Přejít na obsah


Fotka

Garmin Chirp


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
162 odpovědí na toto téma

#61 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 16:50

Miroslav Pragl napsal/a:
JJ, psal jsem do letnanske prodejny Garmin a zatim zadny termin. Psal jsem do Garmin USA zda by poslali do CZ a zadna odpoved.
MP


Tak jsem ho objevil
http://www.garmin.cz...door/chirp.html
  • 0

#62 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 17:22

Slušný, podle českého Garmina 1USD = 25Kč :-) Nebo si to spletli s Eurem ? B) Takovouhle cenu jakžtakž pochopím u dalšího několikátého překupníka v řadě, ale coby oficiální zastoupení (a původní zdroj tohoto zboží v ČR) to podle mne docela přehánějí...
  • 0

#63 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 17:29

No, je to zajímavá hračka, ale asi stejnou práci odvede i samolepka na sloupu s informací o souřadnicích a další nápovědě.... a bude to pro všechny kačery. At se na to dívám jak chci, tak mi to zařízení případá jako šílení <!>ovina.
  • 0

#64 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 17:43

Jarous1 napsal/a:
Slušný, podle českého Garmina 1USD = 25Kč :-) Nebo si to spletli s Eurem ? B)


...myslím že si to nespletly u nás - pro Američany 1USD = 1€ :D
  • 0

#65 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 18:50

Jestli tomu rozumím, tak tuhle věcičku za 500,- někam položíš, publikuješ kešku a abys už kupoval novou, protože ta stará určitě do týdne zmizí (nelze zakopat,....).:@
  • 0

#66 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 20:37

ProKesTom napsal/a:
Jestli tomu rozumím, tak tuhle věcičku za 500,- někam položíš, publikuješ kešku a abys už kupoval novou, protože ta stará určitě do týdne zmizí (nelze zakopat,....).:@


přišroubuješ na strom kam se "nikdo" nedostane
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#67 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 22:05

Zajimalo by me, jakej to bude mit dosah treba skrze sklo.... jestli vubec
  • 0

#68 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 22:54

Sklo je asi při téhle frekvenci v pohodě. (Pokud nebude pokovené.)
  • 0

#69 Miroslav Pragl

Miroslav Pragl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 9:37

[Tak jsem ho objevil
http://www.garmin.cz...door/chirp.html

:-(
Pri zaslani z USA je to 23$ za chi®p, 3,12$ nejnizsi postovne ... nejakych 470 Kc. Pokud se dobre pamatuji tak pri teto hodnote (<150E) by to melo byt osvobozeno od cla/dph

Smutne

MP
  • 0

#70 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 9:57

Co je na tom smutneho? Zapominate porad na to, ze u nas plati na zbozi zaruka 2 roky a ne 1 rok jako v USA. Navic nikdo nikoho nenuti nakupovat zbozi v CR, ze?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#71 nunca007

nunca007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 12:09

Asi tak nejak Pepo.
Je to novinka a najednou ji nekteri zatracuji, pritom uz jen to ze dam kes pod PREMIUM, tak kacerum bez nej tohle znemoznuji.
Tahle technologie bude mit neco do sebe, jen to chce cas.

pepa.z.pocernic napsal/a:
Ježiš, další handrkování na téma "Správné je jenom to, co se líbí mně".


  • 0

#72 Miroslav Pragl

Miroslav Pragl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 12:26

S474N napsal/a:
Co je na tom smutneho?


Smutne je na tom primarne to ze v cechach neni, v USA je a je levnejsi ale Garmin jej nezasila do CZ a oficialni doporuceni Garminu US je nakoupit a nechat si poslat chirp od US prodejce.

Pokud hodim na trh novinku tak ma byt v hodinu H dostupna na vsech (e) shopech v celem svete -klidne v omezenem mnozstvi - ale proste NEEXISTUJE rici "u nas tohlencto este nemame".

MP
  • 0

#73 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 13:02

Miroslav Pragl napsal/a:
Smutne je na tom primarne to ze v cechach neni, v USA je a je levnejsi ale Garmin jej nezasila do CZ a oficialni doporuceni Garminu US je nakoupit a nechat si poslat chirp od US prodejce.

Pokud hodim na trh novinku tak ma byt v hodinu H dostupna na vsech (e) shopech v celem svete -klidne v omezenem mnozstvi - ale proste NEEXISTUJE rici "u nas tohlencto este nemame".

MP

To ale musis bejt smutnej v podstate celej zivot a kvuli spouste dalsich produktu od spousty dalsich vyrobcu. Ovsem teprve s Chirpem to prekrocilo vsechny meze - a ja Tvuj smutek uprimne sdilim. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#74 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2010 - 13:36

Tak jsem koukal jak ten Chirp asi pracuje a vypada to následovně. v Chirpu je zapnut jen prijimac a ciha na signal, kdyz se objevi, tak se zkontaktuje a vysle sva data. GPSka zas musi aktivovat vysilani pres ANT rozhrani, cimz aktivne vysila a ceka odpoved na svuj signal. Kdyz zachyti signal, da hlasku, ze bylo navazano spojeni a pote, ze prenasi data. Pak uz jen ukaze dalsi souradnice a popis a muzeme jit dal. Takze to vypada na dalsiho zrouta energie v GPSce. A dalsi ranu pro sklerotiky, jelikoz je nutno aktivovat vyhledavani Chirpu. Pokud by bylo vyhledavani aktivivano, tak by se Chirp dal docela dobre pouzit jako pruvodce treba v ZOO nebo v botanicke zahrade a clovek by nemusel zadavat delsi bod a ani by nemusel nic nahravat predem, vse by ziskal po ceste. To je myslim hlavni vyhoda tohoto zarizeni. Pro geocaching to bude prilis nakladne, jelikoz asi nebude kazdy ochotny zakoupit nekolik Chirpu aby povodil kacery po lese. Nuz uvidime co se z toho vyvyne.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#75 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2010 - 14:03

Drahé to sice je, ale v porovnání třeba s GC, které se poslední dobou ztrácejí jak na běžícím páse, to vyjde podobně. Když někdo pošle do světa pár GC, měl by už předem počítat s tím, že je už taky nemusí nikdy vidět... A tady ty sumy jdou také už do stovek Kč. Chirp se aspoň dá někam slušně schovat tam kde ho nikdo nenajde a tolik pak nehrozí jeho zcizení...
  • 0

#76 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 13:53

Já bych to moc neřešil, kdo si bude chtít založit Chirp keš, tak si ji založí. Hold my s telefony či vy s jinými navigacemi a staršími Garminy si budeme muset nechat na keš zajít chuť či si od někoho půjčit potřebné zařízení. Nemyslím, že by Chirp keší bylo v nejbližší době nějak mnoho a pokud by se to opravdu rozmohlo, šla by cena přijímačů rapidně dolů či se objevily varianty, jak signál přijmout. Uvidíme, jak se to vyvine. Můj názor je, že to žádná bomba nebude, ale to ukáže až čas. Jarous1: S GC bych to nesrovnával, to jsme v trochu jiné kategorii...GC vůbec pro navštěvu keší nepotřebuješ a nikdo tě nemůže ničím donutit si je koupit, kdežto toto už je určité omezení v hledání.
  • 0

#77 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 17:30

To bude záležet na tom jestli se ty další waypointy nebo hinty budou moci získat jen pomocí chirpu nebo i jinak. Když bude owner takové keše rozumný, tak to naprogramuje jak do chirpu, tak i napíše do cache... Prostě těm "chirp compatible" hledačům jenom ulehčí práci, nic jiného v tom nevidím.
  • 0

#78 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 17:32

Pro ty, kdo si na něj už brousí zuby, tu máme uživatelský manuál ;)
  • 0

#79 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 19:25

Tak ho už mám v ruce, půjčený od Picodasu. Ještě ale musím zjistit ID zařízení, ze kterého ho naposled programovali, bez toho se nemůžu se dostat dovnitř. Uvidíme, jestli mi revieweři schválí keš, která bude aktivní jen několik týdnů. Pokud ne, tak ho aspoň někde v Brně dám za okno, ať si místní geocacheři můžou zkusit nanečisto, jak to funguje.
  • 0

#80 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 22:33

marekl napsal/a:
Tak ho už mám v ruce, půjčený od Picodasu. Ještě ale musím zjistit ID zařízení, ze kterého ho naposled programovali, bez toho se nemůžu se dostat dovnitř.

Uvidíme, jestli mi revieweři schválí keš, která bude aktivní jen několik týdnů. Pokud ne, tak ho aspoň někde v Brně dám za okno, ať si místní geocacheři můžou zkusit nanečisto, jak to funguje.

Hmm a já si vrátil firmware, že to nebude potřeba...ale jen kesku pust, at si to vyzkousime :D
  • 0
Užívej života...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama