Přejít na obsah


Fotka

c:geo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1308 odpovědí na toto téma

#1141 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2014 - 15:41

 

Jinak jak tady taky někdo psal, i když mám zatžené ukládat keše na sd tak je mám v paměti telefonu. Se Samsungem s tím asi nic neudělám.


 

  Podivej se na moje příspěvky o kousek výše.

Hlavní je jestli je možnost přesunu c:gea na kartu.

A jestli je, tak nejdřív skusit zalohovat složku .c:geo do počítače, v telefonu smazat, přesunout c:geo na kartu(v nastavení telefonu - položka správa aplikací) potom složku .c:geo nahrát na kartu a pak už by to mělo bejt jak má.

Ale jk řikáš není Samsung jako Samsung :(


Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 22 září 2014 - 15:48

  • 0

HUAWEI G510, ZTE Blade ;  c:geo, Locus, Mapy.cz, GeoGet (+Stator)

http://www.panoramio.com/user/3711522
 

Profil na Poznej místo

 


#1142 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2014 - 17:02

  Podivej se na moje příspěvky o kousek výše.

Hlavní je jestli je možnost přesunu c:gea na kartu.

A jestli je, tak nejdřív skusit zalohovat složku .c:geo do počítače, v telefonu smazat, přesunout c:geo na kartu(v nastavení telefonu - položka správa aplikací) potom složku .c:geo nahrát na kartu a pak už by to mělo bejt jak má.

Ale jk řikáš není Samsung jako Samsung :(

 

Děkuju za návod, zkusím co nejdříve :-)


  • 0

#1143 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2014 - 23:03

Mám ve svém HTC Desire nainstalované c:geo a mapy z osm.paws.cz a vše funguje naprosto OK. Manžel si koupil nový mobil (JiaYu), nainstaloval c:geo (funguje) + stejné mapy jako já a nefungují mu. Když chce keš zobrazit na mapě, tak ta jen problikne a vyhodí ho to zpátky na úvodní stranu c:gea. Zkoušel i jiné mapy, ale ty nejsou offline, ale zase fungují. Zkoušel všelijaká nastavení, přenastavení, ale stále marné, ty offline mapy mu nejdou zprovoznit. Neměl by někdo radu? (Samozřejmě kromě toho, aby ten mobil hodil do popelnice  ;) ).


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#1144 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 19:18

Dobrý večer.
Poslední dobou u c:gea pozoruji jeden nešvar, který se mi ale vůbec nelíbí.
Mám v c:geo vytvořen seznam finalky a tam si ukládám svoje kese kde mám již vyřešeny finální souřadnice. Jenže, když si vyřeším kes, uložím si ji, a za 14 dnů se chystám na odlov, dam pro jistotu obnovit kes abych věděl zda není třeba za tu dobu přemístěna nebo zavřená. Jenže v tom mi zmizí z waipontu mnou uložené souřadnice. A co ještě, tak se děje tak na třech kesi z pěti. Prostě někdy se souřadnice vymazou, jindy ne. A je jedno zda si je uložím přímo v c:geo nebo ještě před nahratim v PC. Nevěděl by prosím někdo proč se mi takto děje?
Za jakou koliv radu co dělám špatně nebo proč to tak je moc děkuji.
  • 0

#1145 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 19:27

Nahráváš/zapisuješ si finální souřadnice na GC.com? Pokud máš upravené souřadnice nahrané na webu, nepřijdeš o ně při obnovení keší v c:geo.


  • 0

#1146 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 20:23

Aha, to mas pravdu, v tom případě o ně nepřijdu. Ale pokud jen uložím waipont v c:geo tak ano. Tím se asi vysvětluje proč to dělá jen u některé kese.
Ale i tak, nejde udělat aby mi c:geo nemazalo. Často listím v praci a tam nemám přístup k pc. Dělám vše přes mobil navíc s mizernym připojením k webu. Proto volím raději c:geo.
Každopádně děkuji.
  • 0

#1147 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 21:01

Když v c:geo zadáváš souřadnice finálky, tak ti dá na výběr jak souřadnice uložit:

 

Jesli Ne, pouze v c:geo nebo v  c:geo a na webu.  

Přiložené miniatury

  • Screenshot_2014-09-26-21-57-34.png

Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 26 září 2014 - 21:03

  • 0

HUAWEI G510, ZTE Blade ;  c:geo, Locus, Mapy.cz, GeoGet (+Stator)

http://www.panoramio.com/user/3711522
 

Profil na Poznej místo

 


#1148 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 21:08

Prosím Tě, nerozumím tomu druhému odstavci "jestli ne..."
Jinak tam nic neměním, mam tedy zvolit výchozí souřadnice kese?
  • 0

#1149 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 21:36

Prosím Tě, nerozumím tomu druhému odstavci "jestli ne..."
Jinak tam nic neměním, mam tedy zvolit výchozí souřadnice kese?

 

Jestli Ne ->> 1.volba - Neměnit souřadnice keše  (to znamená že se ti zapíšou jen jako další bod trasy

 

Ty ale potřebuješ aby se změnily i na webu, takže použij 3. volbu (v c:geo a na webu). viz náhled o kousek výše

                          

                                 Podmínkou je být samozřejmě připojen  ;)


Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 26 září 2014 - 21:41

  • 0

HUAWEI G510, ZTE Blade ;  c:geo, Locus, Mapy.cz, GeoGet (+Stator)

http://www.panoramio.com/user/3711522
 

Profil na Poznej místo

 


#1150 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2014 - 8:24

Jo takhle. Super, děkuji mockrát. ;-)
  • 0

#1151 antitrust

antitrust

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 14:40

Měl bych jeden rychlý dotaz.Funguji kopletně offline takže mapy i keše si pěkně stahuji doma a vytvářím si složky s názvy měst.Takže mám v CGEO většinu měst kam chodím pěkně přehledně nasložkované s možností Exportu do jednoho souboru na paměťové kartě.Nechtěl by někdo vyměnit taky takové exporty z některých měst na Moravě a v Čechách a jako bonus bych měl třeba zájem o kompletně stáhlou Prahu a Brno.Nasdílel by to někdo? Ušetřím tak spoustu času a odlehčím serveru GC.COM od zbytečného a třeba v praxi nevyužitého stahování dat které už třeba tento týden někdo stáhl.Jak příklad bych viděl třeba 80mega velký soubor s názvem Brno_29_9_2014.gpx a v balíčku bych samozřejmě chtěl všechny druhy keší.

Je to jen nápad tak mě nekamenujte.Dík


  • 0

#1152 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 7:44

Když v c:geo zadáváš souřadnice finálky, tak ti dá na výběr jak souřadnice uložit:

 

Jesli Ne, pouze v c:geo nebo v  c:geo a na webu.  

Mohl bys mi nějak osvětlit, jak to funguje?

Vždycky jsem si finálku ukládal jako další WP. Volbu "pouze v c:geo" chápu - v c:geo se mi změní výchozí souřadnice keše na ty nový, mnou zadaný, takže když pak ťapnu na navigovat, tak mě to požene právě na ně.

Ale tu třetí volbu jsem nepochopil, na jakým principu funguje. To se ty souřadnice změní i na webu gc.com, přímo v popisu keše? Nebo se mi to tam někam uloží jako poznámka, můj další osobní WP?

A uvidím je tam potom někde nebo můžu je tam editovat?


  • 0

#1153 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 8:04

Na webu u mysterek a multin mas moznost si zmenit vychozi souradbnice na tzv corected coordinates - je to jen pro tebe a nemeni se to primo v zapisu, v databazi je proste "poznamka" ze mas upravene souradnice a ty se ti pak stahuji i s GPXkem atd, tzn pokud nekomu stahnes GPX tak je ma uz upravene. Pokud neplacam blbosti :D Alespon to tak byvalo :)


  • 0
Sopdet Reviewer
Reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj

#1154 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 8:05

Nahore vedle souradnic mystery mas "TUZTICKU" tim je muzes upravit, muzes tam i vratit puvodni souradnice :) Predpokladam tedy ze C:geo to cpe tam :) ono ani nic jineho mozneho neni :D


  • 1
Sopdet Reviewer
Reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj

#1155 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 8:25

Ta tužtička je tuším jen pro PM. Ještě by bylo moc pěkné, kdyby někdy GS kešky s takto změněnými souřadnicemi graficky odlišoval v mapě, případně abych měl možnost si udělat GPX rovnou ze stránek gc.com jen s vyluštěnými mysterkami. Občas se mi stane, že luštím mysterku a pak si všimnu, že už mám souřadnice přepsané.


  • 0

#1156 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 8:28

Ta tužtička je i pro BM a funguje to přesně, jak píše Sopdet.
  • 0

#1157 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2014 - 8:31

@ Sopdet

Ohohó, paráda, to jsem potřeboval vědět. A tužtičku jsem přehlídnul. Teď už je mi to jasný. Díkec.

 

@ Smrk

Tužtičku mám a jsem jen BM. Tak to je asi pro všechny.

 

EDIT: tak Stranger byl rychlejší...


Tento příspěvek byl upraven od slauch: 14 říjen 2014 - 8:32

  • 0

#1158 iq18

iq18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2014 - 19:02

Proč mi C:geo zobrazuje nalezené kešule v mapě, i když tam mám zaškrtnuté, že je nechci vidět ??? (nejsou ani uložené) 

Dělá to ještě někomu ? 


  • 0

#1159 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2014 - 1:16

Osobně funkci nezobrazování nalezených keší nevyužívám, ale nikdy to nebylo stoprocentně spolehlivé (vyzkoušeno/dlouhodobě pozorováno na jiném zařízení).


  • 0

#1160 Amadys33

Amadys33

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2014 - 2:21

Ahoj. Nevíte někdo jak přenastavit c:geo? Už pár dní mi tam po otevření aktivní mapy naskočí vždy Svitavy, kde jsem před týdnem byl... A i když si v mapě najedu jinam a otevřu nějakou keš, tak se mi tam ty vzdálenosti ke keši pořád počítají z těch Svitav... Předtím mi to fungovalo tak, že když jsem to otevřel, vždy se mi ukázala mapa místa, kde jsem právě byl. V tom nastavení jsem nenašel nic, jak to dát zase do pořádku...


Tento příspěvek byl upraven od Amadys33: 16 prosinec 2014 - 2:23

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama