Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#261 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 20:06

Ludku super programek, fakt chvalim.Na mem PDA Asus P565 chodi velmi pekne. Na programek mam jen jednu vytku a sice nemoznost vymazani urcite kese.Vim, ze jsi psal, ze se zpravou db asi zabyvat nebudes a ze jde samozrejme upravit db v PC, ale v terenu sebou bezne na kesovani PC nevozim a tak bych tuto moznost velmi uvital. Prochazel jsem celou tuhle diskuzi a na tohle mazani kesi se tu ptali uz myslim tri lidi takze nejsem zdaleka sam kdo by byl za tuto funkci rad.Nezvazis tedy jeste pridani tehle moznosti? Treba neco jako dlouhe tapnuti na kesi by se objevila treba nabidka na smazani ze seznamu.Samozrejme vubec nejlepsi by bylo tak jako to je v Geoscoutu oznaceni kesi ktere chci smazat a ty pak vymazat, ale spokojil bych se s mazanim po jedne kesi.Diky.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#262 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 20:16

Lanc No tak jsem to pochopil jinak než by sis přál, tak se nečíl:-)
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#263 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 21:28

lubik napsal/a:
Na programek mam jen jednu vytku a sice nemoznost vymazani urcite kese.
...
Nezvazis tedy jeste pridani tehle moznosti?


Zvážím. Přidám možnost výmazu vybrané keše, to není tak složité. Masivnější správu databáze ale stále doporučuji dělat v GeoGetu.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#264 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 21:32

Lanc napsal/a:
tak jsem v terenu otestoval verzi 0,7
ten pohyblivej radar dobry,ale bohuzel u me nefunkcni,teda castecne. Sel jsem 4 wp, na prvni to ukazovalo skvele,kdyz jsem sel na druhy tak sipka stale ukazovala na 1.wp ale metry se odecitaly spravne. Pri ceste na 3. wp sipka stale ukazovala na 1.wp...


Četl jsem ti několikrát, ale není mi jasné, jak jsi to dokázal. Vzdálenost i směr se načítají z téhož objektu, takže není možné, aby se počítala vzdálenost k jednomu bodu a směr k jinému.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#265 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 21:36

Rád bych si v GG udržoval a spravoval databázi. K tomu bych docela uvítal kdyby šlo zpětně z PD do GG vyexportovat provedené změny. Asi to není jednoduché, ale minimálně přidané poznámky a WP (hlavně final) by se šiklo.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#266 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 21:40

Není to složité, jen trochu pracné: 1. Nakopíruješ databázi z PDA do PC a otevřeš ji v GeoGetu 2. Podle data poslední změny vyfiltruješ keše aktualizované v PocketDrake (každá změna na keši v PD nastavuje toto datum) 3. Seznam vyexportuješ do GPX (zvol GeoGet GPX v2, tam jsou i GeoGetí speciality) 3. Přepneš na normální databázi 4. Naiportuješ GPX Časem na to snad bude makro na jedno kliknutí, ale zatím na to není čas. Pokud by se napsání makra někdo ujal, budu jen rád.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#267 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 21:53

To vypadá docela snadno a s makrem už by to byla vůbec paráda. Díky za návod.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#268 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 5:28

LudekV napsal/a:

Lanc napsal/a:
tak jsem v terenu otestoval verzi 0,7
ten pohyblivej radar dobry,ale bohuzel u me nefunkcni,teda castecne. Sel jsem 4 wp, na prvni to ukazovalo skvele,kdyz jsem sel na druhy tak sipka stale ukazovala na 1.wp ale metry se odecitaly spravne. Pri ceste na 3. wp sipka stale ukazovala na 1.wp...


Četl jsem ti několikrát, ale není mi jasné, jak jsi to dokázal. Vzdálenost i směr se načítají z téhož objektu, takže není možné, aby se počítala vzdálenost k jednomu bodu a směr k jinému.


:) jak jsem psal,je mozne ze to je problem jen meho pda,pokud se ti nedostalo zprav o podobnem chovani od nekoho jineho tak neni potreba vubec resit
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#269 FireSved

FireSved

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 9:54

pavelkast napsal/a:
Ten filtr jsem zkoušel. Po přepnutí referenčního bodu na pozici GPS se na mapě zobrazí nová čára od aktuální pozice do cíle a kompas se natočí správným směrem. Ale kde mají být zobrazeny souřadnice není nic. Ještě jsem si všiml, že i při zobrazení detailu vybrané keše se ani tam nezobrazí souřadnice.


Nevim zda pomuzu, mam stejny foun a po prvni instalaci jsem tez nic z toho nevidel, ani kdyz jsem najel do podrobnosti GPS, ukazoval jen kruh se satelity a ten maly kompas a nic vic. Pricina, mel jsem cerne pozadi telefonu a to ovlivnilo i program, mel cerne pozadi a cerne pismo v programu splynulo. Jelikoz to nefachalo jak ma, preinstaloval jsem foun a vse v poradku.
  • 0

#270 FireSved

FireSved

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 9:56

lentom napsal/a:
A pokud Tě mohu poprosit, pošli mi tvůj sys.txt přes soukromou zprávu třeba i s infem, zda Ti GPSgate při testování padá či ne.


Tak pada, ale az dycky po nekolika hodinach, kdyz uz treba vubec nelovim tak foun zahlasi ze GPSGate spadl. Nic zavazneho
  • 0

#271 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 10:40

LudekV napsal/a:
Není to složité, jen trochu pracné:

1. Nakopíruješ databázi z PDA do PC a otevřeš ji v GeoGetu
2. Podle data poslední změny vyfiltruješ keše aktualizované v PocketDrake (každá změna na keši v PD nastavuje toto datum)
3. Seznam vyexportuješ do GPX (zvol GeoGet GPX v2, tam jsou i GeoGetí speciality)
3. Přepneš na normální databázi
4. Naiportuješ GPX

Časem na to snad bude makro na jedno kliknutí, ale zatím na to není čas. Pokud by se napsání makra někdo ujal, budu jen rád.


Tak jsem to vyzkoušel a funguje to parádně. Kdyby bylo makro bylo by to úplně super. Klidně by se o to mohlo rozšířit stávající makro pro nahrání databáze z GG do PD, samozřejmě na zaškrtávátko.
Nejdříve by to stáhlo původní databázi, naimportovalo změny a pak by to teprve poslalo novou databázi do PD. Mohlo by si to tak samo pamatovat i datum posledního importu a tedy by to vědělo, které změny jsou změny v PD.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#272 pavelkast

pavelkast

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 12:41

pro FireSved. Trefa do černého. Bylo to opravdu pozadím founu. Změna pozadí (černá na bíléu) a vše v kompasu (souřednice, vzdálenost) viditelné. Díky za radu.
  • 0

#273 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 13:12

Mám tomu rozumět tak, že jsi měl kompas komplet černý? Pozadí jsem nenastavoval, nechal jsem tam standardní barvu okna a nenapadlo mě, že by ji měl někdo černou :)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#274 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 13:55

Tak jsem ted podrobila PD finalni zkousce... tydnu kesovani na Morave - odloveno 200kesi. Vsechno v pohode a kdyz uz byl nejaky ten zadrhel, byla to spis chyba geogetu (zobrazeni davno archovovanych kesi, nestahnuti hintu). Kdyz mi nejaka ta kes prekazela, tak jsem si ji oznacila za nalezenou (loguju rucne, takze je mi to putna) a bylo. Moc moc bych se ale primlouvala za doplneni dvou funkci (puvodne tri, ale projekci bodu nepouzivam tak casto takze to zmakne OZIk) 1) moznost pridani samostatneho bodu rucne.... kdyz si chci do mapy hodit v terenu treba kemp, tak musim najit nejakou blizkou kes a udelat k ni WP, coz ale znamena, ze ten kemp na mape uvidim jen kdyz budu kouka na tuhle jednu kes a na zadnou jinou co je cestou... z toho plyne pozadavek 2 2) neslo by nejak udelat ze by se na mape zobrazovalo vsechno co je v okoli bez ohledu na to, k jaky kesi to patri? Hlavne u mestskych multin se casto trasy ruzne krizi a clovek tak nabeha zbytecne moc navic. Treba jen malej puntik ze tam jeste neco jinyho je.
  • 0

#275 pavelkast

pavelkast

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 14:04

Jo, taky mě nenapadlo, že v Samsungu mám nastavený v systému černý podklad. Zobrazované bílé texty na černém pozadí mi nevadily a tak jsem nad tím nebádal. Opravdu stačilo jen kliknutí na změnu pozadí systému a vše OK. Souřadnice u kompasu a u detailu keše viditelné. Kompas sám s modrým podkladem, nebo menu s modrým podkladem se zobrazovaly správně. Jen tam, kde byl pouze černý text bez barevného podkladu nebylo nic vidět. Pokud jsem to správně pochopil Pocket Drake tam kde neměl definovanou podkladovou barvu ponechal systémový podklad (v mém případě černý) a problém byl na světě. Ale už všechno šlape jak má. Ještě to zítra odzkouším v terénu. Prográmek je výborný a jsem s ním jinak moc spokojen.
  • 0

#276 NessieTheCreature

NessieTheCreature

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 21:21

Ahoj, budu se opakovat po ostatních, ale je to fakt skvělý softík. Pokud si připravím výlet v GG/GeoKuku, neviděl jsem lepší. Nainstaloval jsem manželce na Asus a běží to ukázkově, na mém HTC Touch Pro ale vždy spadne při importu gpx (potom, co si vyberu soubor pro import, zobrazí se mi ikonka pro import a po necelé sekundě se PD komplet vypne). Zkoušel jsem instalovat PD na kartu i do přístroje, zkoušel jsem původní .gpx i obě verze GG gpx. Netušíte někdo, v čem je pes zakopanej? Díky, Karel
  • 0
-- NessieTheCreature

#277 NessieTheCreature

NessieTheCreature

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 21:44

Ještě jsem zkusil makro pro přenos db z PC do PDA a jede to. Tak asi tudy... :)
  • 0
-- NessieTheCreature

#278 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 19:10

Na světě je nová verze 0.8 beta: * možnost vymazání keše * smajlík a hvězdička pro nalezené a vlastní keše * možnost výběru zobrazení waypointů v mapě (nic, vybraná keš, všechny) * řada drobných oprav * tlačítko Donate na webu :-) * přídáno nové makro na synchronzaci databází - děkuji Šubimu za spolupráci
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#279 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 22:33

Zrovna mi to přišlo vhod, tak hned testuju. - zobrazení waypointu ke všem keším je super, ale trochu nastává problém v tom, že když kolem nějakého půjdu, tak velice těžko budu zjišťovat ke které je keši. Opět se tu nabízí zda by do budoucna nešlo po kliknutí do mapy zobrazit kontex. menu se seznamem pár okolních nejbližších keší a waypointů (u těch by byl třeba alespoň GC kód nebo přímo i název keše. - ikonky smajlíka a hvězdičky se mi nedaří zobrazit, stále tam mám krabičky. Něco se musí někde nastavit nebo nevyžaduje to něco v registrech co mi tam zbylo z předchozí verze? - ikonky waypointů jsou na mém WVGA displeji hodně malé. Kroužek pozadí je stejně velký jako pro symboly keší, ale ikonka WP je mnohem menší než u keší. Porovnávám to s tvými screenshoty na webu a tam je máš proti mně normální. - zoomování v mapě u některých (cykloatlas) jde až do 20m a některých (turist. mapy.cz) ne. To má nějaký důvod? Sice pro menší měřítka už nejsou mapy, ale někdy to potřebuju ještě zvětšit z důvodu velké hustoty keší a WP, hlavně ve městech. - nejvíc ze všeho mě trápí to, že mi nejde radar a v mapě i na nejmenší měřítko je stopa málo podrobná. Blbě se mi podle toho dohledává. - měřítko map zřejmě pro moje PDA vůbec nesedí. Je cca 2x menší. Nejlépe je to vidět na ortho mapě mapy.cz, kde se zobrazuje měřítko 15m a moje zahrada, která má cca 60m, je potom podle měřítka cca jenom 30m. Zřejmě to bude souviset s rozlišením displeje, mám WVGA 480x800. Nejmenší měřítko je myslím 15m, čili v mém případě 30m (dvakrát větší) a to je pořád ještě moc hrubé. - předchozí stopa se mi stále po ukončení a znovu spuštění PD nezobrazí. V databázi sice bude, protože při exportu tam je, ale zobrazuje se vždy jenom ta co je po dobu jednoho spuštění PD. Možná to je vlastnost a jenom jsem to blbě pochopil. Minimálně to ale způsobí to, že budu exportovat trasy, který nebudu čekat. Teda, že určitě zapomenu starou trasu vymazat, protože není vidět. - po zapnutí funkce "potlačit aut.vypínání" mi PDA nejde vypnout ani tlačítkem a nejde mi ani ručně HW tlačítkem (namapováno pomocí AEButton) zhasnout displej. - po kliknutí na ikonku "zamknout" mi PDA zhasne a už ho ničím nerozsvítím. Už jedině reset. - ostatní funkce bez problémů, na nic víc jsem zatím nepřišel - vyzkoušel jsem donate :P (6AF38330P39699747) To samozřejmě nejsou problémy nové verze, ale poskládal jsem to dohromady i s minulými problémy, které mám. Zkouším to na HTC HD, ROM Energy.BLACKSTONE.23678.Sense2.5.Cookie.DinikGlass.Aug.22 Díky za novou verzi, ještě to budu trápit dál ;)
  • 0

LG G3 + a:Drake


#280 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2010 - 6:37

Subi napsal/a:
- ikonky smajlíka a hvězdičky se mi nedaří zobrazit, stále tam mám krabičky. Něco se musí někde nastavit nebo nevyžaduje to něco v registrech co mi tam zbylo z předchozí verze?

Nemusíš nastavovat nic, ale problém bude asi v tom, že smajlík je jen v malé velikosti, tj 16x16 ale na VGA displeji se použije 32x32. Sám mám jen QVGA, takže mě to nenapadlo.

- ikonky waypointů jsou na mém WVGA displeji hodně malé.

Viz předchozí poznámka

- zoomování v mapě u některých (cykloatlas) jde až do 20m a některých (turist. mapy.cz) ne. To má nějaký důvod?


Rozsah zoomu je nastavený podle dostupných map. můžeš si to upravit v map-config.xml. Pokud to uděláš, zazálohuj si ten soubor, protože nová instalace ho přepíše.

- předchozí stopa se mi stále po ukončení a znovu spuštění PD nezobrazí.


To je vlastnost, časem to upravím, zatím se z databáze zpět nenačítá. Při delším výletu stejně v mapě všechno neuvidíš, zobrazuje se jen posledních 1000 bodů

- po zapnutí funkce "potlačit aut.vypínání" mi PDA nejde vypnout ...
- po kliknutí na ikonku "zamknout" mi PDA zhasne ...


To jsou špatně dokumentované funkce, takže je možné, že se na některých zařízeních budou chovat špatně. Bohužel.

- vyzkoušel jsem donate :P (6AF38330P39699747)


To funguje, díky :)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama