Přejít na obsah


Fotka

Picodas Topo50 v3 prvni dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 22:24

Takovej dotaz, ty mapy se daj dokoupit v Moutfieldu ikdyž jsem tam tu GPS nekoupil, nebo chtěj vidět nějakej doklad?

prodávají ji samostatně. nechtějí vidět nic.
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 22:36

Takovej dotaz, ty mapy se daj dokoupit v Moutfieldu ikdyž jsem tam tu GPS nekoupil, nebo chtěj vidět nějakej doklad?

normalne by ti to meli prodat zvlast. me teda ve stodulkach v sobotu rano moc nechteli, nejdriv studovali obsluzny manual a pak jeste volali sefovi. vzhledem k tomu ze bylo rano, mel "desnou" radost. :))
ale vysledek je ten, ze koupe mapy neni vazana na kolo s gps
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 0:21

Pro spoustu POI změnili ikony, některé jsou tam několikrát atd. Ale já se tomu moc ani nedivím, řekl bych, že pobrali, co bylo k dispozici, nacpali to tam a bylo. Popravdě jak taky jinak by to měl člověk dělat, když to nelze vše v mapě zkontrolovat. Takové věci se dělají dávkově, dostanu nějaká data a ty zkonvertuji, to není ruční práce. Kdyby to byla data, která jsou přesná a ověřená, tak by to zase stálo mnohem více.
Ale s těma modrýma cyklostezkama to nezvladli. V GPS jsou červené. Tteď obrazovku zapráskají vedle turistických tras i cyklostezky. Ale chápu to, paleta možností u Garminu je nechutně malá, a to především u ikon waypointu. Ale spořitelně ikonu foťáčku fakt dávat nemuseli :-). A těm cyklotrasám bych dal stejnou úroveň a čáru jako značeným trasám. Ale je fakt, že jde o mapu turistickou a ne o automapu.

Mno ... (v legendu cx) se sporitelna zobrazuje jako ikonka dolaru .... ponekud nestastne je stejna ikonka i pro delvitu ... takze tyhle ikonky to vypada ze to je typ od typu
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 0:25

Není pravda, že neroutuje po nezpevněných cestách. Po některých ano a po některých ne. Z některých udělá přímé spojení na silnici, z některých zase routuje oklikou přes kdeco. Je to někdy chaotické.
Když se zdá, že routuje po cyklostezkách, je to proto, že pod nimi je jiná cesta. Ale někdy jako by ne... fakt divné.
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 7:47

Pro spoustu POI změnili ikony, některé jsou tam několikrát atd. Ale já se tomu moc ani nedivím, řekl bych, že pobrali, co bylo k dispozici, nacpali to tam a bylo. Popravdě jak taky jinak by to měl člověk dělat, když to nelze vše v mapě zkontrolovat. Takové věci se dělají dávkově, dostanu nějaká data a ty zkonvertuji, to není ruční práce. Kdyby to byla data, která jsou přesná a ověřená, tak by to zase stálo mnohem více.

Vyházet duplicity by šlo automaticky, nebo alespoň poloautomaticky. Program vybere blízké body s podobným názvem a brigádník co dostane pade za hodinu tohle projede a a zjevné duplicity promaže. Hlavně je škoda, že většina toho co jsem našel ve V3 blbě bylo ve V2 dobře. To co bylo ve V2 dobře z V3 zmizelo. To je zbytečné. Přes předpokládaný způsob generování bych očekával, že se ty data budou zkvalitňovat. Ono od určité míry chybovosti ta databáze postráda smysl. Tady si myslím, že je lepší méně ale kvalitněji, méně kategorií, ale úplněji. Raději budu mít malý kvalitní základ, který si doplním z jiných volně dostupných zdrojů, které určitě nejsou horší než pseudonáhodný sedmdesátitisícový chaos, který z té mapy ani nemám šanci odstranit. Možná jsem měl jen smůlu a díval jsem se do místa, kde náhodou ty chyby jsou a jinde je to lepší. Ale nemám důvod si to myslet a tak předpokládám, že je taková celá mapa.
Možná by měl mít picodas k dispozici nějakou online databázi, kde by mohli lidé jednoduše hlásit chyby
Ještě by mě zajímalo. Ty nepojmenovaný výškový body, je v tom nějaký řád, nebo je to tam nějak automaticky nasekaný, aby se to nafouklo?
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2006 - 10:38

Pouzitelna je urcite. Nahraval jsem tam na zkousku jen jeden okres, je to podrobnejsi nez v1. V3 mountfield ma navic vrstevnice po 25m, body zajmu, nazvy ulic ve vetsich mestech a nejaky cesty,... Mozna jeste neco, moc jsem to netestoval. Vejde se tam vzhledem k pameti Legendu relativne dost map, prumerny okres zabira tak 0.6MB. Jinak nahravani map trva dost dlouho, proste rs232.;o)

Může mi někdo říct jestli je mapa V3 z Mountfieldu v černobílém Legendu použitelná nebo je to jen chaos různých čar a polygonů?


  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2006 - 12:00

Může mi někdo říct jestli je mapa V3 z Mountfieldu v černobílém Legendu použitelná nebo je to jen chaos různých čar a polygonů?

Pouzitelna z hlediska prehlednosti je, pri zaberu vetsiho uzemi je to sice trochu zahustene, ale trochu se to kompenzuje vynechavanim detailu. Kdyz si clovek vybere jen mensi uzemi, ja obvykle jdu az do 'overzoom', tedy pod uroven, kdy jeste muzou pribyvat detaily... tak je to docela prehledne. Legend vyuziva toho, ze displej je na pozadi lehce zeleny, takze ruznym srafovanim se da dosahnout takove tmave zelene ci khaki barvy - takze se chova jako cerno-khaki-bily :] / Pokud se nepletu, tak tahle V3 mapa byla udelana prave pro Mountfielda, takze s jejim zobrazenim na Legendu se pocitalo... // Problemy s pouzitelnosti jsou jinde - mapa ma dost chyb. Prekleslovani pri otaceni, zoomovani nebo posouvani mapy do boku je HODNE pomale...
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2006 - 18:54

Tak to já stále čekám. Už 8 hodin a stále nic ! Volal jsem tam a stejně nic nepřišlo. Takže se za 1500,- zatím koukám na lesklý kolečko..... Nějak to nezvládají.

Já jim to poslal formularem,co se vyplnuje na CD,kvuli registraci (bylo to po jejich pracovni dobe) a asi za 10min.jsem mel kod zpet
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2006 - 19:02

Tak to já stále čekám. Už 8 hodin a stále nic ! Volal jsem tam a stejně nic nepřišlo. Takže se za 1500,- zatím koukám na lesklý kolečko..... Nějak to nezvládají.


Já jsem registroval minulej tejden mapy v 15:30 a registrační kod mi přišel v 17:28. Takže v pohodě, určitě se dočkáš;-)
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 1:39

tak se dela ksefty, vypusti se do sveta zmetek za 3500Kc, a pak se za "opravu" pozaduje zaplatit, a tak to jde stale dokola. ja si pockam 5 let nejmene a mozna bude topo50 OK, a este usetrim.
pozadovat penize za pridani novych vybudovanych silnic a obektu je vporadku, to chapu. ale pozadovat penize za opravu chyb je prasarna.nevim za co chcou ty penize.
divim se ze mi jeste funguje ten Legend kdyz byl "zadarmo" :-) mam vubec pravo pozadovat zaruku kdyz byl darovan k tomu kolu? nebo si budu muset take dokoupit zaruku?
2. pikodase vubec nema co zajimat zakolik si to prodal mauntfield ten si ma delat svou praci,a poradne. i kdyby ta mapa stala treba 100 tak nema obsahovat chyby.
pikodas neumi udelat poradne ani tu 8Mb mapu pro mauntfield co ja na CD, ta se VUBEC neschoduje z tou co je nahrana v Legendu kde je vic silnic.

Kecáš nesmysly. Bohužel čím více bude takových neználků, kteří budou už 3 dny vlastnit Legenda a tudíž už vědí, o čem mluví, tím více takových nesmyslných příspěvků. Ach jo. Zkus najít trochu pokory a napřed zkus věcem porozumět a netvař se, že svět je tu jen k tvému použití. Mi to trvalo rok, než jsem trochu pochopil, o co běží.
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 22:41

normalne by ti to meli prodat zvlast. me teda ve stodulkach v sobotu rano moc nechteli, nejdriv studovali obsluzny manual a pak jeste volali sefovi. vzhledem k tomu ze bylo rano, mel "desnou" radost. :))
ale vysledek je ten, ze koupe mapy neni vazana na kolo s gps

potvrzuji, dnes bez problemu koupeno v Mountfildu v Holesovicich.... pozuze mapa + kabl
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 0:27

Není pravda, že neroutuje po nezpevněných cestách. Po některých ano a po některých ne. Z některých udělá přímé spojení na silnici, z některých zase routuje oklikou přes kdeco. Je to někdy chaotické.
Když se zdá, že routuje po cyklostezkách, je to proto, že pod nimi je jiná cesta. Ale někdy jako by ne... fakt divné.

zkousel jsem routovat v mapsourcu ... a presne tak .. nekdy routuje i po nezpevnene ceste ... ale jindy i treba z pevne na pevnou silnici udela primou caru misto routovani ... :(
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 9:08

No, jak to tady tak ctu o te v3, tak pocity mam trochu rozporuplne - pridali nazvy ulic, znepresnili body zajmu, zpresnili vrstvenice ktere nejdou ale vypnout a ty to znaceni cykl. stezek, to je fakt rana. No nevim...

Kazdopadne, nevite nekdo, kolik bude v3 stat jako ugrade z v2? Symbolickou castku bych za tenhle bazmek byl ochoten dat, ale 1500,- tak to si hodne rozmyslim.
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 11:40

Tak pro zajímavost, ten typ pro cyklostezky se normálně používá pro major highway.


Pomůcka pro routování.
Důležité je, na co člověk klikne. Když kliknu na cyklostezku, pojede to po nich, když na silnici pod ní, pojede to po silnici a ne po stezce.Stezky a silnice nemají většinou navzájem uzlové body. Pokud přidávám do route bod, mohu kliknout pravým tlačítkem a pak si vybrat,co chci přidat.
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2006 - 11:42

Díky za informace Tome.
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2006 - 12:19

S chybama souhlasim. POI nema cenu komentovat, ale treba vrstevnice - srovnaval jsem svou v2 a v3 mountfield a v te mounfieldacke jim dost casto ulitly vrstevnice a to docela drasticky. Ve V2 mam treba krasny kopec obehnany vrstevnici a ve v3 je to nepopsatelny paskvil, ze ktereho by nikdo nepoznal, ze jde o kopec.;o( Jinak v3 ma jeste routing, ale ten funguje jen v MS, Legend ho nepodporuje.

Rychlost nevim, to jsem nezkousel, ale pomalejsi asi urcite bude. Chce to mit zapnuty jen prislusny okres.

Pouzitelna z hlediska prehlednosti je, pri zaberu vetsiho uzemi je to sice trochu zahustene, ale trochu se to kompenzuje vynechavanim detailu. Kdyz si clovek vybere jen mensi uzemi, ja obvykle jdu az do 'overzoom', tedy pod uroven, kdy jeste muzou pribyvat detaily... tak je to docela prehledne. Legend vyuziva toho, ze displej je na pozadi lehce zeleny, takze ruznym srafovanim se da dosahnout takove tmave zelene ci khaki barvy - takze se chova jako cerno-khaki-bily :] / Pokud se nepletu, tak tahle V3 mapa byla udelana prave pro Mountfielda, takze s jejim zobrazenim na Legendu se pocitalo... // Problemy s pouzitelnosti jsou jinde - mapa ma dost chyb. Prekleslovani pri otaceni, zoomovani nebo posouvani mapy do boku je HODNE pomale...


  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2006 - 8:17

Já jsem registroval minulej tejden mapy v 15:30 a registrační kod mi přišel v 17:28. Takže v pohodě, určitě se dočkáš;-)

Tak konečně dorazil. Registroval jsem v 10:00 a dorazil v 20:35. Celkem dlouho, ale přeci....
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2006 - 8:19

Vcera jsem porovnal TOPO Verzi 3 a Verzi 2 a truristickou 50-tku KCT. Verze 3 je oproti Verzi 2 vetsinou ukrutne nepresna. O vrstevnicich nemluvim, ale nekde chybi cele useky lesu, vodni toky jsou posunute, atd. no hruza. O Verzi 2 jsem si myslel, ze neni az tak nepresna. Ale co si mam myslet o V3? Proc s prominutim zkurvili to, co bylo v poradku? Produkt se ma snad vylepsovat, ne? Ja V3 hodnotim jako krok vzad. Routing nepouzitelny, presnost a vernost mapy stoji za ho*no.
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 3:40

Kecáš nesmysly. Bohužel čím více bude takových neználků, kteří budou už 3 dny vlastnit Legenda a tudíž už vědí, o čem mluví, tím více takových nesmyslných příspěvků. Ach jo. Zkus najít trochu pokory a napřed zkus věcem porozumět a netvař se, že svět je tu jen k tvému použití. Mi to trvalo rok, než jsem trochu pochopil, o co běží.

jake nesmysly ? to je skutecnost. chtit penize za odstraneni chyb je normalni? umne ne. ja kdyz neudelam svou praci tak jak mam tak mam po premijich, a ne ze mi pridaji penize abych v tom pokracoval. nepled sem pokoru a svet ktery mi nepatri, tak jak ja jemu.kazdy jsme tady sami zasebe. do CD topo jsem sel hlavne kvuli te 8Mb verzi ta kdyby nebyla natom cd tak CD nekupuji, nebo vaham mnohem mnohem dele ci ji koupit. jenomze natom CD je jina verze nez ta co je(promne uz byla) nahrana v legendu a to mne stve, ze to cele cd je odflaknute.jak 8Mb tak topo50. Kdysi jsem se divil proc jsou nektere vyrobky prodavany v bazaru jako 2jakost (kde nebylo na vyrobku nic videt ani poznat na provozu) za tak nizke penize. a ted i 3 jakost je prodavana jako 1jakost...
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 8:52

čím více bude takových neználků, kteří budou už 3 dny vlastnit Legenda a tudíž už vědí, o čem mluví, tím více takových nesmyslných příspěvků ... Mi to trvalo rok, než jsem trochu pochopil, o co běží.

Nojo, ale zákazník by snad měl dostat spolehlivé informace předtím, než si výrobek koupí, ne? Myslím že Picodas dělá vážnou chybu, že neřekne jasně jak to s těmi verzemi je, protože takhle ty mountfielďácký podvůdky kazí dobré jméno Picodasu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama