Přejít na obsah


Fotka

PocketDrakeSync - plugin GeoGetu pro synchronizaci dat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
225 odpovědí na toto téma

#61 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 22:38

Tak tu máme konečně vypiplanou novou verzi GeoGetu:
http://geoget.ararat...wnload?download

a s ní už naplno můžete používat nové funkce pluginu:
http://geoget.ararat...pocketdrakesync

Připravovaná další verze PDS by měla umět:
- rychlý import jednoho bodu z webu přímo do databáze PocketDrake
- rychlý import seznamu bodů (vytvořený např. pomocí GeoJarry - nové v okolí ref.bodu) přímo do PD
- průběh synchronizace se loguje do souboru PocketDrakeSync.log
  • 0

LG G3 + a:Drake


#62 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 6:09

Když vidím bouřlivý rozvoj PDS, mám dojem, že by to už chtělo dvojí rozhraní - základní s nejpoužívanějšími funkcemi a pokročilé s komplet možnostmi. Mám obavy, že se v tom začátečník ztratí, sám se už přestávám orientovat :)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#63 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 9:30

V todo už to je delší dobu, snad k tomu taky dojde ;)
  • 0

LG G3 + a:Drake


#64 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 11:59

Aktualizace: 1.3.4 - prubeh prace pluginu se loguje do souboru PocketDrakeSync.log v adresari xTemp pluginu - pro cteni z registru PC pouzita trida TRegistry - doplněna funkce rychlého importu jednoho bodu nebo seznamu bodu primo do PocketDrake (v pripade varianty jednoho bodu stahuje primo z webu, nemusí byt obsažen ani v databázi GeoGetu) - oprava načítání seznamu databází z PDA (chyba zavlečena při pokusu o skrytí DOS oken) - oprava ukládání do profilu - volba "Ponechat databázi PD v PC" - doplněna funkce pro přenos (trochu inteligentní) mapových kachlí vyrobených programem MapPC2MapPC (např. TopoMapy z OziExploreru)
  • 0

LG G3 + a:Drake


#65 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 22:42

Subi napsal/a:
- doplněna funkce rychlého importu jednoho bodu nebo seznamu bodu primo do PocketDrake (v pripade varianty jednoho bodu stahuje primo z webu, nemusí byt obsažen ani v databázi GeoGetu)


To je super, přímo dělané na FTF :-) Jen by to chtělo tu funkci trošku doladit, PDAčko mi soubor nenaimportuje a poté se PD ani neukončí a PDS stále kontroluje zda PD běží... V kořenovém adresáři mi PD vytvořený GPX soubor nevidí... nešlo by využít část cesty k databázi uložené v registru? Že by se GPX nakopíroval čistě jen do první složky od kořenového adresáře? Tam mi PD už GPX soubor vidí a přečte...

(Klidně pošli SZ pokud bude potřeba cokoliv otestovat, mám tu WM 6.1 Standard a WM 5, obojí se chová steně, alespoň tu dyštak nezaflákáme vlákno...)

Subi napsal/a:
- doplněna funkce pro přenos (trochu inteligentní) mapových kachlí vyrobených programem MapPC2MapPC (např. TopoMapy z OziExploreru)


Až bude vice času a budu se zabývat mapami, tak určitě vyzkouším! Zatím bych Tě chtěl jen požádat o opravu chybky v prográmku, jmenuje se "mapc2mapc", tak aby ho lidi našli :)

EDIT: Koukám, že je to jen v pluginu, v dokumentaci je to správně ;)

A ještě mě napadá, že když nejdou v mapc2mapc otevřít nějaké .map soubory, jde je úspěšně převést pomocí DRGMapCal do formátu .jpr a poté už jde mapa krásně rozřezat...
  • 0

#66 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 23:04

Díky za upozornění. Název programu MAPC2MAPC sjednotím, všiml jsem si toho taky. Co se týče rychlého importu bodů, tak to je moje chyba! Zapomněl jsem, že to zatím umí pouze zkušební verze PD a v poslední zveřejněné verzi PD to zatím není podporováno. Tedy chvilku strpení. Poznámku o DRGMapCal doplním s dovolením do popisu, díky za info.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#67 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 8:15

Nevím kde je chyba, ale geoget mi nabídl upgrade pluginu z verze 1.3.3 na 1.3.4b, ale čudlík Update Package nic nedělá. Jiný plugin se aktualizoval v pohodě, takže odhaduju že je spíš něco špatně u tohohle pluginu než v geogetu.
  • 0

#68 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 8:55

Máš pravdu, vypadá to ještě na nějaký problém s číslováním verzí pomocí písmenek. Mrknu na to.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#69 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 8:58

lentom napsal/a:

Subi napsal/a:
- doplněna funkce rychlého importu jednoho bodu nebo seznamu bodu primo do PocketDrake (v pripade varianty jednoho bodu stahuje primo z webu, nemusí byt obsažen ani v databázi GeoGetu)


To je super, přímo dělané na FTF :-) Jen by to chtělo tu funkci trošku doladit, PDAčko mi soubor nenaimportuje a poté se PD ani neukončí a PDS stále kontroluje zda PD běží...


Šubi je rychlejší než myšlenka, tohle bude fungovat až s PocketDrake 1.1.2, zatím vydržať :)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#70 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 16:46

Parkis napsal/a:
Nevím kde je chyba, ale geoget mi nabídl upgrade pluginu z verze 1.3.3 na 1.3.4b, ale čudlík Update Package nic nedělá. Jiný plugin se aktualizoval v pohodě, takže odhaduju že je spíš něco špatně u tohohle pluginu než v geogetu.


Problém bude asi v tom, že používám ne zcela podporovaný způsob číslování verzí (písmenka).
Aktualizaci zatím můžeš provést pomocí tlačítka vpravo nahoře, přímo v dialog. okně pluginu PDS.

V brzké době to snad nějak vyřešíme.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#71 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 19:07

Nuže přátelé, malý upgrade na verzi 1.1.2 s podporou importu GPX je na světě. Tato verze si už bude s poslední verzí PocketDrakeSync rozumět.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#72 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 20:29

nějako mi nefunguje zjišťování verze pocketdrake asi, prý je nainstalovaná verze ?.?.?.? a tudíž nemůžu přenést seznam. Kde by mohla být chyba?
  • 0

#73 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 20:40

Máš v nastavení povoleno zjišťování nových verzí? Nebo si ho stáhni přímo z webu a nainstaluj ručně, nevím jakou máš předchozí verzi a třeba to proto nejde, že je moc stará.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#74 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 21:00

Verzi pocketrdake mám nejnovější teď čerstvě staženou přes appdate (1.1.2.19) verzi syncu to píše 1.3.4c a to i poté co jsem stáhl a ručně nainstaloval 1.3.4d, není tam někde zapomenuté staré číslo verze?
  • 0

#75 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 21:06

Přesně jak píšeš! Je to tam zapomenuté :-) Už je opraveno, ale na funkci rostlináře to nemělo vliv :-)
  • 0

LG G3 + a:Drake


#76 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 21:16

Subi napsal/a:
Přesně jak píšeš! Je to tam zapomenuté :-)
Už je opraveno, ale na funkci rostlináře to nemělo vliv :-)

Tak fajn, rostlinář je spokojen a už píše správnou verzi, ale tím to opravdu nebylo.
Ale už se mi podařilo vykopat pudla, já po tom upgradu nespustil tu novou verzi pocketdrake a on se tak zřejmě nemohl svou verzí pochlubit. Po jeho spuštění a ukončení už se zdá že to šlape jak má, díky za bleskový support.
  • 0

#77 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2010 - 16:20

Ahoj Subi, diky za super praci. Mel bych jen dotaz - prosbu o maly kosmetickou upravu: obcas pouzivam netbook s 10,2" LCD a rozlisenim 1024*600 -> a na nem se mi nezobrazi okno "synchronizatoru" cely ... Slo by s tim neco udelat? :)
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#78 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2010 - 20:12

Tak mi pošli screenshot tvé obrazovky ať alespoň zhruba vidím jak to vychází a pokusím se to přeuspořádat, jestli se mi to nějak přehledně podaří.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#79 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2010 - 19:00

Trochu jsem to teda natáhnul a na výšku zmenšil, doufám, že to takto bude lepší. Ver. 1.4.1 na GG webu.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#80 cobra 11

cobra 11

    cobra 11

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 12:11

Když se mi v GG objeví v dolní liště upozornění na novou verzi nějakého pluginu,tak si otevřu "Správce pluginů".Označím si PocketDrakeSync a zmáčknu tlačítko "Aktualizace balíčku",ale bohužel nestane se nic.Přejdu na stránku GG a zmáčknu "Nainstalovat do GeoGetu" a objeví se hláška viz.obrázek.Po druhém,třetím odklepnutí hlášky se plugin bez problému nainstaluje.Nevíte v čem by mohl být problém?Díky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama