Přejít na obsah


Fotka

"CWG" chybejici v katalogu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#201 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 17:30

Jasná věc - proto jsem ti také odpovídal jinak než Maxinoha :D
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#202 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 5:55

Ja bych problem spatroval v tom, ze jedna kes (event) ma dve ruzna CWG odlisena cislem a nikoli verzi. Kdyby se jednalo treba o jiny rocnik eventu, nereknu ani popel, to dava smysl. Ale tohle je stejny rocnik stejneho eventu. Kdyz ma nejaky kacer pro svuj nick vice CWG, jsou odliseny verzi a nemaji nove cislo. To je logicjke, jedna se stale o stejneho cloveka. Podobne bych to videl u CWG venovanym kesim - jedna kes=jedno cislo.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#203 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 07 červenec 2011 - 6:16

PRESEKA TEAM napsal/a:
Jasná věc - proto jsem ti také odpovídal jinak než Maxinoha :D

Myslel jsem že to bude jako v kategorii osobních, jedno číslo a dvě verze.

JPAgeo dostane jeden zbytečný mail...
  • 0

#204 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 7:57

Osobni CWG venovane kesi? :o
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#205 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 10:44

gord napsal/a:
Osobni CWG venovane kesi? :o


On tam pise "jako" takze to myslí asi tak, že by bylo např le355 a le355/2

Ohledne toho Racickeho Bowlingu, tak ta prvni verze se do katalogu dostala spise omylem a kdyz uz se tam dostala, tak se ta kolecka rozdala a ted nedavno jsem vyresil i to aby v katalogu bylo to spravne co se rozdavalo na eventu.ale stim aby se to precislovavalo nevim nevim... uz i treba event "po stopach hance a vrbaty" ma v katalogu 3 verze nebo eventy od hradnika maji dve verze a to uz asi precislovat nepujde. Byl by v tom pak peknej bordel :D
  • 0

#206 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 11:10

No, zatimco ted je to pekne jednotny ... Jednotny gulas.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#207 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 11:33

Me se nezda, ale kazdy to vidi asi jinak.
  • 0

#208 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 13:02

No jiste, pokud to clovek cte z monitoru, problem neni. Ale kdyz se to ma zpracovavat programem a nejsou jasna pravidla, tak to pak pusobi docela zmatene, ne? Proc se ke kazdemu CWG mam chovat jinak a jak poznam, kdy se mam chovat odlisne?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#209 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 13:09

ivanbok napsal/a:
Nerad bych dělal zmatky, nevím úplně přesně jakou tomu dáváte jaksi štábní kulturu: Oustecké čajování je jeden event a má dva různé puky... jde o Special limited edition 389 a 533.
Tož tak.


Aha, já jsem to pochopil tak, že je jeden event má fyzicky jedno dřevěné kolečko a jen jej JPAgeo zařadil do katalogu 2x.

Pokud se jedná o dvě různá dřevěná kolečka jsou různá čísla v pořádku.

Verzování se předpokládalo jen u osobních CWG, málo kdy se stává, že někdo stále mění datum eventu a ke každému datumu vyrábí nové CWG.

Osobně mi příjde lepší aby každé originální kolečko mělo svoje unikátní číslo, takže z mého pohledu bych ani osobní CWG neverzoval, protože se verze nedají zpracovávat dávkami.
  • 0

#210 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 18:32

gord napsal/a:
No jiste, pokud to clovek cte z monitoru, problem neni. Ale kdyz se to ma zpracovavat programem a nejsou jasna pravidla, tak to pak pusobi docela zmatene, ne? Proc se ke kazdemu CWG mam chovat jinak a jak poznam, kdy se mam chovat odlisne?


:o ... můžeš nám prozradit v čem ti nejsou jasná tak jednouchá pravidla jaká platí při tvorbě a katalogizaci suků zvaných CWG / SWG ?

Pravidla jsou stále stejná už od roku 2005, jediná změna v tom co je a co není v katalogu označeno jako další verzí osobního CWG nastala letos a to v případě, že bylo (opakovaně) vyrobeno již v katalogu zařazené CWG se shodným motivem a tento obrázek se díky různé úpravě pro jeho vypalování zvětší nebo zmenší oproti tomu v katalogu zařazenému - v 99% případů se tak nedělo na přání majitele CWG a tak nebyl důvod k uznání takového suku za další oficiální verzi téhož.

V obdobných případech se prostě bude jednat o něco podobného jako jsou různé raritní záležitosti u poštovních známek a ten kdo si jí všimne si ji klidně může (ve své osobní sbírce) označit jako další přírůstek. Na počet suků v oficiálním katalogu (tedy v tabulce kterou spravuje JPAgeo) to mít vliv nebude ;)

A pokud se někdo rozhodne zpracovávat si sbírku po svém pomocí různých SW tak mi přijde poněkud nepatřičné stěžovat si na zmatenost tam, kde prozatím žádná není.

Zmatek naopak dělají hlavně ti co si nechají vypálit suk co neodpovídá jednotnému vzoru pro CWG / SWG a pak se diví, že se takový kousek do katalogu nedostane, případně i ti co si sice pořídí suk na 100% odpovídající vzoru, ale už nezašlou potřebné vzorky pro katalogizaci a podobně velká skupina je těch kteří použijí jiný nápis než je jejich oficiálním nickem na GC.com a suk pak zůstává (klidně i celé roky) ve smutné a neveřejné kategorii Hledá se majitel :@

Ale abych nekřivdil pouze majitelům CWG - celkem pravidelně se stává, že i oficiální výrobci občas nějaké to dříví do katalogu nepošlou nebo se na cestě od nich suky záhadně zakutálí...
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#211 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 19:04

Ještě cituji těch několik málo existujících pravidel pro katalogizaci suků.

ZÁKLANÍ PODMÍNKY PRO PROHLÁŠENÍ SUKU ZA CWG / SWG JSOU:

1) geomince bude vyrobena laserovým gravírováním z "větvového suku" o průměru 35 mm x 7 mm

2) zadní strana musí zůstat nezměněná - je znakem série

3) stejně tak formát (font jména je Arial 11, tučný) a umístění textu na přední straně

4) jméno na osobních CWG odpovídá nicku na Geocaching.com (malá/velká písmena a diakritika dle libosti) za nick je možno připojit "& team", "a team", "& family"... (jiné texty lze umístit jedině do prostoru obrázku, viz příklady v katalogu)

5) budou zaslány vzorky pro katalog


Další verze CWG / SWG (2.2.2007)

Stanovený je minimální počet CWG jedné verze a to 100 ks - tedy až po 100 ks původní verze můžete udělat změnu a nová verze bude zařazena do katalogu.

V katalogu se zdá být nejlepším řešením zařadit druhé a další verze CWG do nové tabulky: Another version. Zůstane tak zachována řada CWG member.

I od každé další verze JE POTŘEBA zaslat vzorky vypálených suků pro jejich katalogizaci.


Extra Personal CWG / SWG (12.5.2006)

Byla vytvořena nová EDICE "Extra personal geocoin" - tedy CWG / SWG mimo sérii a do ní jsou zařazovány "úlety".

Původně šlo zejména v různé velikosti použitého suku, postupně jsou sem zařazovány i CWG s jinou "drobnou" nepřesností oproti vzoru pro výrobu a zejména suky kde tzv. nesedí použitý nick.

TATO KATEGORIE SE OD JEJÍHO VZNIKU NEVERZUJE !


Jiná velikost stejného obrázku. (18.3.2011)

Pro vyřešení diskusí stanovujeme, že CWG jednoho majitele lišící se pouze velikostí nebo posunutím obrázku nebudou v katalogu uváděny jako další verze. Takové varianty vznikají obvykle nezáměrně při opakovaném vytváření návrhu.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#212 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2011 - 7:07

PRESEKA TEAM napsal/a:
V katalogu se zdá být nejlepším řešením zařadit druhé a další verze CWG do nové tabulky: Another version. Zůstane tak zachována řada CWG member.


A ted mi vysvetli, kdyz je vsechno tak pruzracne, proc verze ma jine cislo a ne jen priznak nove verze - treba to vyse zminovane CWG Racickeho bowlingu. V cem se lisi od jine verze, kdyz je to pro stejnou kesku? A toto CWG rozhodne neni samotne.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#213 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2011 - 12:16

gord napsal/a:
... proc verze ma jine cislo a ne jen priznak nove verze - treba to vyse zminovane CWG Racickeho bowlingu. V cem se lisi od jine verze, kdyz je to pro stejnou kesku? A toto CWG rozhodne neni samotne.


Koukám, že se motáme v kruhu protože pleteš hrušky a jablka asi na základě toho, že obojí je ovoce ;)

Už jsem to tu jednou psal, ale shrnu to tedy ještě jednou.

Předně CWG 1.Račický GB jsem použil jako příklad z poslední doby a tento suk vznikl pro event nikoli pro keš a já nikde netvrdím, že podobných případů není víc.

V katalogu je nyní (od roku 2005) cca okolo 10-ti případů, kdy si jeden majitel / zadavatel výroby CWG nechal pro jednu a tu samou akci vyrobit 2 různé druhy suků s různým motivem a to u stejného výrobce.

Existují ještě případy, že si několik kačerů (nezávisle na sobě) nechalo vyrobit pro jednu akci několik různých druhů suků s neshodným označením, ale stejným motivem apod.

Pokud se tyto suky dostaly do katalogu společně a bylo jasné, že jde o jednu a tu samou akci mají (většinou) posloupná pořadová čísla.

V případě 1.Račického GB se ty 2 suky (s různým provedením téhož motivu na přední straně) dostaly do katalogu v rozmezí několika měsíců takže je snad jasné, že mezi tím je v katalogu množství jiných suků.

Oustecké čajování je (jak jsem pochopil) permanentní event pro daný rok a k jeho svolávání dochází vždy po určité době. Jestliže se jeho owner rozhodl, že bude pro (každé ?) takové nové setkání v rámci jednoho eventu vyrábět suk se shodným názvem, ale jiným motivem a tyto nemá vyrobené najednou, pak je celkem nasnadě, že to s jejich zařazením a číslování bude v katalogu obdobné jako u toho mého příkladu. Je věcí autora CWG jak si to pořeší.

------------------------------------------------------------------------------------------------
CWGčka měla v době jejich vzniku pouze podobu osobního suku pro jednoho kačera nebo rodinný tým a další edice jsou staršího data.

Dnes tedy existují tyto 3 edice:

1) Personal CWG (od 9/2005)+ jejich Another version (od 5/2007)
- není přesně stanovený minimální počet vyrobených suků pro první
zařazení do této základní řady
- není omezený počet vyrobených suků které jsou zařazeny v základní řadě ani počet jejich následujících verzí
- aby mohla vzniknout druhá a další verze musí být té předchozí
vypáleno minimálně 100 ks

2) Special limited edition (od 2/2006)
- jsou sem zařazovány zejména suky vztahující se k určité
konkrétní akci (event, odlov keše, neoficiální setkání kačerů,
soutěže), CWG pro soutěžní tým, CWG pro sérii keší apod.
- už v názvu je naznačeno, že se u suků zařazených do této edice
předpokládá omezený počet vypálených kusů od jednoho druhu
(čísla v edici) a z toho to důvodu není stanoven ani požadavek na
jejich minimálně vyrobený počet kusů (je-li např. minimální počet
účastníků oficiálního eventu jen 15 účastníků / nicků a z toho lze
odvodit, že ani CWG pro takový event nemusí existovat větší
počet než kolik bylo jeho účastníků)
- v této edici není kategorie Another version
- pokud suk nevyhovuje požadavkům na
zařazení do edice tak definitivně zůstává mimo katalog
(neexistuje žádná Extra special limited edice)

3) Extra personal (od 5/2006)
- nejedná se o žádnou exkluzivní řadu CWG, ale zařazují se sem
pouze suky, které mají ještě tolerovatelnou vadu oproti vzoru pro
Personal CWG (kategorie do které by jinak daný suk patřil)
- drtivá většina do této edice zařazených suků má jiný nick než ten
který jeho majitel používá na GC.com (záměr majitele, případně
výrobní vada) nebo je tento nick proveden jiným fontem
písma apod.
- zařazení do této edice není automatické a pokaždé je
individuálně posuzováno zda je podoba suku pro edici ještě
přijatelná nebo jestli suk zůstane definitivně mimo katalog
- tato řada není určená pro "vadné" suky spadající jinak do Special
limited edition
- v této edici není kategorie Another version
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#214 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2011 - 12:46

PRESEKA TEAM napsal/a:
Předně CWG 1.Račický GB jsem použil jako příklad z poslední doby a tento suk vznikl pro event nikoli pro keš a já nikde netvrdím, že podobných případů není víc.


A jakypak je rozdil mezi kesi a eventem? Snad jen docasnost a jednorazovost. Jinak je to totez a je to identifikovanio jednoznacnym GC kodem.
A v tomto smeru je jaky rozdil mezi kesi a kacerem? A kdyz jsou kaceri verzovani, proc nejsou verzovane i kese potazmo eventy (pokud je to ke stejnemu rocniku eventu?

PRESEKA TEAM napsal/a:
Oustecké čajování je (jak jsem pochopil) permanentní event pro daný rok a k jeho svolávání dochází vždy po určité době. Jestliže se jeho owner rozhodl, že bude pro (každé ?) takové nové setkání v rámci jednoho eventu vyrábět suk se shodným názvem, ale jiným motivem a tyto nemá vyrobené najednou, pak je celkem nasnadě, že to s jejich zařazením a číslování bude v katalogu obdobné jako u toho mého příkladu. Je věcí autora CWG jak si to pořeší.



Jo, uz to chapu. Takze jako keska enablovana na jediny den a hodinu v roce. Uzasne. ;)

Nechme toho. Ty nic nezmenis a ja v tom stale vidim chaos nebo prinejmensim nejednotnost - mimochodem od pocatku. Viditelne se nikam dal nedostaneme.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#215 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2011 - 12:49

Souhlas ... "flámovat" i tady si myslím nemá cenu. Pokud máš nějaké výhrady ohledně katalogizace bude nejlepší když si o tom popovídáš přímo s autory CWG (JPAgeo + Poník).
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#216 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 4:22

16. 7. proběhla další aktualizace katalogu a při této příležitosti bylo zařazeno i několik starších suků, ale bohužel musím konstatovat, že ty níže uvedené do oficiálního katalogu jeho správci, pro neshodnost se vzorem série CWG, nezařadili: Cat.Adelll - malý nápis GC.CZ a stínovaný znak na rev.straně Czaryfuk Team - na suku není nápis GC.CZ Britnici - na suku není nápis GC.CZ HrobakO - velké a netučné písmo nicku kukma - velké a netučné písmo nicku Lubos_H - velké a netučné písmo nicku ToxyCZ - velké a netučné písmo nicku berry72 - moc velké písmo nicku
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#217 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 10:03

Ahoj už jsem zmiňovala že v katalogu chybí CWG Tamatama, jsem jen slepá, nebo v katalogu ještě není? Není to nějaká výtka :) jen mě zajímá důvod proč tam není
  • 0
Můj život jsou čtyřlístky a cwg...a geocaching je pro tohle všechno rájem,jestli něco z toho máte pište

#218 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 14:16

Hanďa napsal/a:
Ahoj už jsem zmiňovala že v katalogu chybí CWG Tamatama, jsem jen slepá, nebo v katalogu ještě není? Není to nějaká výtka :) jen mě zajímá důvod proč tam není



Slepá nejsi a důvod proč suk s nickem Tamatama není oficiálně žádným CWGčkem je docela jednoduchý. Ten kdo si ho nechal vypálit ani ten kdo ho vyráběl neposlali jeho vzorky jako poklad pro katalogizaci :(

Tohle (bohužel) není zase až tak neobvyklá situace a bez splnění této podmínky nelze ani posoudit zda ten "pěkně vypálený suk" vůbec odpovídá standardu pro zařazení do katalogu.

Nám se tohle kolečko zatím ani nedostalo o ruky a tím pádem nemáme ani jeho obrázek ani netušíme z jakého je roku...

Pokud znáš majitele nebo máš možnost získat nějaké vzorky tak pošli SZ ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#219 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 17:40

CWG TAMATAMA má rok výroby 2009 (taky ho mám).
Jeho foto (přední strana) je hned na první stránce tohoto tématu (příspěvek od PaWcz).
(klidně sem ten obrázek hodím znovu, ale příjde my to zbytečné).

EDIT: aspoň link: http://www.geocachin...ts/dscf7771.jpg
  • 0

Garmin Etrex H + Samsung Galaxy Pocket
Osobní stránky
Rozšíření do prohlížeče Google Chrome a Opera Seek a Cache.


#220 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 19:00

Mám teoretický dotaz: Když jsem si tento týden objednal CWG od GeoGadgetu, oni je napálili a poslali je, tak když je posílají jednou týdně do oficiálního katalogu, budou v oficiálním katalogu ještě před nebílovským ME?
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama