Přejít na obsah


Fotka

OREGON 300 - načítaní satelitů ve vozidle, kde je již jiná GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 8:21

HaLuMa: no jelikoz se jedna o Fabku, tak nepredpokladam stejne vybaveni jako v A8 :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 8:32

No a? Pokovena skla ma i kdejakej blbecek ve vytunene stodvacitce... :P
  • 0

#23 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 8:36

Jestli je má pokovená plechem vzor tank T34, tak možná. Já mám pokovené sklo na Vectře a OR550 funguje bez problému hozený dole u šaltpáky.
  • 0

#24 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 8:39

Spiš bych řekl ruzne folie na sklech to budou ovlivnovat vice. Je to jako skla v expresovych vagonech - ty maji taky special folie a přes ně signal nejde chytat.
  • 0
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."

"Před otevřením úst zapni mozek."

"Nehledej duvody, hledej zpusoby."

#25 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 8:41

Tak já si dovedu představit rušení GPS -> GPS i když to jsou oba přijímače. Přece jenom tam běží nějaké procesory, oscilátory, blbě přidělaná externí anténa (ještě nota bene určitě aktivní) se může rozkmitat právě na přijímané frekvenci. A prosím nepřesvědčujte mě že to možné není, viděl jsem to na osciloskopu ...
  • 0

#26 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 8:46

Ja osobně zkoušel v nove A6 mit hned vedle zabudovane navigace PDA s GPS (puštěne Igo) a z druhe strany viselo oregano 400 a vše v poho - je jasne že zabudovana navi ma antenu někde na střeše ale PDA a oregano byly cca 20cm od sebe a samy sebe neovlivnovaly
  • 0
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."

"Před otevřením úst zapni mozek."

"Nehledej duvody, hledej zpusoby."

#27 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 8:51

FIX mám , černejk a modrej lihovej v kastlíku pod navigací. Nepomáhá to.
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#28 vop.cz

vop.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 9:30

Osik napsal/a:
Tak já si dovedu představit rušení GPS -> GPS i když to jsou oba přijímače. Přece jenom tam běží nějaké procesory, oscilátory, blbě přidělaná externí anténa (ještě nota bene určitě aktivní) se může rozkmitat právě na přijímané frekvenci.
A prosím nepřesvědčujte mě že to možné není, viděl jsem to na osciloskopu ...

Ano, to je spravny smer patrani. Pokud problem nastal az po zamontovani interniho GPS zarizeni, je skutecne pes zakopan zde. Novy receiver opravdu muze tzv. "prasit po pasmu", cili napr. generovat harmonicke kmitocty a to kdekoliv od mezifrekvence prijimace az po gigahertzove pasmo GPS. A aktivni antena tomu opravdu muze akorat "pomoci"... Jed to tim horsi, cim levnejsi je to kram... Horsi je, ze stiznost nebude nikoho zajimat do doby, nez prasknes o stul mericim protokolem, idelane od CTU... Ale to ti pak podekuje v prvni rade zamestnavatel a pak i dodavatel zarizeni... :o/
  • 0
geoBrnění 2012, 28.-29. září v Brně:
Vložený obrázek

------------------------
OziExplorer support and Czech language editor
OziExplorer + Garmin Oregon 300 | Nokia E51 + BT GPS + HandyGC

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 9:55

Osik napsal/a:
Tak já si dovedu představit rušení GPS -> GPS i když to jsou oba přijímače. Přece jenom tam běží nějaké procesory, oscilátory, blbě přidělaná externí anténa (ještě nota bene určitě aktivní) se může rozkmitat právě na přijímané frekvenci.


Ale jo, to mi nedoslo. Elektromagneticke ruseni samotnou GPSkou beru.

Nicmene si rikam, ze kdyby to mela na svedomi externi antena, tak by i ta zabudovana GPSka mela taky problem s prijmem, ne?

I kdyz s tim rusenim to taky neni tak snadne, kdyz si uvedomime, ze vsechny GPS satelity vysilaji na stejne frekvenci, a na rozliseni jednotlivych signalu se pouziva princip CDMA. To by mohlo nejake zaruseni pasma prezit, ne? (jiste ne vsechno, ale neco jo...)
  • 0

#30 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 10:16

PLAJ family napsal/a:

Stávalo se, ale to je asi obecný problém, že když jsem měl GPSku delší dobu vypnutou a pak ji zapnul v autě měla problém chytit signál, ale nakonec ho vždy chytila. Nejhorší bylo, když jsem nečekal a vyrazil, tak se mi stalo, že chytila signál dokonce až po cca 20km.


K tomu mám docela zajímavý postřeh z Fabky - Colorado postavené na kapličce a opřené anténou o čelní sklo chytne fix výrazně rychleji než položené ve stejném místě naplocho nebo držené v ruce na volném prostranství. Skla jsou standard, žádné folie, žádné pokovení...

Jinak ona pevná sledovací GPS je téměř vždy schována uvnitř palubní desky. Absolvoval jsem její montáž se třemi různými auty a vždy to znamenalo rozebrání palubky. Lišilo se v podstatě jen umístění antény - jedna měla anténu nalepenu na čelním skle za zrcátkem, druhá ji měla nalepenu na palubce hned za výdechy vzduchu na čelní sklo a třetí měla interní anténu schovanou v palubce.

Nejvíc jsem měl v autě najednou aktivních 6 GPS (sledovací, moje malá trackovací ve formě USBsticku, 3x Garmin po kapsách geokolegů a autonavigace) ale nějaké vzájemné ovlivňování jsme nezaznamenali.
  • 0
Monte

#31 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 12:34

Jak tak koukám, tak abych to auto nechal proměřit, jestli v něm není nějaké silné vyzařování, záření či jaký že to čert ovlivňuje tu moji GPS. Zkoušel jsem volat i tu firmu co to tam namontovala, ale zatím jsem se bohužel nedovolal. Nevíte kdo by to proměření případně udělal? Jinak díky za názory a debatu, ale zatím mi vychází, že je v tom autě něco špatně.
  • 0
OREGON 450t PRO

#32 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 12:35

ČTÚ? ti mají na starosti "rádiové vyzařování"
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#33 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 12:40

fremen.cz: ano. Uz takhle dostalo par lidi i pokuty za to, ze si dovezli "PMR" vysilacky s oddelavaci antenou a zvysenym vykonem.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#34 tomas.pre

tomas.pre

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 15:51

ahoj, a skusil si chytnout signál na zadnim sedadle, popripade v kufru? tim by se dalo zistit jestli GPSku neovlivnuje GSM antena te autoGPS. A jinak mam skusenost s tim ze vedle anteny kterou primam net od Ufona (99cm dlouha Yagi) se moje modrozuba evolvka nechytá, stejne tak u anteny USB televizniho tuneru.
  • 0

#35 dcom

dcom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 17:15

Jenom poznámka k tomu satelitnímu vysílání - to je samořejmě nesmysl. Data se odesílají přes GSM modul pomocí GPRS/EDGE. Pokud by měl modul komunikovat přes satelit, tak by k tomu samozřejmě byla potřebná příslušná jednotka a talíř. Navíc pokud chce někdo provozovat privátní datovou síť přes satelit, tak si musí zaplatit bandwidth ve space segmentu a to je brutálně drahá záležitost, ale každopádně to už se jedná o technologie typu DVB-RCS (Return Channel Satellite) a to už nemá s GPS nic společného.
  • 0
eTrex Legend/Topo 50 v.4, Nokia 5230/Handy Geocaching, ASUS A696/Pocket Drake

#36 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 17:40

.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#37 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 11:40

Tak jsem komunikoval a s montážní firmou. Přehráli frimware a zase nic. Tak prý zkusí, že namontují anténu od GMS na jiné místo ve vozidle než je teď. To se mi ale nezdá, protože signál v mé GOS se ztratí i v okruhu cca 5ti metrů. No nic uvidíme.
  • 0
OREGON 450t PRO

#38 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 12:31

Třeba si z tebe někdo vystřelil. Dají se pořídit i rušičky GPS signálu :D Ale asi bude chyba někde jinde ;)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#39 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 18:11

Když mám v autě zapnutou HAM vysílačku na 70cm (pásmo 430MHz), pak při naladění některých frekvencí NA PŘÍJEM (!!!) dochází k výpadku signálu pro satelitní navigaci. Jak pro StreetPilot tak pro OREGON 300. Konzultoval jsem to s několika kolegy OK1... a prováděli jsme i měření. Zjistili jsme, že nelze změřit žádnou anomálii v signálech, přesto signál GPS zmizí. Martin to po dvou dnech snahy o Nobelovu cenu uzavřel slovy: "POLTERGAIST A BLUDNÝ PROUDY JSOU SVINĚ - Když naviguješ, nevysílej. Když vysíláš, nenaviguj." a odešel. Řídím se tím.
  • 0

#40 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 18:12

EDIT: Tady bylo to samé jako o stupínek výš. Poltergaist i na netu. Když mám v autě ...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama