Přejít na obsah


Fotka

Travelbug pravidla


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#41 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 9:50

to Emeritushk: Poslals "pivko96" i kód toho GC ? Treba ho ho už někam zase vrazil, kód si nezapsal a teď je z toho na větvi...
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#42 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 9:53

janik87 napsal/a:
Ono jde taky o to dobře rozmyslet, do jaké keše TB/GC dát..mě se teď stalo, že můj GC uvízl už asi měsíc v jedné mystery keši..myslela jsem, že už se ztratil, ale když jsem se podívala na listing, zjistila jsem, že tím posledním logujícím je ten, který měl naposledy můj GC..a že ta mysterka je asi pekelně těžká na vyluštění (prozatím jí ulovilo za 36 lidí za dva roky)..takže můj GC tam může trčet ještě pěkně dloiuho :(


Tato věc se nedá moc rozmyslet, protože nevíš kdy bude ten další nález. Může se stát že jí najde další hledač třeba příští den.

O tomto očekávání to je, někdy si počká v keši, někdy ti to zase uvízne u nějakého kačera.
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#43 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 10:34

20.9. jsem vlozil do sve kese GC, jeste tehoz dne byl v logu kese vyzvednut. V inventari ale zustal. Protoze se jednalo o kacera s sesti nalezy, uz jsem ho (ji) 3x kontaktoval a z toho 2x posilal i odkaz na navod, jak nalozit s TB a GC nalezenymi v kesich. Ani jednou se neozvala. Vim, ze od nalezu je to kratka doba, ale mezitim logovala dalsi kese. Psal jsem s vidinou toho, ze zelezo se musi kout.... A je mi to prdek platne, i kdyz to neni muj vlastni coin, tim ze jsem ho tam vlozil ja, mam z toho blby pocit. Coin TB10NK8 , kacer pivko96
Neznane nekdo kacera? Nedomluvil by mu (ji) nekdo? Co s tim?:(
  • 0

#44 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 12:21

to ssva: neposlal, kdyz nereaguje na maily...... - a ta pravdepodobnost, ze to nasel zase nekdo dalsi, co nevi co s tim.... - asi budu cekat :(:@
  • 0

#45 Marfiik

Marfiik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 13:14

hele a kde si nechám udělat Travelbug?
  • 0

#46 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 13:59

Marfiik napsal/a:
hele a kde si nechám udělat Travelbug?

Hele Marfiiku...psí známky na TB si už koupíš udělaný...akorát k tomu přihépneš NĚCO a aktivuješ to ke svýmu NICKU na geocaching.com..
pak to vraziš do nějakýho kešíka a budeš se každej den poctivě modlit aby to dojelo co nejdál...;)
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#47 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 21:37

Nevím si trochu rady. Jeden TB jsem fyzicky vyzvednul z keše, ale zalogovat vyzvednutí doteď nemůžu, protože podle internetu ještě leží v jiné keši. Zatím je to jen 24 hodin, ale už tak je mi to líto, protože jsem mu chtěl zalogovat ještě několik průjezdných bodů. Zatím čekám, jestli ho tam někdo zaloguje, myslím totiž, že jsem zápis o jeho vložení v logbooku viděl. Co ale, pokud nikdo jeho vložení nezaloguje? Mám zalogovat jeho vyzvednutí z té keše, ve které se podle netu nachází? Budu rád za každou radu.
  • 0

#48 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 21:52

Zalogovat vyzvednutí, vložit tam kdes ho našel, vyzvenout a poslat dál. Ale vytrvej, někdo loguje se zpožděním - případně tomu kačerovi napiš, třeba je to sklerotik.
  • 0

#49 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 21:54

zir37 napsal/a:
Nevím si trochu rady. Jeden TB jsem fyzicky vyzvednul z keše, ale zalogovat vyzvednutí doteď nemůžu, protože podle internetu ještě leží v jiné keši. Zatím je to jen 24 hodin, ale už tak je mi to líto, protože jsem mu chtěl zalogovat ještě několik průjezdných bodů.
Zatím čekám, jestli ho tam někdo zaloguje, myslím totiž, že jsem zápis o jeho vložení v logbooku viděl. Co ale, pokud nikdo jeho vložení nezaloguje? Mám zalogovat jeho vyzvednutí z té keše, ve které se podle netu nachází? Budu rád za každou radu.

Pokud spěcháš např. z důvodu uložení do další kešky, pak vyzvedni odtud, kde je zalogovaný, vlož přes wn tam, kde jsi ho našel a opět vyzvedni. :-)
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#50 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 21:58

stanny_Tigo napsal/a:
Zalogovat vyzvednutí, vložit tam kdes ho našel, vyzvenout a poslat dál. Ale vytrvej, někdo loguje se zpožděním - případně tomu kačerovi napiš, třeba je to sklerotik.

To je sice pravda, ale osobně se držím zásady, že dokud jsem TB nevyzvedl, neposílám ho dál. Je totiž k tomu, aby se hýbal. A pokud ho někam vložím a nebudu pár dní logovat, pak musím počítat s tím, že ho prostě někdo grabne dřív. A plně to schvaluji. Neboť třeba v Praze se takový TB/GC může za den protočit třeba 5, 6 kešemi a při představě, že ten první nebude 3-4 dny logovat, pak se v tom nadělá hodně slušný zmatek a komplikace pro všechny, kteří ho následně dostanou do ruky. Takže asi tak. ;)
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#51 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 22:17

Kdo ho nezalogoval nevim, takze jeste chvili pockam a kdyz nic, tak udelam jak jste radili. Diky ;)
  • 0

#52 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 19:05

stanny_Tigo napsal/a:
Zalogovat vyzvednutí, vložit tam kdes ho našel, vyzvenout a poslat dál. Ale vytrvej, někdo loguje se zpožděním - případně tomu kačerovi napiš, třeba je to sklerotik.


Myslim, ze uz neni potreba cekat. Grabni okamzite a TB jen prozen kesi jako visit. TB takhle neztrati kilometry a ty na nikoho nemusis cekat.
  • 0

#53 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 20:28

k-lord

No já si teda myslím, že počkat nějakou rozumnou dobu je naopak velice vhodné! Mimo jiné totiž nikdy nevíš, kde všude od posledního zalogování TravelBug byl.
  • 0

#54 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 21:35

alkes napsal/a:

k-lord

No já si teda myslím, že počkat nějakou rozumnou dobu je naopak velice vhodné! Mimo jiné totiž nikdy nevíš, kde všude od posledního zalogování TravelBug byl.


Tak situace, ze nekolik kaceru nezalogovalo TB za sebou se stat muze, ale pravdepodobnost je velmi mala. Da se predpokladat, ze ten, kdo ho vlozil do kese, ho jiz odjinud vytahl (tzn. kdyz ho drzi v rukou stale ten, kdo ho vlozil do kese). Takze cekani v soucasne dobe, kdy GS umoznil "navstevu" trackables neni moc nutne. Paklize se stane, co zminujes, tak pak ma holt TB smulu na kacery. ;);)
  • 0

#55 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 11:44

Možná, že to už tady bylo: Můj TB skončil u jednoho kačera na Slovensku. Dělá mrtvého brouka, na mé maily neodepisuje, přitom občas nějakou keš najde. Lze ho nějak přinutit, aby ho poslal dál (nebo aspoň napsal, že ho "ztratil a omlouvá se"?). Je to v reviewří pravomoci? A existují vůbec nějaké tresty za závažná provinění v GC? Navrhuji pár hodin na CITO...
  • 0

#56 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 11:46

Zkus hledat, opravdu to tu uz bylo... ...treba prejmenovat TB na UKRADENY ***** nebo zkusit vyhledat jestli s nekym nelovil, pripadne ho z okoli nekdo nezna...
  • 0

#57 Pitrisek66

Pitrisek66

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2012 - 11:35

Ahojte , chtěl bych se zeptat : Můžu si vzít a zalogovat trackovatelný předmět z keše kterou mám již odlovenou ? A potom ho vložit do další kešky kterou najdu , nebo jak se má postupovat podle pravidel . Nějak to nemůžu nikde najít .....
  • 0

#58 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2012 - 12:07

Ano, můžeš. Měl bys ke keši, ze které TB vyzvedáváš, napsat poznámku (Write Note) "Vyzvedávám TB". TB pak vyzvedneš standardním způsobem a nejpozději do dvou týdnů vložíš do další keše s ohledem na cíl TB.
  • 0

#59 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2012 - 12:08

Ano, můžeš ho vzít, není to nic proti pravidlům. A pak ho samozřejmě máš vložit v rozumně krátký době do nějaký další kešky (pokud možno tak, aby to splňovalo případnou misi toho trackablu).
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#60 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2012 - 12:12

Pitrisek66 napsal/a:
Ahojte , chtěl bych se zeptat : Můžu si vzít a zalogovat trackovatelný předmět z keše kterou mám již odlovenou ? A potom ho vložit do další kešky kterou najdu , nebo jak se má postupovat podle pravidel . Nějak to nemůžu nikde najít .....

Samozřejmě, a taky ho můžeš předat jinému kačerovi a nebo ho odnést a vložit do kešky, kterou jsi našel už dříve, potom to obvykle děláš pomocí logu "write note". Pokud vím, jediná pravidla ohledně trackovatelných předmětů jsou: respektovat jejich misi (nepovezu na východ předmět, který chce na západ), nedávat je tam, kde by je někdo mohl snadno ukrást a nezdržovat je u sebe víc než 2 - 3 týdny, leda že pro to mám vážný důvod (např, najdu-li coin, který chce do Austrálie, a já tam za měsíc letím - pak si ho můžu i ten měsíc u sebe nechat, protože v důsledku to jeho misi pomůže).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama