Přejít na obsah


Fotka

Travelbug pravidla


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#1 VichJiri

VichJiri

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 0:07

Ahoj, chtel bych se zeptat na dve veci ohledne travelbugu. - Je nejak definovana maximalni velikost TB? - Je proti pravidlum na TB upevnit flash disk? Diky.
  • 0

#2 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 0:11

- definována není, je třeba uvažovat rozumně tak, aby bylo možno pro TB najít schránku do které se vejde - není to proti pravidlům, ale dávno to není ani originální - takových běhá nebo běhalo už povícero. Každopádně počítej s poměrně velkou pravděpodobností ztráty (odcizení)
  • 0
Monte

#3 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 14:41

Je to smutné, ale šance, že se tě TB vrátí zpět s Flash kartou je téměř nulová ... taková je bohužel skutečnost. My poslali do světa 17 maket telefonů a během týdne 3 zmizely. B) Kur ... y jsou bohužel i v Geocachingu.
  • 0

#4 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 17:15

Viděl jsem putující compact flash kartu, kam měl každý nahrát fotku (nešlo o trackovací předmět) a opravdu tam nějaké fotky byly! Velikost myslím nějak omezena není, jsou TB s připnutým osobním, ale i dodávkovým autem! Ale i ten príma bug [tb]TBJ7MC[/tb] se 40 pivními tácky a otvírákem se jen tak do každé kešky nevleze... :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 17:32

Me se taky jeden takovej dostal do rukou, byla to klasicka USB flash i se spoustou fotek, tak jsem neco prihral a pustil ji dal a podle vseho porad cestuje.

http://coord.info/TB2H9PE
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#6 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 18:54

Také zde kdysi byla debata na téma možného šíření virů, nebo trvanlivosti flashky při pobytu v lehce vlhkém prostředí mnohých keší a následného zkratu a zničení počítače. Nebrala bych to jako paniku, ale jistá rizika tam jsou.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#7 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 19:04

Zegga: no tak vetsina rozumnych lidi a snad antivir a kdo ne, tak si to zaslouzi a potom ho mit taky bude. A co se vlhka tyce - tak pokud clovek vidi, ze je mokra flashka, tak ji prece nebude cpat do USB. Jinak plati to co jsem psal vyse :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2010 - 5:49

Jednou jsem našel TB ze Švédska: třetinkové pivo s otvírákem. Takže jídlo a alkohol tam sice nesmí, ale stejně putuje. Ale jak dlouho vydrží takový koláč...:D
  • 0

#9 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2010 - 7:52

Smogeo napsal/a:
Jak vůbec může cestovat [tb]TB271TF[/tb] když podle pravidel jídlo do kešek nesmí? :)

Třeba jen z ruky do ruky u keše nebo na eventu ... B)
  • 0

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 6:33

Napadlo mě ještě jedno z pravidel, které kačeři příliš nedodržují a nevím proč a tím je cíl nebo trasa. Stalo si mi, že jsem našel mořskou pannu, která měla být jen u vody, u koňských stájí, coin, který měl putovat po hradech, na hřbitově atd. Často tam taky owner chce fotku itemu s místem, kde se mu potuluje, ale většina lidí to nedělá, což je obrovská škoda, i nálezce se pak může podívat, co už má ta věc za sebou. Já si teda fotím úplně každý item a dávám ho k logům. Alespoň pak v galerii vidím, co už jsem všechno našel a kde. Jednou jsem našel krásný švýcarský zvonec na krávy s tím, že k logu má být připojena fotka zvonu s místní krávou:-) Byl jsem asi šedesátý logující a první, kdo vyfotil krávu. Tak prosím, foťte :-)
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 10:09

Smrk: on duvod muze byt naprosto jednoduchy. Malokdo ma nastroj pro online overeni, co je cilem daneho trackables a proto jej treba vyzvedne a nekde jinde polozi. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 12:27

S4t4n: Myslím, že by se nemělo manipulovat s TB, pokud nevím, co je jeho úkolem. Pokud ho chci zaznamenat, je od toho log Discovered it. Jinak si owner může přát cokoliv a je mu to houby platné.
  • 0

#13 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 12:28

stále je zde otázka, jak u krabky někde v lese zjistím, co je úkolem onoho TB?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#14 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 12:47

Tak já osobně bych třeba trackovací předmět s určitou misí rozhodně nevypustil bez přiložených informací - minimálně v češtině a angličtině. Není přeci problém k němu řetízkem připnout malou, zalaminovanou kartičku, kde popíšu misi předmětu.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#15 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 12:55

fremen.cz napsal/a:
stále je zde otázka, jak u krabky někde v lese zjistím, co je úkolem onoho TB?

Blbě, pokud u něho nevisí pěkná zalaminovaná visačka s přáním majitele. Když TB donesu až domů, tak se při logování podívám, zda mu mohu nějak pomoci, ale když ho odnesu rovnou o kus dál do jiné keše, je mi to tak nějak jedno.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#16 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 13:00

Fast Hippo napsal/a:
S4t4n: Myslím, že by se nemělo manipulovat s TB, pokud nevím, co je jeho úkolem. Pokud ho chci zaznamenat, je od toho log Discovered it. Jinak si owner může přát cokoliv a je mu to houby platné.

Houby platné mu to je i v případě, že doma zjistím, že chce např. cestovat po ostrůvcích a já se zrovna nechystám na žádný ostrůvek. To je pak podle mě rozumnější ho prostě dát do jiné kešky bez ohledu na cíl, než ho mít půl roku doma.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#17 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 13:01

mno asi takto... došel jsem domů, mrknul na listing TB co jsem si donesl a hle... na fotce TB, štítek a zalaminovaná katrička, která samozřejmě již nebyla součástí TB... stává se i takto, bohužel
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 13:11

Já se dívám taky až doma, co ta věc chce dělat. Často se mi stává, že v keši něco má být a není to tam a naopak to tam být nemá a je. Ale fotku přiložím vždycky, majitele určitě potěší.
  • 0

#19 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 13:22

Já teda používám v mobilu handygeocaching, coz muzu vrele doporucit,ale pokud bych ho nemel, zjistil bych misi doma na netu. Pokud by byla nejaka exoticka,nebo typove takova,kam se nedostanu, dam to do nejake bezpecnejsi kese, co bud mam odlovenou,nebo na kterou natrefim a kde je pravdepodobnost brzkeho odlovu. P.S. Co se tyka velikosti TB- onehdy jsem se tahl s budikem a taky jsem mel co delat, abych ho nekam umistil :D ([tb]TB2R4G7[/tb])
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#20 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 13:25

Uznávám že pro on-line provoz to je v tomto ohledu poněkud nepraktické. Psal jsem příspěvek z pohledu uživatele nemapového e-trexu, kterému nezbývá nic jiného, než předem doma zjistit kam jít. Zjistit pro co jít a co že má ten který TB v popisu práce pak už je jen minimální námaha.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama