Přejít na obsah


Fotka

TOPO Czech 2010 (PRO)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
409 odpovědí na toto téma

#341 K-)

K-)

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2010 - 9:52

ssva napsal/a:
Řekl bych že je to záležitost TYPku. Já tam terénní stupeň mám...v TOPO 2010 Pro i v 3 Pro. Toto je Capture z 2010 / Typ Dandra.

To je zvlastni ze na prilozenem screenu zadne nevidim.
Prikladam stejne misto v verze 3.1 PRO s oznacenymi terenimi stupni ktere ve verzi 2010 PRO proste chybi. TYPkem to nebude protoze v jinych regionech mapy 2010PRO ty stupne jsou. Ale tady proste chybi.
  • 0

#342 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2010 - 12:31

Ale je to nějaké zvláštní...mám nainstalované Topo 3Pro i 2010Pro a MapSource 6.15.4 a 6.16.2 . V nižší verzi MS terénní stupně vidím v obou mapách. Ve vyšší verzi MS jen v Topo 3Pro. :o Na GPSce (Legend HCx) vidím terénní stuoeň JEN v mapě 3 Pro. Edit: Tak to že jsem to viděl i v mapě 2010Pro bylo zřejmě nepromazaným soubory v TileCache, na mapě 2010Pro v GPS terénní stupně nevidím, asi tam fakt nejsou... (bavíme se samozřejme furt o tomto konkrétním místě...).
  • 0

#343 janforman

janforman

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 12:51

zdravím vás kluci, rád bych vás upozornil že vaše výtky proti této mapě jsou celkem dost mimo. porovnávání chybějících tkaniček u bot s něčím takovým je naprostý nesmysl - porovnávání primitivního výrobku s dílem o mnoha miliónech prvků. obchvat prahy není možné routovat, protože CEDA nesměla na stavbu - tudíž neměla její průběh a data jsou převzána od ČÚZK - nejdou správně routovat (nemusely tam být vůbec - to vidíte i letmým pohledem). rovněž brekot nad "vysokou" cenou taky nejsou zrovna k věci pokud si uvědomíte že sběr dat přišel minimálně na miliardu Kč kterou dostanete za pakatel (skoro manipulační poplatek). jelikož pár lidí co se datama zabývá znám, tak celkem přesně vím jak to funguje. rozhodně se nejedná o nějaké lemply a břídily jak tu píšete. celý proces je poměrně dost komplikovaný a data se silně transformují (při transformacích se občas něco ztratí - jak se všechno vyvíjí - datové modely atd). tzn. i pokud je člověk naprosto precizní tak něco uletí (nelze kontrolovat každý prvek v republice a v té záplavě se snadno něco přehlédne, rovněž se stane že nějaká klasifikace zmizí - dodavatel provedl změnu struktury - klasifikace - cokoliv). doufám že tohle oni ani nečtou, protože by byli docela dost zklamaný jak někdo k jejich práci přistupuje. topo čr je kompilát toho nejlepšího co v je pro čr dostupné (ze všeho se vybralo to nejlepší). tudíž picodas nemá takovou možnost všechna tato data ověřovat a validovat to je na jejich dodavateli. (opraví co se dá, ale v příští aktualizaci by to museli provést znovu)
  • 0

#344 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 17:59

A proč sakra za tu miliardu maji pořad chybně zakreslene turistické značky. Už na papirovych mapach z roku 2005 jsou spravně, jenom Garmin je ma pořad postarem (a to nemluvim o jednom místě - ve svem okoli bych napočital par desitek kilometru). Tak to mi pak opravdu připadaji předražené - kupovat za ty prachy novou verzi jen proto že je nová - nikdy. Jo kdyby ty chyby opravili tak to je jiná. Ted mě napadá, jestli by se taková mapa dala reklamovat - prodavaji něco co je špatně.
  • 0
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."

"Před otevřením úst zapni mozek."

"Nehledej duvody, hledej zpusoby."

#345 lednacek72

lednacek72

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 18:19

No nevím jestly je omluva to že tam je nechtěly pustit,data se ztrácí a jiné.Myslím že za tu cenu co se mapa prodává na trhu by měla mít vše co k ní patří a pokud možno bez chyb.Taky si nekoupíš auto stím že má hranatá kola,ale pří příští garanční opravě ti je za peníze vymění za kulátá.
  • 0

#346 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 18:23

lednacek72 napsal/a:
No nevím jestly je omluva to že tam je nechtěly pustit,data se ztrácí a jiné.Myslím že za tu cenu co se mapa prodává na trhu by měla mít vše co k ní patří a pokud možno bez chyb.Taky si nekoupíš auto stím že má hranatá kola,ale pří příští garanční opravě ti je za peníze vymění za kulátá.

Všechno má chyby. (I tvůj příspěvek má dvě pravopisný ;) ). I papírové mapy mají chyby. Ale to hlavní z 99,9% sedí, ne?
  • 0

#347 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 19:07

rovněž brekot nad "vysokou" cenou taky nejsou zrovna k věci pokud si uvědomíte že sběr dat přišel minimálně na miliardu Kč kterou dostanete za pakatel (skoro manipulační poplatek)

Tak to se Pikodasu moc omlouvam, dodnes jsem si myslel, že je to výdělečná firma a ona je to vlastně charita.
Tak jim ty turistický značky odpusťte, plzenský výstaviště, který už 5 let neexistuje taky a i spoustu chyb ve vašem okolí o kterých víte.
Miliarda je miliarda, tak buďte na Pikodas hodný a nestěžujte si, když skoro zadarmo dotuje naše GPSky.
  • 0

#348 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 20:52

Ja bych spis rekl, ze dotujeme ty, co si od Garmina kupuji PNA do aut s LifeTime upgradama zadara.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#349 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 23:34

Tak já nevím. Mám nachozeno, nacyklistováno i naježděno autem hafo km po ČR. Jsem nadšený cyklo/turista a map jsem vyzkoušel dost. Byly doby, kdy jsem přísahal na kvality map od KČT. Pak jsem postupně přešel k Shocartu, protože KČT sice překresloval aktuální značky, ale jinak na aktualizaci svých map mírně řečeno šetřil. Potom přišel první Garmin s Topo 1. To byla děsná mapa. Pak Topo 2, to už bylo o něčem jiném... Teď mám Oregon 450 s Topo 2010 PRO. No a nezbývá mi, než konstatovat, že na trhu dnes není za srovnatelné peníze stejně kvalitní a podrobná ani papírová, ani elektronická mapa. Papírové mapy dnes už nosím v baťohu jako zálohu, kdyby náhodou došly baterky. Jinak jsou mi už na nic. Ano, jsou tam chyby, ale mapa bez chyb neexistuje. Nějak mi ta diskuse nedává smysl....
  • 0

#350 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 23:43

maxipes napsal/a:
Tak já nevím. Mám nachozeno, nacyklistováno i naježděno autem hafo km po ČR. Jsem nadšený cyklo/turista a map jsem vyzkoušel dost. Byly doby, kdy jsem přísahal na kvality map od KČT. Pak jsem postupně přešel k Shocartu, protože KČT sice překresloval aktuální značky, ale jinak na aktualizaci svých map mírně řečeno šetřil.
Potom přišel první Garmin s Topo 1. To byla děsná mapa. Pak Topo 2, to už bylo o něčem jiném... Teď mám Oregon 450 s Topo 2010 PRO. No a nezbývá mi, než konstatovat, že na trhu dnes není za srovnatelné peníze stejně kvalitní a podrobná ani papírová, ani elektronická mapa. Papírové mapy dnes už nosím v baťohu jako zálohu, kdyby náhodou došly baterky. Jinak jsou mi už na nic.
Ano, jsou tam chyby, ale mapa bez chyb neexistuje. Nějak mi ta diskuse nedává smysl....

Nezbejvá mi než souhlasit.... řekl bych že diskuze výše je celkem o ničem...
Dokud sem chodil podle papírovejch map byl sem spokojenej už tak dva tři roky jedu podle elektronickejch a je to o generaci dvě lepší a přesné (všude se nějaká drobnost najde) a s Garminem už nemám problém vůbec... těch pár prkotin na který jsem zatím narazil mě nevyvádí z konceptu...
B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#351 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 23:49

S474N napsal/a:
Ja bych spis rekl, ze dotujeme ty, co si od Garmina kupuji PNA do aut s LifeTime upgradama zadara.


chtěl bych tě vidět jak celej rok běháš po vrstevnicích a hledáš každej krtinec kterej se změnil ... osobně jsem se stávajícíma mapama dost spokojenej s papírem se to nedá srovnat... a vím o čem mluvím ... nachozeno a naježděno na kole mám dost a dost :-)

p.s ten upgrade mapy mi zase tak drahej nepřijde když si představím co peněz stojí tam každou změnu promítnout :-) to, že se tam něco sem tam nepromítne to už tak někdy je... ale zase tak často se s tím nesetkám.... na papírovejch mapách sem taky měl namalovaný cyklostezky i tam kde to bylo na tank lol... a to nebylo jednou kdy sem důvěřoval a pak skučel.... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#352 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 10:44

da se někde zasilat informace o tom kde jsou špatně turisticke značky? Klidně jim zašlu gpx zaznam se spravnou trasou. Jen aby to pak zapracovali. Dík za info
  • 0
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."

"Před otevřením úst zapni mozek."

"Nehledej duvody, hledej zpusoby."

#353 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 13:03

Brunoos napsal/a:
da se někde zasilat informace o tom kde jsou špatně turisticke značky? Klidně jim zašlu gpx zaznam se spravnou trasou. Jen aby to pak zapracovali.
Dík za info


Mozna by pomohlo toto:
http://www.path.cz/f...ic.php?f=6&t=67
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#354 ondras28

ondras28

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 13:06

Bylo by to fajn. Určitě mám uloženo taky pár úseků, které upravují přesnost turistických tras v mém okolí. Je samozřejmé, že každá gps si udělá tu svou prošlou stopu, která je lehce odlišná od skutečnosti, ale hlavní chyby ve značení by to určitě opravilo! Byl bych ochoten opravy posílat.
  • 0

#355 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 13:07

Brunoos napsal/a:
da se někde zasilat informace o tom kde jsou špatně turisticke značky? Klidně jim zašlu gpx zaznam se spravnou trasou. Jen aby to pak zapracovali.
Dík za info


To opravdu dělat nemusíš... snahy kačerů byly, mluvilo se o tom mnohokrát, že se do Picodasu zaslal GPX s prošlou trasou po turistické a přitom byla zakreslena 15-25 metrů vedle... bavil jsem se na to téma s elativně kompetentní osobou a bylo mi sděleno, že snaha je to záslužná, ovšem je třeba si uvědomit, že každou tuto zaslanou připomínku, třeba i s GPX souborem, je nutno před zanesením do mapy reálně ověřit na místě. Na což Picodas údajně nemá kapacity.

Bylo by to krásné, kdyby před vydáním mapy TOPO CZ 2011 běhali zaměstnanci/externisti Picodasu po republice a trasovali turistické trasy atp... je to ale bohužel utopie.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#356 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 13:49

Ale opravy map u Picodasu fungují. Pár sem jich tak kdysi poslal a všechny byly zohledněny (bylo to mezi verzí 2 a 3). Klidně můžu uvést i příklady, koho by to zajímalo. Je pravda, že od té doby jsem už nic dalšího neposílal, tak nevím, jak by to zafungovalo teď. Ale těch chyb je tam v posledních verzích obecně tak málo a jsou tak nepodstatné (chybějící terénní schod např.), že mi jejich zasílání za to ani nestojí.
  • 0

#357 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:10

fremen.cz: zajimave, ze napriklad navigace TomTom to co pises maji primo v sobe a "opravit" mapu muze kdokoliv.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#358 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:23

S474N napsal/a:
fremen.cz: zajimave, ze napriklad navigace TomTom to co pises maji primo v sobe a "opravit" mapu muze kdokoliv.

NJ jenze to není zádná oprava, tam ten poslaný soubor taky musí projít schvalovacím kolečkem ve vývojovém centru a musí se pockat na oficiální aktualizaci. Je ovsem pravda, ze to TomTom tohle odesílání velmi zjednodusil, coz by se u garminu taky hodilo...
  • 0
Užívej života...

#359 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:35

puczmeloun: ja vim, proto jsem napsal ty uvozovky ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#360 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 11:13

Je ovsem pravda, ze to TomTom tohle odesílání velmi zjednodusil, coz by se u garminu taky hodilo...

No právě. Navíc je trochu trapné, že informaci o tom jak Picodasu hlásit chyby v mapách, se člověk nedočte nikde na garmin.cz nebo picodas.cz, ale jen kdesi v diskusním fóru na path.cz ...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama