Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#61 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 8:45

Připojuji se k žádosti Pitruse ohledně srovnání kompasu se směrem chůze, zatím mne to lehce mate. DíkyB)
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#62 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 9:02

Tak mě napadá, že v téhle fázi vývoje budou asi nové verze poměrně často, tak by bylo fajn hned v počátku implementovat podporu AppToDate. Velmi snadno se pak aktualizuje a pro vývojáře to znamená jen na webu vedle CABu vyvěsit jednoduché XML s číslem verze.
  • 0

#63 cobra 11

cobra 11

    cobra 11

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 10:13

Zkoušel jsem zatím pouze doma první verzi tohoto programu na HTC HD 2,Win 6.5 česká lokace.Při zadání cesty ručně k databázi geoget db.3 se program spouštěl asi 15 vteřin.Načtení této databáze trvalo někdy stejnou dobu a někdy se nenačetla vůbec.Potom se přístroj zasekl a musel jsem resetovat zařízení. Potom jsem databázi přemístil přímo do kořene karty a vše začlo fungovat normálně a velmi rychle.Jenže,když jsem program ukončil a chtěl zařízení uspat tlačítkem,tak se pouze zamklo a opět zaseklo.Opět jsem musel provést softreset.Třeba se tento problém v dalších verzích vyskytovat nebude.Jinak je to moc fajnový prográmek.
  • 0

#64 neski

neski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 10:39

to cobra 11: Mně to stejným HW jde, ale nepoužívám GG , ale export z GSAKu nebo orig. gpx z PQ. K tomu mám však dotaz - po zobrazení seznamu kesi neni videt jejich nazev , pouze autor , dif. ter, atd .. Pokud načítám export z Gsaku , tak ok , ale je to stejne i kdyz pouziji originalni GPX....
  • 0

#65 cobra 11

cobra 11

    cobra 11

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 11:02

neski napsal/a:
to cobra 11: Mně to stejným HW jde, ale nepoužívám GG , ale export z GSAKu nebo orig. gpx z PQ. K tomu mám však dotaz - po zobrazení seznamu kesi neni videt jejich nazev , pouze autor , dif. ter, atd ..
Pokud načítám export z Gsaku , tak ok , ale je to stejne i kdyz pouziji originalni GPX....


Mně se právě líbí,že se mně zobrazovaly poznámky z Geogetu.Originální gpx soubor jsem nezkoušel.Program je ve vývoji,tak se třeba tento problém časem vyřeší.
  • 0

#66 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 17:09

asi to nepůjde ohledně licence, ale co kdyby,(když mám koupené mapy, co bych je nemohl mít i v jiném programu) mohlo by to používat mapy Czech topo ? tedy ehm, soubory s koncovkou *.img jedná se mi o přenos na kartu, protože kopírovat takové množství malinkatých souborů je o nervy a img soubor je jeden .
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#67 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 17:41

Nad tím vůbec neuvažuju. Nemám ambice konkurovat Garminu, OZI Exploru ani nikomu dalšímu z téhle oblasti. Podpora map v PocketDrake je jaká je a neplánuju žádné převratné změny. Co ta tvoje GPS, už jsi to rozchodil nebo pořád stávkuje?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#68 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 17:55

už jsem to rozchodil, viz příspěvky výše, díky za progam je fakt skvělý, díky Bubisovi, který má taky eten , port 7 a 57600 . Jinak k mapám,jak to vyřešit, aby nebylo tolik malinkatých souborů ? Jak to děláte s mapama? Má někdo celou ČR ? nebo si tam naládujete jen to místo kde jdete na lov ?
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#69 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 18:17

Předem si stahuju jen oblast, kam se chystám, pokud se ocitnu někde nečekaně, stáhnu kus mapy online. Mít mapy celé ČR mi přijde zbytečné.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#70 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 20:44

Ahoj. Tak po vikendovem loveni s PocketDrakem musim rict, ze program super, ale ty on-line mapy nejsou moc pouzitelne. Pokud se jen na chvili snizi kvalita signalu, okamzite to zahlasi tu znamou hlasku a pak uz to nenaskoci. A to ani po vypnuti a zapnuti. Kupodivu fungoval jeden postup - pokud to zahlasilo, vypla jsem Pocketdrake, spustila GoogleMaps, pockala az najedou, vypla je a pustila PocketDrake. Pak mapy jely. Takze jsem byla rada, ze jsme si jeste v noci pred odjezdem udelala off-line mapy pomoci Mobile Atlas Creatoru.
  • 0

#71 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 21:08

LudekV napsal/a:
Nad tím vůbec neuvažuju. Nemám ambice konkurovat Garminu, OZI Exploru ani nikomu dalšímu z téhle oblasti. Podpora map v PocketDrake je jaká je a neplánuju žádné převratné změny.


Podpora map je podle mě plně dostačující, mapy lze prostě a jednoduše přidávat k těm stávajícím, aktualizovat po částech (zejména novinky v OSM) a samozřejmě stahovat online... Jen je to horší s mazáním, ale v případě velikých paměťových karet není problém mapy přidávat a přidávat...


Teď mě napadá, zda by se někdo nechtěl pustit do napsání skriptu do geogetu, který by vyexportoval nastavené mapy a zoomy okolo keší zobrazených v seznamu (většinou se generuje kruhová oblast keší a nebo keše kolem cesty, tak by se ušetřilo kupa nahrávaných souborů, protože MOBAC generuje pouze obdélníky...) Snad by to nebylo o tolik jiné než stávající makra třeba na generování map do garmina... Pak by stačilo jen mapy připlácnout k těm stávajícím...
  • 0

#72 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 6:03

Mě to šlape dobře, velmi závažný problém je ale ten, že pokud aplikace běží nevypíná se displej a tedy neustále svítí a to si jaksi nemůžu dovolit. Mám dokonce v PDA aplikaci, která vypne displej když je hlavou dolů a PDA mám pověšené na krku. Když ale spustím PocketDrakon přestane to fungovata svítí pořád. Taky je škoda, že z mapy nejde zobrazit detail keše. A chybí mi možnost zalogovat cache rovnou na GC. A super by byla podpora geolocation jako to má GCzII, tedy hledat cache podle adresy
  • 0

#73 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 6:49

t.prochazka napsal/a:
Mě to šlape dobře, velmi závažný problém je ale ten, že pokud aplikace běží nevypíná se displej a tedy neustále svítí

To je vlastnost, ale není problém dát to do možností a nechat na uživateli, zda se má vypínat nebo ne.

t.prochazka napsal/a:
Taky je škoda, že z mapy nejde zobrazit detail keše.
A chybí mi možnost zalogovat cache rovnou na GC.
A super by byla podpora geolocation jako to má GCzII, tedy hledat cache podle adresy

Proklik z mapy je v plánu, přístupy na gc.com taky, ale až za hodně dlouho, dá to víc práce. Hledání podle adres nejspíš nebude.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#74 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 11:55

Chtěl bych se zeptat, zda je v plánu udělat to, že by se nastavil tag PocketDrake=1 tehdy, když se v PocketDraku změní keška (ať už wpt, poznámka a nebo nález), aby se přes GPX jednoduše synchronizovaly do Geogetu pouze změněné kešky?
  • 0

#75 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 12:14

t.prochazka napsal/a:
A super by byla podpora geolocation jako to má GCzII, tedy hledat cache podle adresy


Přinejhorším si můžeš dát do databáze města jako virtuálky, přinejmenším ty, kde lovíš často... V Geogetu je neuvidíš, když si nastavíš filtr, abys viděl jen body s prefixem GC...

Jen je škoda, že v Geogetu zatím volba zobraz všechny body, kromě jednoho či více prefixů...
  • 0

#76 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 13:03

t.prochazka napsal/a:
Mě to šlape dobře, velmi závažný problém je ale ten, že pokud aplikace běží nevypíná se displej a tedy neustále svítí a to si jaksi nemůžu dovolit.


Vypínání displaye řeším ručně, pomocí jiné aplikace. Pak stiskem zvoleného tlačítka vypnu / zapnu display. Jmenuje se ScreenOff.
  • 0
Via est scopus!

#77 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 14:42

Tak jsem to chtěl taky prubnout, ale narazila kosa na kámen. Program spustím, GPS zapnu, po chvilce naskočí modré puntíky a řádky, jakože dobrý a to je vše. Nespočítá mi to pozici. Jsem pořád na nulách. :( Poradí někdo? HTC Kaiser, WM 6
  • 0

#78 sseeww

sseeww

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 17:40

Ahoj,sem úplnej nováček a nainstaloval jsem teď geocaching do mobilu a pak sem zjistil,že se ta aplikace připojuje na server geocaching.com:D tak sem se pak regnul i tam a po úspěšném stažení několika kešek sem zjistil,že při navigaci se mi ten kompas otáčí kam ho napadne:( neví někdo co s tím?Program HG-3.5.2
  • 0

#79 adaz007

adaz007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 19:30

Unkas napsal/a:
Tak jsem to chtěl taky prubnout, ale narazila kosa na kámen. Program spustím, GPS zapnu, po chvilce naskočí modré puntíky a řádky, jakože dobrý a to je vše. Nespočítá mi to pozici. Jsem pořád na nulách. :( Poradí někdo?
HTC Kaiser, WM 6


Skus v nastavení/GPS nastavit jinak port a rychlost
  • 0

#80 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 19:52

Unkas napsal/a:
Tak jsem to chtěl taky prubnout, ale narazila kosa na kámen. Program spustím, GPS zapnu, po chvilce naskočí modré puntíky a řádky, jakože dobrý a to je vše. Nespočítá mi to pozici. Jsem pořád na nulách. :( Poradí někdo?
HTC Kaiser, WM 6

Stejný problém, taky Kaiser, WM 6.1. V těch portech jsem se ještě moc nehrabal, takže zatím neporadím.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama