Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#21 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 8:46

LudekV napsal/a:
Vypozoroval jsem, že WM6 vidí na kartě jen do první úrovně složek, pokud je soubor vnořený někde hlouběji, není k nalezení. Nemůže to být tvůj případ?
Jinak je možné napsat cestu k databázi ručně.

Ani když je v rootu karty ho nevidí. Hrají roli velká a malá písmena? (zkoušel jsem oboje).
Nicméně při ručním zadání cesty to opravdu funguje. A funguje opravdu velmi svižně, 22000 keší v databázi a pořád bez problémů, prostě paráda!
  • 0

#22 bellows

bellows

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 11:58

Taky potvrzuji, ze na WM 5.0 to nejede. :|. Instalace probehla normalne, ale nejde spustit. Snad tam bude stacit dohrat nejake dll. Hlasi to: Nelze nalezt soubor PocketDrake (nebo nekterou soucast). Zkontrolujte, zda cesta a nazev souboru jsou spravne a zda jsou k dispozici vsechny pozadovane knihovny. Poustim primo exe soubor z commanderu.Instalace na karte.
  • 0

#23 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 12:09

Na WM5 to skutečně nepůjde, není třeba to zkoušet. Program je přeložený pro WM6, verze pro starší WM snad časem budou.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#24 adaz007

adaz007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 12:22

Mám poněkud hloupý dotaz: Jak nahrát kešky do databáze GEogetu? Dík
  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 12:27

http://geoget.ararat...p/doc:user:data
  • 0

#26 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 12:40

Takže poznatky z terénu. No terénu, jedné městské keše :) GPS naskočila okamžitě, vyfiltrování nejbližších keší, řazení, otevření keše, prohlížení listingu, hintu. logů, všechno super. Myslím, že uživatelsky i přívětivější než Cachebox. Bohužel se mi nedařilo stáhnout mapy a to ani mapy.cz, ani googlemaps. Hlásilo to pořád něco ve smyslu "neznámé jméno nebo adresa serveru". Signál tam byl. Zkusila jsem si pustit google maps, jestli to není signálem a goglemaps jely. Navigace kompasem super, jen dotaz, proč kompas zmizí, když se přiblížím na 30m? Jinak super, asi vyměním Cachebox za kačenku :)
  • 0

#27 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 13:14

munu napsal/a:

Bohužel se mi nedařilo stáhnout mapy a to ani mapy.cz, ani googlemaps. Hlásilo to pořád něco ve smyslu "neznámé jméno nebo adresa serveru". Signál tam byl. Zkusila jsem si pustit google maps, jestli to není signálem a goglemaps jely.


Bylo aktivní připojení k internetu už před spuštěním PocketDrake resp. otevřením mapy? Program udělá jeden pokus, a pokud síť není k dispozici, přepne se do offline režimu (je to vidět v Nastavení-Mapa)

munu napsal/a:
Navigace kompasem super, jen dotaz, proč kompas zmizí, když se přiblížím na 30m?


Okopíroval jsem to z GeoScouta, docela dobře se mi podle toho dohledává, protože hezky vidím, kudy jdu a kde je cíl. Možná to udělám
volitelné.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#28 chodak

chodak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 13:35

Mám dotaz, soft jsem si nahrála. Přetáhla soubor .gpx dám import GPX, vyberu soubor .gpx mašinak se tváří, že kešky importuje, ale ve stavovém řádku je stále 0/0. Může mi někdo prosím poradit, kde může být chyba.Děkuji
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 13:59

Zacnu malickosti - na strance kese, jak jsou dole ikonky atributu, tak se mi druh rada ikonek par body nevejde na obrazovku a zalejza pod listu. ;) Jinak k te chybove hlasce v mape - dela mi to taky. kdyz nejsme pripojeny, tak pokus o zobrazeni mapy hned rve. Kdyz se pred tim pripojim, treba IEckem, tak je to pak v poradku. neslo by, aby se pri zobrazeni mapy pokusil pripojit sam? kdyz zobrazuji listing, kde jsou obrazky, tak se mi to v poradku samo pripoji.
  • 0

#30 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 14:36

chodak napsal/a:
Mám dotaz, soft jsem si nahrála. Přetáhla soubor .gpx dám import GPX, vyberu soubor .gpx mašinak se tváří, že kešky importuje, ale ve stavovém řádku je stále 0/0. Může mi někdo prosím poradit, kde může být chyba.Děkuji


Je potřeba použít PocketQuery GPX, "obyčejné" jednoduché GPX bez dodatečných informací o keši se nenaimportuje.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#31 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 14:41

LudekV napsal/a:
Okopíroval jsem to z GeoScouta, docela dobře se mi podle toho dohledává, protože hezky vidím, kudy jdu a kde je cíl. Možná to udělám
volitelné.


Tomu nerozumím. Když mi zmizí kompas, vidím jen bílý displej a vzdálenost v metrech, ale nevím kam a hlavně kterým směrem jdu. Někde dole na displeji, částečně schovaná za okrajem, je nějaká čára, asi trasa. Ale moc jsem nepochopila jeji smysl, když nevidím cíl.
Vlastně jsem se tam díky mizení kompasu dneska motala jak nudle v bandasce :D
  • 0

#32 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 15:31

Chystám si keše na zítřejší cestu a tak mě napadlo něco do budoucna - možnost označit si "favority" a filtrovat pouze je. A co vybrat na kešku tapnutím přímo na mapě? Už teď je to luxusní aplikace a tímhle by se stala prvotřídní aplikací ;)
  • 0

#33 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 18:55

munu napsal/a:
Existuje výborná aplikace Mobile Atlas Creator. Má docela dost použitelných zdrojů a spoustu výstupních formátů (pro Trekkbuddyho, Cachebox, Garmin, Magellan, Ozi...). Možná by se některý z těchto formátů dal použít pro přípravu offline map.


Dík za tip, upravil jsem ukládání map tak, aby bylo možné Mobile Atlas Creator použít. Ukládejte jako OSMTracker tile storage.

Nová verze 0.2 beta je ke stažení.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#34 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 21:38

LudekV napsal/a:

Dík za tip, upravil jsem ukládání map tak, aby bylo možné Mobile Atlas Creator použít. Ukládejte jako OSMTracker tile storage.

Nová verze 0.2 beta je ke stažení.


Super, po návratu tvorbu map vyzkouším :)
Akorát, že se mi po přeinstalování smazala databáze. Mea culpa. Měla jsem si ji dát jinam než do adresáře aplikace :D
  • 0

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 23:43

Primlouval bych se za nejakou rychlou volbu na ziskani nejblizsich X kesi od aktualni pozice. Aby i to clovek nemusel nacvakavat ve filtrech. Klidne by to mohlo byt pripravene na jedno tapnuti prstem. ;) jiank jsem si zkusil nastavit filtr od GPS souradnic, nastavil limit na 100 kesi, a nejak intuitivne jsem cekal, ze dostanu 100 nejblizsich kesi. Ale videl jsem i kese pred 200km daleko a ty blizke ne. Chapu, proc se mi to po technicke strance stalo.Ale tim spise bych ocenil filtr "pro blbe" na vypsani okolnich kesi kolem mne.
  • 0

#36 adaz007

adaz007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2010 - 5:56

Měl bych ještě dotaz ohledně strácejícího se kompasu: Plánuje autor toto změnit v následujících verzích? Nevím, jak moc je to složité ohledně technické stránky ale není to moc dobrá věc. Dík. Jinak program je úplně geniální!!!
  • 0

#37 adaz007

adaz007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2010 - 17:21

mam ponekud hloupy dotaz: ktera sipka ukazuje smer k cili. dik
  • 0

#38 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2010 - 17:24

Červená míří k cíli, modrá je směr pohybu s GPS a žluté kolečko je pozice slunce pro lehčí orientaci v terénu.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#39 adaz007

adaz007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2010 - 19:24

Super dík
  • 0

#40 adaz007

adaz007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2010 - 21:17

A jeste bych mel jeden dotaz: jaky vystupni format mam zvolit v aplikaci mobile atlas creator. zkousel jsem pro trekbuddy, ten jsem ulozil do slozky my documents/install a to jsem nastavil i v pocket draku. predem dik
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama