Přejít na obsah


Fotka

Picodas Topo50 v3 prvni dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#181 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2006 - 13:06

A mohu se zeptat, uděláte něco s těmi cyklostezkami nebo už je to neměnné? ;-)

nejsem autorem té mapy..jen možná vím o trošku víc info, a podle nich by ty stezky tam měly být "jinou čárou" - tohle byl striktní požadavek MF, kvůli "černobílosti" dodávané GPS
  • 0

#182 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2006 - 18:05

Pokud si chci nejaky img soubor otevrit napriklad v mapeditu tak to pise ze je LOCKED. .... nemuzu o tom naprosto nic nalezt, vsude jen zadejte kod a pak vam to pujde, ale nejaky technictejsi popis nikde).


Pokud je LOCKED, tak ji patrně sendmapem bez znalosti klíče nepošleš, teda pošleš, ale odmítne se zobrazit. O odemykání nikde na netu nic není, protože o tom nikdo nic neví a insideři (třeba i autoři cgpsmapperu a sendmapu) to nepoví, mají to smluvně zakázáno, takže tak. Garmin to má opravdu dobře zajištěno.
Hezký víkend všem.
  • 0

#183 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2006 - 16:02

... Od kamarada sem sehnal i mountfield mapu co je na tom CD a kdyz porovnam soubor z CD se souborem z GPSky tak je tam jasnej rozdil (naprikla v tom z GPS lze v text modu precist nazev kraje ktery ma zobrazovat zatimco v tom z CD to nelze)...

To bude tim ze garmin pouziva ponekud dementni jeden stupen "pred-sifrovani" kdy cely img soubor xoruje nejakou hodnotou. casto to byva tusim 150dec nebo 60h (ted si nejsem jist)
  • 0

#184 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 12:23

Zadarmo nebude. Už tak je béďova mapa skoro zadarmo.

Je-li pravda, že Bedřich rozdá 25.000 Legendů, pak na tom Picodas vydělá rychleji a možná i víc, než kdyby to prodával po jedné licenci jako doposud.
  • 0

#185 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 12:30

Zadarmo nebude. Už tak je béďova mapa skoro zadarmo.

A není to proto, že dostanu licenci jen na jeden přístroj a že to mf odebral ve velkym? Kolik by ten update měl stát?
  • 0

#186 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2006 - 9:59

Nezlobte se, ale většina výtek pramení z neznalosti možností a metodiky tvorby map pro Garmin. A když vám ani nestačí vysvětlení od Pikodasu, tak to je pak těžké.
Spojte se s geodety ve vašich řadách, vyražte do ulic a lesů, naberte zkušenosti, a vytvořte vlastní 100% přesnou mapu. A pak ukažte výsledek.

Možná pak poznáte, že ikona nádraží je autobus protože žádná jiná vhodnější není k dispozici, že pokud jste za mapu zaplatili třiapůl tisíce, tak jste nekoupili V3 ale V2 a to 2 klíče ne jeden, že POI nezaměřuje nějaký neschopný geodet ale data se získávají jinak (pokud vůbec jsou), že je to otázka dostupnosti dat za únosné peníze, že ta dostupná data mají určité stáří, že podstatná část z ceny jsou povinné licence Garminu za technologii, atd. atd.
Zkuste si o tom napřed něco zjisttit, naučte se, a pak kritizujte. Nebo zkuste dokázat, že to jde jinak za STEJNÉ náklady.

A že nikdo nekritizuje přesnost papírových padesátek, která je o několik řádů horší než tato mapa. A přemýšlel někdo o tom, proč je v názvu to "50"?
Jaký je rozdíl mezi nepřesností a chybou?
Vše je jen otázka možného a 100% není možné nikdy, požadovat to je nerealistická hloupost.
  • 0

#187 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 18:53

takže - použitelná ano, ale není to zdaleka optimální řešení !!!! Zabuduj motor z trabanta do passata...ano, půjde to. ale ten motor je optimální pro trabanta....ne pro passata


Myslím, že je to naopak, ne motor z trabantu, ale náklad z trabantu do passata, passat toho uveze více a tudíž pojede s tímhle nákladem rychleji než trabant. No uvidíme, co naloží passatovi, řekl bych, že tam nebude ani byte navíc aby nepřekročili magickou hranici 56 MB, ale mohou být bajty jiné.

Jen aby vyřešili ty zpuchlé cyklo, jinak si je lidi "vyřeší" sami na koleně.
  • 0

#188 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2006 - 11:48

Ma nekdo nainstalovanou TOPO50v2 a soucasne TOPO50v1 Mountfield? Mne se to nepodarilo. Obe mapy pouzivaji stejny adresar - FAMILY_578. Kdyz naistaluju v1, prepise se mne v2 a naopak. S Topo50 v3 neni problem, ta pouziva FAMILY_791. Hrabal jsem se v registrech a stejne se me to nepodarilo rozchodit. Nemate s tim nekdo zkusenosti? MapSource 6.10.2. Diky Tom

To nejde a nemůže jít, musely by se předělat soubory img a tdb.
  • 0

#189 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2006 - 14:00

tohle byl striktní požadavek MF, kvůli "černobílosti" dodávaná GPS

Díky za odpověď.
  • 0

#190 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2006 - 18:17

Pokud je LOCKED, tak ji patrně sendmapem bez znalosti klíče nepošleš, teda pošleš, ale odmítne se zobrazit. O odemykání nikde na netu nic není, protože o tom nikdo nic neví a insideři (třeba i autoři cgpsmapperu a sendmapu) to nepoví, mají to smluvně zakázáno, takže tak. Garmin to má opravdu dobře zajištěno.
Hezký víkend všem.

Pokud je mapa vytazena z pristroje, tak by do toho stejneho teoreticky zase mela jit sendmapem vratit. Nejaky dobrovolnik? :-).
  • 0

#191 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 12:52

A není to proto, že dostanu licenci jen na jeden přístroj a že to mf odebral ve velkym? Kolik by ten update měl stát?


Obecně je trend pokud dvě licence stojí 100, pak jedna licence stojí min. 65. V2 stála 2 licence 4000 Kč. Obdobná rakouská mapa stojí 1 licence 150 EUR, další licence navíc 50 EUR. Prostým srovnáním 1 Rakousko 4500 Kč, 1 Česko 1500 Kč. Porovnejte si ceny Atlas10R za 1 a 2 licence. Podobné.
Upgrade prý 800 Kč. Součet určitě nepřevýší cenu za 1 licenci pokud se taková vůbec bude prodávat.
  • 0

#192 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2006 - 10:33

Nezlob se ty, Nilgiri. O tvorbě map něco vím, co neznám, to je to vysvětlení Pikodasu. Podle tebe, když si koupím toustovač a ten nebude toustovat jak má, tak "si mám o tom napřed něco zjistit, naučit se, a pak kritizovat" případně "dokázat, že to jde jinak za STEJNÉ náklady". Nebo se mam spojit s elektrikáři, nabrat zkušenosti a vytvořit vlastní toustovač? To je pěkná blbost nemyslíš? I když něco koupím ve slevě, tak mám nárok na to, aby to bylo kvalitní, aby to fungovalo jak má a aby to nebyl zmetek, udělaný horkou jehlou. Já nekritizuju nepřesnosti. Já kritizuji chyby. Třeba 50 m rozdíl ve výšce významného kopce zcela jistě chyba je. Vrstevnice křižující hladiny vodních ploch (jezer, přehrad) ja taky jasná chyba. To ti řeknou i na stavební průmyslovce natož tam, kde se geodézie studuje. Porovnej si ty - jak píšeš nepřesné - papírové mapy, třeba KČT (Harmanec) - a uvidíš, jestli tam takové chyby jsou nebo ne. Jestli o nějaké víš, napiš mi ji, rád bych ji viděl.
  • 0

#193 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 19:00

Jen aby vyřešili ty zpuchlé cyklo, jinak si je lidi "vyřeší" sami na koleně.

Tojo, určitě bude lepší, když se to spraví "samo" legální cestou.
  • 0

#194 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2006 - 12:06

To nejde a nemůže jít, musely by se předělat soubory img a tdb.


Dik. A jak to mam teda udelat, kdyz sam mam GpsMap 60CS + TOPO50v2 a rodice koupili vcera Legenda s v1 Mountfield a v3? Chci to mit nainstalovany na jednom pocitaci. Novej pocitac kvuli tomu kupovat fakt nehodlam. Uz jsem psal rano do Picodasu, no answer yet...

  • 0

#195 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2006 - 14:36

To nejde a nemůže jít, musely by se předělat soubory img a tdb.


A to je problem? Jak se to necha predelat?

Jinak zpusob, jakym jsou nacitany mapy v MapSource mi pripada zbytecne komplikovany. To pak vede k takovymto problemum. Proc v MapSource nemuzu zadat cestu na adresar, kde je ta ktera mapa + pripadna licence a bylo by to, ne? Jednoduchy, spolehlivy. Takhle si instalace vytvori sama svoji FAMILY_XXX a kdyz se to nahodou sejde stejne, jako v pripade Topo v2 a Topo v1 Mountfield, puvodni mapa jde do kytek.

No nic, peknej vikend.

  • 0

#196 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2006 - 18:46

Pokud je mapa vytazena z pristroje, tak by do toho stejneho teoreticky zase mela jit sendmapem vratit. Nejaky dobrovolnik? :-).

To je pravda, ale musí se tam s mapou poslat i klič. Znáš ho? :-)
  • 0

#197 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 12:56

Obecně je trend pokud dvě licence stojí 100, pak jedna licence stojí min. 65.

Obecně - když koupím naráz 25.000 licencí, můžu si diktovat podmínky.
  • 0

#198 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 13:17

Obecně je trend pokud dvě licence stojí 100, pak jedna licence stojí min. 65. V2 stála 2 licence 4000 Kč. Obdobná rakouská mapa stojí 1 licence 150 EUR, další licence navíc 50 EUR. Prostým srovnáním 1 Rakousko 4500 Kč, 1 Česko 1500 Kč. Porovnejte si ceny Atlas10R za 1 a 2 licence. Podobné.
Upgrade prý 800 Kč. Součet určitě nepřevýší cenu za 1 licenci pokud se taková vůbec bude prodávat.

Nojo, jenže mě tu jednu licenci neprodal picodas, ale mf, který nejspíš dostal odpovídající cenu velkému odběru a koncová cena je nejspíš i výsledkem jeho obchodní politiky s důrazem na množství prodaných kusů. S cenou 800 za upgrade z MF mapy určitě díru do světa neudělaj, ledaže jí bude mf prodávat za tři kila. Kdybych věděl, že to bude tolik, tak se určitě nebudu snažit jim těch pár oprav poslat.
  • 0

#199 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2006 - 11:15


Problém je možná v tom, že Pikodas to nevyrábí, ale nakupuje. A nakoupit se dá i špatně. Pak je třeba to vyreklamovat a třeba i vrátit. Pokud firma A prodala data pro rybníky a firma B vrstevnice (ty jsou snad i volně dostupné) a ono se to někde protlo, pak je to chyba díla a je třeba na to upozornit. myslím si, že už v minulosti bylo připomínek k mapovým produktům Pikodasu dost natolik, aby se z toho poučili.
Druhou věcí je to nešťastné označení v3 u Bedřichových map. Slyšel jsem, je to tak (nesmyslně) označené na výslovnou žádost mf a skutečná ostrá v3 by s touto mapou neměla mít nic společného.
  • 0

#200 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2006 - 11:23

Nechtel jsem, ale pridam taky nazor, picodas jiste tise sleduje a dela si obrazek. Mapu jsem koupit planoval, Chtel jsem pripravovanou V3, 2 licence a s nekym se podelit. Takze, kdyz jsem videl v mountfieldi akci V3 jednolicencni za dobrou cenu, sahl jsem po ni, v presvedceni, ze je to TA V3. Protoze nikde u ni neni psane, ze to neni TA V3. Pokud budu muset (cti chtit) zaplatit za upgade na TU V3, nebude se mi to moc libit. Problemy, ktere mapa ma, jsem se dozvedel az pozdeji. Osobne mi nejvic vadi zvlastni routing. Kdyz uz tam je, tak at routuje, nebo at tam neni. Ale i pres zde zminovane nedostatky jsem pomerne spokojeny. Jen mi vadi to nejasne jednani, ze o TEHLE V3 a jejich vlastnostech, o pripravovane V3 (V4?), podminkach upgradu ... neni u picodasu ani zminka. Pak to jen zbytecne viri tyhle diskuze.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama