Přejít na obsah


Fotka

Garmin Chirp


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
162 odpovědí na toto téma

#101 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 21:43

Tak GC2H4C5 je zrejme prvni, kde byl chirp ukraden. V Arizone. "after discussing the hiding location, we both agreed that more than likely, the only animal capable of getting to this hiding spot would have only 2 legs and a ladder"
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#102 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 22:23

To tam moc dlouho nevydržel :)
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#103 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2010 - 11:15

Včera jsem byl v OC Letňany a tak jsem se stavil u Garminu a zeptal se na to kdy budou mít chirp, tak prý za týden. Za cca 490Kč.
  • 0

#104 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2010 - 21:21

Dnes mi přišel. Programuje se bez problémů a cca do dvou týdnů bude v Modřanech keš "Procházka s pejsky" s chirpem. Samozřejmě ostatní si mohou souřadnice dopočítat. Nazdar.
  • 0

#105 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2010 - 21:40

Dalsi chirp ukraden, tentokrat veverkami :)
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#106 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 23:41

Ja mam otazecku, jak na alternativni prijimac chirp signalu. Je nejaka dokumentace na jake frq to vysila, jake kodovani atd?
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#107 Saludo

Saludo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 1:44

Jestli se nepletu, vysila to na 2,4GHz. Pro Android prý existuje aplikace, která používá modrozub pro komunikaci s ANT zařízeními. Teď ještě to kódovaní...:)
  • 0

#108 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 8:38

Pro negarministy by třeba i postačil nějaký vhodný SW do kompu. Nicméně, nic jsem nenašel.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#109 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 13:21

Prave, ja take nic nenasel,proto nejaky ten popis, aby toclovek nemusel louskat.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#110 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 1:16

Pár postřehů z praxe, zatím snad jinde nezmíněné : Jsou-li nedaleko vedle sebe dva CHIRP, je tu problém: GPS mi našla vždy jen jeden z obou a o tom, že tam je ještě jeden se můj oblíbenec O550 nijak nezmínil. Byl-li jeden CHIRP o metr blíže, než druhý, pak se mi nikdy nezobrazil vzdálenější CHIRP, pouze bližší (baterie jsou stejné, oba CHIRP z jedné zásilky, při prohození bližšího za vzdálenější stejné chování - O550 upřednostnil bližší) Jinak jim to funguje pěkně, v okolí České Lípy bude na toto téma v brzké době krabička. Načíst/naprogramovat se dají tři údaje : název (max 9 znaků),souřadnice a krátký popis (hint). Na zdadané souřadnice je možno se hned nechat navigovat. Pokud GPS používáte jako budík, tak doporučuji vyhledávání CHIRP vypnout - jinak totiž když se O550 v nastaveném čase buzení probudí, startuje a najde CHIRP, tak čeká na odkliknutí informace o nalezení CHIRP a na samotné buzení - cvrlikání - nedojde. Bohouš
  • 0

#111 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 8:38

Chirp keš mi jede 14 dnů. Samozřejmě je tu více problémků. Nejen že nemohou být dva chirpy vedle sebe, ale také nemohou být dvě navigace hledající jeden chirp. Každá navigace se chová jinak. Čím jste dál od chirpu tím trvá déle navázání spojení, a může to být i 20 sekund. Pokud je kačer netrpělivý, a bude chodit sem a tam spojení naváže klidně i za 15 minut. Tohle jsou samozřejmě postřehy z praxe, v testovacích podmínkách to bylo lepší. Jinak ANT+ používá spousta přístrojů, iphone, garmin a je i USB palec. Pokud někdo chce dokumentaci k ANT+ - mám a klidně pošlu. "Procházka s pejsky - Chirp cache", Praha 4 Modřany.
  • 0

#112 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 10:32

Tak trochu rozebraný chirp http://forums.ground...howtopic=264689, ale k čemu mi to pomůže, to nevím.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#113 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 23:24

A mame ji tady: GC2K0TZ.
  • 0

#114 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 23:44

Unkas napsal/a:
A mame ji tady: GC2K0TZ.

Dnes jsem odlovil tuto: GC2H5BP Je to hezký kousek HW, škoda jen, že pro specifická zařízení.
  • 0

#115 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 479 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 10:48

Není to Chirp, ale zkuste se podívat na http://www.geocachin...54-1bb07db0ce1a. Byla založena už před "vynalezením" Chirpu a dá se odlovit se zařízením prakticky jakéhokoli výrobce :)
  • 0

Chystá se Geokalendář 2016.
Můžete posílat fotky na vianney@volny.cz
www.facebook.com/geokalendar


#116 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 10:53

jj, tak by to melo byt, odlovitelne skoro cimkoli ;)
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#117 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2010 - 21:32

zlicinaci napsal/a:
Tak trochu rozebraný chirp http://forums.ground...howtopic=264689, ale k čemu mi to pomůže, to nevím.

Tenhle článek mne přivedl na zajímavou myšlenku. Co takhle nahradit ten kousek plošňáku v chirpu opravdovou anténou. Třeba z nějakého wifi. Už jsem si objednal další fazolku a budu ho trápit. Otázkou je co na to baterka. Dělal jsem test. CR3032 jsem zatížil 0,5mA a dal do mrazáku.Koupil jsem jich v různých obchodech pět. Dvě baterky odešly za tři dny. Druhé dvě 8 a11 dnů a ta poslední svítí 16-tý den. Akorát nevím, kde jsem ji koupil.
  • 0

#118 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 20:51

Jaké jsou vlastně v Praze CHIRP-keše? Google našel jen "Procházka s pejsky - Chirp cache". Mojí "Druhý oblouk duhy" nenašel, ačkoli už pár dní mám ve WriteNote, že za oknem mám Chirp se souřadnicemi. Tedy bývá tam.
  • 0

#119 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 21:13

ProKesTom napsal/a:
Jaké jsou vlastně v Praze CHIRP-keše? Google našel jen "Procházka s pejsky - Chirp cache". Mojí "Druhý oblouk duhy" nenašel, ačkoli už pár dní mám ve WriteNote, že za oknem mám Chirp se souřadnicemi. Tedy bývá tam.

Ta Prochazka s pejsky GC2HZ4Q ma docela luxusni finalku, vrele doporucuji. Jinak kousek od Prahy je i tahle : GC2DVN7
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#120 Hupydup

Hupydup

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 9:23

Můžete mi někdo poradit, jak případně kde bych si mohl otestovat funkčnost mýho Oregona ve vztahu k Cirpům? Včera jsem měl poprvé možnost zachytit signál Chirpu a ono nic. Stál jsem u objektu, kde byl chirp, a Oregon po zapnutí jen vyhledával a vyhledával. Už jsem si začal myslet, že tam chirp není, když tu se objevil jiný kačer s Oregonem 550 a tomu prakticky ihned po zapnutí vyhledávání naskočily informace z chirpu na displeji. A mne pořád nic. I poté co on odešel, aby se přístroje nedublovaly, jsem opět sám zkoušel připojení a stále nic (cca do půl minuty, déle jsem nevydržel i vzhledem ke zkušenosti, kdy kolegovi se připojení zdařilo prakticky okamžitě). Mám Oregon 400t, SW verze 4.10 a verze GPS SW je 4.52 (web updater říká, že mám poslední veri SW a nic novějšího nenabízí).
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama