Přejít na obsah


Fotka

Garmin Chirp


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
162 odpovědí na toto téma

#141 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 19:46

rr napsal/a:

honny napsal/a:
Kondor - no, ale WIG měl od počátku implementace i pro nonGarmin device.


..myslíš tu jedinou další oficiálně podporovanou platformu PocketPC? To mi nepřijde jako něco extra..

Není to žádné hi-fi, zejména díky tomu, že dalšímu vývoji GS nedává příliš zelenou. Ale je to lepší, než kvůli geocachingu jít do obchodu a koupit si jinou GPS, protože s tou stávající, zcela dostačující, nemůžu hledat krabky, protože mi chybí funkce, kterou umí jen Garmin. Zatím jsem ale v klidu a jeden chirp našel i bez toho.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#142 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 20:00

zlicinaci napsal/a:
Není to žádné hi-fi, zejména díky tomu, že dalšímu vývoji GS nedává příliš zelenou. Ale je to lepší, než kvůli geocachingu jít do obchodu a koupit si jinou GPS, protože s tou stávající, zcela dostačující, nemůžu hledat krabky, protože mi chybí funkce, kterou umí jen Garmin. Zatím jsem ale v klidu a jeden chirp našel i bez toho.


Samozřejmě, kvůli pár krabkám nebudu kupovat novou navigaci. Je to nová technologie a pokud moje GPS nepodporuje chirp, zůstává to pravidlo doporučované i pro WIG - domluvit se s něký, kdo je chirp (nebo wig) ready.
  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#143 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 21:54

Hmmm, tak první chirp keška a hned zásadní problém. Na místě chirp nalezen snadno, ale při přenosu nastala chyba při stahování 82%. Nicméně po zobrazení informací z chirpu souřadnice načteny a navigace spuštěna na další stage podle chirpu. To by bylo OK. Jenže nebyl čas zajet na final, tak jsem předpokládal, že je ten chirp uložen jako další waypoint, ale doma ouha... žádný chirp.gpx v navigaci není, žádný waypoint tam není a ani nic u kešky... :@ Když vyskočila ta chyba přenosu, tak jsem to všechno chtěl spustit znovu, ale nešlo. Ví někdo jak znovu vyvolat stahování informací z chirpu? Furt to hlásilo nalezen, spojeno, ale nic se nestahovalo...
  • 0

#144 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 22:27

sobikovi napsal/a:
Ví někdo jak znovu vyvolat stahování informací z chirpu? Furt to hlásilo nalezen, spojeno, ale nic se nestahovalo...


V menu gps vypnout a znovu zapnout vyhledavani Chirp, začne hledat a načítat znovu.
  • 0

#145 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 23:13

bohouscl6 napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Ví někdo jak znovu vyvolat stahování informací z chirpu? Furt to hlásilo nalezen, spojeno, ale nic se nestahovalo...


V menu gps vypnout a znovu zapnout vyhledavani Chirp, začne hledat a načítat znovu.

Aha, díky za radu. Tak příště :(
  • 0

#146 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2011 - 14:09

rr napsal/a:

honny napsal/a:
Kondor - no, ale WIG měl od počátku implementace i pro nonGarmin device.


..myslíš tu jedinou další oficiálně podporovanou platformu PocketPC? To mi nepřijde jako něco extra..

Ono to není nic extra, ale pořád je to víc, než jedna.


Teoreticky by ten ANT neměl být problém pro jiná zařízení, prakticky teď nic takového není.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#147 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2011 - 19:06

lubbez napsal/a:
Pokud někdo chce dokumentaci k ANT+ - mám a klidně pošlu.

Dokumentaci bych uvítal. Můžeš mi ji prosím poslat?
  • 0

#148 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 11:42

Ahoj, zajímalo by mě. Zjistím nějak kompatibilitu zařízení s chirpem? Respektive mám O550 - mám jistotu, že na něm chirp chytnu? Když jsem doma (tj. pouze na zkoušku) dala v nastavení schránky z poklady (jak jsem tady našla), tak mi to chirp zapnuto/vypnuto nenabídlo. Tahle varianta naskočí až na místě? díky.
  • 0

#149 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 11:47

Evca.N napsal/a:Tahle varianta naskočí až na místě? díky.

Ne, musis si aktualizovat firmware, pak se ti to tam objevi kdykoli a kdekoli.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#150 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 11:49

...tahle varianta naskočí po aktualizaci FW ;)
  • 0

#151 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 12:46

Evca.N napsal/a:
Ahoj, zajímalo by mě. Zjistím nějak kompatibilitu zařízení s chirpem? Respektive mám O550 - mám jistotu, že na něm chirp chytnu? Když jsem doma (tj. pouze na zkoušku) dala v nastavení schránky z poklady (jak jsem tady našla), tak mi to chirp zapnuto/vypnuto nenabídlo. Tahle varianta naskočí až na místě? díky.


Podporovaná zařízení: https://buy.garmin.c...4811#productTab
+ poslední beta fw Colorado

Info o verzi fw s podporou chirpu u Oregonů viz např.
http://www.walking-a...ices-by-garmin/
  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#152 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 13:14

Colorado ho ale, na rozdíl od ostatních, neumí programovat. A ještě k tomu by mohlo mít nějak omezený dosah... Viz info u posledního firmware: Added support for chirp™ detection. This software update will allow Colorado units to detect previously-programmed chirp™ units. NOTE: Due to the hardware present in Colorado devices, chirp™ detection range may be less than that of other compatible devices. A už to nějakou dobu není beta, ale objevila se i oficiální verze 3.60 ;)
  • 0

#153 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 13:20

Nevíte někdo o nějakém emulátoru této funkce pro PDAčka s WM? Nemusí být free, klidně si to koupím. Keše na toto téma v mém okolí vznikají a já nemám jak je lovit. A pořizovat si kvůli tomu specielní HW, když všechno ostatní lovím s HTCčkem, se mi nechce. Strýček Gůgl mi v tomto směru odmítá poradit :(.
  • 0

#154 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 14:01

Díky, a když si teda stáhnu nový FW, třeba z těch německých stránek, kam to v přístroji uložím? A nerozháže mi to moje nastavení gpsky? Asi si budete tukat na čelo, že to nevím, ale co to je Firmware? To jsou aktualizace, po kterých přibudou nová "okýnka" a rozšíří služby?
  • 0

#155 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 14:06

Úplně nejjednodušší je použít oficiální nástroj Garminu na takovéhle věci, WebUpdater ;) On už to zařídí sám.
  • 0

#156 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 14:58

V Geowiki jsem založil pahýl článku Chirp. Chtěl jsem požádat nějakého šikovného dobrovolníka, který už s tím má nějaké zkušenosti, zdali by tam doplnil jakékoliv informace, které považuje za užitečné. Díky!
  • 0

#157 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 17:31

mtauf napsal/a:
Nevíte někdo o nějakém emulátoru této funkce pro PDAčka s WM?


nejakou diskuzi v tomto smeru jsem zahledl na forums.groundspeak.com, pro WM nevim, vetsi sance by byla spise u Androidu nebo Iphone , ktere tim HW, tedy ANT+ prijmacem disponuji... tam je sance, ze nekdo tu prislusnou aplikaci napise ...
  • 0

#158 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 23:38

bender-king napsal/a:

mtauf napsal/a:
Nevíte někdo o nějakém emulátoru této funkce pro PDAčka s WM?


nejakou diskuzi v tomto smeru jsem zahledl na forums.groundspeak.com, pro WM nevim, vetsi sance by byla spise u Androidu nebo Iphone , ktere tim HW, tedy ANT+ prijmacem disponuji... tam je sance, ze nekdo tu prislusnou aplikaci napise ...


Kdyz jsem pred par mesici hledal info, tak nebyl znamy ani pouzity komunikacni protokol, Garmin ho nezverejnil.

Mozna se to od te doby pohlo a Garmin to zverejnil nebo to nekdo vyzkoumal. Pokud by byla verze pro Androida, tak je sance, ze to nekdo predela i pro WM.
  • 0

#159 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2011 - 10:33

mapoid napsal/a:
Pokud by byla verze pro Androida, tak je sance, ze to nekdo predela i pro WM.


No kazdopadne tam musi byt APT+ kompatibilni hardware, vice zde:

http://forum.xda-dev...ad.php?t=563765

A nebo ze by s netbookem [ANT+ USB stick] :) ?
http://www.thisisant...ducts/usb-stick
Samozrejme i pro to plati, ze nejdrive musi existovat prislusna aplikace...
  • 0

#160 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2011 - 17:58

Hardware pro komunikaci ANT+ tam samozrejme musi byt a SW pro komunikaci s ANT+, take. Ale to jeste stale nestaci! Je treba mit SW, ktery umi Chirp protokol na platforme ANT+. Tady muze byt problem, pokud Garmin protokol nezverejni a pokud je komunikace sifrovana. Vsechno se da zlomit, je to jen otazka casu a usili. Je vsak otazka, zda nekdo bude investovat cas a energii do prolomeni Chirp protokolu, pokud Garmin udaje nezverejni.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama