Přejít na obsah


Fotka

Garmin Chirp


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
162 odpovědí na toto téma

#41 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2010 - 13:06

Pokud jste nahodou celi nazhaveni zakladat chirp-only cache tak bacha, groundspeak to prej bere jako prilis vazane na jednoho vyrobce.
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#42 JeanPierre12

JeanPierre12

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2010 - 13:11

Zajímavá blbůstka :) Jelikož chorobně nesnáším mystery, už se na první Chirp mystery tešim B) Ta recenze to popisuje dobře. Hledal jsem to jinde, než v nastavení, kam to umístili. Čeština pomocí updateru je neuplná, tak si ji raději neinstalujte. (4.1 Oregon x00)
  • 0

#43 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2010 - 13:27

Caster napsal/a:
Pokud jste nahodou celi nazhaveni zakladat chirp-only cache tak bacha, groundspeak to prej bere jako prilis vazane na jednoho vyrobce.

Dalo by se říci: díky Bohu.

Nicméně, těším se na první keš v ČR s tímhle ;)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#44 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2010 - 13:58

Hmmm .... tak to je dobrej fór. Zrovna před pár dny jsem mailem Maxinohovi, Evě(Fanda199) a Matejcikovi přednesl navrh mého kolegy na něco podobného. Jenom to mělo být na bázi RFID (tedy relativně laciné čipy, lze zakopat do země, schovat na dno potoka, nepotřebují baterie), s připojením čtečky pomocí bluetooth. Tedy, proti Chirp řada výhod. Přesto jsme se shodli, že to moc lidí nezaujme a tedy to nemá smysl. Tím menší naději má toto velmi proprietární a drahé řešení.
  • 0

#45 geomacik

geomacik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2010 - 14:24

Caster napsal/a:
Pokud jste nahodou celi nazhaveni zakladat chirp-only cache tak bacha, groundspeak to prej bere jako prilis vazane na jednoho vyrobce.


Otazka je, jestli k tem chirpum revieweri dostanou nejaky konkretni pokyn.
  • 0

#46 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2010 - 14:26

ProKesTom napsal/a:
Hmmm .... tak to je dobrej fór. Zrovna před pár dny jsem mailem Maxinohovi, Evě(Fanda199) a Matejcikovi přednesl navrh mého kolegy na něco podobného. Jenom to mělo být na bázi RFID (tedy relativně laciné čipy, lze zakopat do země, schovat na dno potoka, nepotřebují baterie), s připojením čtečky pomocí bluetooth. Tedy, proti Chirp řada výhod.

No, s tím dnem potoka bych to až tak růžově neviděl, velice pravděpodobně ani se zemí.:( +Musíš něčím napájet čtečku, aby byla schopná vysílat takový výkon, aby to bylo použitelné na rozumnou vzdálenost, ale to by možná nějak šlo.
  • 0

#47 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2010 - 15:51

Hmmm tak bych i uvažouval o koupi, ale asi počkám až mě někdo předběhne a založí u nás v krajinách kešku s tímto. Nechce se mě bejt první :) (Dále by byl pak problém kam to umístit. Kdyby to mělo dosah aspoň 100m. Třeba kdyby se k tomu dal připojit drát jako antena tak by to bylo naprosto dokonalé! Blecha by se schovala do korunu stromu a kolem větve by se natáhl tenký drátek a bylo by.) (A v neposlední řadě jak vyřešit lidi co nemají Garmina?) (Jinak jelikož třeba Nike+ bude fungovat na podobném principu a taktéž vydrží kolem roku, tak bych se o výdrž nebál.)
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#48 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2010 - 16:43

alkes napsal/a:
No, s tím dnem potoka bych to až tak růžově neviděl, velice pravděpodobně ani se zemí.:( +Musíš něčím napájet čtečku, aby byla schopná vysílat takový výkon, aby to bylo použitelné na rozumnou vzdálenost, ale to by možná nějak šlo.

Záleží na konkrétní RFID technologii, ve kterém pásmu. LF (125-145KHz) může být až 20cm pod vodou.
Baterky ve čtečce ... v GPSce je máš taky, tak proč problém?
  • 0

#49 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2010 - 17:06

ProKesTom napsal/a:
Záleží na konkrétní RFID technologii, ve kterém pásmu. LF (125-145KHz) může být až 20cm pod vodou.
Baterky ve čtečce ... v GPSce je máš taky, tak proč problém?

Je fakt, že vysílačky taky běhaj na pár tužkovek na řádově větší vzdálenosti, tak to asi takový problém nebude. Moc jsem nad tím nepřemýšlel a představil si běžnou dveřní čtečku s dosahem pár centimetrů, ale tam to omezení asi bude záměrné.
  • 0

#50 geomacik

geomacik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2010 - 19:34

ProKesTom napsal/a:
Hmmm .... tak to je dobrej fór. Zrovna před pár dny jsem mailem Maxinohovi, Evě(Fanda199) a Matejcikovi přednesl navrh mého kolegy na něco podobného. Jenom to mělo být na bázi RFID (tedy relativně laciné čipy, lze zakopat do země, schovat na dno potoka, nepotřebují baterie), s připojením čtečky pomocí bluetooth. Tedy, proti Chirp řada výhod. Přesto jsme se shodli, že to moc lidí nezaujme a tedy to nemá smysl. Tím menší naději má toto velmi proprietární a drahé řešení.


A ctecka RFID se bude fasovat na vychozich souradnicich? :)
  • 0

#51 geomacik

geomacik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2010 - 21:55

Podle vyjadreni Jeremyho na feedback foru bude kes odlovitelna pouze s Chirp-kompatibilni GPS mozna jako mystery. Tradicni kes musi byt odlovitelna i bez nej.

Jeremy napsal:
I'm going to go back on my original comment about making this a type. Instead, we'll be creating a new attribute called "wireless beacon" that will be used to support the Chirp or any other wireless beacon device. You can use this attribute for a Traditional Cache if it can also be found with a GPS device that does not support a wireless beacon, or as an "Unknown" (puzzle) type if you need a supporting receiver to find it. If this ever takes off as a new "type" we can reconsider it as a new cache type.


  • 0

#52 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2010 - 22:48

No, dyt tradicni by to snad ani byt nemohla, ne? Minimalne jedna stage je s chirpem...
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#53 geomacik

geomacik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2010 - 8:50

Jo, to je fakt :-)
  • 0

#54 J&I team

J&I team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2010 - 14:16

Já za sebe musím říct že se mi to líbí a i když to má možná v tuto chvíli mouchy, je to novátorské řešení a já už se těším na pěkně vymyšlenou kešku kde to bude použito. Jestli se povede zajímavé použití vymyslet mě, rád do toho ty 400 dám. Wherigo taky nemůže lovit každý, ne? Tak nějak jsem měl potřebu se vyjádřit ;)
  • 0

#55 Miroslav Pragl

Miroslav Pragl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2010 - 15:07

Souvisi zmena ikony pro GC v poslednich Garmin pristrojich s bojem Garmin/Groundspeak? Chirp je principielne dobry napad ale vazba na jednoho vyrobce .. my starsi lide tohle neseme velmi tezce (ein reich, ein fuhrer, jedina spravna strana ... uz to tu bylo a stalo to za flatus). Jak je to s licencovanim ANT? Samotny nazev ANT je registrovanou obchodni znackou Garminu. MP
  • 0

#56 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 19 říjen 2010 - 19:15

Groundspeak už dal mezi atributy keše Chirp. A to docela rychle. Takže zas takovou rivalitu bych tam teda neviděl.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#57 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2010 - 20:04

Ještě snad nedal, ale mělo by to být co nejdříve...

Viz http://www.gpsfix.ne...by-groundspeak/
  • 0

#58 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2010 - 20:07

Uz je tam:-)
http://www.geocachin...bout/icons.aspx
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#59 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 11:45

Špaténka je, že do Čech ještě oficiálně nedorazil a ani není jasné, kdy se tu objeví v prodeji.
  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#60 Miroslav Pragl

Miroslav Pragl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 14:50

JJ, psal jsem do letnanske prodejny Garmin a zatim zadny termin. Psal jsem do Garmin USA zda by poslali do CZ a zadna odpoved. MP
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama