Přejít na obsah


Fotka

Picodas Topo50 v3 prvni dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#221 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2006 - 16:43

Když bude přepínat registry, tak MS při startu najde v registrech vždycky jen jednu mapu a mělo by to být v poho. Ale v jednu chvíli bude aktivní jen jedna mapa.

Tak jsem to myslel (přepínání map, ne jejich současný provoz). Ale teď mi dochází že stejného efektu se dosáhne i přejmenováním příslušného adresáře FAMILY_xxx, takže není potřeba šaškovat s registry.
Každopádně k požadovanému cíli, tzn. možnosti používání všech 3 map na jednom PC a jejich nahrávání do GPS, se takhle snad dá dojít.
  • 0

#222 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2006 - 9:25

pres ctecku pamet. karet.

To asi těžko, Legend nemá kartu :-) Teda ten, o kterého tu jde, z MF.
  • 0

#223 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2006 - 9:29

pres ctecku pamet. karet.

Tak to opravdu nevim, ale pametovou kartu jsem v legendu opravdu nenasel :)
Mapy jsem z nej dostal pomoci klasickeho kabelu a prislusneho software (nazev tu radsi psat nebudu, protoze tahle cinnost mozna nebude uplne koser, ale staci par minut sikovneho googleni a mate to taky). Podle vseho to vytahne na bajt stejne informace co jsou tam nahrany pres MapSource (ale to jen hadam). Kazdopadne mam na disku 15img souboru co predstavujou jednotlive kraje. Kdyby jste na to chtel nekdo mrknout (prilis se v tom jeste neorientuju) tak dejte vedet a ja vam mailem muzu jednu mapku poslat (nebo vsechny nekam zasdilet).
  • 0

#224 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 14:48

Podrobností o upgradu je známo víc, ale kdo chce tak si je najde. Kdybych je tady napsal, tak zase někdo vyskočí, že jeho představa je jiná. Vzhledem k tomu, že s přibývajícími Legendy se množí pořád dokola stejné dotazy, doporučuji spíše než se ptát tak číst. Je to zdlouhavější, ale přínosnější. Odpovídat na ně je už otravné, a taky to většina nedělá, přiřazuji se už k ní. Všechny tyhle věci se už řešily na různých místech miliónkrát. Já v tom mám celkem jasno, ostatní mají možnost si ho udělat.
  • 0

#225 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 15:26

da se ocekavat update, ktery V3 alespon castecne vylepsi sice porad na V3, ale jen s drobnymi (pochopitelne nevyhnutelnymi) chybami?

Tomu nerozím, představoval jsem si že když má někdo koupenou V3, tak má kód který odmyká V3 v jeho
přístroji - a to mu to automaticky neodemkne i tu novou V3?
  • 0

#226 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2006 - 13:00

takovy maly dotaz, nevite proc mapa na cd 8Mb od Mauntfieldu ma mene ulic nez ta co byla v legendu? je jeste nejaka jina verze mapy 8Mb? mam CD TOP50 v3, bude na CD v2 jina verze te 8Mb? delka in. souboru je 30 726 512.
  • 0

#227 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 16:54

Kdyz to tak procitam, jsem vdecny za svoji nemapovou GPS a papirovou mapu.
  • 0

#228 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 20:54

Prosím mohl by jste mi někdo odpovědět na můj dotaz jak je to s tou 60CS?

Šlo to na jakékoliv mapové GPS. Pokud mezitím Picodas nezakázal registraci na jiné gps. Ale ještě nedávno to šlo. Na současný stav je nejlépe se zeptat tam.
  • 0

#229 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2006 - 18:42

Tak jsem to myslel (přepínání map, ne jejich současný provoz). Ale teď mi dochází že stejného efektu se dosáhne i přejmenováním příslušného adresáře FAMILY_xxx, takže není potřeba šaškovat s registry.
Každopádně k požadovanému cíli, tzn. možnosti používání všech 3 map na jednom PC a jejich nahrávání do GPS, se takhle snad dá dojít.

Mám pocit, že když jsem ty mapy rozkopíroval do různých adresářů a udělal dva odkazy v registrech na různé adresáře, tak to při startu zbuchlo. Prostě mapsource nejspíš naumí najednou načíst dvě mapy se stejným family id (čteno přímo ze souborů) a v registrech nebo adresářích můžete mít co chcete
  • 0

#230 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 15:04

Podrobností o upgradu je známo víc, ale kdo chce tak si je najde. Kdybych je tady napsal, tak zase někdo vyskočí, že jeho představa je jiná.Vzhledem k tomu, že s přibývajícími Legendy se množí pořád dokola stejné dotazy, doporučuji spíše než se ptát tak číst. Je to zdlouhavější, ale přínosnější. Odpovídat na ně je už otravné, a taky to většina nedělá, přiřazuji se už k ní.Všechny tyhle věci se už řešily na různých místech miliónkrát. Já v tom mám celkem jasno, ostatní mají možnost si ho udělat.

On už někdo někde konkrétně napsal, kdy, s jakými podmínkami, za kolik? Bohužel už se v těch informacích co kolem toho běží přestávat orientovat. Ale hodit sem nějaký link by určitě pomohlo a dotazy by určitě ustaly.
  • 0

#231 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2006 - 18:33

No já mám na krabici V3 napsáno, že nepřesnosti nelze reklamovat. To je v pořádku. O chybách tam ale není ani slovo. A chyby tam mají, co si budeme povídat... Jsem geodet a musím říct, že kdyby u nás ve firmě někdo takto odfláknul výškopis, tak půl roku neuvidí prémie. Ale dobře, je to mapa celé ČR, spousta dat, byl časový pres... je třeba to doladit. Předpokládám tedy update s opravou chyb zdarma. Jinak budu prostě chyby reklamovat, mám na to 2 roky. Škoda, že autoři mapy z Pokodasu zarytě mlčí - možná by stačilo říct, jo víme o tom, omlouváme se a co nejdřív bude možné stáhnout z našich stránek opravu.
  • 0

#232 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2006 - 14:18

takovy maly dotaz, nevite proc mapa na cd 8Mb od Mauntfieldu ma mene ulic nez ta co byla v legendu? je jeste nejaka jina verze mapy 8Mb? mam CD TOP50 v3, bude na CD v2 jina verze te 8Mb? delka in. souboru je 30 726 512.


na CD v2 myslim ( doufam ze se nepletu) zadna 8MB verze nebyla. tahle byla vytvorena pro akci Mountfield, aby byla cela narvana uz v darovanym legendu.
  • 0

#233 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2006 - 22:39

Mám pocit, že když jsem ty mapy rozkopíroval do různých adresářů a udělal dva odkazy v registrech na různé adresáře, tak to při startu zbuchlo. Prostě mapsource nejspíš naumí najednou načíst dvě mapy se stejným family id (čteno přímo ze souborů) a v registrech nebo adresářích můžete mít co chcete

je to presne jak rikas, nabizi se jen moznost pro mountfield mapy vytvorit pomoci cgpsmapperu novy tdb/basemap img soubor


  • 0

#234 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2006 - 1:08

nevim jak nekdo muze rict ze co bych chtel za 1500Kc, co ja jsem kupoval tak ta mapa ma hodnotu 3490Kc(to je nafakture) a v akci je za 1500. to rovnou muzete take rict ze ten legent ma byt nefunkcni maketa, kdyz je zadarmo... takze ja chci 100% topo50, a ne mapu kde mam np. na hrbitove ve svem meste benziku (nejblizsi je od hrbitova 1Km) ale tech chyb jsem nasel vic, i v jinych mestech
  • 0

#235 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2006 - 14:40

na CD v2 myslim ( doufam ze se nepletu) zadna 8MB verze nebyla. tahle byla vytvorena pro akci Mountfield, aby byla cela narvana uz v darovanym legendu.

MF občas kromě V3 prodával i V2 a na tom cd ta 8MB mapa byla.
  • 0

#236 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2006 - 8:27

nevim jak nekdo muze rict ze co bych chtel za 1500Kc, co ja jsem kupoval tak ta mapa ma hodnotu 3490Kc(to je nafakture) a v akci je za 1500. to rovnou muzete take rict ze ten legent ma byt nefunkcni maketa, kdyz je zadarmo... takze ja chci 100% topo50, a ne mapu kde mam np. na hrbitove ve svem meste benziku (nejblizsi je od hrbitova 1Km) ale tech chyb jsem nasel vic, i v jinych mestech

Tady je mailová adresa do Picodasu: garmin@gpscentrum.cz
Domnívám se, že by bylo správnější hlásit nepřesnosti mapy tam.

1. jedině tam se ta data zpracovávají
2. když jim přijde opravdu dost mailů, asi je to napadne
Tu mapu už jsem taky viděl a daleko více mě zaráží, že routování po jedné cyklotrase, mezi body 2 km od sebe, se zpravidla vypočte 10-ti km okruhem :-(
Řekl bych, že někde pod Prahou bloudí zoufalý UFOun a hledá ten svůj čtverec .....

  • 0

#237 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2006 - 10:14

..............Tu mapu už jsem taky viděl a daleko více mě zaráží, že routování po jedné cyklotrase, mezi body 2 km od sebe, se zpravidla vypočte 10-ti km okruhem :-(
Řekl bych, že někde pod Prahou bloudí zoufalý UFOun a hledá ten svůj čtverec .....

myslím, že by bylo už konečně dobré si trochu srovnat pojmy a dojmy.1) nikdo z nás neví jaké bylo zadání MF na kvalitu mapy, čas přípravy a cenu kterou MF zaplatil za to, že si budete moct koupit "GPS" a k tomu dostanete zdarma ještě kolo ... :-) a všichni víme, že mapová GPS bez mapy je k ...... proto se asi prodává ta mapa. já mám TOPO50 koupenou klasicky a při všech dotazech jsem dostal odpověď, že upgrade se teprve připravuje! tak že se dá říct, že to co prodává MF je nějaká beta, ale spíš alfa testovací verze. 2) všechny chyby které jsem kdy nalezl ať už na TOPO50, R10 nebo Air-Topo a bylo jich dost, jsem do picodasu hlásil a nerozčiloval jsem se na forech. je to užitečnější a vždy! jsem do druhého dne dostal odpověď s poděkováním a ujištěním, že oprava bude zapracována. po upgrade byla chyba odstraněna to mám ověřeno.3) včera jsem do picodasu volal kvůli upgrade Air-Topo na tenhle rok (dost se opozdil) a při té příležitosti jsem se ptal i na upgrade TOPO50. má být koncem června. teď se na něm usilovně pracuje. (proto si myslím, že je zbytečné mluvit o v3 když se na ní ještě dělá ... :-) )4) politika upgrade Air-Topo je taková že za upgrade při vrácení loňského CD je cena 590,- kč a pro ty kdo si koupili Air-Topo od 1 dubna (ale teď si nejsem úplně jistý, jako info to bylo pro mne irelevantní) má upgrade zdarma. Netvrdím, že politika upgrade TOPO50 dodané MF bude stejná nebo podobná ale dávm to jen jako info jak to s upgrady v picodasu je a že to nejsou zase takoví asociálové, jak je tady občas naznačováno..... ufff to je zase projev..... :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama