Přejít na obsah


Fotka

Picodas Topo50 v3 prvni dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#201 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2006 - 12:19

Dik. A jak to mam teda udelat, kdyz sam mam GpsMap 60CS + TOPO50v2 a rodice koupili vcera Legenda s v1 Mountfield a v3? Chci to mit nainstalovany na jednom pocitaci. Novej pocitac kvuli tomu kupovat fakt nehodlam. Uz jsem psal rano do Picodasu, no answer yet...


Jediná jakžtakž legální možnost je nainstalovat V2 s klicem pro CS a V3 nainstalovat a MFV1 NEinstalovat. Pak po registraci V3 na Legenda obdržíš 2 klíče, oba zadej do MS a V2 pojede na CS i Legendu a V3 jen na Legendu. Nebo registruj na CS a vše pojede na CS a na Legendu nic.
  • 0

#202 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2006 - 15:30

Jinak zpusob, jakym jsou nacitany mapy v MapSource mi pripada zbytecne komplikovany. To

To sice je, ale jediné co se s tím dá dělat je smířit se s tím :(. Je to prostě jednotná metoda pro všechny Garmiňácké mapy, a Garmin asi nebude mít důvod předělávat MapSource jen kvůli několika uživatelům v ČR.


Zajímavé je, že u map z vlastní produkce si Garmin přiděluje každé nové verzi taky nový identifikátor. Není pak problém mít na počítači třeba BlueChart Atlantic 4.0 i 6.5 současně. Nevím jestli je u third-party map Garmin skoupý na přidělování nových ID, nebo je to jen nedomyšlenost ze strany Picodasu, těžko říct proč si v evidentně různých produktech ponechali stejný idenfifikátor.


BTW: Existence několika map se stejným ID na jednom počítači by se dala zařídit. MapSource nezajímá obsah disku, ale seznam map si čte z registry (HKLM\Software\Garmin\Mapsource\Families). Takže by mělo být možné na disku hodit jednu verzi mapy třeba do FAMILY_aaa, druhou do FAMILY_bbb, a před spuštěním MapSource si jen v registrech u příslušného obecného klíče FAMILY_původní_kód přepsat cesty k souborům. Když si z toho uděláš dva .REG soubory a ikonky na plochu, bude to skoro bezbolestné.


Klíčů můžeš mít nainstalovaných víc současně, MapSource by měl poznat který patří k mapě a GPS kterou zrovna používáš.

  • 0

#203 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2006 - 22:36

To je pravda, ale musí se tam s mapou poslat i klič. Znáš ho? :-)

Pokud je mapa vytazena z pristroje jako cely Gmapsupp.img soubor, tak by ten klic mel byt citelny v nejakem rozumnem prohlizeci souboru =) mozna to bude platit i jinak. Celkem bych se na ten soubor(soubory) podival a zkusil ho tam najit. Kdyztak mi to mejlnete.
  • 0

#204 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 13:42

Z vyse uvedeneho lze myslim posoudit obchodni politiku Picodasu slovem 'dokonala'. Jestli fakt nebude MF prodavat update za 3 stovky, tak 800 do toho urcite nevrazim, a s Picodasem vicememe koncim. Nerad bych si priste koupil 'vyhodne' treba nedodelek ci polotovar V4 a za tri ctyri mesice zase 'vyhodne' update, aby to k necemu zacalo vypadat... /// (Narazim mj. na to, ze nikde na te krabici v ktere jsem mapu koupil neni napsano 'Predbezna verze narychlo splacana pro Mountfield. Je bohuzel 'trosku' nepresna, proto je to taky tak vyhodna cena, co byste za ty prachy chteli. Poradna verze se teprve dodela a pak si muzete radostne priplatit.' Kdyby to tam napsany bylo (samozrejme ciste teoreticky), tak si treba pockam a pak se svobodne rozhodnu, jestli si dotazenou TOPO s jednou licenci rekneme za 2500 koupim nebo necham byt, a nemusel bych si pripadat jako blbecek ze zastupu Bedovych novych 'ovecek'.)
  • 0

#205 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2006 - 11:28

Osobne mi nejvic vadi zvlastni routing.

Ten rouring je kvůli tomu ufonovi, aby trefil k raketě :-)
  • 0

#206 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2006 - 12:59

Jediná jakžtakž legální možnost je nainstalovat V2 s klicem pro CS a V3 nainstalovat a MFV1 NEinstalovat. Pak po registraci V3 na Legenda obdržíš 2 klíče, oba zadej do MS a V2 pojede na CS i Legendu a V3 jen na Legendu. Nebo registruj na CS a vše pojede na CS a na Legendu nic.

Skvely a co ta v1??? Kvuli ni mam prave problem...
  • 0

#207 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2006 - 15:35

BTW: Existence několika map se stejným ID na jednom počítači by se dala zařídit. MapSource nezajímá obsah disku, ale seznam map si čte z registry (HKLM\Software\Garmin\Mapsource\Families). Takže by mělo být možné na disku hodit jednu verzi mapy třeba do FAMILY_aaa, druhou do FAMILY_bbb, a před spuštěním MapSource si jen v registrech u příslušného obecného klíče FAMILY_původní_kód přepsat cesty k souborům. Když si z toho uděláš dva .REG soubory a ikonky na plochu, bude to skoro bezbolestné.


Klíčů můžeš mít nainstalovaných víc současně, MapSource by měl poznat který patří k mapě a GPS kterou zrovna používáš.

Tak jednoduché to není, číslo family či produktu je obsaženo i img a tdb a možná i mdr souborech. Nelze si jej jen tak měnit podle libosti.
  • 0

#208 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2006 - 7:32

Pokud je mapa vytazena z pristroje jako cely Gmapsupp.img soubor, tak by ten klic mel byt citelny v nejakem rozumnem prohlizeci souboru =) mozna to bude platit i jinak. Celkem bych se na ten soubor(soubory) podival a zkusil ho tam najit. Kdyztak mi to mejlnete.

Jak se z Legenda vytahuje celý Gmapsupp.img? O tom jsem ještě neslyšel.
  • 0

#209 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 13:58

Z vyse uvedeneho lze myslim posoudit obchodni politiku Picodasu slovem 'dokonala'. Jestli fakt nebude MF prodavat update za 3 stovky, tak 800 do toho urcite nevrazim, a s Picodasem vicememe koncim. Nerad bych si priste koupil 'vyhodne' treba nedodelek ci polotovar V4 a za tri ctyri mesice zase 'vyhodne' update, aby to k necemu zacalo vypadat...


Pánové, máte ve všem nějaký guláš. MF žádný update prodávat nebude a vy si žádný update kupovat nemusíte. Koneckonců jde o update z V2 na V3. A když vám ta směšná cena připadá vysoká tak to nekupujte vůbec a používejte free mapy, o jejich kvalitě se určitě brzo přesvědčíte. Nebo si mapu udělejte sami. Možná se dá něco sehnat i u Vietnamců.
Opět musím zopakovat slova o české nevděčnosti a šťouralství. A nejlépe je mít všechno zadarmo a ve 100% kvalitě.
  • 0

#210 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2006 - 12:04

Prosím o radu když si koupím "Travničkovu" mapu půjde mi na GPSMAP 60CS? Někde jsem četl, že sice chodí na GPSMAP 60CSx ale na GPSMAP 60CS nejde. Přijde mi to jako hovadina, ale raději se ptám, než jí koupím. Ještě bych se ctěl zeptat jestli náhodou nevíte kdy vyjde TOPO50V3 a jestli bude otolik jiná než ta od Mountfieldu? Předem děkuji za odpověď.
  • 0

#211 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2006 - 12:48

Ten rouring je kvůli tomu ufonovi, aby trefil k raketě :-)

Správně, bloudí totiž ROURAMA pod Prahou :-)
  • 0

#212 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2006 - 15:49

Tak jednoduché to není, číslo family či produktu je obsaženo i img a tdb a možná i mdr souborech. Nelze si jej jen tak měnit podle libosti.

Když bude přepínat registry, tak MS při startu najde v registrech vždycky jen jednu mapu a mělo by to být v poho. Ale v jednu chvíli bude aktivní jen jedna mapa.
  • 0

#213 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2006 - 14:41

Tak jednoduché to není, číslo family či produktu je obsaženo i img a tdb a možná i mdr souborech. Nelze si jej jen tak měnit podle libosti.



A co proste nainstalovat (nebo nakopirovat a predelat registry) mapsource do 2 adresaru? To by urcite melo jit a pak muzete mit 2 stejne "family" mapy otevrene zaroven.
  • 0

#214 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2006 - 8:52

Jak se z Legenda vytahuje celý Gmapsupp.img? O tom jsem ještě neslyšel.

pres ctecku pamet. karet.
  • 0

#215 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 14:06

Pánové, máte ve všem nějaký guláš. MF žádný update prodávat nebude a vy si žádný update kupovat nemusíte. Koneckonců jde o update z V2 na V3. A když vám ta směšná cena připadá vysoká tak to nekupujte vůbec a používejte free mapy, o jejich kvalitě se určitě brzo přesvědčíte. Nebo si mapu udělejte sami. Možná se dá něco sehnat i u Vietnamců.
Opět musím zopakovat slova o české nevděčnosti a šťouralství. A nejlépe je mít všechno zadarmo a ve 100% kvalitě.

No, když se podívám na krabici produktu, co jsem koupil, tak tam jasně vidím TOPO 50v3 a nic víc. Vzhledem k tomu, že TOPO 50v3 teoprve vyjde mi to přinejmenším trochu zarážející. Ironické poznámky o vděčnosti bych si odpustil, protože za tu mapu jsem musel zaplatit. Jestli se díky tomu dostal picodas i mountfield do mínusu a krachne, tak se mu tímto omlouvám a je mi to líto. Štoura možná jsem, jenže jsem jaxi věnoval svůj čas na to, abych picodasu pár oprav poslal, tak doufám, že se žádné české nevděčnosti nedočkám.
  • 0

#216 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 14:16

Pánové, máte ve všem nějaký guláš. MF žádný update prodávat nebude a vy si žádný update kupovat nemusíte. Koneckonců jde o update z V2 na V3. A když vám ta směšná cena připadá vysoká tak to nekupujte vůbec a používejte free mapy, o jejich kvalitě se určitě brzo přesvědčíte. Nebo si mapu udělejte sami. Možná se dá něco sehnat i u Vietnamců.
Opět musím zopakovat slova o české nevděčnosti a šťouralství. A nejlépe je mít všechno zadarmo a ve 100% kvalitě.

Navíc jsem nepsal, že to chci zadarmo. A jestli se nepletu, tak ten dotaz zněl na možnost update z topo50v3 na topo50v3 a ne na v2->v3.
  • 0

#217 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 14:20

Pánové, máte ve všem nějaký guláš. MF žádný update prodávat nebude a vy si žádný update kupovat nemusíte. Koneckonců jde o update z V2 na V3. A když vám ta směšná cena připadá vysoká tak to nekupujte vůbec a používejte free mapy, o jejich kvalitě se určitě brzo přesvědčíte. Nebo si mapu udělejte sami. Možná se dá něco sehnat i u Vietnamců.
Opět musím zopakovat slova o české nevděčnosti a šťouralství. A nejlépe je mít všechno zadarmo a ve 100% kvalitě.

Tak mame hlavne gulas v tehle debate. Zrekapituluji to ze sveho pohledu. Mluvilo se o kvalite V3. (To je i v nadpisu). Padaly dotazy, jestli komentare a 'hlaseni' o nepresnostech, ktere jsme vyzyvani ochotnicky posilat Picodasu, budou casem vyuzity do nejakeho upgrade ci update, ktery aspon cast tech nejhrubejsich chyb srovna. Slo tedy o vylepseni stavajici v3, na prechod z V2 na V3 jsem se prinejmensim ja rozhodne neptal. Ty jsi odpovedel jen 'bude', z toho jsem ze mluvis o update z v2 na v3 opravdu nepoznal, a komentoval jsem tedy neco uplne jineho. Ptam se tedy mozna znova, ma-li to cenu - da se ocekavat update, ktery V3 alespon castecne vylepsi sice porad na V3, ale jen s drobnymi (pochopitelne nevyhnutelnymi) chybami, ktere se vejdou do ramce 'disclaimeru', ktery Picodas chytre dal hned na obal mapy? Nepripadam si nevdecny, kdyz chci za svy prachy hotovy produkt, a ne byt jakysi tester, ktery jako brigadu bude hlasit jednu hrubou nepresnost za druhou a pak si za jeji vysledek jeste rad priplati. Jestli je vic nez 1500 tak smesna castka ze na neco takoveho nemam narok, pak jsem asi zoufala socka, ale z meho pohledu, jakkoliv ta cena muze byt vyhodna, to rozhodne neni 'skoro zadarmo'. Nepripadam si dokonce ani jako stoural, pripojuji se k uz rozbehle debate. Ale i tak, nevim, proc by mel byt stoural kazdy, kdo nedrzi hubu a krok a neodvazi se rict ani slovo k tomu, co mu nejaky vyrobce predhodi. / Nevim, ztracim prehled o cem vsem se tu vlastne dohadujeme, a uz me to ani moc nezajima, jako castokrat si rikam ze jsem se do tehle debaty asi ani nemusel vkladat a mel bych klid. Dozvedel bych se zhruba to stejne co vetsinou, tedy dohromady nic, krome toho jaky ma kdo na vec nazor a jaky ma kdo nazor na to ze tamten ma takovy nazor a jestli si Maxmilian mysli ze Ferdinanduv nazor je vubec pripustny...
  • 0

#218 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2006 - 12:20

Prosím o radu když si koupím "Travničkovu" mapu půjde mi na GPSMAP 60CS? Někde jsem četl, že sice chodí na GPSMAP 60CSx ale na GPSMAP 60CS nejde. Přijde mi to jako hovadina, ale raději se ptám, než jí koupím. Ještě bych se ctěl zeptat jestli náhodou nevíte kdy vyjde TOPO50V3 a jestli bude otolik jiná než ta od Mountfieldu? Předem děkuji za odpověď.



ty snad nečteš, o kousek výš píšu, že mi včera, (bylo to v 15:20) v picodasu řekli, že TOPO50 upgrade a tedy i nová verze (k normálně koupené tedy k v2) bude na konci června (upgrade R10 pak má být někdy? koncem prázdnin, tedy koncem srpna) jinak si zavolej do picodasu jak to je s politikou když teď koupíš TOPO50 v2, jestli ten upgrade nebude zdarma. jinak ještě k bédovi trávníčkovi, nejsem si jistý, jestli původně ty mapy neměly být prodávány jen k GPS dodané s kolem......
  • 0

#219 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 16:27

Prosím o radu když si koupím "Travničkovu" mapu půjde mi na GPSMAP 60CS? Někde jsem četl, že sice chodí na GPSMAP 60CSx ale na GPSMAP 60CS nejde. Přijde mi to jako hovadina, ale raději se ptám, než jí koupím. Ještě bych se ctěl zeptat jestli náhodou nevíte kdy vyjde TOPO50V3 a jestli bude otolik jiná než ta od Mountfieldu? Předem děkuji za odpověď.

Prosím mohl by jste mi někdo odpovědět na můj dotaz jak je to s tou 60CS?
  • 0

#220 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2006 - 16:20

Když bude přepínat registry, tak MS při startu najde v registrech vždycky jen jednu mapu a mělo by to být v poho. Ale v jednu chvíli bude aktivní jen jedna mapa.

Sice Mountfield mapy nemam, ale jsem si skoro jisty, ze prejmenovavanim adresaru s mapami a VYTVORENIM NOVEHO klice v registrech lze Mapsource navest na potrebnou cestu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama