Přejít na obsah


Fotka

garmin oregon vs garmin dakota


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
127 odpovědí na toto téma

#101 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 11:44

Kalibrace je fakt třeba dělat častěji... blbne pak šipka. Tobě fakt tak dlouho drží??? nevím jestli je v D stejný :) - ale jak je menší, protočíš to mezi prsty bez problému. O550 je velký a tak ho neudržíš/netočíš plynule (podle příčné osy) a on pak chce kalibraci CELOU znova :-( - prostě opruz.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#102 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 12:02

jo, je to trošku na zlomení prstů :) Ale opravdu drží v pohodě, možná se nepohybuju v oblastech žádných magnetických anomálií :)
  • 0

#103 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 12:16

Jestli jsem kalibroval 550ku za ten rok co ji mam 5x, tak je to hodne... a ze by to neproslo napoprve? To se mi nestalo....
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#104 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 16:15

Já jsem Dakotu za 2 měsíce co ji mám ještě nekalibroval. Chtěl jsem si to zkusit, jak mi přišla, ale když mě čtyřikrát poslala do háje s chybou, tak jsem poslal do háje já ji a maká bez kalibrace.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#105 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 10:15

sobikovi napsal/a:
Mám dojem, že to s tou magickou přesností 62ky je trochu na hraně... http://geocachingpod...Blog » reviews)

Tak jsem byl včera na jedné nejmenované keši s kamarádem, co má Oregon. Byly tam trochu stromy a málem jsme keš přešli. Tak povídám, že už jsme podle 62ky 3 metry za keší a on, že to má ještě 13 metrů. Tak jsme se pro zajímavost na porovnání přesnosti rozdělili, a zatímco on došel ke své nule, já se vrátil 2 metry a našel jsem keš, (GPSka na ní ukazovala vzádlenost 1 metr).
Kamarád se tedy pak vrátil a i Oregon mu pak prý dojel ke keši, jen ji při prvním průchodu tak trochu přejel.
No to jen tak ještě k tomu zmiňovanému porovnání, kterému se mi prostě nechtělo věřit, protože už jsem ty Oregony párkrát v praxi viděl.
  • 0

#106 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 10:50

Ukoncete plane boje. Stejne to nikam nepovede, stejne nebude zadny vitez ani porazeny. 1. Kes nelze povazovat za bod s presnymi znamymi souraradnicemi, neni znamo jak, za jakychy podminek a cim byly souradnice namereny 2. co GPS (i tehoz typu), to original a jine chovani. Z vlastni zkusenosti: 2 stejne oregony se stejnym fw i sw na stejnem miste ukazovaly o 30 metru jinam. Cim to vysvetlit? Pokud by snad nekdo namitl, ze se to stane jen u Oregonu, myli se. Videl jsem to (i kdyz s rozdilem 20 metru) i s 60. Ale zpet k tematu O vs. D: V sobotu jsem musel odlozit svuj O a vzit na milost D. Konstatuji (a nejsem tu prvni), ze na kese se da pouzit oboje, jde jen o zvyk. Subjektivne mi vadila pomala reakce sipky, po zmene smeru chuze jsem usel klidne 30 metru nez se otocila do "spravneho smeru". Vadi mi velike ikony (i ty pro Oregon jsem si zmensoval). Horsi je to ovsem v aute. O pouzivam v aute celkem bezne a kdyz se oprostim od toho, ze je to turisticka navigace, da se v aute pouzit. Ne taj ale D. Maly displej vcelku znemoznuje pohled trochu "dopredu" a tlusta cara prepokladane zakryva okoli podstatne vic, nez by mi bylo milo. Rad se vratim ke svemu velkem O, ale chapu i ty, kteri nasli zalibu v D.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#107 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 12:40

benjo benjo... nepřestává mě udivovat, že o Oregonech (a vůbec o všem možným) věděj ty, co "jich pár v praxi viděli", víc, než ty, co s nima lovjej furt... ... nehledě k tomu, že v tématu se ptal na porovnání Oregán a Drákot.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#108 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 15:47

gord napsal/a:
Maly displej vcelku znemoznuje pohled trochu "dopredu" a tlusta cara prepokladane zakryva okoli podstatne vic, nez by mi bylo milo.


Souhlas, ta růžová čára směřující k cíli dokáže překrýt cestu. A je pak prd vidět.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#109 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 16:35

Arogant napsal/a:

gord napsal/a:
Maly displej vcelku znemoznuje pohled trochu "dopredu" a tlusta cara prepokladane zakryva okoli podstatne vic, nez by mi bylo milo.


Souhlas, ta růžová čára směřující k cíli dokáže překrýt cestu. A je pak prd vidět.

Myslím, že Gord napsal zcela správně "Dá se použít". O i D jsou turistické navigace a podle toho to vypadá. Jezdil jsem schválně nedávno pár dní po Praze s autonavigací TomTom a turistickou navigací Oregon. To je nesrovnatelné.... Přestante už řešit autonavigaci na O i D... Na obou přístrojích se o autonavitaci nedá vůbec mluvit. I když člověk zírá na tu obrazovku, tak neví kam má jet. Já nepotřebuji vědět, že mám zahnout na JV když v autě nevím, kde je sever! Já chci vědět, že na další křizovatce do prava a ne na SSV v azimutu 120st. A při zorbrazení na výšku stejně nic vidět není.
  • 0

#110 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 19:01

Odbočím, i když jen částečně: máte někdo nějakou zkušenost s Garmin Nuvi 550? Co je to vlastně za kočkopsa?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#111 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2010 - 11:48

Já od O550 utekl k mobilu, z jediného důvodu: je to těžký JAK KRÁVA. Papírově je to sice 197g vs 105g, ale subjektivně mi Oregon přijde snad 3x těžší. Fakt není třeba přemýšlet v které kapse bundy je, prostě v té kterou trhá k zemi :)
  • 0

#112 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2010 - 12:53

zde napsal/a:
Já od O550 utekl k mobilu, z jediného důvodu: je to těžký JAK KRÁVA. Papírově je to sice 197g vs 105g, ale subjektivně mi Oregon přijde snad 3x těžší. Fakt není třeba přemýšlet v které kapse bundy je, prostě v té kterou trhá k zemi :)

a neni to do jineho vlakna?
  • 0

#113 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2010 - 10:11

asi nakonec zvolím oregona kvuly večímu displey... abych něco viděl i třeba na motorce:-)
  • 0

#114 koko0925

koko0925

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 19:00

Tak konecne muzu srovnavat. K me Dakote 20 pribyl Oregon 300. Musim priznat ze ten vetsi a jemnejsi displej ma neco do sebe. Jeden z rozdilu je take napriklad export map z MS. Do Dakoty jsem je mohl nahravat postupne na kartu a ty stare vzdy zustaly. U Oregana se ale mapa vzdy premaze tou novou. (na karte) Jako driv u starsich pristroju. Da se to na Oregonu zmenit aby to slapalo jako u Dakoty?
  • 0

#115 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2010 - 6:35

koko0925 napsal/a:
Tak konecne muzu srovnavat. K me Dakote 20 pribyl Oregon 300. Musim priznat ze ten vetsi a jemnejsi displej ma neco do sebe. Jeden z rozdilu je take napriklad export map z MS. Do Dakoty jsem je mohl nahravat postupne na kartu a ty stare vzdy zustaly. U Oregana se ale mapa vzdy premaze tou novou. (na karte) Jako driv u starsich pristroju. Da se to na Oregonu zmenit aby to slapalo jako u Dakoty?

Jak to ma Dakota nevim, ale v Oregonu nahravas mapu z Mapsource do souboru s pevne danym jmenem. Pokud chces, aby se ti mapa pri pristim nahravani neprepsala, jednoduse ten soubor prejmenuj. A nebo novou mapu nahraj uz z pocitace jako soubor, bez Mapsource.
  • 0

#116 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 20:45

No holt naše Nuvi už taky dodělává :( a musíme se rozhodnout. Vídím to, že buď Oregon 450 pro nebo Dakota 20 pro. Těžké rozhodnutí zvlášť po přečtení všech těch příspěvků zde. :o
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#117 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 21:31

ProKesTom napsal/a:
Jak to ma Dakota nevim, ale v Oregonu nahravas mapu z Mapsource do souboru s pevne danym jmenem. Pokud chces, aby se ti mapa pri pristim nahravani neprepsala, jednoduse ten soubor prejmenuj. A nebo novou mapu nahraj uz z pocitace jako soubor, bez Mapsource.

Dakota to má úplně stejně...
  • 0

#118 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 23:38

Patřím mezi spokojené majitele Dakoty a u mě rozhodlo to, že jsem si obě navigace vzal každou do jedné ruky a trochu si s nimi pohrál. Rozdíly jsou nepatrné a vybral jsem si podle toho, která mi byla sympatičtější.
  • 0

#119 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2010 - 11:12

Podivej se na ne nekde v obchode. Pro mne je zasadnim rozdilem velikost a rozliseni displeje a to je asi nejlepsi videt nazivo.
  • 0

#120 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2010 - 16:39

Mám oregon300 a jsem s ním spokojenej.Dakotu jsem pouze videl a nemel ji na nejake dlouhe testovani,ale myslim,ze na oregon nema.Vetsi display je zkratka lepsi napr. na kole.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka