Přejít na obsah


Fotka

Oregon x50 (WebUpdater) software version 3.80


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#81 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 14:17

Chodi Vam v 3.80 custom maps? Mel jsem v GPSce nahrane dlazdice z google map a po upgradu mi to hlasi, ze soubor je moc velky. V 3.60 jsem s tim problemy nemel.
  • 0

#82 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 16:19

kvapa napsal/a:
Chodi Vam v 3.80 custom maps? Mel jsem v GPSce nahrane dlazdice z google map a po upgradu mi to hlasi, ze soubor je moc velky. V 3.60 jsem s tim problemy nemel.

Ano, dělá. Jelikož to ale moc nepoužívám, tak to zase tak neva....
  • 0

#83 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2010 - 20:19

tenhle problem po upgrade na 3.8o mam take. odmavnu ale OK a pak to bezi dal a dlazdice to zobrazi... tak neviim. ale otravne to je...
  • 0

#84 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 7:49

Včera jsem nahrával do Oregona 550 aktualizaci firmware 3.80 přes webupdater, nahrání aktualizace proběhlo úspěšně, ale po odpojení od počítače a zapnutí Oregon sice začal aktualizaci instalovat, ale potom zatuhl. Nyní se odmítá zapnout, nebo připojit k počítači jinak než v nouzovém režimu. Nemáte někdo zkušenost co s tím?
  • 0

#85 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 17:12

Arandur9424: jak se to projevuje, co sviti na displeji atd.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#86 Vacatko

Vacatko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 20:18

Arandur9424 napsal/a:
Včera jsem nahrával do Oregona 550 aktualizaci firmware 3.80 přes webupdater, nahrání aktualizace proběhlo úspěšně, ale po odpojení od počítače a zapnutí Oregon sice začal aktualizaci instalovat, ale potom zatuhl. Nyní se odmítá zapnout, nebo připojit k počítači jinak než v nouzovém režimu. Nemáte někdo zkušenost co s tím?


Jak ze zatuhnutého Oregona 550 popisuje kolega na listu 3 tohoto vlákna.
Dnes jsem donesl z opravy svého O 550. Garmin nedoporučuje vůbec firmware 3.80 instalovat !!! :o
  • 0

#87 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2010 - 7:31

Vacatko napsal/a:
Jak ze zatuhnutého Oregona 550 popisuje kolega na listu 3 tohoto vlákna.
Dnes jsem donesl z opravy svého O 550. Garmin nedoporučuje vůbec firmware 3.80 instalovat !!! :o


Díky za radu, tento návod jsem si přečetl a vyzkoušel, bohužel na to Oregon nereaguje stejně jako na další možnosti. Varování, že by se neměl 3.80 instalovat jsem na Garminu nečetl, spolehnul jsem se na webupdater (mimochodem, 3.80 na mém druhém Oregonu vyřešil některé drobné obtíže).
  • 0

#88 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2010 - 7:37

S474N napsal/a:
Arandur9424: jak se to projevuje, co sviti na displeji atd.



Oregon nenabíhá, po zapnutí se na displeji objeví jen nápis "Garmin" na černém pozadí. Nic víc. K počítači se připojí pouze v nouzovém režimu, na restart přes dotykový displej nereaguje. Dle zprávy od helpdesku Garminu zralý na reklamaci.
  • 0

#89 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2010 - 8:11

Arandur9424: tak to je "standardni stav", kdyz se podela. Nicmene oziveni je zalezitosti dvou minut - viz prispevky vyse.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#90 trestidlo

trestidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2010 - 10:51

Tak jsem se poptala na email Garmina, jestli jsou si vedomi chyby (po upgradu pouze logo Garmin) a zda planuji novou verzi fw a kdy. Tu je odpoved. Zatim jsem neozkousela, ale jestli si to chcete nekdo zkusit, smele do toho. (nejsem si jista, zda se tim dostanete na puvodni fw nebo se Vam rozbehne novy s 3.80): Dobrý den, poslední verze firmwaru skutečně obsahuje chybu, řešení je následující: držet levý horní roh displeje a za stálého držení zapnout přístroj. Přístorj se dotáže zda chcete vymazat uživatelská data, zvolte ano. Dojde k nastavení přístorje do továrního nastavení a vymazání uživatelských dat jako jsou trasové body, trasy atp. S pozdravem Technická podpora Garmin
  • 0

#91 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2010 - 12:31

S474N napsal/a:
Arandur9424: tak to je "standardni stav", kdyz se podela. Nicmene oziveni je zalezitosti dvou minut - viz prispevky vyse.


Pokud by to byla pravda, bylo by to fajn. Včera jsem to zkoušel a levý horní roh několikrát držel i déle jak 2 minuty a bohužel nic. Nicméně to vlévá novou naději do mých žil a tak zkusím zarýt nehet ještě hlouběji do Zaggu.
  • 0

#92 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2010 - 12:57

Pro ty, kteri se neradi prohrabavaji v hlouby fora jsem napsal par navodu. Firmware recovery je jen pro Oregon 550, obnovuje na verzi 3.80.
http://kvapa.com/oregon.php
  • 0

#93 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2010 - 19:19

kvapa napsal/a:
Pro ty, kteri se neradi prohrabavaji v hlouby fora jsem napsal par navodu. Firmware recovery je jen pro Oregon 550, obnovuje na verzi 3.80.
http://kvapa.com/oregon.php


Bezvadné, díky. Zase o krok blíže k obnově funkčnosti. Nicméně pokud tlačítko Power držím, vyhazuje to chybovou hlášku a za 30 sekund přechází do mass storage. Pokud pustím tlačítko Power, pak se Oregon "vypíná" (přestává reagovat a zůstává jen černá obrazovka s nápisem Garmin) a systém vyhazuje hlášku o nepřipojení zařízení Garmin.
  • 0

#94 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2010 - 19:55

Také přispěji troškou do mlýna. Upgradoval jsem Oregona 300 a Dakotu 20. Nejprve se mi oregon po ugradu seknul, ale pomohlo vytáhnout baterku a zapnout a vše šlapalo. Dakota nechtěla naběhnout až když jsem vytáhl SD kartu na které mám mapy. Pak navigace naběhla a když jsem tam SD kartu znovu vrátil, tak po rebootu bylo již vše v pořádku.
  • 0

#95 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2010 - 8:20

To Arandur9424: Ahoj, podivej se prosim te pro info jak mas nastavenou v profilech G:\Garmin\Profiles\ hodnotu <SerialInterface>1</SerialInterface>. Je to jedine nastaveni tykajici se toho Interface co jsem tam nasel. V aktivnim profilu by to melo byt nasavene na 1 jako jsem uvedl tady. Pokud nevis, ktery profil jsi mel aktivni zmen to asi u vsech. Uz jsem popsane recovery delal 2x a nastesti stale se stejnym stastnym koncem.
  • 0

#96 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2010 - 21:02

kvapa napsal/a:
To Arandur9424: Ahoj, podivej se prosim te pro info jak mas nastavenou v profilech G:\Garmin\Profiles\ hodnotu <SerialInterface>1</SerialInterface>. Je to jedine nastaveni tykajici se toho Interface co jsem tam nasel. V aktivnim profilu by to melo byt nasavene na 1 jako jsem uvedl tady. Pokud nevis, ktery profil jsi mel aktivni zmen to asi u vsech.
Uz jsem popsane recovery delal 2x a nastesti stale se stejnym stastnym koncem.


Díky za radu. Prhlédl jsem několik profilů a u všech, co jsem otevřel, bylo nastavení <SerialInterface>1</SerialInterface>. Takže jsem nic neměnil a situace s recovery se bohužel nezměnila.
  • 0

#97 milousek73

milousek73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 17:05

milousek73 napsal/a:
No mě tato verze začala zlobit co se týče plánování tras.Pokud chci napsat nějaké město,tak hned po stisku na první písmeno mne to vrátí zpět a oregon 550 zamrzne.viz foto


Tak po upgrade na verzi 3.90 už to nezlobí.
  • 0

#98 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 20:26

Díky všem za rady, zvláště Kvapovi a Vandrovníkovi. Sice recovery na verzi 3.40 nepomáhalo, ale Vandrovníkovi se podařilo po hodinovém boji s přístrojem nalézt na netu recovery na verzi 3.20, která konečně proběhla úspěšně, Oregon k mé velké radosti naběhl a následně přežil update na verzi 3.90. Nyní po týdenním boji mám zase funkční stroj. Ještě jednou díky všem.
  • 0

#99 handrejsi

handrejsi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 7:17

Arandur9424 napsal/a:
Díky všem za rady, zvláště Kvapovi a Vandrovníkovi. Sice recovery na verzi 3.40 nepomáhalo, ale Vandrovníkovi se podařilo po hodinovém boji s přístrojem nalézt na netu recovery na verzi 3.20, která konečně proběhla úspěšně, Oregon k mé velké radosti naběhl a následně přežil update na verzi 3.90. Nyní po týdenním boji mám zase funkční stroj. Ještě jednou díky všem.


Ahoj. Mám stejný problém a nemůžu na netu najít žádnou starší verzi. Prosím, nemohl bys mi taky pomoct? Odkud se to dá stáhnout, nebo nemohl bys mi to poslat? Jsem na Garmin pěkně naštvaný. Díky
  • 0

#100 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 10:23

handrejsi: to je opravdu tak tezke si v tomto tematu kliknout na stranku cislo 3?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama