Přejít na obsah


Fotka

PocketDrakeSync - plugin GeoGetu pro synchronizaci dat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
225 odpovědí na toto téma

#121 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2010 - 18:43

Drobna korekce, rika se tomu "busy dialog" ;)
  • 0

#122 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 27 December 2010 - 19:07

Ahoj. Mám problém se synchronizačním pluginem do GG. Při jeho spuštění se mi pokouší instalovat do MDA nějaký Rapid Tool či podobně, instalace se však nikdy nepodaří a ve finále mi celý script spadne. Někdo s podobnou zkušeností? Díky
  • 0

#123 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 27 December 2010 - 21:14

Zkus mrknout sem:
http://geoget.ararat...pocketdrakesync
Odstavec "Poznámky, známé problémy", bod 3
Jestli to není ten problém.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#124 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2010 - 1:15

Tak po vsech vanocnich darcich jsem tu zpet s nejakym problemem - dala jsem synchronizaci dat z pda do GG (tj. prenest soubor Fildnotes z PDA plus aktualizace databaze z pda) a opet mi to po chvili vyhodilo chybu, ze PDsync nemuze ukoncit PD (wiz obrazek). Pokud odkliknu pokracovani scriptu tak to shodi cely GG. PD verze: 1.4.0.50 GG verze: 2.5.5.608
  • 0

#125 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2010 - 9:29

Několik upřesňujících dotazů: - Máš PDA připojené přes ActiveSync/Centrum zařízení Windows Mobile? (Pokud ano, je to správně) - Byl na něm spuštěný PocketDrake před tím, než jsi pustila synchronizaci? (Pokud ano, nejdřív PD zavři a teprve pak spusť synhronizaci) - Chtěla jsi FieldNotes jen přenést nebo i exportovat z PocketDrake? - Proběhl export FieldNotes z PocketDrake? Píše ti to na displeji PDA.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#126 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2010 - 11:14

LudekV napsal/a:
Několik upřesňujících dotazů:
- Máš PDA připojené přes ActiveSync/Centrum zařízení Windows Mobile? (Pokud ano, je to správně)
- Byl na něm spuštěný PocketDrake před tím, než jsi pustila synchronizaci? (Pokud ano, nejdřív PD zavři a teprve pak spusť synhronizaci)
- Chtěla jsi FieldNotes jen přenést nebo i exportovat z PocketDrake?
- Proběhl export FieldNotes z PocketDrake? Píše ti to na displeji PDA.


- ANO
- NE
- eport + prenest
- na displeji pda to psalo, ze to exportuje fild notes a v momente, kdy se ukoncil export (zmizelo na displeji pda okno s kacenkou) tak jsem dala to pokracovani v pluginu a schodilo to GG
  • 0

#127 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2010 - 23:40

Tak už víme skoro všechno, ale problém je asi nevyřešen :(
Jsou tu ale hlavně minimálně dva:
1) proč se nedaří ukončit PD, resp. PDS si to myslí !?
2) proč spadne GG !?

Zajímá mě tedy toto:

1) v okamžiku když to vypíše tu hlášku o neukončení PD je v PDA již PD ukončené nebo ještě běží? Musíš to asi zjistit přes nějakého správce procesů, protože jako aplikace to nemusí být vidět, někdy může být proces na pozadí a třeba i nějak kousnutý. Případně to celé můžeš na zkoušku spustit bez požadavku na export FN z PD. Pokud PDS doběhne, pak se vše točí opravdu kolem exportu FN z PD, případně neschopnosti PDS zjistit zda je PD již ukončené. Je třeba i možné, že export FN z PD trvá tak dlouho, že PDS to vyhodnotí jako timeout při jeho ukončování. Čili podej informaci i o tom, jak dlouho je okénko PD s hláškou o exportu v PDA zobrazeno. Stačí odhadem řádově v desítkách sekund. Čekání na provedení operace PD v PDA včetně ukončení je v tuto chvíli nastaveno na 30 sec., což by mělo snad stačit. Kdyby to ale trvalo déle, mohlo by to být tím. (Kontrola spuštění PD v PDA se dá i vypnout v nastavení, ale v tomto případě to asi nepomůže, jenom ti nevyběhne ta hláška a GG spadne hned. Můžeš to ale zkusit)

2) pošli mi celý obsah tvého adresáře Data v adresáři skriptu PDS GG. Nejprve celý tento adresář smaž a pak spusť PDS znovu a zvol stejné funkce jako doposud ve stejném nastavení. Až to vyhodí tu hlášku, nech ji koukat na monitoru a nově vytvořený adresáž mi pošli na subrt@atsys.cz. Pošli i soubor "PocketDrakeSync.ini" Sice tuším co tam bude a že z toho nic nevykoukám, ale za pokus to stojí.

Pro jistoru bych doporučoval prověřit, případně nainstalovat utilitku z bodu 3. Poznámky, známé problémy:
http://geoget.ararat...pocketdrakesync
  • 0

LG G3 + a:Drake


#128 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 31 December 2010 - 13:08

Pro podporu nové funkce ve verzi PD 1.4.1 je doplněná synchronizace externích příloh GG.

PDS 1.5.4:
http://geoget.ararat...pocketdrakesync
  • 0

LG G3 + a:Drake


#129 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 3:16

Subi napsal/a:

1) v okamžiku když to vypíše tu hlášku o neukončení PD je v PDA již PD ukončené nebo ještě běží? Musíš to asi zjistit přes nějakého správce procesů, protože jako aplikace to nemusí být vidět, někdy může být proces na pozadí a třeba i nějak kousnutý. Případně to celé můžeš na zkoušku spustit bez požadavku na export FN z PD. Pokud PDS doběhne, pak se vše točí opravdu kolem exportu FN z PD, případně neschopnosti PDS zjistit zda je PD již ukončené. Je třeba i možné, že export FN z PD trvá tak dlouho, že PDS to vyhodnotí jako timeout při jeho ukončování. Čili podej informaci i o tom, jak dlouho je okénko PD s hláškou o exportu v PDA zobrazeno. Stačí odhadem řádově v desítkách sekund. Čekání na provedení operace PD v PDA včetně ukončení je v tuto chvíli nastaveno na 30 sec., což by mělo snad stačit. Kdyby to ale trvalo déle, mohlo by to být tím. (Kontrola spuštění PD v PDA se dá i vypnout v nastavení, ale v tomto případě to asi nepomůže, jenom ti nevyběhne ta hláška a GG spadne hned. Můžeš to ale zkusit)


V okamziku, kdy mi GG vyhodi hlasku ze PD nelze ukonci mi na pda stale sviti takove to okenko ktere nabehne pri spousteni PD a s hlaskou ze exportuje FN. Po vybehnuti hlasky v GG tato hlaska zmizi (odhadem do 15 vterin). No a co se tyka doby jak dlouho je okno s hlaskou o exportu FN otevreno tak to ti fakt nepovim nestopuji to a hlavne pri exportu vetsinou nesleduji pda, ale pri vsech tech vasich dotazech sleduji co dela GG a nevim jak vy, ale ja nezvladam sledovat naraz dve zarizeni.
Co se tyka spusteni PDS tak zatim jedine, pri cem mi to nespadne je nahravani databaze do PDA pri jakekoli jine akci GG spadne (tedy dneska byla nova verze se kterou jsem to jeste nezkousela a tak nejak to zkusim az se vyspim).

Subi napsal/a:
2) pošli mi celý obsah tvého adresáře Data v adresáři skriptu PDS GG. Nejprve celý tento adresář smaž a pak spusť PDS znovu a zvol stejné funkce jako doposud ve stejném nastavení. Až to vyhodí tu hlášku, nech ji koukat na monitoru a nově vytvořený adresáž mi pošli na subrt@atsys.cz. Pošli i soubor "PocketDrakeSync.ini" Sice tuším co tam bude a že z toho nic nevykoukám, ale za pokus to stojí.

Dle rozkazu ale az na to budu mit cas.
  • 0

#130 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 18:38

Test spuštění PD v PDA jsem prodloužil na 60 sec, ale v tom stejně zakopaný pes nebude. Nezbyde nic jiného než odchytit alespoň místo ve skryptu, které to dělá. Čili (až budeš mít čas) pošli mi ten obsah adresáře Data a soubor PocketDrakeSync.ini. Na základě toho doplním logování a pošlu ti upravenou verzi, z které to místo snad najdeme.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#131 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 21:59

No tak jsem si trochu hrala a zjistila jsem, ze chyba bude jeste nekde jinde. Do PDA jsem cerstve nahrala verzy PD 1.4.1 (presneji 1.4.1.52), ale PSD mi tvrdi neco jineho (viz. obrazek)
  • 0

#132 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 22:00

tak snad bude ted i obrázek

Edit: tak obrazek se pripojit nechce takze takhle takhle
  • 0

#133 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 22:17

Zkontroluj toto: - v PDA spust PD a mrkni do "o programu" jaka tam je verze. Nebo to pise na uvodni obrazovce pri spousteni, pokud to stihnes. - PDA pripojeno v rezimu ActiveSync - v PDS nastaven rezim pripojeni take ActiveSync Pokud je vse v poradku, pak by se to stat nemelo.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#134 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 22:19

Jo a po nainst. PD se musi min. jednou pustit, jinak se nova verze do reg. nezapise.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#135 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 22:21

Subi napsal/a:
Zkontroluj toto:
- v PDA spust PD a mrkni do "o programu" jaka tam je verze. Nebo to pise na uvodni obrazovce pri spousteni, pokud to stihnes.
- PDA pripojeno v rezimu ActiveSync
- v PDS nastaven rezim pripojeni take ActiveSync

Pokud je vse v poradku, pak by se to stat nemelo.


jak jsem psala PD pise verzy 1.4.1.52
Windows mobile mi tvrdi ze PDA je k PC pripojeno, tj rezm aktiveSync JE nastaven
a to posledni nevim kde zjistim neb nic takoveho nevim ze bych kdy nastavovala
  • 0

#136 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2011 - 22:23

Subi napsal/a:
Jo a po nainst. PD se musi min. jednou pustit, jinak se nova verze do reg. nezapise.


tak po spusteni uz tohle tedy vyreseno, ale porad to haze predchozi chybu, tj emailem posilam pozadovane soubory
  • 0

#137 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 12 January 2011 - 9:43

Ahoj. Nakopiroval jsem geomanzelce do PDA svoji databazi PocketDrake, lec stezovala si mi,ze ji neustale pletou moje zalogovane kesky. No a protoze si doplnila svoje logovaci resty,zaktualizoval jsem ji databazi GeoGetu,udelal AutoStatem statistiky a chtel udelat export do PocketDrake. Lec export lehl s hlaskou "Soubor GeoGetFilter_db.gpx nemohl byt importovan protoze 0.0" Kolem tech nul je tusim jeste zavorka ci co. Kdyby mel nekdo nejake rady,byl bych rad. :) Diky.
  • 0

#138 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 12 January 2011 - 23:24

Nejsem si teď úplně jistej, ale soubor GeoGetFilter_db.gpx PDS používá když importuje změny z PD do PDS a ty potřebuješ nejdřív asi opačně, tedy z PDS do PD. Máš zaškrtnutou správnou volbu?
  • 0

LG G3 + a:Drake


#139 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 13 January 2011 - 7:41

Mam zaskrtnuty pouze prenos z PC do PDA - Prenest aktivni databazi do PDA a samozdejme active sync , seznam (tedy nikoli celou databazi) a databaze pocketdrake default. Tot vse. V noci jsem upgradnul novou verzi pocketdrake v PDA,ale k zadne zmene nedoslo. Evidentne je to v PC.
  • 0

#140 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 13 January 2011 - 9:00

NEjsem informatik a znalec PDS ale kdyz nahrajes celou databazi tak ti to blbne nebo ne?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama