Přejít na obsah


Fotka

PocketDrakeSync - plugin GeoGetu pro synchronizaci dat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
225 odpovědí na toto téma

#161 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 18:03

Teď jsem to taky zkusil a vše proběhlo bez problémů, tak taky jinak :-) Čili bude to nějaký zádrhel v souvislosti s jinou konfigurací, kterou asi nebude mít PDS správně ošetřenu. Pošli mi celou tvojí složku Data z PDS, mrknu do logů a dávek, které mají na starosti to kopírování.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#162 nickie.twisp

nickie.twisp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 20:20

Subi napsal/a:
Teď jsem to taky zkusil a vše proběhlo bez problémů, tak taky jinak :-)
Čili bude to nějaký zádrhel v souvislosti s jinou konfigurací, kterou asi nebude mít PDS správně ošetřenu. Pošli mi celou tvojí složku Data z PDS, mrknu do logů a dávek, které mají na starosti to kopírování.


Posílám a moc děkuji za snahu. Nevidí se moc často taková ochota s řešením problémů.
  • 0

#163 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2011 - 18:42

nickie.twisp napsal/a:
... automatické doplnění textu na konec logu (třeba poděkování)
Díky.

Toto vlastně už jde teď, stačí si poděkování zapsat do šablony logu u exportu FN v PD.

Třeba takto:

[T] #[N]
[L]
Byl jsem tu, Fantomas!

  • 0

LG G3 + a:Drake


#164 spelda

spelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 10:16

Ahoj, v PD/Filtr/Poloha je pole "--- vybrat pozici------". Je možné zahrnout do exportu také referenční body z GG pro naplnění tohoto pole ? Jsem offline a v případě výpadku GPS nejsem na druhém konci republiky schopen se dostat na okolní keše. Filtr mi otevře keše do vzdálenosti cca 100 km od domácích souřadnic. Samozřejmě že názvy keší ani jiné další attributy pro jiné nastavení filtru pro tuto oblast z hlavy v ten okamžik nedávám. Jinak díky za neutuchající práci
  • 0

#165 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 15:43

To by asi nebyl problém, ale bude to znamenat, že se ti tyto referenční body objeví v Ad-hoc waipointech v PD, protože odsud je PD bere.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#166 spelda

spelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2011 - 11:08

Subi napsal/a:
To by asi nebyl problém, ale bude to znamenat,..


Jestli to nebude vadit z jiných důvodů někomu jinému, tak se budu těšit.. třeba pod nějaké zaškrtávátko. Díky
  • 0

#167 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 19:51

Tak nová verze je k dispozici. - doplněna jednoduchá správa map - import map do PD, podpora SQLite formátu map - přepracován způsob volání funkcí v hlavním dialogovém okně, snad k lepšímu - PDS převede ref.body GG do Ad-hoc WP PD, pro použití jako ref.bodů ve filtru Správce map jsem zkoušel trochu a jenom na své konfiguraci, proto mě nekamenujte když to hned napoprvé někomu nepůjde. Je potřeba načíst znovu nastavení přes ActiveSync a pak ještě přímo ve správci načíst seznam map ze souboru map-config. Pak by to snad mělo fungovat. Případně dejte vědět.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#168 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2011 - 15:44

Subi napsal/a:
Tak tady je. Uprav si příslušné řádky dle tvého nastavení. Zjistíš ho v menu nastavení PD nebo můžeš mrknout do příslušných klíčů přímo v registru, případně je vyexportovat a jenom upravit z reg do ini formátu.

V adresáři skriptu Data si založ soubor Reg_PDA.ini s tímto obsahem (upraveným dle tvého nastavení):

[HKEY_CURRENT_USER\Software\PocketDrake\PocketDrake\Options]
DbFile=\Storage Card\My Documents\Geocaching\PocketDrake\cachedb.db3
FNTemplate=[T] #[N]\x0d\x0a[L]
MapFolder=\Storage Card\My Documents\Geocaching\PocketDrake\Data
FNFile=\Storage Card\My Documents\Geocaching\PocketDrake\FieldNotes\fieldnotes.txt
TrackFile=\Storage Card\My Documents\Geocaching\PocketDrake\Tracks

[HKEY_CURRENT_USER\Software\PocketDrake\PocketDrake\CurrentVersion]
Version=1.4.5.61

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\AppInstall\LudekV PocketDrake]
InstallDir=\Storage Card\Program Files\PocketDrake

Snad to pomůže, pokud ne, dej vědět.


Mám stejný problém jako Honny, tatáž chybová hláška (http://dl.dropbox.co...Fatal_Error.png), narozdíl od něj ale používám Centrum synchronizace (Vin Vista). Ty výše uvedené řádky tedy mám (po editaci) nějak dostat do registrů svého PDA? - to jsou na mě coby obyčejného uživatel už poněkud velké úkoly... :-)
  • 0

#169 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2011 - 17:56

Běžný uživatel nemusí nikde nic v registru editovat, ani tento soubor. To platilo pro ty, kteří z nějakého důvodu nemohou připojit PDA k PC přes ActiveSynce nebo Centrum synchronizace (chová se stejně). Pokud připojuješ PDA k PDS poprvé, pak ti po spuštění PDS vyskočí hláška podobná té co jsi dával odkaz, ale mělo by tam být tlačítko s možností pokračovat v provádění pluginu. Popiš mi podrobněji kdy ti toto okno vyskočí, je možný že tam je nějaká chyba, zase :-(
  • 0

LG G3 + a:Drake


#170 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2011 - 8:15

Subi napsal/a:
Běžný uživatel nemusí nikde nic v registru editovat, ani tento soubor. To platilo pro ty, kteří z nějakého důvodu nemohou připojit PDA k PC přes ActiveSynce nebo Centrum synchronizace (chová se stejně).
Pokud připojuješ PDA k PDS poprvé, pak ti po spuštění PDS vyskočí hláška podobná té co jsi dával odkaz, ale mělo by tam být tlačítko s možností pokračovat v provádění pluginu.

Popiš mi podrobněji kdy ti toto okno vyskočí, je možný že tam je nějaká chyba, zase :-(


Spustím GG, kliknu na ikonu pluginu a dozvím se toto (viz příloha). Mám tam jediná tlačítko - OK...
  • 0

#171 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2011 - 9:49

V poslední verzi PDS 1.6.1 je možné připravovat vzorce u wpt přímo v GG v poli Poznámka. Převod vzorců z Poznámky do Cmt se provádí při přenosu databáze do PDA sám. Je na to zatržítko v Upřesnit u PC=>PDA. Převod by měl být trochu inteligentní, tedy z Poznámky vycucne pouze vzorec a do Cmt ho přidá nakonec. Pokud v Cmt už vzorec bude, pak se vymaže a přidá se nový. Pokud chcete stávající editovat, pak si ho jednoduše skopírujte z Cmt do Poznámky a upravte. O zpětné zkopírování do Cmt se již postará PDS, protože to ani ručně nejde (nevloží se odřádkování a vše za ním). Tak přemýšlím, že je to už pouze krůček k úplné automatizaci "vycucnutí" vzorců z listingu a vložení do Cmt B) Vzhledem k dnešnímu datumu, jsem si tuto poznámku dovolil :D
  • 0

LG G3 + a:Drake


#172 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2011 - 9:57

_Tom napsal/a:
Spustím GG, kliknu na ikonu pluginu a dozvím se toto (viz příloha). Mám tam jediná tlačítko - OK...

Máš pravdu, musím se zamyslet:|
Nějak to pořeším, vydrž!
  • 0

LG G3 + a:Drake


#173 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2011 - 10:16

Tak jsem upravil ten dialog. Teď máš možnost pokračovat dál a provést to první připojení. Aktualizoval jsem stávající verzi 1.6.1, tak si ji případně stáhni a nainstaluj znovu.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#174 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2011 - 13:35

Subi napsal/a:
Tak jsem upravil ten dialog. Teď máš možnost pokračovat dál a provést to první připojení.

Aktualizoval jsem stávající verzi 1.6.1, tak si ji případně stáhni a nainstaluj znovu.


Jů, už se něco děje! To vypadá velkolepě, jak vyskakují a zase se zavírají ta okýnka! :o

V průběhu nastaly nějaké chybky, leč v PD mám, co jsem chtěl, jak se aspoň zdá...

15:06:11  .. RapiUtils: reg_PDA_CurrVer
15:06:12 - čtu registr z PDA - [HKLM\...\AppInstall\LudekV PocketDrake]
15:06:12  .. RapiUtils: reg_PDA_Install
15:06:13 - čtu nastavení PDA z registru
15:06:13  .. RapiUtils: Sync_MapConfig
15:06:14 = Nastavení načteno.
15:06:14 - testuji zda v PDA není spuštěn PocketDrake...
15:06:14  .. RapiUtils: processes
15:06:16  .. Chyba: Dávka selhala! Soubor výsledků je prázdný!
15:06:22 * Přenos databáze do PDA
15:06:23 - korekce datumu aktualizace záznamů databáze
15:06:23  .. (v případě záznamu s datumem aktualizace z dnešního dne, bude změněn na včerejší)
15:06:23 - korekce datumu aktualizace záznamů databáze
15:06:23 - Připravit pracovní databázi z vybraného seznamu keší
15:06:23 * Připravuji databázi GeoGetu
15:06:23 - exportuji vyfiltrovaný seznam keší...
15:06:30 - importuji seznam do pracovní databáze...
15:06:32 - Vytvořena pracovní databáze GG: $PocketDrake_Work$
15:06:32 * Přenos databáze do PDA
15:06:32 - - kopíruji seznam z databáze: "geoget"
15:06:32 - kopíruji: cachedb.db3...
15:06:32  .. RapiUtils: Copy_dbMain_to_PDA
15:06:50 - hlavní databáze z PDA přenesena do PC
15:06:50 = Databáze GeoGetu "$PocketDrake_Work$.db3" přenesena do PDA
15:06:50 - testuji zda v PDA není spuštěn PocketDrake...
15:06:50  .. RapiUtils: processes
15:06:53  .. Chyba: Dávka selhala! Soubor výsledků je prázdný!
15:07:25 Výsledek zobrazen

  • 0

#175 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2011 - 14:40

To se z nějakého důvodu nedaří zjistit z PDA seznam spuštěných procesů.
Můžeš to vypnout v nastavení PDS pomocí volby "Nekontrolovat spuštěný PocketDrake",
ale pak si to kontroluj sám aby se ti nestalo, že PD poběží zatímco budeš pracovat s PDS.

Jinak zkus mrknout sem:
http://geoget.ararat...pocketdrakesync
odstavec Poznámky, známé problémy, bod 4. Třeba to bude i tvůj problém.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#176 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 20:49

PDS je (stejně jako PD) úžasné dílo, díky.
Až na divoké blikání černých cmd oken funguje výborně.

Poté co jsem pronikl do ovládání stahovače dlaždic GeoKuku a asi 4 plné dávky jich postahoval, tak jsem je chtěl poslat do databáze v PDA pomocí správce map v PDS. Dříve to šlo celkem dobře, ale to jsem měl jen dlaždice z běžného provozu GeoKuku a pár pokusných stažení.
Tentokrát nestačila celá noc a ráno jsem musel nechat telefon doma. :o
Mezitím jsem našel jednoduché udělátko, předpokládám, že bude podstatně efektivnější.
I přesto by se možná tento proces v PDS dal trochu zoptimalizovat. Kupříkladu jsem si všiml, že ve fázi "počítám soubory" se pod vrstvou 2 dialogů ve standardním "busy" dialogu vypisují názvy všech souborů, navíc tak, že z toho je vidět jen C:\Documents and Settings\.
Procházení a počítání té obrovské džungle adresářů se provádí pro každý typ mapy znovu.
Džungle by se možná výrazně proklestila, kdyby se v režimu mazání zdrojových kachlí mazaly i prázdné adresáře.
Od nějaké velikosti by asi bylo efektivnější zkopírovat na dobu zpracování celý .pdmap soubor do PC.
No ale vůbec nejlepší by bylo prosadit v GeoKuku Issue 35: Ukládání kachlí do databáze.
  • 0

#177 lshady

lshady

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2011 - 13:28

Prosím o radu, včera jsem nainstalovala PD do ASUS P535. po pokusu o spuštění PDS mi PDA vyhodí hlášku,že nemá dostatečné opravnění k instalaci rapitool, záhy nato spadne i GG v počítači. Máte někdo tušení v čem by mohl být zakopaný pes? V Omnii II vše chodí bez problémů. Díky
  • 0

#178 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2011 - 13:56

lshady napsal/a:
Prosím o radu, včera jsem nainstalovala PD do ASUS P535. po pokusu o spuštění PDS mi PDA vyhodí hlášku,že nemá dostatečné opravnění k instalaci rapitool, záhy nato spadne i GG v počítači. Máte někdo tušení v čem by mohl být zakopaný pes? V Omnii II vše chodí bez problémů. Díky


http://geoget.ararat...pocketdrakesync
Poznámky, známé problémy -> Na některých zařízeních nemusí správně fungovat test spuštěného PocketDrake a další OnLine ... procti a uvidis..

EDIT: nejde mi vlozit link ... :(
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#179 lshady

lshady

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2011 - 14:19

Díky za odpověď, uz jsem to nasla, spravila :) Vetsinou mi reseni naskoci poté co se nekoho zeptam :(
  • 0

#180 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2011 - 14:34

lshady napsal/a:
Díky za odpověď, uz jsem to nasla, spravila :) Vetsinou mi reseni naskoci poté co se nekoho zeptam :(


Jj, ja tohle resil na mym Asusu P552w taky... a ted co jsem si nedopatrenim znefunkcnil Android tel, musi Asus byt primarni tel ... a online. Takze uvazuju o kombinaci PD a GCz ... ;)
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama