Přejít na obsah


Fotka

OREGON 300 - načítaní satelitů ve vozidle, kde je již jiná GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 14:24

Dnes jsem zjistil, že můj OREGON 300 ve služebním vozidle, do kterého si zaměstnavatel namontoval GPS na vedení knihy jízd a pod., nenačte satelity a to ani když stojím vedle vozidla. Musel jsem poodstoupit párt metrů, nebo vypnout motor a chvíli počkat. Teď řeším problém jestli to je standardní situace nebo mám OREGONA nechat servisovat. Poradíte mi někdo, má někdo obdobnou zkušenost? Díky za rady. ;)
  • 0
OREGON 450t PRO

#2 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 14:47

To jako myslíš, že ta firemní GPSka sežrala signál tvému Oregonu? :) Jinak obecně se v autě chytá signál hůř než venku a ještě horší je to za jízdy.
  • 0

#3 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 14:47

Že by přetížená síť? To by si na eventu asi moc lidí neškrtlo, tím to nebude. Spíš nějak stíněné auto? Vím o sklech s folií co signál nepouští. Takže tam je GPS bez anteny vystrčené ven k ničemu. Ale týkalo se to Audi A8 s vestavěnou navigací i satelitem. Vypnout motor a počkat, ale dohledové systemy běží stále i při vypnutém motoru, i při vyndané baterii (určitý čas mají vlastní udržovací zdroj). To nebude souviset s vestavěnou navigací, ale odrušením motoru. Co na to elektrotechnici? ;)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#4 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 14:53

Techniky od té GPS jsem ještě neřešil, to zkusím zejtra. Dříve v tom autě navigace chodila, měl jsem ji položenou dole na tom panelu a v pohodě viděla stelity i navigovala, ale teď nic. I když jsem dnes venku načet satelity, dal GPS do auta, tak během pár minut jako když utne, satelity pryč. Potom jsem jel autobudeme MHD a v pohodě, teď zkusím ještě svoje auto, kde jiná navigace není a uvidím. Zejtra zkusím ty techniky a uvidíme.
  • 0
OREGON 450t PRO

#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 15:46

Kito: treba tam mas rusicku signalu GPS. Nekteri zamestnanci je pouzivaji, aby je zamestnavatele nemohli sledovat :-) Pretizena sit asi tezko, kdyz je to jednosmerna komunikace.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#6 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 19:47

S474N: tak to se mi nechce věřit. Zítra zavolám těm, co tam namontovali tu služební GPS a dám potom vědět. Divný je to, že ta moje GPS v tom samým autě doteď fungovala. No uvidíme.
  • 0
OREGON 450t PRO

#7 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 20:22

Co tak vyzkoušet ještě jinou GPSku? Přetížená síť jak tu někdo psal mě hodně pobavila, to je kravina. Pokud to dělá skutečně přesně to co píšeš i s jinou GPS, tak jediná možnost je nějaké rušení z vozidla, nikoli závada v GPS.
  • 0

#8 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 398 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 21:18

Zegga napsal/a:
Že by přetížená síť? To by si na eventu asi moc lidí neškrtlo, tím to nebude. Spíš nějak stíněné auto? Vím o sklech s folií co signál nepouští. Takže tam je GPS bez anteny vystrčené ven k ničemu. Ale týkalo se to Audi A8 s vestavěnou navigací i satelitem.

Vypnout motor a počkat, ale dohledové systemy běží stále i při vypnutém motoru, i při vyndané baterii (určitý čas mají vlastní udržovací zdroj). To nebude souviset s vestavěnou navigací, ale odrušením motoru. Co na to elektrotechnici? ;)


Jaká síť ?
  • 0

#9 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 22:08

Termín síť GPS je běžně používaný. A že přetížení bylo zmíněno s nadsázkou jako nesmysl se také dalo pochopit. To co má namontováno v autě není jednosměrné, to je právě ta kombinace lokalizátoru pomocí GPS a satelitu který přijme odezvu o lokalizaci, kterou předá centrále. Odtud si data stahuje oprávněný správce, třeba dispečer. Ve vozidle je tedy vysílací zařízení, které sděluje obvykle přes satelit aktuální polohu vozidla. To by mohlo poněkud záškodničit.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#10 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 22:22

Mám takový pocit, že "satelit" je převážně spíš gsm síť. A že to posílá přes gprs. A že to nemůže nic rušit. K původní otázce - měl sem 60CSx, Oregona a nüvi v jednom malým autě a nic. :)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 22:26

Obávám se, že všechno je to nesmysl. Buď je v autě rušička GPS, což je určitě zařízení co tam majitel vozu memontoval, nebo je chyba v Oregonu. Většina monitorovacích zařízení odesílá pozici přes mobil a ne satelit...
  • 0

#12 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 23:14

Pokud přístroj normálně funguje mimo auto, v něm problém nebude, leda alergie...
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 7:06

Presne tak, neslysel jsem nikdy o tom, ze by nejake auto vysilalo pres satelit - to by se pan majitel asi nedoplatil. Bezne to funguje ve dvou variantach: 1) Lokalizace na urovni GSM - veskera lokalizace probiha na zaklade GSM bunek s pomoci tzv. TA (timing advance) - ve meste rozumna presnost, mimo mesta s mensi hustotou site nic moc. 2) Lokalizace na urovni GPS s odesilanim dat pres GPRS (ci on-demand SMS) - velmi presna zalezitost, financne "narocnejsi" vzhledem k nutnosti platit datovy pausal - obvykle postacuje nejnizsi pausal s FUP. Ani u jedne z techto variant si nedovedu vysvetlit, proc by to melo jakkoliv rusit ci ovlivnovat tvou GPS. Co je to vubec za auto? Nema napriklad vyhrivane celni sklo (pokud se podivas z blizka, jsou videt tenke dratky)?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#14 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 7:39

Jedná se o Fábii combi, v které ta navigace donedávna fungovala. Jinak jsem včera tu mou navigaci vyzkoušel ve svém autě Citroen Picasso a normálně fungovala i na podlaze mezi sedačkami.
  • 0
OREGON 450t PRO

#15 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 7:46

S474N napsal/a:
Nema napriklad vyhrivane celni sklo (pokud se podivas z blizka, jsou videt tenke dratky)?

Já měl Mondeo s čelním vyhřívaným sklem, ale že by GPSka vůbec nechytila signál? To ne.
Stávalo se, ale to je asi obecný problém, že když jsem měl GPSku delší dobu vypnutou a pak ji zapnul v autě měla problém chytit signál, ale nakonec ho vždy chytila. Nejhorší bylo, když jsem nečekal a vyrazil, tak se mi stalo, že chytila signál dokonce až po cca 20km.
  • 0

#16 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 7:55

To je diuné.. no já mám oktávku a můj oregon 300 se tam chytá jen velmi těžko. To ovšem platí za jízdy, pokud někde zastavím a nachytám satelity, tak už je nepustí a přesnost je taky dobrá..
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#17 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 8:05

Tak jsem se optal kolegy co má na starosti služební auto a ten mi potvrdil, že to může dělat ta navigace toho vozidla Že o tom problému již slyšel s jiným autem a že se s tím bohužel nedá nic dělat. Prý se to týká pouze turistických navigací, těch napevno umístěných by se to nemělo týkat. Tak to jsem z toho jelen. Škoda.
  • 0
OREGON 450t PRO

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 8:07

PLAJ family: vsak jsem nikde nepsal, ze pokud nekdo ma vyhrivane celni sklo, ze automaticky GPS nefunguje - nicmene muze to pomerne vyznamne ovlivnovat. Bisaci: pokud nemas FIX, tak je naprosto bezne, ze pri pohybu (zvlast pri jizde autem) muze fixnuti trvat i nekolik desitek km. Kito: to mi prijde jako nesmysl.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#19 jakubkencl

jakubkencl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 8:10

Taky mám ve voze (Roomster) sledovací navigaci s online sledováním. Nevím ovšem jakým způsobem jsou data předávána a ani kde je ona GPS umístěna, ale Oregon 300 mi chodí jak na palubce, tak v kastliku u šaltrpáky a dokonce i na zemi u spolujezdce - zkoušeno dnes ráno cestou do práce.
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 8:12

Ze by jiny GPS prijimac ovlivnoval prijem, to mi zni jako pekna blbost. U aut je problem zrejmy - zalezi na tom, kde presne ta GPSka je polozena. pres ten plech na strese opravdu nic nechytne! Takze chyta signal jen okenky... A jak jsou dneska oblibena ruzna vyhrivani nebo i jen tonovana skla, tak to vsechno prijmu brani. Proto, hlavne u luxusnejsich aut, kde se tyhle veci bezne pouzivaji, se vyrabi ruzne externi anteny, nejcasteji prave kombinovana pro GSM a GPS. Stejnym problemem totiz trpi i mobily. Coz by vysvetlovalo, proc zabudovana GPS funguje - pouziva totiz externi antenu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama