Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#101 vejvar

vejvar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2010 - 10:18

mam stejny problem, WM 6.0 asus A639
  • 0

#102 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2010 - 10:31

Mne tapnuti na kes a jeji nacteni do detailu funguje - jen se musi tapnout na "tecku" pod kesi, ne na jeji nazev/ikonu kese ...
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#103 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2010 - 10:42

Ahaaa! :D Tak tapnutí na tečku funguje. To mě nenapadlo. Díky :)
  • 0

#104 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2010 - 10:47

Mne ted trapi neco jineho...;) Kdyz si v terenu zapisu log - a doma dam exportovat fieldnotes, export logu (tzn. [L]) mma nastaveno - stejne se mi nevyexportuje. Mam pocit, ze se ani neuklada - kdyz ho napisu, a pak se do kese vratim, log tam neni ... (mam aplikaci instalnutou na kartu - nemuze byt problem v tom?)
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#105 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2010 - 11:07

To tapnutí už jse předělané, v nové verzi bude hledat nejbližší keš do nějakého rozumného limitu, takže nebude potřeba trefovat se tak přesně. Na FieldNotes se podívám, možná je tam nějaká chybka.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#106 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2010 - 16:37

Je mi jasné, že jde o program na kešování a právě proto, že program neumí vyhledat trasu v mapě k další keši, tak si to doma připravím a pak ,když jedu na kole či autem nemusím se zdržovat se zbytečným projížděním slepých ulic , pak jen ťuknu v mapě na kešuli a hledám. interval zaznamenávání trasy tedy vyřešen (nevěděl že je to tak funguje). Trasa by se mohla zaznamenávat v "okamžiku" zapnutí GPS a uložit by se mohla v okamžiku vypnutí GPS (pojmenování bych v tom případě nechal na datumu a času),nebo by byla trasa vázana vždy na určitou keš, odpadla by starost s pojmenovaváním trasy a při přepnutí na další keš by se uložila a založila by se nová vázána k další keši.Jen nevím jestli by to nedělalo šurmajs v případě waipointů či multinek. Ještě bych se přimlouval za větší bod jenž zobrazuje polohu GPS, nebo aspoň si zvolit jeho velikost. Pokud toho chci hodně a moc ti do toho kecám, dej mi to najevo, ale nějak jemně, jsem strašně citlivý .... :D Při exportu notesu mi to vypisuje jen čas a logováno ale text v poznámce chybí. V mapě, pokud je více keší blízko sebe tak jejich názvy zcela zakryjí podklad a překrývají i samy sebe, takže se vytvoří shluk zmatku, nešlo by zvolit kolik písmen se zobrazí z názvu keše a velikost písma nebo zcela písmo vypnout ?
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#107 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2010 - 9:20

I já se přimlouvám za zvětšení bodu polohy. Ztrácí se v mapě a nedejbože, když na displej svítí sluníčko a nebo když to mám v autě v držáku. To už pak vůbec není šance.
  • 0

#108 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2010 - 12:19

Pavelmidi napsal/a:
tak nevím, nastavím com 2, 4800 baud a nic, GPS bliká, ale program ji nevidí, mám to stejně nastavené jako na RichardGPS kde mi to reaguje okamžitě


mam stejny problem na HTC Touch 2. WM6,5

hura, zprovozneno zadva dvojka, com4 :)
  • 0

#109 mitzix

mitzix

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2010 - 14:32

Stale nefunguje GPX import na HTC Touch Pro. Proste zadne soubory nejsou videt. Zkousim jak ve vnitrni pameti tak na karte a nic.
  • 0

#110 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2010 - 14:41

mitzix zkus použít kompletní databázi z GG, zabírá cca 84 mega a budeš tam mít všechno, pak ti bude stačit občas zaktualizovat databázi v GG a tou si přehrát cachedb v pocketDrake. Práce na pár sekund.
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#111 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 14:46

Tak jsem ted zkousel PocletDrake poradne v terenu ... 1) kdyby slo "zakazat" automaticky pripojovani k netu (nejakym "zaskrtatkem"), byl bych velmi rad... 2) jak jsem psal o neexportovani se textu logu ve fieldnotes, narazil jsem na to, ze jdou vyexportovat jen logy typu "found it" ... 3) chybi mi tlacitko "zpet" v menu kese (kde je volba, mapa - hlavni - listing apod.) Tot zatim vse. Kdyby sla nejaka uprava alespon FN, byl bych vdecny... :o) Jinak super program pro WinMobile, dekuji! :)
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#112 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 15:07

brazajar napsal/a:
Tak jsem ted zkousel PocletDrake poradne v terenu ...
1) kdyby slo "zakazat" automaticky pripojovani k netu (nejakym "zaskrtatkem"), byl bych velmi rad...

Stahují se jen mapy a to jde od první verze nastavit přes
Nastavení-Mapa-Automaticky stahovat z internetu

EDIT: Ještě mě napadlo, že můžeš mít na mysli obrázky v listingu. Na to se používá jádro Internet Exploreru a tam to zatím neřeším. Já používám Manila Dial-up Enabler/Disabler 0.6, kterým dial-up rychle zapnu nebo vypnu. Obecné řešení je v plánu.

brazajar napsal/a:
2) jak jsem psal o neexportovani se textu logu ve fieldnotes, narazil jsem na to, ze jdou vyexportovat jen logy typu "found it" ...

Viz http://luv-i.net/PD/features.html na konci stránky ;). S těmi ostatními typy je trošku problém, jak to inteligentě uchopit, zatím jsem řešil podstatnější věci.

brazajar napsal/a:
3) chybi mi tlacitko "zpet" v menu kese (kde je volba, mapa - hlavni - listing apod.)

Mě ne, ale něco s tím udělám.
To Zpět by sis představoval do hlavního menu nebo do detailu keše?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#113 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 16:11

VYpada to opravdu jako moc dobrej programek pro geocaching:o)) Skoda ze moje PDA ma jen WM5 a zatim se mi nepodarilo do neho dostat vyssi verzy :o(((
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#114 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 20:47

LudekV napsal/a:
(...)


Tlacitko zpet - myslim menu kese ... ale nevim, jestli to rikam spravne, takze viz screen v priloze ... ;o) Tam by se mi dole libilo zpet na "seznam vyfiltrovanych kesi" ...

FN - aha, diky, to jsem prehledl...

Pripojovani do netu ... pripojuju se nechtene i pri nacitani listingu, kdyz jsou v nem obrazky...
aha, dekuji, ja to vzdycky rychle vypinam, resil jsem to tak i u Kesovadla ... odkazovanou aplikaci mam, vyzkousim (pda je sice moje soukr., ale je v nem firemni simka, a nechce se mi resit ucet).

Grrr... nejde mi sem uploadnout priloha ... mas ten obrazek tedy tady pred odkaz:
Vložený obrázek
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#115 Minutus

Minutus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2010 - 12:24

mitzix napsal/a:
Stale nefunguje GPX import na HTC Touch Pro. Proste zadne soubory nejsou videt. Zkousim jak ve vnitrni pameti tak na karte a nic.


Na PDA HP iPAQ 214 Enterprise Handheld se deje presne to same. Nelze importovat GPX protoze v strukture neni nikde vide...nezalezi ani na umisteni (root nebo slozky) ani na velikosti pismen...proste se soubor nezobrazi ikdys tam je.
  • 0

#116 Minutus

Minutus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2010 - 16:44

Ha tajk jsme se zamyslel a vypada to, ze by nemelbyt problem generovat stejny db3 soubor jako je z GeoGetu primo z GSAK. Sice v macro jazyku a v SQLite moc neumim (spise sem o tom jen slysel :)) ale pokusim se neco spachat. Nebo tu je nekdo kdo obojimu rozumi a uz neco podobneho tvori? Kdystak se prihlaste ad zbytecne nemrham energii pri pokus/omil tvorbe macra :-) ktere pak muze byt zbytecne tezkopadne... Mimochodem tenhle export by se mohl nekomu hodit i pro jine ucely (treba prechod mezi GeoGetem a GSAK, pripadne statistiky...)
  • 0

#117 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2010 - 20:29

Nez zacnes takove makro psat, tak bych doporucil si zkusit ten Geoget schvili pouzivat. Treba ti to usetri praci. ;)
  • 0

#118 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 1:29

Ahoj Luďku, po čase opět pozdrav z České Lípy, jdu chválit : Pocket Drake je prostě skvělý počin. Dnes jsem nainstaloval, zběžně proběhl, nakopíroval databázi z geogetu a mrkal jsem na drát, jak rychle si s tím nemalým balíkem dat můj HTCpro2 poradil - velmi dobře napsané, líbí, velmi líbí, pravděpodobně půjde GCZii na odpočinek, díky. Napadla mne jedna hříšná myšlenka, třeba by se ti také zalíbila : Oregon i HTCpro2 používají stejný typ paměťové karty, kartu z oregona mi telefon přečte, OZKOUŠENO.. Bylo by skvělé, pokud bych mohl z drakouše provést EXPORT GPX, ten uložit do paměti telefonu, vyměnit v telefonu kartu a na kartu z oregona bych mohl zkopírovat připravený GPX - to by prostě podle mne nemělo chybu a schází tomu jen málo - možnost exportu GPX, tedy vec pro tebe jistě triviální. Líbí, nebo ne ? Mít v terénu elegantní možnost, jak nakrmit oregona bez nutnosti tahat sebou netbook,notebook,pc - ale postačí jen telefon - to by myslim neuniklo pozornosti , možná ani Garminům ne a určitě ne Oregonistům B) At už tak, nebo tak, Drakouš je prima :-) Bohouš PS Jen ta kachnička z vaničky jako ikona se mi nelíbí, ale to je samozřejmě jen můj problém :o Nejak prostě v tomhle zviřátku toho draka (pocketDRAKE) né a né vidět :P
  • 0

#119 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 6:30

bohouscl6 napsal/a:
PS Jen ta kachnička z vaničky jako ikona se mi nelíbí, ale to je samozřejmě jen můj problém :o Nejak prostě v tomhle zviřátku toho draka (pocketDRAKE) né a né vidět :P

moje přítelkyně byla naopak z té kachničky unešená, hrozně se jí líbila :)
  • 0

#120 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 6:34

Uz jsem chvalila autoruv pocin pres icq, tak jeste pochvalim verejne :) :D kachnicka se mi libi....jako ikonku rozhodne nechat.... jsme prece kaceri :) :D program je super, beha to svizne, zadny zbytecny nastavovani. :D vsechno se da natahat v klidku doma - kese,mapy, takze v terenu zvladam vsechno pekne offline i s listingem, hintem, atributama....po tomhle uz jsem dlouho touzila :D GPS se chyta okamzite :( obcas mi to stavkuje, hodi hlasku ze databaze neni dostupna a pak musi prijit restart HTCcka :|je trochu nezvyk, ze na ceste za sipkou je nahore vzdy sever (ale otoceni pristroje vzhuru nohama to spravi) :( postradam funkci projektovani bodu A jeste otazka na autora - kdyz dam vetsi oddaleni mapy, tak se mi zobrazi jen kese v jejim stredu, da se nejak udelat abych videla co je v okoli "kam az mapa na displeji saha" ?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama