Přejít na obsah


Fotka

Velkokříž Řádu Bílého lva GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
290 odpovědí na toto téma

#61 Geo Reo

Geo Reo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 7:15

Děkuji za odpovědi. No nezbývá než se těšit a sledovat vlákno.
  • 0

#62 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 8:00

carramba66 napsal/a:

A je vůbec tak krásný GC vhodný pro cestování po cache?

Vždycky jsem předpokládal, že to bude spíš sbírková mince, ale nikomu samozřejmě nebráním, aby ji poslal do světa, je to pořád geocoina. Při první minci byla situace taková, že spousta lidí kritizovala výrobu s tím, že se replika státního vyznamenání bude válat někde v igelitce v blátě. Podle mě je ale na majitelích coiny, aby uvážili, když už ji někam dávají, kam ji dávají a kam se může dostat.


Díky za odpověď

Byl bych moc rád, kdyby i tato mince cestovala po světě. - najít takovou minci by byl jistě povznášející pocit a jeden z důvodů, proč vůbec geocaching hrát. Kochat se tou krásou a ukazovat ho známým atd atd. Ukázat ho světu. Přeci jenom by jí asi více kačerů ocenilo, když jí najde sám v hlubokém lese, než když jí vidí vystavenou na eventu či u někoho doma ve skříni. Ovšem potíže tu samozřejmě jsou:

- důstojné a dobře chránící pouzdro. O tom plastovém jak píšeš mám pochyby.... těžko říci, raději bych viděla asi tu dřevěnou krabičku.... ale jinak nevím jak to zařídit

- jak zařídit, aby geocoin cestoval bez toho, aby byl ukraden a cestoval jen po lepších cache? (tj. bezpečně uložené a né igelitka v bahně). Tady mě jen napadá psychologicky působící doprovodný text. Něco ve smyslu, že mince je stejně neprodejná a v podstatě nemá žádnou hodnotu, prodat se nedá a když se s ní budete chlubit, dříve či později narazíte na kačera, co vás odhalí. A klidně na úkor času ztrávený v domově kačera bych doporučil cache uváženě vybírat.

- pořizovací cena - nevím, zda se najde někdo, kdo je ochoten obětovat tolik peněz na nejistý výsledek a hrozbu krádeže. Zvláštní návrh: co kdyby se složilo více kačerů na minci, která by šla do světa? - ale to je pochopitelně na větší diskuzi. Hlavně by se k tomu měl dát souhlas autor mince. Přeci jenom jde i o jeho nemalé peníze! A tímto by se mohl ochudit o potenciální zájemce, takže jeho NE by bylo pochopitelné a nijak napadnutelné. Nicméně byla by to cesta, jak dostat tuto krásu do oběhu, pokud se někdo neobětuje finančně sám. Je to jen takový nápad, nic víc......
  • 0

#63 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 8:14

Mau Loftin napsal/a:

- jak zařídit, aby geocoin cestoval bez toho, aby byl ukraden a cestoval jen po lepších cache? (tj. bezpečně uložené a né igelitka v bahně). Tady mě jen napadá psychologicky působící doprovodný text. Něco ve smyslu, že mince je stejně neprodejná a v podstatě nemá žádnou hodnotu, prodat se nedá a když se s ní budete chlubit, dříve či později narazíte na kačera, co vás odhalí. A klidně na úkor času ztrávený v domově kačera bych doporučil cache uváženě vybírat.


No, ac to zni pekne, je to jen utopie. Ztraci se i nevyrazne coiny s textem i bez textu. Proste at udelas cokoli, kdo budu chtit, tak ten coin si proste veme domu. Nerikam ze se to musi stat (muze nacestovat desetitisice mil), ale proste jen muze, jako se to stava desitkam jinych coinu a TB. Coiny se proste kradou, protoze se nekomu libi.
Stejne tak i zadost o umisteni v lepsich kesich, se dost casto nesetka s porozumenim a coin je umisten nekam do centra mesta.
Smutne, ale realita je takova.
  • 0

#64 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 10:55

k-lord napsal/a:
....
No, ac to zni pekne, je to jen utopie. Ztraci se i nevyrazne coiny s textem i bez textu. ....


Já vím, to je jasné. Ale přeci jenom psycholigicky navržený text by mohl někdy zapůsobit :) - přeci jen upozornit na to, že je to věc, která je v podstatě k ničemu :) Co s ní může dělat?

btw už tolikrát, když jsem nějaký coin někomu nezasvěcenému ukazoval, přišla hned věta:" tak si ho nech!" a já na to " a co s tím budu dělat?" a oni "no jo, to je vlastně pravda .... " :) takže bych možná na to prozření, že je to k ničemu, upozornil předem ;)
  • 0

#65 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 19:51

Mau Loftin napsal/a:
btw už tolikrát, když jsem nějaký coin někomu nezasvěcenému ukazoval, přišla hned věta:" tak si ho nech!" a já na to " a co s tím budu dělat?" a oni "no jo, to je vlastně pravda .... " :) takže bych možná na to prozření, že je to k ničemu, upozornil předem ;)


Ale u jinych to muze probihat takto " tak si ho nech!" a druhy na to " to je dobry napad, nikdo to nezjisti." B)B)

Jestli ho vypustis, pak jen drzim palce at nacestuje, co nejvic. Ja vypustil dva coiny a moc se nenacestovaii. :(:(
  • 0

#66 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 20:58

Aktuální info k nápisu "trackable at...":
Výrobce jej bohužel umístil tak, jak vidíte níže, prý se příplatek za vyražení na hranu jednoho z ramen kříže nekoná, protože výrobce došel po mnoha zkouškách k závěru, že lipové lístky, které svírají jednotlivá ramena, takovéto vyražení neumožnují.

Takže to bude tak, jak to vidíte na obrázku. Tam to je tedy černou, ve výsledku jsem výrobci zadal, aby to bylo tím nejmrňavějším písmem, které tam najdou a aby to splývalo s kovem, takže výsledek snad nebude tak hrozný. Zadání je "Chci, aby ten nápis nebyl vůbec vidět".

Přiložené miniatury

  • 2tgc-11706a01-1.jpg

  • 0

#67 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 22:05

Ještě bych je doporučoval vytahat za uši ohledně těch čárek a háčku ve slove VÍTĚZÍ, zdá se, že je vzali ze zcela jiného písma. Tedy ono i to písmo je jiné než na řádu, ale aspoň něco.
  • 0

#68 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 17:08

Nemohu souhlasit, podle všech dostupných fotek (např. zde - http://www.vyznamenani.net/?page_id=8) písmo souhlasí.
Musím upozornit, že je několik výrobních variant řádu, za 1. republiky vyráběných firmou Karnet a Kyselý, po roce 1948 firmou Zukov, po revoluci v roce 89 zase jinde. A všechny mají mírně, velmi mírně odlišné detaily.
  • 0

#69 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2010 - 22:52

k-lord napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:
btw už tolikrát, když jsem nějaký coin někomu nezasvěcenému ukazoval, přišla hned věta:" tak si ho nech!" a já na to " a co s tím budu dělat?" a oni "no jo, to je vlastně pravda .... " :) takže bych možná na to prozření, že je to k ničemu, upozornil předem ;)


Ale u jinych to muze probihat takto " tak si ho nech!" a druhy na to " to je dobry napad, nikdo to nezjisti." B)B)

Jestli ho vypustis, pak jen drzim palce at nacestuje, co nejvic. Ja vypustil dva coiny a moc se nenacestovaii. :(:(


Je fakt, že jediné, k čemu by takový ukradený coin byl, že se jím budu kochat jen já sám. A to nemá smysl. Smysl má jen tehdy, když putuje po keších a owner čte logy kačerů, kteří měli z nálezu radost.
  • 0

#70 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 14:13

Aktuální informace:
- odeslal jsem výrobci první peníze jako zálohu na výrobu raznic
- dnes zahajuji proces výběru výhradního distributora, ozvalo se mi pět shopů z ČR, jeden z Německa a jeden z USA
- výrobce mi poslal upravený artwork se zmenšenou větou "Track at...", vypadá to lépe, uvidíme, jak to bude vypadat na vzorcích
- vzorků bude osm, snad ještě tento týden začne jejich výroba, vzorky budou tyto:
1) shiny gold (celý kříž)
2) shiny gold (lístky, kuličky, ramena kříže) / misty silver (lev)
3) misty silver (lístky, kuličky, ramena kříže) / shiny gold (lev)
4) antique copper (lístky, kuličky, ramena kříže) / misty silver (lev)
Vše v červené a modré variantě.
  • 0

#71 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 15:25

Medaile bude razena? Tak to je bomba a urcite si ji taky koupim. Jaky bude material? Tombak? Diky
  • 0

#72 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2010 - 18:36

Geo Gadget napsal/a:
Medaile bude razena? Tak to je bomba a urcite si ji taky koupim. Jaky bude material? Tombak? Diky


Jak mi to popisoval manažer výroby, tak to budou dva kusy, které se budou dávat dohromady až v průběhu výroby. Samotný kříž, tedy ta ramena, kuličky a lipové lístky, to bude lité. Ten lev, který se bude přidělávat zvlášť, by měl být ražený. Materiál ještě neznám, to ještě zjistím.

Jinak právě mi přišel mail od výrobce a dobrá zpráva, díky chybě v kalkulaci, kterou mi omylem provedli na nižší počet mincí, se sníží oproti původním odhadům cena cca o 15-20%. Dle mého odhadu se tedy opravdu podaří dostat někam na hranici prcvní verze mince, i když tahle je výrobně složitější a nákladnější.
Olé!
  • 0

#73 Popokatepetl07

Popokatepetl07

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2010 - 20:18

Už aby byl v prodeji, s prvním jsem spokojen a druhý je rozhodně taky krasavec. :D
  • 0

#74 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 17:50

Vzorky

Přiložené miniatury

  • krles_gc.jpg

  • 0

#75 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 18:02

Krásné jsou všechny. Mně se nejvíc líbí jednička a dvojka.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#76 honza-pavla

honza-pavla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 19:03

To je tedy nádhera! Doufám, že je někdy uvidím všechny pohromadě. Všechny jsou moc krásné, ale nejvíce se nám líbí se zlatým lvem, zlatá nebo stříbrná... těžko říct. Možná kdyby je viděl člověk na vlastní oči vybral by jinak. Pořád to tady sleduju a netrpělivě čekám až budou v prodeji (ať stojí co stojí). Ježíšek bude letos o trochu déle :P
  • 0

#77 Geo Reo

Geo Reo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2010 - 18:08

Ježíšku... B) Už aby byly. Všechny jsou parádní. Ale půjdu k originálu. Tedy č. 3 - Zlato se stříbrným lvem.
  • 0

#78 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2010 - 21:16

Včera večer odešla výrobci první záloha na výrobu vzorků, něco přes 10 000,- CZK. Teď se vzorky vyrobí, pošlou je do ČR a my je s výhradním distributorem (který už je vybrán) posoudíme. Samozřejmě platí, že Vám je všechny nafotím a dám sem, abyste si je mohli prohlédnout. Vzorků bude nakonec deset. Budou to čtyři, co jsou výše (jeden s drobnou úpravou) a jeden nový.
  • 0

#79 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 0:09

Týjo, to je nádhera!! Těším se, děsně mooooc! Oli
  • 0
1.

#80 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 13:32

Upřesněny rozměry mince - 68mm průměr, 4mm tlustá. Bude to tedy slušně těžký macek.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama