Přejít na obsah


Fotka

Hledá se: R 206


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
75 odpovědí na toto téma

#21 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 19:37

Plnej ammo-box, jinak nehrábnem! :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#22 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 19:56

Milý Jakube R206,

Díky za odpověď tady na fóru i na mailu (pro informaci zkopírovaná níže). Musím říct, že moc věrohodně tvé výmluvy nepůsobí. Dle mého máš všechny ty cestovatele pořád doma v šuplíku, popřípadě jsi je někde ztratil a stydíš se to přiznat. Důležité je, že snad začínáš chápat, že tvé chování překračuje hranice slušnosti. Vezmi si prosím z toho ponaučení. Zkus si o geocachingu ještě něco přečíst, promluv si se zkušenějšími kamarády, zajdi na nějaký event. Geocaching je krásná hra, musíš ale respektovat její pravidla.

Pokud náhodou najdeš nějaký z těch 38 ztracených cestovatelů, vlož jej prosím co nejdřív do nějaké existující keše (tedy ne do nějaké tvojí připravované). Ještě bych ti doporučil nebrat žádné další cestovatele dokud se důkladně neseznámíš s pravidly a nevytvoříš si svůj vlastní systém práce s TB/GC tak, abys je zbytečně nezdržoval a neztrácel. Vyhneš se tak budoucím podobně trapným diskusím.

Jirka

PS: Díky všem Jihočechům, kteří R206 kontaktovali soukromou zprávou a přiměli ho tak alespoň ke komunikaci.

From: XXXX
To: kulhal@geocaching.cz
Sent: Wed, September 29, 2010 5:15:21 PM
Subject: Re: [GEO] kulhal contacting R 206 from Geocaching.com

Tak to se pleteš, já tvůj coin nemám, dal jsem ho do nějaké krabky tady v ČB někdy koncem srpna. Nevím do jaké, snad si ho někdo vyzvedne a dá "grab it". Já jsem ten den navštívil (ne odlovil) 11 kešek a opravdu si nepamatuji který GC jsem dal do jaké keše - ovšem to je moje chyba, a za tu se omlouvám. A teď bych ocenil, kdybys mě už nechal být. Ostatní GC a TB leží buď v nepublikovaných keškách nebo ještě neumístěných.
R 206


  • 0

#23 Wolfpack CZ

Wolfpack CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 0:54

Tak to se pleteš, já tvůj coin nemám, dal jsem ho do nějaké krabky tady v ČB někdy koncem srpna. Nevím do jaké, snad si ho někdo vyzvedne a dá "grab it". Já jsem ten den navštívil (ne odlovil) 11 kešek a opravdu si nepamatuji který GC jsem dal do jaké keše - ovšem to je moje chyba, a za tu se omlouvám. A teď bych ocenil, kdybys mě už nechal být. Ostatní GC a TB leží buď v nepublikovaných keškách nebo ještě neumístěných.
R 206


Stultorum Mater sempiter gravida!
  • 0

#24 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 8:20

Pozitivní je, že aspoň komunikuje. Snad mu časem dojde, že dělá nesmysl, který vlastně nikdo pořádně neocení. Psal jsem mu něco v tom smyslu, že první lovci se ženou ke krabce kvůli něčemu jinému, než najít coin - s nadějí na nějaké dobré umístění v pořadí, nejlépe FTF. Takže kvůli nalákání těchto závodníků jsou coiny zbytečnost, přiřítí se stejně bez ohledu na obsah keše. No a ostatní kačeři z okolí si postupně keš také odloví bez ohledu na aktuální obsah. Kačeři zdaleka si ji při pobytu v místě (průjezdu) odloví spíš v závislosti na zajímavosti keše (/dostupnosti drive-in) nebo tak jako tak, pokud mají ve zvyku luxovat místa, kde se vyskytnou. Ale to je v době, kdy je počáteční obsah dávno pryč a tak to s ním nijak nesouvisí. Tak si to Vy, co cpete přemíru TB do nepublikovaných keší, uvědomte. Z hromadného nálezu cestovatelů v keši mohou mít první nálezci i velmi rozpačité pocity, protože rozumnému člověku to dojde, že to owner hromadil a zadržoval kvůli své keši, což není sympatické jednání a spíš je ostudou (v tomto případě hrubé porušení pravidel). Samozřejmě to vidí nejen první nálezci na místě, ale i ostatní z okolí na webu v době publikace. Takže možná původně dobře myšlená snaha "odměnit" prvních x nálezců coinem se spíš může obrátit proti ownerovi keše. Další věc je, že klidně hned první nálezce může odnést všechny, protože je to plně v souladu se zájmy jejich majitelů, zvlášť v případě, kdy byly měsíce u někoho vězněny. Píšu, co je tady většině lidí jasné, ale ať si to uvědomí R 206 a kačeři s podobnými nápady. Bylo by dobré, kdyby trochu popřemýšleli, o čem ta "hra ve hře" na putování předmětů je. Pak je tu i aspekt zadržení cizího majetku. Je to v rámci hry, ale v pravidlech je doporučení 14 dnů a ne několik měsíců a s pravidly každý souhlasil registrací. V případě R 206 je to už zadržený majetek za několik tisíc korun, to není úplně prdel..
  • 0

#25 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 9:18

zmijovkar napsal/a:
Pozitivní je, že aspoň komunikuje. Snad mu časem dojde, že dělá nesmysl, který vlastně nikdo pořádně neocení. Psal jsem mu něco v tom smyslu, že první lovci se ženou ke krabce kvůli něčemu jinému, než najít coin - s nadějí na nějaké dobré umístění v pořadí, nejlépe FTF. Takže kvůli nalákání těchto závodníků jsou coiny zbytečnost, přiřítí se stejně bez ohledu na obsah keše. No a ostatní kačeři z okolí si postupně keš také odloví bez ohledu na aktuální obsah. Kačeři zdaleka si ji při pobytu v místě (průjezdu) odloví spíš v závislosti na zajímavosti keše (/dostupnosti drive-in) nebo tak jako tak, pokud mají ve zvyku luxovat místa, kde se vyskytnou. Ale to je v době, kdy je počáteční obsah dávno pryč a tak to s ním nijak nesouvisí.

Tak si to Vy, co cpete přemíru TB do nepublikovaných keší, uvědomte. Z hromadného nálezu cestovatelů v keši mohou mít první nálezci i velmi rozpačité pocity, protože rozumnému člověku to dojde, že to owner hromadil a zadržoval kvůli své keši, což není sympatické jednání a spíš je ostudou (v tomto případě hrubé porušení pravidel). Samozřejmě to vidí nejen první nálezci na místě, ale i ostatní z okolí na webu v době publikace.

Takže možná původně dobře myšlená snaha "odměnit" prvních x nálezců coinem se spíš může obrátit proti ownerovi keše. Další věc je, že klidně hned první nálezce může odnést všechny, protože je to plně v souladu se zájmy jejich majitelů, zvlášť v případě, kdy byly měsíce u někoho vězněny.

Píšu, co je tady většině lidí jasné, ale ať si to uvědomí R 206 a kačeři s podobnými nápady. Bylo by dobré, kdyby trochu popřemýšleli, o čem ta "hra ve hře" na putování předmětů je. Pak je tu i aspekt zadržení cizího majetku. Je to v rámci hry, ale v pravidlech je doporučení 14 dnů a ne několik měsíců a s pravidly každý souhlasil registrací. V případě R 206 je to už zadržený majetek za několik tisíc korun, to není úplně prdel..


Naprosty souhlas - tesat do kamene !
Nic nenastve tak, jako kdyz nekdo tydny a mesice vezni TB nebo GC.
Clovek si je preci porizoval proto, aby byly na cestach a ne aby nekomu lezely v supliku (at uz z jakehokoli duvodu).
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#26 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 11:09

Tohle chování je tak akorát na pár facek... Na spoustě míst se píše o tom, že se nemají vkládat TB/GC do nepublikovaných keší a furt to někdo dělá. Ideální cesta jak někomu jeho TB/GC ztratit. Hamtit TB/GC pro připravovanou keš je holý nesmysl. Většina lovců FTF na keš jde stejně jestli je tam či není TB/GC a po prvním náporu je to normální krabička jako každá jiná, jen s tím rozdílem, že nemám ověřeno, jestli je to bezpečný úkryt pro TB/GC.

to R206: ideální bude, když všechny zadržované TB/GC odneseš na nějaký event, kde se rozeberou nebo je vložíš do nějakého bezpečného TB hotelu. Obejdeš ty svoje nepublikované keše a TB/GC z nich vybereš a pošleš je do světa. Hochu, tohle se nedělá a je to proti kačerské etice.

Nelíbí se ti to? Tak si kup pár GC a pošli je do světa. Uvidíš jak pak budeš nas... až ti ho nějaký takový ptáček jako ty zašije na půl roku někam a ty nebudeš vědět která mlátí.
  • 0

#27 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 11:32

Když jsem začínala, ještě bývalo celkem častým jevem, do nové keše vložit neaktivovaný TB nebo GC. Jako dárek pro FTF. Přijde mi, že nacpání předpublikované keše nahromaděnými trackables je tento zvyk poněkud otočený naruby. Když dva dělají totéž, není to totéž.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#28 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 11:49

Zegga napsal/a:
Když jsem začínala, ještě bývalo celkem častým jevem, do nové keše vložit neaktivovaný TB nebo GC. Jako dárek pro FTF. Přijde mi, že nacpání předpublikované keše nahromaděnými trackables je tento zvyk poněkud otočený naruby. Když dva dělají totéž, není to totéž.

Tohle je ale sakra rozdíl... Neaktivovaný GC nebo TB jako dárek pro FTF je fajnová věc a víc takových ownerů... Ale hromadit GC/TB jiných kačerů, vložit je do neschválené keše a čekat co bude, je na pár facek. Mám ted jeden GC v nepublikované a už archivované keši (listingu) a je to boj :@
  • 0

#29 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 11:57

sobikovi napsal/a:

Zegga napsal/a:
Když jsem začínala, ještě bývalo celkem častým jevem, do nové keše vložit neaktivovaný TB nebo GC. Jako dárek pro FTF. Přijde mi, že nacpání předpublikované keše nahromaděnými trackables je tento zvyk poněkud otočený naruby. Když dva dělají totéž, není to totéž.

Tohle je ale sakra rozdíl... Neaktivovaný GC nebo TB jako dárek pro FTF je fajnová věc a víc takových ownerů... Ale hromadit GC/TB jiných kačerů, vložit je do neschválené keše a čekat co bude, je na pár facek. Mám ted jeden GC v nepublikované a už archivované keši (listingu) a je to boj :@


Sobíku, mohl by sis prosím přečíst co jsem psala (raději třikrát) než to budeš opakovat?

Akorát jsem si odpustila sakrování a afekt.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#30 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 12:09

Zegga napsal/a:

njn omluva. Sakra, sakra a zase sakra. Co nejsem ten moderátor, tak si dopřávám sakra B)
  • 0

#31 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 18:13

Díky všem za reakce a za podporu. Trochu jsem doufal, že tu najdu odpověď od R 206 obsahující záblesk pochopení, ale asi jsem moc velký optimista. Nechci ho dál pranýřovat a tímhle to pro mě končí. Můj GC stejně už asi leží na dně jezírka na sídlišti Šumava (viz GC2519V). Pozitivní přínos této kauzy vidím v tom, že ukázala kam až může zajít nesmyslná snaha o "vylepšování" nově zakládaných keší cizími GC/TB. R 206 je sice extrémní případ, všichni však víme, že tento nešvar je velmi běžný. Snad tohle vlákno přivedlo pár lidí k zamyšlení.
  • 0

#32 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 18:43

A není co řešit ...
:o
  • 0

#33 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 19:00

DUsoft napsal/a:
A není co řešit ...
:o

Dobré, až na to, že poslední obrázek (3) už neplatí
  • 0

#34 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2010 - 14:57

Btw. já odpovídal...všem. Ať už mi psali anglicky, německy nebo česky ohledně GC, TB nebo kešek.
  • 0

#35 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2010 - 16:50

Já najít jako FTF keš, kde bude čtyřicet geocoinů, tak na STF tam nezbude ani jeden. Už budou v keších okolo.
  • 0

#36 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 14:19

Zegga napsal/a:
Když jsem začínala, ještě bývalo celkem častým jevem, do nové keše vložit neaktivovaný TB nebo GC. Jako dárek pro FTF. Přijde mi, že nacpání předpublikované keše nahromaděnými trackables je tento zvyk poněkud otočený naruby. Když dva dělají totéž, není to totéž.


Teď se objevila v Praze zajímavá novinka GC1XXTB, kde taky čekal panenský coin na FTFkáře!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#37 nununka

nununka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 11:57

Tak některé z coinů v držení R 206 se vydají cestovat po keších. GC2G2WQ doporučuji fotku u logu lakuse :)
  • 0

#38 vokaty

vokaty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 15:32

nununka napsal/a:
Tak některé z coinů v držení R 206 se vydají cestovat po keších.
GC2G2WQ
doporučuji fotku u logu lakuse :)


Hmm, a v keši není zalogován ani jeden. ;)
  • 0

#39 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 17:39

Nununka má pravdu. Máme tam STF a zatím čekáme jestli to Owner vloží, jelikož jsme si jeden TB odvezli.
  • 0

#40 nununka

nununka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 19:17

Mirdule22 napsal/a:
Nununka má pravdu. Máme tam STF a zatím čekáme jestli to Owner vloží, jelikož jsme si jeden TB odvezli.


No upřímně asi bych ho grabla a protáhla přes tu keš aby nepřišel o kilometry, protože dle jednoho z vyjádření R206 to vypadá, že přesně neví který GC kam dal...
Ale třeba se mýlím a on to napraví :) na poslední publikované keši taky GC vkládal až asi den po publikaci...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama