Přejít na obsah


Fotka

Garmin Chirp


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
162 odpovědí na toto téma

#81 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 21:25

marekl napsal/a:
Tak ho už mám v ruce, půjčený od Picodasu. Ještě ale musím zjistit ID zařízení, ze kterého ho naposled programovali, bez toho se nemůžu se dostat dovnitř.

Uvidíme, jestli mi revieweři schválí keš, která bude aktivní jen několik týdnů. Pokud ne, tak ho aspoň někde v Brně dám za okno, ať si místní geocacheři můžou zkusit nanečisto, jak to funguje.

Tak Marek už ji spustil. Článek se souřadnicemi je zde.
  • 0

#82 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 11:15

tak jak to vypada? uz se nekomu povedlo nekde koupit?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#83 radvoj

radvoj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 13:07

zakoupil jsem pár kousků, jenže to nebude možné použít, jak jsem si myslel. může to být použito JEN jako doplněk. Bohemian Reviewer12:59 ... Ale je to logicke. Cache maji byt odlovitelne kymkoliv a i z toho duvodu byly zruseny ALR cache, kde toto bylo primo potlaceno nucenymi logy. Takze Chirp lze uvadet do provozu, ale pouze a jenom jako doprovodny zpusob lusteni.... Ještě zjistí oficiální stanovisko a dá vědět.
  • 0
VNIO TE STANTE VIREBO

#84 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 13:24

...jé, já nemám wherigo player - chci aby byly tyto kešky dostupné pro kohokoliv i bez playeru ...jé, já nemám lezeckou výbavu - chci aby byly tyto kešky dostupné i ze žebříku ...s Garmin chirp je to úplně stejné - buď mám přístroj co to umí a nebo kešku nelovím
  • 0

#85 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 13:27

Podle mě by mohla být druhá alternativa QR kód, který by ukazoval na URL se stejným obsahem, jako je v tom Chirpu.
  • 0

#86 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 13:29

Asi tak, podle me to nemusi byt lovitelne kymkoliv. Vzdyt proc by byl i dalsi atribut? Proste nemam, tak nelovim. Taky nemam ponorku a nelezu pod vodu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#87 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 13:33

radvoj napsal/a:
Bohemian Reviewer12:59
... Ale je to logicke. Cache maji byt odlovitelne kymkoliv a i z toho duvodu byly zruseny ALR cache, kde toto bylo primo potlaceno nucenymi logy.

Tohle zdůvodnění je imho chybné, protože ALR byly o něčem jiném (další podmínka kromě nálezu krabičky pro povolení logování na internetu) než chirp. To je jen další vybavení jako wig player, akvalung, lano,...
  • 0

#88 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 13:35

Ach jo... kdy si kačeři konečně uvědomí, že kešky nejsou pokémoni, že je nemusí mít všechny. Navíc, copak je to takový problém se případně domluvit na lovu s někým, kdo tu požadovanou navigaci má? Fakt nechápu.
  • 0

#89 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 13:37

Mám pocit, že kdyby garmin uvolnil specifikace, a dalo se to "nahodit" do jinýho hw než garminího (jde to? ...ant má pár jiných krabiček, ne jen garmin), tak by s tím neměl být problém. Očividně ale je.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#90 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 13:48

achoj,to zase bude,takze si ted nakoupim chirpy a protoze se reviewri nedodnou tak je vyhazim? :) nebo bude seznam rev. kteri schvali a tech kteri neschvali?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#91 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 13:54

Lanc napsal/a:
achoj,to zase bude,takze si ted nakoupim chirpy a protoze se reviewri nedodnou tak je vyhazim? :)
nebo bude seznam rev. kteri schvali a tech kteri neschvali?


Tak ten seznam si můžeš už udělat i teď. Darklord ti to nejspíše schválí, Skupec ne. :) A ostatní rev. neznám a tak dobře.
  • 0

#92 balda88

balda88

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 14:18

nebylo by nejlepší zeptat se přímo v groundspeaku zda je možné takovou keš publikovat?
  • 0
Hra teprve zacina....

#93 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 14:19

honny napsal/a:
Mám pocit, že kdyby garmin uvolnil specifikace, a dalo se to "nahodit" do jinýho hw než garminího (jde to? ...ant má pár jiných krabiček, ne jen garmin), tak by s tím neměl být problém.


Očividně ale je.


Však ono to asi není nic složitého, podle mne to bude obyčejný BlueTooth, pouze s jiným protokolem, přenosovými kódy... A když už existuje ANT adaptér pro Iphone, tak proč by to třeba časem nemohlo být univerzálnější ? Uvidíme...
  • 0

#94 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 15:48

balda88 napsal/a:
nebylo by nejlepší zeptat se přímo v groundspeaku zda je možné takovou keš publikovat?

Ja si taky myslim, ze tento zpusob by byl nejefektivnejsi.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#95 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 15:57

Nějaké problémy s porozuměním textu?

Ještě zjistí oficiální stanovisko a dá vědět.


Tak dejte rewírníkům trochu času...
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#96 Bohemian reviewer

Bohemian reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 16:14

Hele, kdyz uz sem davate mou komunikaci, tak celou. :) Psal jsem totiz prvotne, ze ja bych v tom problem nevidel s tim, ze to bude oznaceno jako mystery cache. Jak bylo zde prirovnano, tak je to hodne podobne jako QR kody - nicmene zde ochuzeno o to, ze toto se da precist pouze Garminy (propagace jedne znacky a tudiz prima reklama). To je ten nejvetsi problem tohoto. A otazka je zda to Garmin resil predem s GS ci ne. Me prirovnani k ALR bylo sice mylne, ale bylo to jen prirovnani a ne oduvodneni. Takze nebrat doslovne. A jak jsem psal taky radvojovi, tak jsem mu slibil, ze se na to podivam detailne, az budu mit chvilku casu. Mel jsem sice odjet na dovolenou (viz. muj profil), ale asi neodjedu anebo s velkym zpozdenim. :( Takze. Jakmile budu vedet ja nebo moji kolegove neco vic, tak se zas ozveme a podame ofiko vyjadreni. Nicmene. Nakup techto vymozenosti neni zcela zbytecny, nebot se to da stale pouzit jako doplnek jakekoliv multiny, ci mystery. ;-) Toliko nyni a dekuji za pozornost. :)
  • 0

#97 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 16:26

Tak já nevím, ale mně to celé přijde jako schýza... Ještě nedávno se k tomu GS stavěl přívětivě, a teď už je to zas jinak ?

Viz Garmin chirp Approved by Groundspeak – Based on ANT+ Standard

EDIT: Jako pouze doplňkovou funkci to beru i já, coby majitel Oregona...
  • 0

#98 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 16:44

Bohemian reviewer napsal/a: (propagace jedne znacky a tudiz prima reklama). To je ten nejvetsi problem tohoto. A otazka je zda to Garmin resil predem s GS ci ne.

No to je trosicku mimo ne? On to GS asi nebude chtit a bude jim delat v atributech ikonku.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#99 Bohemian reviewer

Bohemian reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 16:50

Jak jsem rekl, zjistm ja nebo moji kolegove co a jak a pak se ozveme. Necetl jsem ani tohle vlakno natoz pak jejich ofiko forum, takze jakekoliv veci co mi tu napisete jsou pro me novinkou. Dokazete pochopit, ze se snazim pomoci, ale ze holt nemam tolik casu, abych mohl hned sednout ke vsem forum a precist co ze to vylezlo ven? :)
  • 0

#100 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 16:56

Bohemian reviewer: no pochopit to samozrejme dovedem. Na druhou stranu se nekdo takove hlouposti muze chytnout a potom to tak vypada - to k te komerci a jednomu vyrobci. BTW o tom, ze Garmin udelal i primo podporu Chirp do firmware ani nemluve.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama