaji, takze diky. Co se tyce Samsungu, pravda je ze to je muj prvni samsung, do ted HTC, ale netvrdil bych, ze to je telefonem, kdyz tam dam jakokoli navi tak jede okamzite. Ale dik vyreseno
  • 0

#250 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2010 - 12:03

Našel jsem jeden problém. Jde o to, že když si stáhnu větší mapu, tak data zabírají sice cca giga, ovšem díky omezetní FAT32 ve skutečnosti každý byť i jedno kilobajtový soubor alokuje 32 kilo. A za chvilku je fleška plná. Tohle je možná jen na inspiraci pro budoucnost vývoje. Jinak bych chtěl opakovat svůj dotaz z dřívějška. Mám MIO P560. K internetu se to připojuje přes Wifi a nebo klasicky přes ActiveSync. I když jsem ještě před startem programu připojen jedním nebo druhým způsobem, tak mi to píše při pokusu o nahrání mapy "Internet error: The server name or address could not be resolved".
  • 0

#251 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2010 - 12:18

2JirkaF: Mam stejne PDA a tvuj problem nemam. Nastavim se treba na Aljasku, dam Mapa a uz se mi ladujou podrobnosti. Jinak ale pouzivam off-line mapy OpenStreet. Nahravam si je z GCLive.
  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#252 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2010 - 13:20

JirkaF napsal/a:
Našel jsem jeden problém. Jde o to, že když si stáhnu větší mapu, tak data zabírají sice cca giga, ovšem díky omezetní FAT32 ve skutečnosti každý byť i jedno kilobajtový soubor alokuje 32 kilo. A za chvilku je fleška plná. Tohle je možná jen na inspiraci pro budoucnost vývoje.

Jinak bych chtěl opakovat svůj dotaz z dřívějška.

Mám MIO P560. K internetu se to připojuje přes Wifi a nebo klasicky přes ActiveSync. I když jsem ještě před startem programu připojen jedním nebo druhým způsobem, tak mi to píše při pokusu o nahrání mapy "Internet error: The server name or address could not be resolved".


Mám také MIO P560 a takto velké bloky zvolili nejspíš kvůli rychlosti načítání a zápisu. Já mám 16kB bloky, ale netuším, zda jsem si to už z 32kB nepředělal...

Existují nástroje pro přeformátovaní vnitřní paměti, například Pocket Mechanic, ale asi bude lepší koupit nějakou rychlou SDHC kartu a mapy načítat odtamtud. Já mám Transcend SDHC 8GB Class6 a ve čtečce funguje daleko rychleji než v PDA, takže ho rozhodně nebrzdí...

Výsledky testů vnitřní paměti a karty:

Vnitřní paměť:
Čtení průměrně - 9,33MB/sec
4KB bloky - 1,69 MB/sec
8kB bloky - 3,25 MB/sec
16kB bloky - 6,79 MB/sec
32kB bloky - 10,77 MB/sec
64kB bloky - 17,85 MB/sec

Zápis průměrně - 0,463MB/sec
4KB bloky - 0,071 MB/sec
8kB bloky - 0,343 MB/sec
16kB bloky - 0,663 MB/sec
32kB bloky - 0,664 MB/sec
64kB bloky - 0,630 MB/sec

Počet operací za sekundu: 25,31

Transcend SDHC 8GB Class6

Čtení průměrně - 6,39MB/sec
4KB bloky - 1,69 MB/sec
8kB bloky - 2,89 MB/sec
16kB bloky - 5,78 MB/sec
32kB bloky - 11,57 MB/sec
64kB bloky - 13,29 MB/sec

Zápis průměrně - 2,32MB/sec
4KB bloky - 0,358 MB/sec
8kB bloky - 1,021 MB/sec
16kB bloky - 1,418 MB/sec
32kB bloky - 1,785 MB/sec
64kB bloky - 1,867 MB/sec

Počet operací za sekundu: 61,77

Pokud máš čas a chuť, vyzkoušej hardreset, třeba problémy s připojením mizí, nevím jak Tvoje PDA, ale moje je strašně náladové a jakmile tam nainstaluju více programů, tak mi něco přestane fungovat, i když to jsou programy neovlivňující systémové soubory či nastavení...
  • 0

#253 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2010 - 13:42

ubuster napsal/a:
2JirkaF: Mam stejne PDA a tvuj problem nemam. Nastavim se treba na Aljasku, dam Mapa a uz se mi ladujou podrobnosti.
Jinak ale pouzivam off-line mapy OpenStreet. Nahravam si je z GCLive.


Tak ne. Marná snaha. Ať bádám jak bádám, tak na internet se tomu nechce. :( Nechápu proč. Všechny ostatní softy jsou v pohodě.
  • 0

#254 pavelkast

pavelkast

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2010 - 13:03

Program je výborný. Díky. Používán na Samsung OmniiII spolu s GPS gate (neztrácí tak pozici). Ale mám jeden problém. Na mapě se ukazuje trasa i aktuální pozice správně. Po přepnutí na kompas ukazuje šipka správně k cíli, ale nezobrazí se souřadnice cíle ani souřadnice aktuální pozice a tedy ani vzdálenost. Neví někdo kde je chyba ?
  • 0

#255 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2010 - 13:07

Mrkni do nastavení filtru, musí tam být jako referenční bod nastavena pozice GPS, jinak to zlobí.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#256 pavelkast

pavelkast

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2010 - 13:20

Ten filtr jsem zkoušel. Po přepnutí referenčního bodu na pozici GPS se na mapě zobrazí nová čára od aktuální pozice do cíle a kompas se natočí správným směrem. Ale kde mají být zobrazeny souřadnice není nic. Ještě jsem si všiml, že i při zobrazení detailu vybrané keše se ani tam nezobrazí souřadnice.
  • 0

#257 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2010 - 21:02

tak jsem v terenu otestoval verzi 0,7 ten pohyblivej radar dobry,ale bohuzel u me nefunkcni,teda castecne. Sel jsem 4 wp, na prvni to ukazovalo skvele,kdyz jsem sel na druhy tak sipka stale ukazovala na 1.wp ale metry se odecitaly spravne. Pri ceste na 3. wp sipka stale ukazovala na 1.wp. Tam jsem asi na 2 minuty zastavil,zapnul volbu "sever nahore". po vypnuti teto volby uz sipka ukazovala spravne k 4wp. Od 4 wp jsem se racel kolem 3,tak jsem si to na nej zase nastavil,ale bohuzel sipka tvrdosijne okazovala rovne ve smeru chuze. Kdyz jsem prosel kolem budu na ktery me to melo smerovat a mel jsem ho za zady zkusil jsem zase volbu "sever nahore" a v ten moment zacaly obe sipky ukazovat na wp (mozna jen nahoda)presto ze by modra mela ukazovat jinam nez cervena,vzhledem k tomu ze jsem se od wp uz vzdaloval. Po vypnuti "sever nahore" se cervena sipka vratila zpet k ukazovani smeru kam jdu. pouzito: hd2,ld4w pres bt Prosim autora (i vsechny ostatni)aby tohle nebral jako kritiku,ale jen jako zpravu o chovani programu v terenu.Treba s tim nikdo jiny problem nema a zlobi to jen u mne,hlavni sila PD je stejne ve vyuzivani offline map a ne v nejaky usmoleny sipce :)
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#258 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 4:12

Byl by velký problém zkompilovat program pro WM5? Asi nejsem jediný, komu se doma válí staré PDA a podobný offline program by využili.
  • 0

#259 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 8:52

Lamc nevim jak jsi zadaval WP ale kdyz pak najedes do WP dane kese, oznacis si pozadovany WP a das sipku pak te to musi vest na vybrany WP a ne na puvodni 1WP, dle toho co pises soudim, ze sis nevybral dalsi WP ale mel jsi zadane jen puvodni souradnice. Program je supr, uz nepouzivam nic jineho na hledani, jen mne stale mate to ze kdyz je spatny signal nebo kdyz se ztrati uplně ( v lese atd) prepne se na domaci souradnice, neslo by to zaridit tak,aby v pripade ztraty signalu zustala zobrazena posledni poloha a nepreskocilo to na ty domaci souradnice ? ono totiz kdyz to mam hozene na pohyblivou mapu, tak misto na mapu kde bych mohl byt, koukam na misto kde bydlim, coz pri chuzi po lesnich pesinach v hustsim lese je dost neprijemne. B)
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#260 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 9:52

pavelmidi laskave si precti poradne co pisu,jasne pisu ze metry k wp se odecitali spravne,tak jak jsem mohl mit spatne nastaveny wp? Muzes mi to vysvetlit?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama