Přejít na obsah


Fotka

Garmin Chirp


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
162 odpovědí na toto téma

#121 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 9:32

Hupydup napsal/a:
Můžete mi někdo poradit, jak případně kde bych si mohl otestovat funkčnost mýho Oregona ve vztahu k Cirpům?

Včera jsem měl poprvé možnost zachytit signál Chirpu a ono nic. Stál jsem u objektu, kde byl chirp, a Oregon po zapnutí jen vyhledával a vyhledával. Už jsem si začal myslet, že tam chirp není, když tu se objevil jiný kačer s Oregonem 550 a tomu prakticky ihned po zapnutí vyhledávání naskočily informace z chirpu na displeji. A mne pořád nic. I poté co on odešel, aby se přístroje nedublovaly, jsem opět sám zkoušel připojení a stále nic (cca do půl minuty, déle jsem nevydržel i vzhledem ke zkušenosti, kdy kolegovi se připojení zdařilo prakticky okamžitě).

Mám Oregon 400t, SW verze 4.10 a verze GPS SW je 4.52 (web updater říká, že mám poslední veri SW a nic novějšího nenabízí).

Nastavení - Schr. s poklady - Vyhledávání zařízení Chirp - Zapnuto/Vypnuto
  • 0

#122 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 9:33

Zda se, ze je to dost individualni. ja byl na jedne prazske Chirp kesi 4x se dvema pristroji, celkem jsem chytal signal tak hodinu a pul. Nakonec jsem chytil na Dakote. Muj O300 si ani nekrtl, i kdyz mam FW urcite nejnovejsi betu (ale zkousel jsem i predchozi stabilni verzi). I ta Dakota se chovala divne - asi pul hodiny nic, pak prisel owner kese, ten se chytil okamzite, pak po chvili Dakota neco zacala prenaset a skoncila s chybou, pak zase nic a za dalsich asi 5 minut data ziskala. Celkovy dojem z implementace teto technologie do Garminich pristroju mam mirne receno velmi rozpacity.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#123 Hupydup

Hupydup

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 9:40

Ad Hamaci: Vyhledávání jsem měl samozřejmě zapnuto, zas taková trubka nejsem Ad Gordi: Takže opravdu je to asi chováním přístroje. Pokud máš stejnou zkušenost, tj. na některém přístroji nic nechytneš i za dlouhé minuty či hodiny, a pak přijde někdo jiný a bezproblémově signál chytne, tak to opravdu vypadá na implementační chybu v některých přístrojích. Dost mne to mrzí, vidím, že to můj přístroj diskvalifikuje z některých kešek. A propos, není tohle důvod k reklamaci přístroje, že se nechová řádně a neposkytuje některé vlastnosti?
  • 0

#124 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 10:51

Zapomeň na implementační chybu ... SW je stejný, HW je stejný ... Potíže s příjmem mohou tedy způsobit - pominu-li nezapnutí fce hledat - okamžité podmínky šíření vln té "čirpí" wifiny. Je to přeci jenom UHF pásmo a navíc velmi frekventované, takže znemožnění příjmu je velmi snadné. - mamina tu blbost za oknem posune za květináč - v sousedství si někdo zapne domácí wifinu - místní "provider" spustí nové APčko v blízkosti čirpu - v kapse ti běží mobil se zapnutým "modrým zubem" nebo "wifi" atd atd atd Výkon vysílače čirpu není závratný a cokoliv silnějšího na blízké frekvenci (resp. v jeho pásmu) ho může zahlušit. Dočasně nebo i trvale.
  • 0

#125 Hupydup

Hupydup

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 11:40

No stejně to bude asi nějaký systémový problém. V případě, že se na stejném místě ve stejném okamžiku chovají dva přístroje výrazně odlišně. pak to nemohu přičíst změněným podmínkám po několika dnech (zastínění chirpu květináčem, novým vysílačem v okolí pásma chirpu ap.). To bych vcelku pochopil.

Ale pokud stojíme společně se dvěma přístroji prakticky na stejném místě, na 550 naskočí informace prakticky ihned po zapnutí vyhledávání, a na mé 400 se ani po minutě neprojeví nic, pak to určitě není způsobeno změnou vysílacích a přijímacich podmínek na tom daném místě. Zkoušeli jsme to několikrát, vždy se jeden přístroj zapnul a druhý byl vypnutý, vždy byla stejná reakce.

Takže může být různá citlivost přijímače na každém oregonu, ale hlavně u svého přístroje nemám zaručeno, že to funguje, protože se mi zatím nepodařilo s chirpem spojit.
  • 0

#126 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 17:52

Přesně. Moje Nokia nechytí třeba vůbec nic, takže D=5 by byla přiměřená základní obtížnost :-)
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#127 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 17:59

Hupydup napsal/a:
... přístroje nemám zaručeno, že to funguje, protože se mi zatím nepodařilo s chirpem spojit.

,

a opravdu jsi zajistil, ze mas nahran korektni firmware?
  • 0

#128 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 18:02

zlicinaci napsal/a:
Přesně. Moje Nokia nechytí třeba vůbec nic, takže D=5 by byla přiměřená základní obtížnost :-)

No. :D


V zahraničí nicméně chirpovky D5 skutečně mívají.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#129 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 18:18

Hupydup napsal/a:
Ale pokud stojíme společně se dvěma přístroji prakticky na stejném místě, na 550 naskočí informace prakticky ihned po zapnutí vyhledávání, a na mé 400 se ani po minutě neprojeví nic, ...

Zkus komunikaci mezi oběma Oregony. Jak si povede ten tvůj, jestli tu 550tku zachytí.
  • 0

#130 Hupydup

Hupydup

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 20:32

Ad Sinuhet: Mám přes webupdater nahranou poslední verzi SW (viz můj úvodní dotaz, kde jsem vše podrobně popsal), nehledě na to, že pokud není nahraná správná verze SW tak se v menu vůbec neobjeví možnost zahájit vyhledávání chirpu. Ad DUsoft: Musím říci, že tahle možnost mne taky napadla, zatím jsem totiž nevyzkoušel ani komunikaci mezi 2 oregony. Takže to prubnu a pak dám vědět, jak jsem uspěl. Avšak zatím spíše konstatuji, že tahle věcička je zatím více k vzteku, než k užitku. Většinou lovím sám, a pokud budou problémy s komunikací, tak buď se z dané kašky stane pro mne neodlovitaelná, nebo budu muset k odlovu zorganizovat větší ansámbl, protože jak je vidět, tak co kus to jiné chování . Ach jo a to jsem začal přemýšlet, jak tuhle technickou novinku využít pro svoji případnou kešku. Takhle z toho nic nebude :(:(
  • 0

#131 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 0:39

Já (tedy můj O300) s Chirpem tady v CV problém neměl.
  • 0

#132 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 8:09

Ano, ja mam na obou pristrojich, s kterymi jsem to zkousel, novy FW (ale zkousel jsem i predchozi verze). Oba pristroje mezi sebou bez problemu komunikuji. A presto jeden nenacte Chirp ani za 40 minut (dyl jsem nevydrzel), druhy se chytil na asi 6. pokud po 10 minutach. Pristroje lezely bez hnuti 20 cm od chirpu, cast pokusu probihala pod dohledem autora Chirpove kesky. Neshledal nikde zadnou zavadu, jeho pristroj se chytil behem par sekund. A ted babo rad. Jak rikam, je to kus od kusu. Ze by Garmin pouzival jako operacni system nejakou verzi Windows? Tim by se to vysvetlit dalo ;-)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#133 Saludo

Saludo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 8:46

No nevím :) Zkoušel doma Oregon 300 a 550, oba se chovají stejně, načtou chirp během pár vteřin. V práci pak zkoušeno s 12 O450 a 550 a také žadný problém. A to i když mezi chirpem a GPS bylo aktivní AP nebo telefon s aktivním modrozubem. Jediný problém byl, když bylo puštěno vyhledávání třeba na 5 GPS najedou, pak to prvnímu opravdu trvalo třeba i 5 minut, než se chytl.
  • 0

#134 evass

evass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 9:20

Chci se zeptat - zatím jsme vyhledávali chirp pro keš 2x, pokaždé bez problémů byl ihned nalezen. Údaje jsme si přepsali ale zajímalo by mě - uloží se někam do GPS? Najdu tu zprávu znovu? Nebo jsme skutečně odkázáni na papír a tužku? - To by nebyla žádná výhra.
  • 0

#135 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 9:31

evass napsal/a:
Chci se zeptat - zatím jsme vyhledávali chirp pro keš 2x, pokaždé bez problémů byl ihned nalezen. Údaje jsme si přepsali ale zajímalo by mě - uloží se někam do GPS? Najdu tu zprávu znovu? Nebo jsme skutečně odkázáni na papír a tužku? - To by nebyla žádná výhra.


Si můžeš zapnout snímek obrazovky (Nastavení/Zobrazení/Snímek obrazovky) a uložit si to jako obrázek.
  • 0

#136 evass

evass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 9:35

Když jsme to ale neudělali, tak to prostě nemáme? No co se dá dělat, příště budeme chytřejší. Ale ten SW by mohl být taky :). Díky za radu.
  • 0

#137 Kondor

Kondor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 11:15

Souhlasím s J&I team - Wherigo také nemůže hrát každý, pokud nemá vhodný přístroj. Já naopak této nové technologii dávám velkou budoucnost. Záleží jen na invenci ownerů. Zrovna včera jsem odlovil svůj první chirp v Chomutově a docela mě to nadchlo, proto si zítra z chalupy v Kytlicích odskočím pro další do České Lípy. Vždycky to ale musí být použito smysluplně a ne "za každou cenu".
  • 0

#138 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 12:05

Kondor - no, ale WIG měl od počátku implementace i pro nonGarmin device.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#139 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 16:21

evass napsal/a:
Chci se zeptat - zatím jsme vyhledávali chirp pro keš 2x, pokaždé bez problémů byl ihned nalezen. Údaje jsme si přepsali ale zajímalo by mě - uloží se někam do GPS? Najdu tu zprávu znovu? Nebo jsme skutečně odkázáni na papír a tužku? - To by nebyla žádná výhra.

Bod se ulozi do Garmin/GPX/Nav/Chirp.gpx. V tom samem adresari mas Coordinates.gpx, kdyz se navigujes na souradnice. Ale v obojim jsou jen souradnice a nic jineho A myslim, ze ten bod se prepise novym bodem zatim jsem nasel jen jeden Chirp, tak nevim, ale u coordinates.gpx ten prepis funguje, tak je tam stale jen ten posledni bod.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#140 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 19:25

honny napsal/a:
Kondor - no, ale WIG měl od počátku implementace i pro nonGarmin device.


..myslíš tu jedinou další oficiálně podporovanou platformu PocketPC? To mi nepřijde jako něco extra..
  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama