Přejít na obsah


Fotka

Travelbug pravidla


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#21 vokaty

vokaty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 16:52

fremen.cz napsal/a:
stále je zde otázka, jak u krabky někde v lese zjistím, co je úkolem onoho TB?


No už jsem si dvakrát přinesl domů trackovatelný předmět, který na sobě neměl onu tak praktickou kartičku s úkolem a úkol byl pro mě nesplnitelný. Hodil jsem info na GC.cz vždycky se našel nějaký ochotný kačer, který pomohl. B)
  • 0

#22 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 17:11

No ja bych rekl, ze pokud ho nekdo poponese a realne zaloguje je lepsi, nez aby se ztratil, ne?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#23 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 19:30

S474n: Třeba u tohoto GC http://www.geocachin...aspx?id=1547219 může poponesení bez rozmyslu být proti úmyslu ownera. Přikláněl bych se k tomu nechat neznámý TB na místě (případně logovat Discovered it). P.S.: Off topic-díky za doporučrní baterky (na jiném vláknu).
  • 0

#24 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 19:49

Fast Hippo: ano, urcite bude owner vice nastvan, kdyz mu to nekdo poposene treba na sever. Urcite vic, nez kdyz se mu uplne ztrati.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#25 vokaty

vokaty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 20:19

S474N napsal/a:
No ja bych rekl, ze pokud ho nekdo poponese a realne zaloguje je lepsi, nez aby se ztratil, ne?


Nechápu moc kontext se ztrácením se, pokud předávám TB z ruky to ruky, domlouvám se kačerem po mně, aby TB co nejdříve grabnul a sám to napíšu jako Write note k TB. Zatím se mi to vždycky osvědčilo TB se posunuly tam kam směřovali, příp. vrátili, tam kam patřili.
Ale v poslední době čím dál častěji loguji Discovery it B).
  • 0

#26 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 20:43

zlicinaci napsal/a:

Fast Hippo napsal/a:
S4t4n: Myslím, že by se nemělo manipulovat s TB, pokud nevím, co je jeho úkolem. Pokud ho chci zaznamenat, je od toho log Discovered it. Jinak si owner může přát cokoliv a je mu to houby platné.

Houby platné mu to je i v případě, že doma zjistím, že chce např. cestovat po ostrůvcích a já se zrovna nechystám na žádný ostrůvek. To je pak podle mě rozumnější ho prostě dát do jiné kešky bez ohledu na cíl, než ho mít půl roku doma.


Jistě že, osobně bych byl spíš pro zavedení pravidla, najdeš-li v keši TB/GC, tak jej vyzvedni, o případné splnění úkolu se zajímej až doma, buď pomož, nebo odlož jinde.

Není nic horšího, a vypozoroval jsem, že pokud TB/GC nevyzvednul hned následující hledač, s 90% jistotou se předmět následně ztratil. Prostě po třetím, čtvtém hledači již nebylo po TB/GC ani stopy...

Pochopitelně že se mohlo stát, že již následující nálezce ty předměty v keši nenašel, ale rozpor se skutečností měl uvést vyloženě do logu, případně jako že TB/GC nechává pro dalšího nálezce, což se více méně taky děje jen velmi zřídka.

Nikdo mi nevyvrátí, patrně způsobeno vzrůstající oblibou a masovostí GC v Česku, je tu zlodějských ku**v víc než jinde a z naší země se stává pro tyto předměty černá díra. Bohužel.

Doplnění: Myslím že každý owner je především rád, že se jeho TB/GC hýbe, má tak alespoň nějaké zprávy.... a dosažení cíle je jen zlatá, mnohdy jen vyjmečně realizovaná, třešnička na dortu.
  • 0

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 21:01

S474N napsal/a:
Me se taky jeden takovej dostal do rukou, byla to klasicka USB flash i se spoustou fotek, tak jsem neco prihral a pustil ji dal a podle vseho porad cestuje.

http://coord.info/TB2H9PE

MacroMedia kartu jsem poslal jako quickLog. Zatím je v druhé keši. Jestli na ni někdo něco nahrál, nevím, ale ony čtečky, které ji jsou schopny přečíst, už pomalu mizí. Pokud se ztratí, není to tragédie, ono už je málo foťáků, do kterých pasuje. Myslel jsem, že je to originální nápad, vidím, že asi ne.
  • 0

#28 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 21:23

Tady dost záleží, v jaký keši GC/TB najdeš. Když je to někde, kde poslední kačer logoval před měsícem, tak je asi lepší poponést někam do více navštěvované keše bez ohledu na cíl. U našich cestovatelů jsem cíle úplně přestal sledovat, stačí když se vůbec hejbou. Nejdůležitější je hezký přívěšek k TB, pak ho kačeři poponesou rádi a občas i daleko.
  • 0
MaFa

#29 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 21:25

mpik napsal/a:

S474N napsal/a:
Me se taky jeden takovej dostal do rukou, byla to klasicka USB flash i se spoustou fotek, tak jsem neco prihral a pustil ji dal a podle vseho porad cestuje.

http://coord.info/TB2H9PE

MacroMedia kartu jsem poslal jako quickLog. Zatím je v druhé keši. Jestli na ni někdo něco nahrál, nevím, ale ony čtečky, které ji jsou schopny přečíst, už pomalu mizí. Pokud se ztratí, není to tragédie, ono už je málo foťáků, do kterých pasuje. Myslel jsem, že je to originální nápad, vidím, že asi ne.


Taky mám v oběhu jeden svůj, již od roku 2007, [tb]TB1204D[/tb], ovšem, myslím že pomalu umírá, ne na vlhkost, ale s morálkou posunu, tedy vzdání se ho a vložení do další keše, je to horší a horší... už jej zase přes měsíc někdo drží a na emaily nereaguje :-(
  • 0

#30 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 21:30

Také si určitě myslím že raději zaznamenaný pohyb z keše ko keše (i třeba neplánované), než ztráta. V případě že začínající kačer konečně nějakej TB najde, vezme ho domů, doma najde pokyny že měl jít úplně jinam než je jeho cesta, může ho to vyděsit že v případě vložení jinam bude pranýřován. V nejlepším případě ho někam vloží, ale také ho může zatlouct a nepřihlásit....... U našich TB jsme měl také poznámku posunovat pouze po CZ / SK a některé už jsou za kopečkama.
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#31 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 21:51

Satan: u uvedeného GC si owner si jasně přeje nebrat GC ani kousek na východ. Při náhodném posunu mám 50% šanci, že mu nevyhovím. Owner navíc jasně uvedl, že dává přednost tomu nechat minci na místě, než jí odnést blbě. Pokud to přesto udělám (klidně z neznalosti), tak to je prostě neodiskutovatelně chyba. Jsem asi moc radikální nebo nezkušený, případně oboje. Ale poslat TB kamkoliv, aniž bych se zajímal co je s ním plánováno jako prevenci před jeho ztracením mně připadá dost škoda. Osobně bych u svého TB riskoval radši to ztracení, než chaotické posouvání. Jasně, pokud uvázne na nějaké beznadějné štaci, tak popostrčení kamkoliv je rozumné. Ale jako univerzální postup mi technika odlovit a doma se podívat, co že to vlastně je, připadá nešťastná. Pokud se kačer podívá nejdřív pro co jde, pak se ani začínající doma dodatečně nezděsí, co že si to vlastně přines.
  • 0

#32 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 22:11

Fast Hippo napsal/a:

......... Ale jako univerzální postup mi technika odlovit a doma se podívat, co že to vlastně je, připadá nešťastná. Pokud se kačer podívá nejdřív pro co jde, pak se ani začínající doma dodatečně nezděsí, co že si to vlastně přines.


No podívat se pro co konkrétně jdeš je někdy dost umění.
U některých těžších nebo méně navštěvovaných keší jo, ale ve městech viceméně narazíš na TB těsně před tebou vložený.

Záznamy pohybů bývají zpožděny (někdy i víc než týden), a s tím se váže další nešvar okažité Grabnutí bez čekání na zapsání.
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#33 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 22:15

>Fast Hippo: ...těžko se můžu podívat dopředu pro co jdu, když v 95% nevím co budu hledat :) ...asi máš mylnou představu o tom, že si každý dělá za domácí úkol přípravu na lov
  • 0

#34 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 1:17

Fast Hippo napsal/a:
...
Jsem asi moc radikální nebo nezkušený, případně oboje.
.....


Zlatá slova. Více tolerance by opravdu neškodilo.
Nehledě k tomu, že já si do přírody chodím mimo jiné odpočinout od počítače a podobných nesmyslů, takže se mi opravdu nechce být uprostřed lesa on-line, abych se podívala na úkol TB.
Být on-line i na záchodě zase přijde mě jako dost velká zvrácenost :) Nic ve zlém.

A s tou přípravou doma je to tak, jak píše někdo přede mnou - pro častěji navštěvované keše naprosto nereálné a nerealizovatelné. U 4 z posledních 5 TB, co jsem měla v ruce, jsem musela chvilku počkat, než se ocitl v keši, ze které jsem ho vyzvedla, a naopak jsem je nestačila vložit, a už je další graboval...

Takže jinými slovy - svět není dokonalý a je dobré se s tím smířit.
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#35 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 6:03

Pokud má TB nebo GC úkol, má mít na sobě i cedulku, na které je napsaný. To je naprosto jednoznačné. Nikdo nebude koukat uprostřed lesa na net a doma už často bývá pozdě... no teda, někdo možná jo, ale já určitě ne. Koukat na všechny TB, které bych cestou mohl potkat dopředu je v podstatě nereálné, nehledě na to, že ho do keše někdo může šoupnout třeba pět minut před mým nálezem.
  • 0

#36 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 6:37

Omlouvam se, koukal jsem na vyhledavac a shledal, ze vlastne lovim v kacerske pustine (vyjma vetsich mest). V okruhu 10 mil mam 121 kesek. V okruhu deseti mil kolem srovnatelneho hnizda v Cechach jich je 934. Obrat lidi i itemu je zde tedy radove mensi (radove dny, nekde i tydny). Cimz se rada mych poznamek stava irelevantnimi. Karticka s ukolem prispendlena k TB a jeji respektovani se mi zda asi jako nejlepsi reseni. Jak s GC nevim. Pokud se k ni neco pridela, prestava vypadat jako mince. Posouvani naslepo degraduje mise GC.
  • 0

#37 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 6:45

Fast Hippo napsal/a:
...Karticka s ukolem prispendlena k TB a jeji respektovani se mi zda asi jako nejlepsi reseni. Jak s GC nevim. Pokud se k ni neco pridela, prestava vypadat jako mince. Posouvani naslepo degraduje mise GC.

Jsou na to taková plastová pouzdra s dvěma kapsičkami, do jedné se šoupne mince, do druhé kartička. Mně to přijde docela šikovné.

edit: Otázka je, jestli až ti bude coin tvrdnout v keši měsíc a všichni ho budou akorát discoverovat se slovy, že zrovna nemají cestu správným směrem, nebo v horším případě, že ani neví, kam cestuje, tak jestli tě to nebude mrzet víc, než kdyby si pár kiláků zajel a navštívil při tom zajímavá místa a nezměníš na to degradování názor.
  • 0

#38 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 7:09

edit: Otázka je, jestli až ti bude coin tvrdnout v keši měsíc a všichni ho budou akorát discoverovat se slovy, že zrovna nemají cestu správným směrem, nebo v horším případě, že ani neví, kam cestuje, tak jestli tě to nebude mrzet víc, než kdyby si pár kiláků zajel a navštívil při tom zajímavá místa a nezměníš na to degradování názor.


Jasne, je mozne, ze to casem budu videt jinak. Zatim se za sebe budu snazit mise respektovat. Howgh.
  • 0

#39 janik87

janik87

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 9:02

Ono jde taky o to dobře rozmyslet, do jaké keše TB/GC dát..mě se teď stalo, že můj GC uvízl už asi měsíc v jedné mystery keši..myslela jsem, že už se ztratil, ale když jsem se podívala na listing, zjistila jsem, že tím posledním logujícím je ten, který měl naposledy můj GC..a že ta mysterka je asi pekelně těžká na vyluštění (prozatím jí ulovilo za 36 lidí za dva roky)..takže můj GC tam může trčet ještě pěkně dloiuho :(
  • 0

#40 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 9:43

Fast Hippo napsal/a:
Jasne, je mozne, ze to casem budu videt jinak. Zatim se za sebe budu snazit mise respektovat. Howgh.

Tak to je jasný, taky se snažím. I když poslední dobou spíš trackables úplně ignoruju. Při mé frekvenci kešování jsem tak nějak vyhodnotil, že jsem jim na obtíž a naopak.
Chtěl jsem spíš říct, že je na majiteli TB/GC, aby dal nálezcům dostatečně najevom, jaký má předmět úkol... zvlášť pokud to je takový úkol, na kterém stoprocentně záleží. Jinak se nemůže moc divit, že ho málokdo zvládá plnit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama