Přejít na obsah


Fotka

c:geo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1308 odpovědí na toto téma

#1121 KaFrMíMa

KaFrMíMa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 10:48

Vážení g:ceo uživatelé,

co mám nastavit v VÝCHOZÍ NAVIGACE (mám nastaveno kompas)?  A jako SEKUNDÁRNÍ NAVIGACE (mám nastaveno locus)?

mám to správně? nebo co je lepší? moc děkuji za vaše odpovědi


  • 0

#1122 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 11:00

Vážení g:ceo uživatelé,

co mám nastavit v VÝCHOZÍ NAVIGACE (mám nastaveno kompas)?  A jako SEKUNDÁRNÍ NAVIGACE (mám nastaveno locus)?

mám to správně? nebo co je lepší? moc děkuji za vaše odpovědi

 

Nastavíš si to, co sám používáš (kompat, radar, zobrazit na mapě...). Každý používá něco jiného, a proto to jde nastavit.


  • 0

#1123 KaFrMíMa

KaFrMíMa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 11:38

Nastavíš si to, co sám používáš (kompat, radar, zobrazit na mapě...). Každý používá něco jiného, a proto to jde nastavit.

Díky. Já chodím přes Locus, takže jsem to měla asi nastavené správně ne? Jaký je v to rozdíl? Každému co vyhovuje? A ještě prosím jeden dotaz: Když se blížím ke kešce, kde se podívat kolik metrů jsem od ní daleko?

S c:geo pracuji stylem pokus-omyl, nemám nikoho, koho se zeptat na vychytávka apod.


  • 0

#1124 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 11:48

Díky. Já chodím přes Locus, takže jsem to měla asi nastavené správně ne? Jaký je v to rozdíl? Každému co vyhovuje? A ještě prosím jeden dotaz: Když se blížím ke kešce, kde se podívat kolik metrů jsem od ní daleko?

S c:geo pracuji stylem pokus-omyl, nemám nikoho, koho se zeptat na vychytávka apod.

 

Locus netuším, ten jsem nikdy nepoužil. Každopádně nevím, proč do toho motat Locus (to už přímo využít Locus bez c:geo), když c:geo navigaci zvádne samo. Jinak vzdálenost ti ukazuje kompas nebo radar.


  • 0

#1125 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 12:04

Díky. Já chodím přes Locus, takže jsem to měla asi nastavené správně ne? Jaký je v to rozdíl? Každému co vyhovuje? A ještě prosím jeden dotaz: Když se blížím ke kešce, kde se podívat kolik metrů jsem od ní daleko?

S c:geo pracuji stylem pokus-omyl, nemám nikoho, koho se zeptat na vychytávka apod.

 

Mrkni na tenhle návod, má to čtyři díly a i když obrázky už kvůli poslední aktualizaci tak úplně nesouhlasí, trochu se z c:geo seznámíš a tady ti pak třeba poradíme víc :)


  • 0

#1126 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 15:36

Ahoj všem.

 

Mám dotaz, trápím se v aplikaci C: GEO s vyluštěnýma souřadnicemi, myslím ty co si zapíšu na GC.com. Stáhnu si GPX a nahraji do Cgeo a naimportuji do seznamu, třeba  Kladno. Pak se to stahuje delší dobu doplnují se  statické mapy, obrázky atd. Po importu prohlídnu keše a vidím že mystery keše jsou bez opravených souřadnic.

Zjistil jsem že je můžu do aplikace dostat tak, že dám aktualizovat keš, nebo dám aktualizovat vše. To opět trvá na připojené wifině docela dlouho třeba i hodinu a více ( u 1000 keší)

 

Můj dotaz je jestli se tyto opravené souřadnice do c:gea nedají dostat nějak efektivněji.

A druhý dotaz: po již zmíněné aktualizaci kvůli opraveným souřadnicím se mi databáze instaluje do interní paměti telefonu, ta databáze má asi 1Gb. a spotřebuje celou paměť telefonu. Mám zapnuté v nastavení c.gea  nabídka systém "Databáze na SD kartě".  Podle mne se ale databáze nachází v interní paměti telefonu v rozporu s nastavením. Poradí někdo jak na to?

Pokud zkusím použít nabídku přesunout na SD kartu napíše to po chvíli výsledek, že databázi se nepodařilo přesunout. Na kartě mám volno několik Gb. a tak to nebude nedostatkem místa na kartě.

 

Díky za jakékoliv rady.


  • 0

#1127 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 15:54

Ahoj všem.

 

Mám dotaz, trápím se v aplikaci C: GEO s vyluštěnýma souřadnicemi, myslím ty co si zapíšu na GC.com.

Zjistil jsem že je můžu do aplikace dostat tak, že dám aktualizovat keš, nebo dám aktualizovat vše. To opět trvá na připojené wifině docela dlouho třeba i hodinu a více ( u 1000 keší)

 

Můj dotaz je jestli se tyto opravené souřadnice do c:gea nedají dostat nějak efektivněji.

 

 

A druhý dotaz: po již zmíněné aktualizaci kvůli opraveným souřadnicím se mi databáze instaluje do interní paměti telefonu, ta databáze má asi 1Gb. a spotřebuje celou paměť telefonu. Mám zapnuté v nastavení c.gea  nabídka systém "Databáze na SD kartě".  Podle mne se ale databáze nachází v interní paměti telefonu v rozporu s nastavením. Poradí někdo jak na to?

Pokud zkusím použít nabídku přesunout na SD kartu napíše to po chvíli výsledek, že databázi se nepodařilo přesunout. Na kartě mám volno několik Gb. a tak to nebude nedostatkem místa na kartě.

 

Díky za jakékoliv rady.

 1)  Aktualizuj pouze ty co jsou vyluštěné ( nebi jich máš vyluštěných v Kladně 1000 mystery?)

 

 2) Podle toho jaký máš mobil a jestli máš nastavené Výchozí úložiště : SD Card 

 

  Já mám databázi na SD card.


  • 0

HUAWEI G510, ZTE Blade ;  c:geo, Locus, Mapy.cz, GeoGet (+Stator)

http://www.panoramio.com/user/3711522
 

Profil na Poznej místo

 


#1128 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 16:06

1. ano mám vyluštěné souřadnice keší ve velkém množství po celé republice, hodně se specializuji na T5, tak si je průběžně píšu na web, teď tedy nevím co je vyluštěno a co ne a ručně po jedné bych to tahal týden, mám databázi T5 čr, kde mám všechny keše z republiky, niky nevím kam zrovna pojedu. Pak mám keše kolem bydliště a tam toho mám taky opravdu dost. Rád bych toto měl u sebe stále, Hodí se to neplánovaně.

 

2. Mám Samsung galaxi,  výchozí úložiště pokud jde nastavit pro celý mobil tak nevím kde, můžeš to specifikovat blíže?


  • 0

#1129 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 16:57

1. a v čem ten GPX vytvoříš?

 

2. Zkus nastavení -> úložiště - tam to většinou bývá, ale záleží jaký Galaxi  a kolikatku maš androida, jesli maš KitKat 4.4.xxx tak seš v r..i :(

 

 

Pokračovat budu až zítra - už mi končí smena a doma nebudu mít na to čas :-(


Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 15 září 2014 - 16:58

  • 0

HUAWEI G510, ZTE Blade ;  c:geo, Locus, Mapy.cz, GeoGet (+Stator)

http://www.panoramio.com/user/3711522
 

Profil na Poznej místo

 


#1130 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 21:39

1- jsem PM tak mám přímo z GC.com

 

2- Android 4.2.2

 

Po nahrání PQ jsou keše na kartě a pokud je nechám všechny aktualizovat aby tam byli upravené souřadnice zaplní to v paměti telefonu 1Gb. :(


  • 0

#1131 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 6:26

A maš v nastavení telefonu jak je správa aplikací c:geo přesunutou na SDcard ?

 

To je základ úspěchu

 

Pak si sama vytvoří složku .c:geo na kartě (ted ji maš v telefonu) a v ní složky který maj názvy podle jednotlivejch GC kódů (v nich jsou náhledy, a další informace o keši) ty zabíraj místo!

databáze má pár MB (moje má při 524 keších jen 8.0 MB) tu asi budeš na kartě mít

(tsložka .c:geo mi zabírá 670 mB zruba)

 

Takže přesun aplikace na kartu aby tam byla ta složka s těmi podsložkami.

 

Nevim jak je to v gallaxy a jakej typ máš  a taky někerý samsungy přesu aplikací neumí (např. outdorovej Xcover)

 

Screenshot_2014-09-16-08-02-33.png

 


Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 16 září 2014 - 7:14

  • 0

HUAWEI G510, ZTE Blade ;  c:geo, Locus, Mapy.cz, GeoGet (+Stator)

http://www.panoramio.com/user/3711522
 

Profil na Poznej místo

 


#1132 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 10:04

Většinou to neumí všechny Samsungy. Řeším to tak že si GPX strčím na kartu a v případě potřeby si na ně "sáhnu" přes Cgeo.
  • 0

#1133 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 12:20

C:geo mám na kartě a databázi jsem v nastavení dal přesunout na kartu. Když kartu vyndám C:geo nejde, tak tam asi bude.

 

Po nahrání GPX z GC.com na kartu dám import a keše naimportuji do pojmenované databáze. Tady je vše ok mám tam nahráno asi 1800 keší. V té chvíli mám asi 1Gb volnou paměť telefonu a pokud dám keše obnovit tak se mi tam nahrají z Gc.com i corected souřadnice. Keše v seznamu se mi označí červenou vlaječkou jako že jsou souřadnice upraveny. Kde není corected, není vlaječka. Na mapě jsou corected keše odlišeny ikonkou s tužtičkou.  Jenže současně dojde k naplnění paměti telefonu o 1 Gb což u mne způsobí plnou paměť a telefonu se nechce moc fungovat.

 

Adresář v interní paměti obsahuje složku .cgeo  to vidím, ale velikost to ukazuje 0 bajtů. Když ho otevřu není v té složce nic, žádné soubory. Na kartě ale takovou složku nemám. Nevidím to ani v průzkumníkovi na PC ani v prohlížeči souborů co mám v telefonu. Vlastně naprostá většina složek je prázdná. Divné!

 

Aha, toto jsem vyřešil nastavil jsem zobrazování skrytých a systémových souborů a již to vidím, je to na interní paměti. Po zaškrtnutí databáze na SD kartě to píše přesouvám databázi, ale vidím, že jsou složky stále v interní paměti a na SD kartě nic.

 

Ach jo nechce se to přesounat.


  • 0

#1134 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 13:28

Jdi do nastavení telefonu -> najdi sprívu aplikací(nebo aplikace) najdi c:geo > otevři ho (tapni) a mělo by tam být:: přesunout na SDkartu (jasně svítit) tak na to tapni , jesli tam svítí Přesunout do telefonu tak je na karte a mělo by to fungovat.

A jesli to tam vubec neni (nebo je to tmavý) tak maš smolu.

 

Nějak takle by to mělo vypadat:

toto je jen ukázka

 

presun_aplikace_na_pametovou_kartu_pomoc


Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 16 září 2014 - 13:29

  • 0

HUAWEI G510, ZTE Blade ;  c:geo, Locus, Mapy.cz, GeoGet (+Stator)

http://www.panoramio.com/user/3711522
 

Profil na Poznej místo

 


#1135 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 16:34

Tlačítko mám a použít se dá jen se to nikam nepřesune, jak jsem ji psal po přesunutí na kartu to napíše přesouvám a když se pak podívám jestli se to nepřesunulo najdu adresář stále na stejném místě, tedy v interní paměti telefonu. Tak nevím snad to jedině překopírovat na kartu ručně ale nevím jestli by se to chytlo.

Asi to vzdám a budu to muset řešit operativně při lovu stahovat data jen u keší které mne budou zajímat, to bude vopruz zkoušet kde mám upravené souřadky a kde ne.

Díky za rady moc.


  • 0

#1136 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 16:58

Jestli tam maš 1000 keší tak to múže trvat dlouho. chtělo by to odinstalovat c:geo, vyčistit všechno , znova nainstalovat, přesunout a pak import GPX  snad ;)


  • 0

HUAWEI G510, ZTE Blade ;  c:geo, Locus, Mapy.cz, GeoGet (+Stator)

http://www.panoramio.com/user/3711522
 

Profil na Poznej místo

 


#1137 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2014 - 18:53

Měl bych takový jednoduchý dotaz. Jak smazat waypointy keší (parking, trailhead atd) které už jsou s C:gea smazané a stále se ukazují na mapě? Neukazují se stále, ale pouze v nějakém přiblížení. Zkoušel jsem "odstranit osamocené soubory" v nastavení ale stále tam jsou. Zkoušel jsem i hledat tady a nic. Díky.


  • 0

#1138 OK2APY

OK2APY

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 6:26

Měl bych takový jednoduchý dotaz. Jak smazat waypointy keší (parking, trailhead atd) které už jsou s C:gea smazané a stále se ukazují na mapě? Neukazují se stále, ale pouze v nějakém přiblížení. Zkoušel jsem "odstranit osamocené soubory" v nastavení ale stále tam jsou. Zkoušel jsem i hledat tady a nic. Díky.

Zkoušel jsi to zrušit přímo na webu? Mě to pomohlo :-)


  • 0

#1139 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 11:42

Měl bych takový jednoduchý dotaz. Jak smazat waypointy keší (parking, trailhead atd) které už jsou s C:gea smazané a stále se ukazují na mapě? Neukazují se stále, ale pouze v nějakém přiblížení. Zkoušel jsem "odstranit osamocené soubory" v nastavení ale stále tam jsou. Zkoušel jsem i hledat tady a nic. Díky.

A nalezené keše jsi v c:geo smazal nebo ne?  A teprve potom "odstranit osamocené soubory".

Tolik kolik máš keší v seznamu, tolik by jich mělo být ve složce .c:geo podsložek s názvem ID keší na kartě :)


Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 22 září 2014 - 11:46

  • 0

HUAWEI G510, ZTE Blade ;  c:geo, Locus, Mapy.cz, GeoGet (+Stator)

http://www.panoramio.com/user/3711522
 

Profil na Poznej místo

 


#1140 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 15:19

A nalezené keše jsi v c:geo smazal nebo ne?  A teprve potom "odstranit osamocené soubory".

Tolik kolik máš keší v seznamu, tolik by jich mělo být ve složce .c:geo podsložek s názvem ID keší na kartě :)

Z c:gea jsem je smazal, ale na kartě je jich o hodně víc než v c:geu. Jsem myslel že se smažou i složky a ono ne. Sákryš mazat ručně se mě to nechce, ale díky za radu.

Jinak jak tady taky někdo psal, i když mám zatžené ukládat keše na sd tak je mám v paměti telefonu. Se Samsungem s tím asi nic neudělám.

 

 

Zkoušel jsi to zrušit přímo na webu? Mě to pomohlo :-)

Z webu netuším jak, keše mám v c:geu a mažu to v něm.
 


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama