Přejít na obsah


Fotka

PocketDrakeSync - plugin GeoGetu pro synchronizaci dat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
225 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 7:57

Pokud se ze skriptu generuje obsah nejakeho BAT souboru, musi se ten obsah prekodovat do OEM kodovani cestiny. Je na to funkce.
  • 0

#22 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 8:12

Tak už jsem ti chtěl radit, že si musíš vytvořit trochu jednodušší cestu a že je to problém OS, ale blbej sem byl já :D Máte pravdu, už jsem to vyzkoušel, funguje to perfektně, hned bude opravená verze. Díky moc.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#23 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 8:45

Tak by to mělo být opraveno. Zkoušel jsem to s tvojí cestou a mě to již vše prošlo, kdyby byl problém, dej vědět.

http://pocketdrake.i...id=spolupracepc

Edit: tak ještě moment, upnul jsem tam špatnou verzi :-(
  • 0

LG G3 + a:Drake


#24 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 8:52

Tak teď už je tam snad ta správná :-)
  • 0

LG G3 + a:Drake


#25 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 10:45

Tak teď už se mi úspěšně do PDA přenesla celá databáze (34 tisíc keší) z PC. Ale při pokusu o přenos map mi tam vyskočí jakýsi error, který nestihnu přečíst, než se okno zavře...
  • 0

#26 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 10:49

Zkus si v konfiguráku makra nastavit cestu k mapovým kachlím GeoKuku ručně, možná to špatně načítá z registrů.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#27 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 10:50

Subi napsal/a:
Zkus si v konfiguráku makra nastavit cestu k mapovým kachlím GeoKuku ručně, možná to špatně načítá z registrů.


To už jsem udělal po prvním neúspěšném pokusu, nepomohlo to.
  • 0

#28 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 10:53

Doplním ještě - jak databáze, tak mapy se podle nastavení PD ukládají na kartu, karta je o několik řádů větší, než je objem kachlí, které má geokuk stažené, takže v tom by taky neměl být problém...
  • 0

#29 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 11:03

Tak zase stejný postup jako minule. Zkus spustit přiložené makro. Vytvoří se pom.bat a ten pak spusť v cmd okně. Výsledek pošli.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#30 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 11:08

Subi napsal/a:
Tak zase stejný postup jako minule. Zkus spustit přiložené makro. Vytvoří se pom.bat a ten pak spusť v cmd okně. Výsledek pošli.


Asi zase nastal ten původní problém s češtinou, opět vyskakuje to okno, co jsem sem poslal níže.

Dneska už nebudu online, v experimentování mohu pokračovat zítra...
  • 0

#31 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 11:23

Njo už jsem si toho taky všiml. Předělával jsem to aby to fungovalo bez davky bat a udělal jsem tam ještě chybu s těmi národními znaky, už jsem to vyřešil. V příloze je nové makro, které ukládá pro účely testování všechny komplikovanější externí příkazy do dávek. Zajímá mě syncmap.bat a obsah cmd okna po spuštění této dávky. Soubory najdeš nově v adresáři xTemp u makra.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#32 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 1:37

Do makra doplněna možnost automatického uploadu FieldNotes na gc.com. Pokud budete chtít využívat, pak vyžaduje instalaci GeoJarry. http://pocketdrake.i...id=spolupracepc
  • 0

LG G3 + a:Drake


#33 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 7:34

Subi napsal/a:
Njo už jsem si toho taky všiml. Předělával jsem to aby to fungovalo bez davky bat a udělal jsem tam ještě chybu s těmi národními znaky, už jsem to vyřešil.
V příloze je nové makro, které ukládá pro účely testování všechny komplikovanější externí příkazy do dávek.
Zajímá mě syncmap.bat a obsah cmd okna po spuštění této dávky. Soubory najdeš nově v adresáři xTemp u makra.


Stihl jsem odchytit prinstcreenem tu chybovcu hlášku - viz obr.

Obsah souboru syncmap.bat - podle toho, jaké kódování si v listeru (textovém prohlížečí TotalCommanderu) nastavím, tak tam vidím tu češtinu v cestě takhle (Ansi Win), nebo správně (Ascii DOS)


"C:\Documents and Settings\Tom ç Hruç\Dokumenty\My Dropbox\geoget\GeoGet\data\script\PocketDrake\rapisync.exe" -w "base_n_*.kachle" -w "turist_*.kachle" -w "ophoto_*.kachle" -w "ttur_*.kachle" -w "tcyklo_*.kachle" -d -s "! REG.EXE VERSION 3.0

HKEY_CURRENT_USER\Software\JavaSoft\Prefs\geokuk\current\umisteni/Souboru
    kachle/Cache/Dir	REG_SZ	/C:\Geokuk\kachle" "\Karta SD\PockeDrake\Mapy\kachle"

  • 0

#34 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 7:51

Výstup po spuštění sycnmap.bat:

C:\Documents and Settings\Tomáš Hruš\Dokumenty\My Dropbox\geoget\GeoGet\data\scr
ipt\PocketDrake\xTemp>syncmap.bat

C:\Documents and Settings\Tomáš Hruš\Dokumenty\My Dropbox\geoget\GeoGet\data\scr
ipt\PocketDrake\xTemp>"C:\Documents and Settings\Tomáš Hruš\Dokumenty\My Dropbox
\geoget\GeoGet\data\script\PocketDrake\rapisync.exe" -w "base_n_*.kachle" -w "tu
rist_*.kachle" -w "ophoto_*.kachle" -w "ttur_*.kachle" -w "tcyklo_*.kachle" -d -
s "! REG.EXE VERSION 3.0
ERROR: No destination folder specified

  RapiSync [(options)] <desktop source> <device destination>

        Sync Direction:
    -m = Sync direction based off of timestamps, don't delete any files
    -r = Reverse sync direction

        File selections:
    -id = Only include instances of <directory>
    -if = Only include instances of <file>
    -xa = Ignore any files in RAM
    -xd = Ignore any instances of <directory>
    -xf = Ignore any instances of <file>
    -xm = Ignore any directories or files marked as temp
    -xo = Ignore any files in ROM
    -xx = Ignore any errors copying files

        Sync Options:
    -d = Don't delete any files
    -i = Information mode, don't do any work
    -s = Recurse into sub directories
    -t = Don't overwrite files with newer timestamps
    -w = Use <wild> wild card for files (defaults to "*")
    -x = Ignore last write time when comparing files
    -y = Use <wild> wild card for dirs (defaults to "*")

        Miscellaneous Options:
    -out <file> = Write output to Unicode <file>
    -notimeout = Wait indefinitely for RAPI to load

        Warnings:
    Without the "-t" or "-m" options, RapiSync will overwrite files with
        newer timestamps with older files.
    RapiSync will remove files on the device no longer present on the
        desktop unless the "-d" or "-m" options are specified.
    Both of the "-w" and "-y" options can be specified more than once to
        include multiple wild card patterns.

  v12, created by Scott Seligman


C:\Documents and Settings\Tomáš Hruš\Dokumenty\My Dropbox\geoget\GeoGet\data\scr
ipt\PocketDrake\xTemp>HKEY_CURRENT_USER\Software\JavaSoft\Prefs\geokuk\current\u
misteni/Souboru
Systém nemůže nalézt uvedenou cestu.

C:\Documents and Settings\Tomáš Hruš\Dokumenty\My Dropbox\geoget\GeoGet\data\scr
ipt\PocketDrake\xTemp>kachle/Cache/Dir  REG_SZ  /C:\Geokuk\kachle" "\Karta SD\Po
ckeDrake\Mapy\kachle"
kachle není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu,
spustitelného programu nebo dávkového souboru.

  • 0

#35 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 8:59

- musíš mít špatně nastavenou cestu k mapovým kachlím GeoKuku - zkontroluj soubor PocketDrake.config.pas. Musíš tam mít asi v nastavení makra ten tag <auto>. Smaž ho a nastav tam přesnou cestu ručně. Čtení z registru PC bude v příští verzi GeoGetu již nativní třídou a pak to předělám. Teď se to vyčítá trochu složitěji a koukám, že u každého ten registr vypadá nepatrně jinak. Musel bych umět správně napsat regex výraz abych to vyfiltroval, což nevím jestli vymyslím :-( - to čtení procesů z PDA je zřejmě problematická funkce a nefunguje na všech PDA, musíš si smáznout kousek makra, tak jak je to popsáno na stránce makra na konci v odstavci "Známé problémy". Pokud ti ale makro běží dál a PDA se nesekne, pak si této hlášky všímat nemusíš. Je to tam pouze pro kontrolu, zda není PD v PDA spuštěn.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#36 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 9:21

Zkus prilozeny soubor, ale music mit nainstalovane posledni makro v1.11. Cestu ke kachlim ti to uz snad vycte spravne a muzes pouzit tag <auto>
  • 0

LG G3 + a:Drake


#37 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 10:24

Subi napsal/a:
- musíš mít špatně nastavenou cestu k mapovým kachlím GeoKuku - zkontroluj soubor PocketDrake.config.pas. Musíš tam mít asi v nastavení makra ten tag <auto>. Smaž ho a nastav tam přesnou cestu ručně.


Nemám - viz obr, kde je vidět nastavení makra i nastavení Geokuku.

Subi napsal/a:
- to čtení procesů z PDA je zřejmě problematická funkce a nefunguje na všech PDA, musíš si smáznout kousek makra, tak jak je to popsáno na stránce makra na konci v odstavci "Známé problémy". Pokud ti ale makro běží dál a PDA se nesekne, pak si této hlášky všímat nemusíš.


makro běží normálně a PDA se neseká, instrukce jsem četl a kdyby se to dělo, tak to určitě vyzkouším, ale není to třeba.
  • 0

#38 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 10:32

Subi napsal/a:
Zkus prilozeny soubor, ale music mit nainstalovane posledni makro v1.11.
Cestu ke kachlim ti to uz snad vycte spravne a muzes pouzit tag <auto>


Nová verze, nastaveno na <auto>, stejný chybový průběh.
Nastaveno na ručně zvolenou cestu - stejný chybový průběh.
  • 0

#39 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 10:34

Teď jsem znovu dal volbu "přenést aktivní databázi do PDA" a všiml jsem si, že než se rozjede okno s procenty přenosu, tak vyskočí na chvilku jiné okno a tam se taky objeví onen error, co je na obrázku níže, nevím, nakolik je to důležité info.
  • 0

#40 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 10:40

tak to je mi záhada, pošli mi celý adresář xTemp. Pozor jestli tam máš gjtemp.ini, tak ten smaž. Jsou tam přihlašovací údaje na gc.com. Nebo si zprovozni ICQ, ať to řešíme rychleji.
  • 0

LG G3 + a:Drake





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama