Přejít na obsah


Fotka

PocketDrakeSync - plugin GeoGetu pro synchronizaci dat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
225 odpovědí na toto téma

#41 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 11:19

_Tom: Kdyby to nešlo na dálku, můžeme se domluvit na návštěvě. Do Liberce je to kousek a aspoň bych poznal toho, kdo mě "nutil" prolézat nečekané kouty kolem Liberce.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#42 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 11:51

LudekV napsal/a:
_Tom: Kdyby to nešlo na dálku, můžeme se domluvit na návštěvě. Do Liberce je to kousek a aspoň bych poznal toho, kdo mě "nutil" prolézat nečekané kouty kolem Liberce.


Zdá se, že jsme po icq udělali nemalý pokrok, ale to ti jistě nemůže zabránit v příležitostné cestě do Liberce :-)
  • 0

#43 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 15:37

verze 1.12
- Vyřešení problému s aktualizací v rámci jednoho dne (ráno PC->PDA a večer po návratu z lovu PC<-PDA). To pro opravdové synchronizační fanatiky :-)

- Oprava chyby, kdy neproběhla synchronizace map z důvodu nezaložené složky pro „Kachle“ v PDA (PD si ji založí až při načtení první kachle z netu). Makro si ji raději tedy založí samo. To samé platí pro offline obrázky listingů a složku „Img“.

http://pocketdrake.i...id=spolupracepc
  • 0

LG G3 + a:Drake


#44 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 21:31

verze 1.14
- Přenos mapových kachlí z programu Mobile Atlas Creator. Přenáší se všechny mapové kachle, které standardně podporuje PocketDrake a které si v daném atlasu Mobile Atlas Creatoru vytvoříte a načtete.

http://pocketdrake.i...id=spolupracepc
  • 0

LG G3 + a:Drake


#45 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 10:07

Pokud si sám napoprvé nakopíruji obrázky ze složky inc geogetu na kartu pomocí čtečky karet, tak to bude o hodně rychlejší, než synchronizace přes PDA. Budou pak správně nastavená data, aby se pomocí pozdějších synchronizací kopíovalo do PDA jen to, co se změnilo/přibylo?
  • 0

#46 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 10:56

Přímé kopírování přes čtečku je o mnoho rychlejší než spojení přes ActiveSync, které se při synchronizaci používá. Čili ruční překopírování brázků i mapových kachlí bude mnohem rychlejší. Co se týče datumů, tak by neměl být problém a mělo by to fungovat ať již zůstane původní nebo se změní na datum v okamžiku kopírování. V obou případech bude novější nebo stejný oproti původním souborům a tedy synchronizace by měla být v pořádku. Stejně ale bude trvat dlouho, protože když na kartě již bude hodně souborů z dřívějška, tak i úvodní scanování (zjišťování nových souborů) před vlastním kopírováním trvá hodně dlouho. Jsou to funkce, které je vhodné použít večer před spaním a ráno to tam snad už bude :-) Jejich jediná výhoda je, že jsou přívětivé pro obsluhu a nemusíš hledat kde který soubor je a kam ho nakopírovat.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#47 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 10:59

Subi napsal/a:
ruční překopírování brázků i mapových kachlí bude mnohem rychlejší.
Jsou to funkce, které je vhodné použít večer před spaním a ráno to tam snad už bude :-) Jejich jediná výhoda je, že jsou přívětivé pro obsluhu a nemusíš hledat kde který soubor je a kam ho nakopírovat.


Ano, přesně tak tomu rozumím a tak to míním používat, jen k synchronizaci nebudu volit noc, leč pracovní dobu ;-)
  • 0

#48 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 12:57

Zajímalo by mě, jestli by se při tom scanningu (vzhledem k tomu, že to zabírá hodně času, tak aby si podle toho člověk mohl řídit pracovní dobu :)) nedal udělat nějaký procentuální výpis nebo lépe uplynulý čas a odhad zbývajícího času...?
  • 0

#49 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 13:18

To bych samozřejmě taky rád, ale využívá se k tomu externí utilita rapisync, která nic takového neposkytuje. Muselo by se to nějak obejít a odhadovat to jinou metodou - zjistit počet souborů, jejich datumy, porovnat, vyhodnotit. V podstatě to co dělá utilita sama, udělat ještě jednou před jejím zavoláním. Následně by se musel kopírovat pomocí rapiutility každý soubor zvlášť, protože makro ani nemá okamžitou zpětnou vazbu z utility, tedy pouze čeká až skončí. A v konečném důsledku by to prodloužilo celkový čas synchronizace, případně kopírování :-( Můžu to někdy, až nebudu mít co dělat, zkusit, jak by to fungovalo :-) Napadá mě ale znovu požádat autora utilit, zda by tam něco podobného nedodělal, ale je to hodně mimo původní účel utilit a pochybuji, že na to přistoupí. Poslední věc, kterou mi přislíbil, je implementace regulárních výrazů.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#50 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2010 - 12:36

Pouze drobné změny.

1.15
-Možnost kontroly exportované trasy před přepsáním databáze v PDA.
-Možnost povolit/nepovolit kontrolu spuštěného PocketDrake (pro zařízení, u kterých kontrola selhává)

http://pocketdrake.i...id=spolupracepc
  • 0

LG G3 + a:Drake


#51 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2010 - 14:35

Nazdarek. Rozbehal jsem PocketDrake na HTC Touch HD naprosto bez problemu.
(zacal jsem rovnou verzi 0.9). GPS se chytla hned, v GeoGetu mam celopu CR + neco malo dovolenkovych kesek,takze s exportem (po peclivem precteni navodu - RTFM fungovalo dokonale) take zadny problem.
Hned jsem zkousel neco odlovit,zalogovat v terenu a tim jsem skoncil. Zalogovane kesky se naimportovaly do GeoGetu a dal nic. GC.com oznami ze zadne Field Notes neprosly a vysype seznam kompatibilniho softwaru. GeoJarry by melo byt nakonfigurovane dobre. Mikromuv Autostat beha bez problemu.
Nemate nekdo typ co delam blbe?

Dikes

Kulicka


Poslal jsem ti e-mail. Potřebuji obsah xTemp adresáře (bez gjtemp.ini).
Potom by byl dobrý i ten soubor FieldNotes.txt
Předpokládám, že se do PC přenesl.
Můžeš zkusit ho na gc.com nahrát i ručně, třeba je problém pouze v nastaveném rozhodném datumu na gc.com pro import fieldnotes.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#52 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2010 - 14:59

Kulicka: Jen mě tak napadá, exportoval jsi FieldNotes z PD? Makro to samo neudělá, to musíš udělat předem v PD. Z toho plyne námět na vylepšení - makro by mohlo FN vyrobit samo po aktualizaci databáze v GG. Neměl by to být problém, export FN v GG je k dispozici.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#53 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2010 - 23:50

1.16
- Opravena chyba synchronizace databáze GeoGetu zanesená v minulé verzi (aktualizovaly se všechny keše).
- Možnost generovat FieldNotes i přímo z databáze GeoGetu (nedoporučuji používat, zatím neumí jiné než „found“ logy)

http://pocketdrake.i...id=spolupracepc
  • 0

LG G3 + a:Drake


#54 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2010 - 9:27

Ja vedel,ze to bude mezi zidli a klavesnici. Tak uz to uzpesne vyexportovalo Field Notes na GC.com Ja to samozrejme v PD rucne nepripravil. Koukam ze v novy verzi pluginu je k zaskrtnuti "Prenest FieldNotes z PDA". Chapu to spravne ze uz to pujde bez rucniho exportu v PD? Diky za pomoc. K.
  • 0

#55 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2010 - 9:34

Nene,, to tam je odjakživa, ale nejdřív musíš opravdu ručně v PDA ten soubor vyexportovat z PocketDrake. To makro nedokáže (zatím). Kdyby šel PD spustit s nějakým parametrem pro export FN, Tracks, atp., pak by to možná šlo zautomatizovat. Jinak když v okně makra zastavíte myší nad jakoukoliv volbou, zobrazí se vám bublina s bližším popisem. Standardní záležitost, jenom si toho někdo třeba ještě nevšiml, tak to raději píšu :-)
  • 0

LG G3 + a:Drake


#56 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 8:09

Už se moc těším na novou verzi makra (a tím pádem i geogetu), je to prostě krása! A díky němu mám šablonu makra i pro synchronizaci dalších exportů, třeba pro Oziho, jedním klikem z GG (teď to řeším externím synchronizačním programem)... Měl bych ale jednu prosbičku, kterou by nejspíš ocenili i ostatní: Občas by se hodilo mít v terénu zálohu databáze, tak jestli by makro mohlo udělat databázi ve stejné složce, ale s trošku odlišným názvem, třeba pd-bak.db3...
  • 0

#57 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 11:41

To je to nejjednodušší, ale mám obavy z toho, že se makro začíná příliš komplikovat. Tak jenom aby to pak nebylo zase na škodu, protože se v nastavení už nikdo nevyzná. Zatím si ji po nahrání do PDA můžeš přejmenovat a nahrát ji tam ještě jednou. Nebo zkopírovat přímo v PDA. Ale doplním to tam.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#58 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 19:28

Subi napsal/a:
Zatím si ji po nahrání do PDA můžeš přejmenovat a nahrát ji tam ještě jednou. Nebo zkopírovat přímo v PDA. Ale doplním to tam.


Zatím si ji kopíruji přímo v PDA a nezabilo by mě to dělat i nadále a případně bych si to makro poupravil i sám, ale snad ta záloha někdy někomu zachrání kešovací den, WM jsou prostě WM...

O víkendu jsem teď narazil na jednu malou chybku:
V terénu si zaloguji found log, v zápětí NM log a při aktualizace databáze z PD do GG se mi nahraje do tagu filednote a fieldnote-type jen jedna z nich - s tím se opět dá žít, jen člověk musí vědět, že si musí udělat poznámku do FL a při logování to pořešit...
  • 0

#59 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 19:37

- zaloha už je doplněná - přibyla i možnost downloadu pouze seznamu keší a ne celé databáze Jakmile bude nová verze GG, bude i makro pro testování. omezení FN jsou popsányv dokumentaci u makra - je to bohužel vlastnost
  • 0

LG G3 + a:Drake


#60 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 19:46

Za zálohu díky (a za celé makro také) ;) Omlouvám se, tu FN jsem nějak přehlídnul a objevoval jsem ameriku...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama