Přejít na obsah


Fotka

garmin oregon vs garmin dakota


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
127 odpovědí na toto téma

#81 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 16:44

V případě nouze se dá Oregon použít jako baterka :D Celkově musím říct, že čitelnost a podsvícení Dakoty ve tmě a šeru mi přišlo příjemnější, neoslnovala, mapa čitelnější.. Foceno ze vzdálenosti cca 150cm, rozdíl čitelnosti a záření obrazovky je docela jasný. Možná se tento obrázek hodí pro noční jezdce na kole, v autě, na lyžích atd.
  • 0

#82 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 16:50

sobikovi napsal/a:
V případě nouze se dá Oregon použít jako baterka :D

Celkově musím říct, že čitelnost a podsvícení Dakoty ve tmě a šeru mi přišlo příjemnější, neoslnovala, mapa čitelnější...

jo to je celkem vyhoda ta funkce zarovky:D jinak dekuju za obrazky :-) aspon nějaké porounání:) v tomhle teda vyhrava dakota :)
  • 0

#83 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 16:56

Napájení a výdrž: Provozoval jsem Dakotu i Oregona se stejnou sadou bateriií (2700). Oba přístroje na maximální podsvícení, stejná doba prodlevy zhasnutí atd. atd. Jednoznačně během 3 dnů společného kešování jsem musel odpoledne do Oregona narvat náhradní sadu baterií, Dakota dojela až do večera zcela v pohodě ještě na jeden zelený proužek...
... s Dakotou jsem se nebál vyrazit ráno na lov s nově nabitou sadou baterií, náhradní jsem nevozil. Nyní bez náhradní sady nevycházím. Pro mne pokud jde o napájení a výdrž rozhodně vyhrává ta menší...
  • 0

#84 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 17:01

Nebezpečí poškození: nevím čím to je, ale Dakota byla "taková gumová" baculka. Pokud jsem obě mašinky vzal do ruky, Oregon mi připadá křehčí a náchylnější na poškození. Dakotka občas spadla na zem, jednou ze schodů a tahal jsem ji po kapsách s klíči a nic... Celkově pouzdro působilo gumově, měkkce, příjemně do ruky. Oregon má takový plast méně příjemný a nějak jsem na něm moc nezaznamenal ochranné gumové vrstvy. Bojím se, až mi spadna na zem...

Jak už jsem psal v jiném vlákně, u Dakoty jsem necítil nutnost dát na display folii, jelikož okolní okraj působil docela dobře jako ochrana, když jsem Dakotu položil na display, nějak ji strčil do kapsy atd. Když jsem si vzal do ruky Oregona, hned jsem pomyslel, že budu muset utíkat do krámu pro folii.

Z pohledu "bezpečí mašinky" u mne vyhrává ta menší... Oregon je takový křehký.
  • 0

#85 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 17:08

Rozměry: "I malý kašpárek zahraje velké divadlo.." :D

Dakotu jsem stále tahal v kapse u kalhot, v bundě atd. a nějak nepřekážela při chůzi v terénu, po městě.... S Oregonem v kapse si už nejde sednout na pivko a na šnůrce na krku je hodně znát... Dakota se i díky baculatějšímu tvaru lépe držela v ruce.
  • 0

#86 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 17:10

WinD3 napsal/a:
jo to je celkem vyhoda ta funkce zarovky:D jinak dekuju za obrazky :-) aspon nějaké porounání:) v tomhle teda vyhrava dakota :)

No nevim v cem vyhrava, kdyz intenzitu podsviceni si muzes stelovat v x krocich podle aktualnich svetelnych podminek. To, ze snad Oregon sviti na max vic je jen vyhoda.

Jinak kdyz to shrnu, tak pro me osobne je nejdulezitejsi na navigaci prave onen komfort navigace, ktery prave poskytuje vetsi displej u Oregonu. K cemu je mi navigace, kde v terenu musim hledat pristupovou cestu a misto napriklad 7mi vrstevnic vidim jenom dve a musim porad posouvat?

Dakotu bych osobne bral treba na kolo misto tachace, ale ne jakozto "osobni turistickou" navigaci.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#87 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 18:35

S474N napsal/a:

WinD3 napsal/a:
jo to je celkem vyhoda ta funkce zarovky:D jinak dekuju za obrazky :-) aspon nějaké porounání:) v tomhle teda vyhrava dakota :)

No nevim v cem vyhrava, kdyz intenzitu podsviceni si muzes stelovat v x krocich podle aktualnich svetelnych podminek. To, ze snad Oregon sviti na max vic je jen vyhoda.

Jinak kdyz to shrnu, tak pro me osobne je nejdulezitejsi na navigaci prave onen komfort navigace, ktery prave poskytuje vetsi displej u Oregonu. K cemu je mi navigace, kde v terenu musim hledat pristupovou cestu a misto napriklad 7mi vrstevnic vidim jenom dve a musim porad posouvat?

Dakotu bych osobne bral treba na kolo misto tachace, ale ne jakozto "osobni turistickou" navigaci.


no to máš asi pravdu:)
  • 0

#88 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 22:58

Mám dojem, že to s tou magickou přesností 62ky je trochu na hraně... http://geocachingpod...Blog » reviews)
  • 0

#89 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 8:04

sobikovi: ze ti neni hanba, jim takhle "rozslapat" ty ideje :D:D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#90 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 8:19

S474N napsal/a:
sobikovi: ze ti neni hanba, jim takhle "rozslapat" ty ideje :D:D:D


jaky ideje, vzdyt to vubec neznamena, jak to naviguje :D coz je prave to, co povazuju za ten hlavni rozdil mezi 60kou a Ockem :)

a jak uz jsem psal, ke kesi te dovede stejne vsechno ;)
  • 0

#91 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 8:23

Dain a Olik: mohu vedet, co si mam predstavit pod pojmem ""jak to naviguje"?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#92 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 8:30

S474N napsal/a:
Dain a Olik: mohu vedet, co si mam predstavit pod pojmem ""jak to naviguje"?


asi tak, ze polozit gpsku na sutr a rict, tahle je bliz a tahle dal mi nevypovi vubec nic. nerekne, jakym stylem jsem se blizil ke kesi, ze jsem tam musel delat soustredne kruhy nebo sel rovnou na misto a zastavil se. jestli hosi meli gpsky polozene vedle sebe, tak se urcite vzajemne ovlivnovaly .... taky je tam zvlastni, ze na prvni kesi oregon a na posledni 62ka najednou zhruba ztrojnasobi vzdalenost oproti svym ostatnim merenim. trochu zvlastni proc, nevedou tam draty, nebo nejaka anomalie ......
svyho casu jsem taky videl srovnani 60ka vs colorado, prekvapive z toho vyslo lip colorado, coz z vlastni zkusenosti rozhodne nemuzu potvrdit, protoze s coloradem chodim cca 2 roky a ta 60ka se chova vzdycky lip.

jo a jeste: 60ku nevlastnim, aby sis nemyslel, ze zaslepene zboznuju svuj HW :) jen uz asi 5 let na kazdem vylete proste vidim jak se chovaj.

a znovu to zopakuju, ke kesi te dovede vsechno - i to geko101 :) pokud se nekdo rozhoduje a ma rad dotykove displeje a touzi po nem i na vylete, tak si koupi O nebo D, pokud nekdo chce "extremnejsi" gps nebo ma proste rad cudliky na outdoorovem zarizeni, tak si vezme 60ku.

..........no a pak se zastavi tady a bude si to svoje vychvalovat :D
  • 0

#93 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 9:14

Dain a Olik: na jednu stranu se tu ohanis pojmem "jak naviguje" a potom to kontrujes tvrzenim, ze ke kesi te dovede vsechno. Tak kde je ten problem?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#94 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 9:19

Dain a Olik napsal/a:
a znovu to zopakuju, ke kesi te dovede vsechno - i to geko101 :) pokud se nekdo rozhoduje a ma rad dotykove displeje a touzi po nem i na vylete, tak si koupi O nebo D, pokud nekdo chce "extremnejsi" gps nebo ma proste rad cudliky na outdoorovem zarizeni, tak si vezme 60ku.

Nic než souhlas... B)
  • 0

#95 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 9:21

S474N

Asi trochu záleží i na tom, jak tě to tam dovede a co kdo preferuje. Řekl bych, že je to z Dainova příspěvku pochopitelné dostatečně.
  • 0

#96 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 9:56

alkes: no me to jasne neni. O550 me vzdycky dovedl presne tam, kam jsem potreboval. A to at se jedna o navigaci ve meste, tak i v terenu. Proto to nejak nechapu. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#97 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 10:18

S474N napsal/a:
alkes: no me to jasne neni. O550 me vzdycky dovedl presne tam, kam jsem potreboval. A to at se jedna o navigaci ve meste, tak i v terenu. Proto to nejak nechapu. ;)


Jestli někdy půjdeš kešovat s někým, kdo má 60, tak pochopíš.

Pár stovek keší jsem našel s Legendem, sice jsme víc lovil signál než keše, ale taky to šlo. Teď mám Kolouše a když se blížím ke keši s někým kdo má 60, tak jasně vnímám svůj mírný handicap. Zase na druhou stranu občas vidím jak poletujou tragédi s telefony a já mířím jistým krokem ke keši a vytáhnu, tak mám radost. Pokud bych musel něco kupovat, určitě by to byla 62. Ale doufám, že mi Colorado vydrží do té doby než udělají něco příjmově stejného, ale s větším displejem.
  • 0
Vložený obrázek

#98 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 10:38

mysakf: ke kesi me O550 dovede vzdy primo bez nejakeho honeni signalu nebo behani okolo. Nechapu co na tom muze byt jeste lepsiho. Navic ne vsichni owneri maji taky 60/62, aby to zamereni bylo tak naprosto presne ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#99 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 10:56

Co mě u O550 ale sere, to je kalibrace kompasu :( bez ní se loví blbě, je třeba dělat (určitě po delším přejezdu ap.) - no a projít jí napoprvý je umění. To točení v posledním kroku je opruz :(
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#100 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 11:19

Citecka napsal/a:
Co mě u O550 ale sere, to je kalibrace kompasu :( bez ní se loví blbě, je třeba dělat (určitě po delším přejezdu ap.) - no a projít jí napoprvý je umění. To točení v posledním kroku je opruz :(

To je zajímavý, já ji musel dělat jenom dvakrát, po přejezdu do rumunska a pak po návratu, ukazovalo to kraviny. Jinak při běžných cestách po republice naprosto bez problému, po dvou měsících ukazuje pořád dobře.

BTW dakota má stejný kompas ne?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama