Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#41 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2010 - 21:27

Výstup z Mobile Atlas Creator musí být OSMTracker tile storage, je to napsané hned na úvodní stránce http://luv-i.net/PD
Mobile Atlas Creator ti vytvoří složky 14,15,16 atd. podle měřítka obsahující mapy, ty pak překopíruješ do PDA.
Např. pro základní mapu ulic z Google Maps ti PocketDrake založí složku google\map a v ní podsložky 14,15,16 atd. podle měřítek mapy. Do nich nakopíruj odpovídající složky z Mobile Atlas Creatoru.
Dokumentaci na webu budu postupně doplňovat. Mobile Atlas Creator jsem viděl prvně včera, takže s ním ještě zdaleka nejsem sžitý ;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#42 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 0:05

Neporadil by mě někdo, zda se nedá PocketDrake použít i v kombinaci s GSAK? Asi bych potřeboval nějaký GSAK plugin pro export fo Geoget formátu, ne?
  • 0

#43 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 7:37

Staci ti PQ GPX, ne? To GSAK urcite zvladne sam...
  • 0

#44 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 13:12

No, já GSAK aktualizuji nepravidelně agregovaným GPX z Šemíkova projektu 'Limit approaching'. Pak si těsně před lovem naplánuji kešky k lovu => měl jsem představu, že jen tuhle omezenou množinu bych poslal do PocketDrake. Asi bych si měl sám zkusit import agregovaného GPX do PocketDrake a pak se teprve ptát, že ;)?. Chtěl jsem prosondovat, zda tady není někdo, kdo by používal GSAK s PocketDrake.
  • 0

#45 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 13:28

Myslim, ze by nebyl az tak velky problem generovat databazi geogetu primo z GSAKu. Ale musel by na to samozrejme nekdo napsat makro. Obavam se, ze agregovane PQ do PocketDrake asi nenaimportujes, na to bude zrejme potreba dost pameti, ktera se jaksi na PDA asi nedostava... ale to se jen dohaduji - treba to jde - jen to bude trvat neskutecne dlouho.
  • 0

#46 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 16:14

Asi tak, teoreticky by to mělo jít, ale pochybuju, že PDA by zvládlo celé obří agregované PQ. Proto používám GeoGet, na PC se takový import dá zvládnout za pár minut a pak se jen hotová databáze nakopíruje do PDA.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#47 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 16:46

Ostatne, co brani tomu, aby si uzivatel GSAKu nainstaloval i Geoget, byt by jej pouzival jen jako generator databaze z GPX? Geoget je preci zadarmo.
  • 0

#48 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 20:23

tak nevím, nastavím com 2, 4800 baud a nic, GPS bliká, ale program ji nevidí, mám to stejně nastavené jako na RichardGPS kde mi to reaguje okamžitě
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#49 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 20:29

Právě byla uvolněna nová verze 0.3 beta, seznam změn a stažení na obvyklém místě http://luv-i.net/PD/download.html
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#50 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 21:07

ať dělám co dělám nejde kompas i s tou nejnovější verzí :@
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#51 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 21:07

ať dělám co dělám nejde kompas i s tou nejnovější verzí :@ najedu na GPS a dám spustit GPS, kontrolka na mobilu se rozbliká ale jinak se nic neděje, když dám zastavit GPS, kontrolka zhasne, Tak program GPS ovládá ale nějak se nezobrazují udaje a tudíž nejde vyhledávání podle polohy a ani kompas.
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#52 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 21:27

No, u me kdyz zapnu v programu GPS, tak se chvili vubec nic nedeje, chvili trva, nez se vubec zacne kreslit, ze hleda satelity. kdybych nebyl presvedceny, ze mam GPS spravne nastavenou, tak bych to asi vzdal a hledal nekde chybu. (mluvim o verzi 0.1, novejsi jsem v terenu ejste nezkousel.)
  • 0

#53 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 21:28

S tímhle jsem nic nedělal, změny se týkaly jiných věcí. Těžko radit, když o tvém zařízení nic nevím. Nemáš spuštěnou jinou aplikaci, která by se o GPS prala?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#54 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 21:39

ne nemám, spustím Garmina - jede, spustím RichesseGPS - jede, spustímPocketDrake, zapnu GPS , bliká a nic se neděje, mám nastavené stejné hodnoty jako u těch ostatních, resetoval jsem pro jistotu a furt je to stejné, mám ETEN 650. WIn 6,5 anglickou.
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#55 Lamanai

Lamanai

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 21:41

Pavelmidi napsal/a:
tak nevím, nastavím com 2, 4800 baud a nic, GPS bliká, ale program ji nevidí, mám to stejně nastavené jako na RichardGPS kde mi to reaguje okamžitě


zkusil bych soft reset

doplňková poznámka: sorry, měl jsem to tu otevřený přes druhý poločas a po návratu poslal radu, na kterou jsi už "předem" odpověděl :-)
  • 0

#56 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 22:01

zkusil jsem jak soft tak hard reset a výsledek byl stejný, Drak GPS ovládá a je nastavena správně, kdyby nebyla tak mi po stlačení spustit GPS nebliká bílá led GPS. Pak jsem spustil zároveň i Richarda a GPS nabělha okamžitě. Měl jsem i jiné programy když jsem zkoušel co by mi vyhovovalo a všechny fungovaly, jenže mi nevyhovovaly a tenhle drak má všechno co potřebuju a navíc velmi rychle.:(
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#57 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 6:42

S aplikaci se snazim seznamit, nicmene GPS na portu 7/57600 na mem Etenu M700 (WM 6.1 Pro) najde pozici bez problemu
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#58 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 7:55

Paráda, super, díky, to bylo to správné, Hoooodněěěě mooooc děkuji, takže pro eten platí pozice 7 a 57600. Ještě jednou děkuji. Děkuji všem za pomoc, tak skvělý programek a já byl tak nešťastný. PS. už jsem poděkoval ? ne? tak ještě jednou díky.
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#59 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 8:04

Ahoj, programek vypada skvele :). V jednoduchosti ovladani je sila a je neuveritelny ze bez problemu zvlada celou databazi GG. Diiiky za moznost jeho stazeni. Na ASUS 696 bez problemu. Chtel bych se jeste zeptat na dve drobnosti - da se nastavit vyhledavaci kompas tak aby nebyl Sever stale nahore ale aby se kompas srovnal podle pohybu? A potom jestli nahodou nebude moznost zadat kes rucne - treba na eventu kdyz se neco vyvesi a nejde tam wifi.
  • 0

#60 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 8:15

Tak tohle je opravdu luxusní prográmek!! Zatím je stále stabilní a hlavně velmi rychlý i na mém pomalejším PDA!

Jen bych tu měl tři prosbičky:

1) Nešlo by přidat dolů do menu skok tlačítko zpět? Takhle se musí otevřít nějaká položka o keši a pak až se jde vrátit zpět.

2) Nešlo by udělat v mapě volitelné zapínání a vypínání názvů keší? Na sluníčku nejsou při staženém podsvícení vidět. A když se mapa oddálí, tak se překrývají, takže nemají moc význam... (A nebo je zobrazovat do určitého zoomu mapy, nebo do určitého počtu keší na mapě)

3) Žádost o možnost vybírání keše přímo vybráním ji na mapě tu už zazněla, ale bylo by to natolik skvělé, že to napíšu znova...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama