Přejít na obsah


Fotka

PocketDrakeSync - plugin GeoGetu pro synchronizaci dat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
225 odpovědí na toto téma

#141 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 9:11

Celá mu půjde. Měl jsem opravdu chybku při práci pouze se seznam keší. Vloudila se tam při změnách kolem exportních skriptů a práci s FN, kdy původně byl součástí PDS a pak se začal využívat originál v adresáři script\export. Dočasně pomůže zkopírovat si skript z přílohy tohoto příspěvku přímo do adresáře PDS. V příští verzi to bude už OK. Ha, příloha není!?!? Edit: tak si zkopíruj skript "gpxgeoget2.gge.pas" z adresáře script\export do adresáře PDS a přejmenuj ho na "gpx_export.gge.pas". To snad dočasně pomůže.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#142 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 10:48

Dikes. Vecer to zkusim. Celou databazi sem tam davat nechtel,jsou v ni navic dovolenkove resorty. System by to asi bez potizi schroupl,ale ten Touch Cruise (starsi verze) je celkem rad ze je rad,takze cim mene ho vykonove drazdit,tim lepe.
  • 0

#143 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2011 - 0:27

Je to byvorny. Funguje to. Dikes.
  • 0
Medvidek

#144 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2011 - 20:39

Tak je k dispozici opravená novější verze, která podporuje i správce stop z nové verze PocketDrake.
Je možné si se stopami hrát téměř libovolně.

http://geoget.ararat...pocketdrakesync
  • 0

LG G3 + a:Drake


#145 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2011 - 14:27

Ahoj,

Vložený obrázek

Proč? Nejde to nějak ochcat? S ActiveSync odmítám cokoli mít. Díky.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#146 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2011 - 14:44

Jde to, musis si ale pak nastaveni zjistit a vytvorit soubor registru sam. Az budu u PC, poslu ti vzorovy soubor. Bud si ho zeditujes nebo si podobny rucne z PDA vyexportujes
  • 0

LG G3 + a:Drake


#147 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2011 - 14:58

Díky moc. :)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#148 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2011 - 17:55

Tak tady je. Uprav si příslušné řádky dle tvého nastavení. Zjistíš ho v menu nastavení PD nebo můžeš mrknout do příslušných klíčů přímo v registru, případně je vyexportovat a jenom upravit z reg do ini formátu.

V adresáři skriptu Data si založ soubor Reg_PDA.ini s tímto obsahem (upraveným dle tvého nastavení):
[HKEY_CURRENT_USER\Software\PocketDrake\PocketDrake\Options]
DbFile=\Storage Card\My Documents\Geocaching\PocketDrake\cachedb.db3
FNTemplate=[T] #[N]\x0d\x0a[L]
MapFolder=\Storage Card\My Documents\Geocaching\PocketDrake\Data
FNFile=\Storage Card\My Documents\Geocaching\PocketDrake\FieldNotes\fieldnotes.txt
TrackFile=\Storage Card\My Documents\Geocaching\PocketDrake\Tracks

[HKEY_CURRENT_USER\Software\PocketDrake\PocketDrake\CurrentVersion]
Version=1.4.5.61

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\AppInstall\LudekV PocketDrake]
InstallDir=\Storage Card\Program Files\PocketDrake

Snad to pomůže, pokud ne, dej vědět.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#149 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2011 - 18:02

Aby to fungovalo, musím ještě udělat drobnou úpravu v PDSync. Za chvíli to pověsím na web, chvilku strpení...
  • 0

LG G3 + a:Drake


#150 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 14:46

Tak sem se k tomu dostal až teď, supr, todle funguje bezvadně. Problém je jen s tím, že to píše, že mám starou verzi (protože pro WM2003 novější není), ale jede to i tak. :) Díky moc!
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#151 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 14:48

to by zásadně vadit nemělo, ale myslím, že poslední pro WM2003 právě teď je = 1.4.5, což by měla být aktuální. A vlastně to čte z toho souboru, čili co si tam napíšeš, to si bude PDS myslet :-)
  • 0

LG G3 + a:Drake


#152 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 16:05

Aha, člověk to dva dny nesleduje, a oni mu upgradují. Nevšim bych si, díky.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#153 nickie.twisp

nickie.twisp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2011 - 20:08

Ahoj. Nějak mi bohužel nefunguje export Field notes z PD při synchronizaci. Zaškrtnu export z PD a následný upload z importovaného souboru z PDA na GC. Podle průběhu zpracování vidím, že export proběhne (vidím to i na welcome screen PD) a pomocí GeoJarry proběhne i jeho upload. Ale po otevření nového listu (Opera 11) se zobrazí na webu GC hláška o tom, že není načtený žádný soubor s field notes. Neporadíte, jak to napravit? A pak se ještě zeptám, jaký je rozdíl když v PD uložím found log se zatržítkem "Použít šablonu Field notes" nebo bez něj. Když stejně jde pak vždy exportovat vše jako Field notes. A poslední věc, i když nevím, na jaké straně by bylo lepší to řešit. Šlo by nějak dělat nějakou jednoduchou automatickou konverzi textu logu? Například velká písmena na začátku věty, automatické doplnění textu na konec logu (třeba poděkování) nebo převod na velká písmena pro IN,OUT. Díky.
  • 0
Samsung Galaxy Nexus, a:Drake, GeoGet

#154 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2011 - 21:16

nickie.twisp napsal/a:
Ahoj. Nějak mi bohužel nefunguje export Field notes z PD při synchronizaci. Zaškrtnu export z PD a následný upload z importovaného souboru z PDA na GC. Podle průběhu zpracování vidím, že export proběhne (vidím to i na welcome screen PD) a pomocí GeoJarry proběhne i jeho upload. Ale po otevření nového listu (Opera 11) se zobrazí na webu GC hláška o tom, že není načtený žádný soubor s field notes. Neporadíte, jak to napravit?

Je několik možností. Zkontroluj obsah přeneseného souboru "FieldNotes_PD.txt", který najdeš v adresáři dle nastavení PDS (standardně v adresáři PDS\Data\FieldNotes\), zda obsahuje nějaké FN. Pokud ano, pak je zřejmě problém v tom, že mají datum starší než je datum poslední FN uploadnuté na gc.com, viz. popis zde: http://geoget.ararat...pocketdrakesync, odst. Popis/Upload FieldNotes na server geocaching.com.
Pokud by byl soubor FN prázdný, dej vědět, to bude problém zřejmě ještě jinde. Já používám FN generované přímo z GG, tak jsem tuto funkci už dlouho nepoužil.

nickie.twisp napsal/a:
A pak se ještě zeptám, jaký je rozdíl když v PD uložím found log se zatržítkem "Použít šablonu Field notes" nebo bez něj. Když stejně jde pak vždy exportovat vše jako Field notes.

Tak to je dobrý dotaz, mám to zaškrtnuté, nikdy jsem s tím neměl problém, ale teď mě taky nic nenapadá.

nickie.twisp napsal/a:
A poslední věc, i když nevím, na jaké straně by bylo lepší to řešit. Šlo by nějak dělat nějakou jednoduchou automatickou konverzi textu logu? Například velká písmena na začátku věty, automatické doplnění textu na konec logu (třeba poděkování) nebo převod na velká písmena pro IN,OUT.
Díky.

To by asi šlo snadno doplnit, ale to bys pak taky mohl chtít aby za tebe PD začal chodit po keších :-). Já nejsem moc zastáncem jakéhokoliv automatického psaní logu. Tu minutku si pro každý log vždycky najdu a snažím se poděkovat pokaždé jinak, někdy i nadávám :-). Ale teď vážně. Konverze velikosti by asi nefungovala stoprocentně, čili je lepší to nedělat. Vložit nějaký automatický podpis nakonec by asi jít mělo. Pak bych doporučoval to udělat už na úrovni PD aby to bylo všude stejný. Pokud to bude neprůchodný a ukáže se, že je to žádoucí funkce, doplním to klidně až na úrovni PDS.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#155 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2011 - 21:30

S těmi FN exportovanými automaticky z PD pomocí PDS může být ten problém, že PDS neovlivní počáteční datum od kterého se FN z PD exportují. PD si ho nastavuje samo dle posledního exportu a tak se může stát, že pokud si je již vyexportoval, tak je PDS nedokáže vyexportovat znovu. Ručně to v PD dokážeš, tam si datum nastavíš, ale PDS to externě PD donutit neumí. Pokud používáš PDS, pak je pro toto lepší FN exportovat přímo z databáze GG, kterou před tím běžným způsobem aktualizuješ. Výsledek by měl být zcela stejný, pouze si v tomto případě to rozhodné datum před exportem můžeš v PDS nastavit.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#156 nickie.twisp

nickie.twisp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2011 - 21:56

Subi napsal/a:
S těmi FN exportovanými automaticky z PD pomocí PDS může být ten problém, že PDS neovlivní počáteční datum od kterého se FN z PD exportují. PD si ho nastavuje samo dle posledního exportu a tak se může stát, že pokud si je již vyexportoval, tak je PDS nedokáže vyexportovat znovu. Ručně to v PD dokážeš, tam si datum nastavíš, ale PDS to externě PD donutit neumí.
Pokud používáš PDS, pak je pro toto lepší FN exportovat přímo z databáze GG, kterou před tím běžným způsobem aktualizuješ. Výsledek by měl být zcela stejný, pouze si v tomto případě to rozhodné datum před exportem můžeš v PDS nastavit.


Aha, to jsem nevěděl. Spíš jsem "důveřoval" PD a tomu, co vyexportuje on. Přece jenom díky složitosti GG je asi větší procento výskytu problémů při exportu FN. Ale zkusím to tak, jak píšeš. Díky.
  • 0
Samsung Galaxy Nexus, a:Drake, GeoGet

#157 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2011 - 22:01

V podstatě máš pravdu. Přímo z PD je to větší jistota, ale problém je právě v tom, že to po něm chce PDS a ten má v tomto případě omezené možnosti.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#158 nickie.twisp

nickie.twisp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2011 - 22:15

Je několik možností. Zkontroluj obsah přeneseného souboru "FieldNotes_PD.txt", který najdeš v adresáři dle nastavení PDS (standardně v adresáři PDS\Data\FieldNotes\), zda obsahuje nějaké FN. Pokud ano, pak je zřejmě problém v tom, že mají datum starší než je datum poslední FN uploadnuté na gc.com, viz. popis zde: http://geoget.ararat...pocketdrakesync, odst. Popis/Upload FieldNotes na server geocaching.com.
Pokud by byl soubor FN prázdný, dej vědět, to bude problém zřejmě ještě jinde. Já používám FN generované přímo z GG, tak jsem tuto funkci už dlouho nepoužil.


Tak jsem to zkusil na dnešních keších. Dnes jsem schválně neexportoval ručně ani jednou FN z PD a nechal to poprvé na PDS. Ale i přesto byl FieldNotes_PD.txt prázdný (0 bajtů). Ale umístění nebylo PDS\Data\FieldNotes\FieldNotes_PD.txt, ale PDS\FieldNotes\FieldNotes_PD.txt. Nebylo to ve složce Data. Jestli to nemůže být ten problém.
  • 0
Samsung Galaxy Nexus, a:Drake, GeoGet

#159 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2011 - 23:06

Ne, to jsem se spletl já. Složka, kterou uvádíš ty, je standardně jako defaultní a nemělo by to na to mít vliv. Důležité je, zda je to opravdu aktuálně přenesený soubor z PDA, tedy zda má aktuální datum a čas. Pokud ano, pak by to znamenalo, že už PD vyexportuje prázdný soubor. V mém případě má prázdý FN vyexportovaný z PD velikost 2B, to je ale asi jedno. Zkontroluj ještě zda je tento prázdný soubor i ve složce s FN přímo v PDA. Měl by tam zůstat, nemaže se. Pokud je prázdný i tam, pak to musí být nějaký zádrhel už v PD.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#160 nickie.twisp

nickie.twisp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 10:49

Zkontroluj ještě zda je tento prázdný soubor i ve složce s FN přímo v PDA. Měl by tam zůstat, nemaže se. Pokud je prázdný i tam, pak to musí být nějaký zádrhel už v PD.


Tak jsem to zkusil znovu. V PDA je po exportu soubor fieldnotes.txt a obsahuje správná data. Respektive obsahuje i data, která už byla jednou uploadována (ručně) na GC. Ale jsou tam i nová data. Ale tento soubor se nepřenese do složky s PDS a pak následně na GC. Pracovní složku, kam se ukládají data, mapy i exportovaný soubor mám změněnou na Storage Card/pd_data/
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama